Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Dlaczego w niektórych miejscach na świecie ludzie są bardziej spełnieni, a w innych panuje depresja? Czego możemy się od siebie wzajemnie uczyć i jak stać się lepszym, szczęśliwym człowiekiem? Takie pytania stawia mieszkańcom Nowej Zelandii firma ubezpieczeniowa Sovereign Services Limited, która uruchomiła usługę NZ MoodMap (Mapa Nastroju).
– Badania dowodzą, że szczęśliwi ludzie żyją dłużej i wiodą życie zdrowsze niż ich niezadowoleni rówieśnicy – mówi Chris Lamers, szef ds. Marketingu i Innowacji w Sovereign Services Limited.
Dzięki Mapie Nastroju każdy mieszkaniec Nowej Zelandii będzie mógł oznaczyć za pomocą suwaka aktualny poziom swojego zadowolenia na mapie kraju i porównać go z innymi. Dowie się także, w którym regionie spotka najwięcej uśmiechniętych krajanów. Udział w projekcie jest anonimowy, ale pozwala podzielić się wynikami na portalach społecznościowych.
Firma ubezpieczeniowa Sovereign angażuje się w różne rodzaje działalności i projekty partnerskie, które mają na celu propagowanie i budowanie zdrowego trybu życia wśród społeczeństwa Nowej Zelandii. Wierzy, że usługa Mapa Nastroju pomoże odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące tego, co wpływa na dobrobyt i zadowolenie człowieka i rozpocznie dyskusję na temat znaczenia szczęścia w codziennym życiu.
A Ty, Polaku? Jesteś szczęśliwy? Jakie regiony naszego kraju wydają się być najbardziej zadowolone, a które najbardziej skwaszone? Uważamy się za naród malkontentów, ale czy rzeczywiście na suwaku nastroju wybieralibyśmy codziennie „bywało lepiej”?
Źródło: materiały prasowe Sovereign Services Limited
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły

Korki, stres i frustracja na drodze to codzienność wielu kierowców. Jednym ze sposobów na usprawnienie ruchu jest jazda na suwak (ang. zipper merge), czyli zasada płynnego włączania się do ruchu z kończącego się pasa. Chociaż w Polsce obowiązuje już od kilku lat, wciąż budzi kontrowersje i nie zawsze jest prawidłowo stosowana. W tym artykule wyjaśniamy, jak działa jazda na suwak, dlaczego warto ją stosować,

Mapy Google to jedna z tych rzeczy, których nie trzeba przedstawiać żadnemu kierowcy. Większości z nich nawigacja Google towarzyszy każdego dnia. Ta jednak nie próżnuje i co chwilę wprowadza nowe funkcjonalności. Aktualnie w fazie testów są funkcje umożliwiające ostrzeganie o wypadkach oraz o kontrolach prędkości. Kiedy możemy spodziewać się nowości w aplikacji mapy Google?

Nikt nie zna Twoich przyjaciół lepiej niż Ty. Po co więc miałbyś płacić firmie ubezpieczeniowej, skoro możesz ubezpieczyć się wspólnie ze znajomymi? W Europie powstają ubezpieczenia społecznościowe. Czy mają sens?

Ptasi złodzieje i skruszeni złodzieje biegający na pocztę. Sally Griffiths – dyrektor naczelna firmy VFM Services, zajmującej się rozpatrywaniem roszczeń ubezpieczeniowych – postanowiła opowiedzieć na łamach brytyjskiego magazynu Post o najdziwniejszych próbach wyłudzenia odszkodowania.
![Foto: by Dina Regine [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/11/2726296556_2871197c54_z-1-370x168.jpg)
Mogłoby się wydawać, że legendarnym muzykom rockowym, za którymi od pięćdziesięciu lat ciągną się łańcuszki groupies, nikt nie jest w stanie powiedzieć ‘nie’. A jednak – słynnej grupie The Rolling Stones odmówiono wypłaty świadczenia w wysokości 12,7 mln dolarów. Odszkodowanie miało pokryć koszty odwołanych koncertów.

Polacy chętnie wybierają relaks poza granicami kraju – pewniejsza pogoda i konkurencyjne ceny powodują, że coraz częściej decydujemy się na Morze Śródziemne niż stare dobre Chałupy. Wyczekiwany urlop może jednak zepsuć konieczność skorzystania z opieki medycznej w kraju pobytu. Dlatego dziś przedstawiamy mapę opieki zdrowotnej w państwach, do których Polacy najchętniej jadą na wakacje.
Najchętniej czytane

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Otrzymanie spadku po najbliższej rodzinie wymaga wielu formalności. Czy można przepisać auto na innego członka rodziny? Jak wygląda wyrejestrowanie samochodu po śmierci właściciela? Czy samochód traci ubezpieczenie? Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie zagadnienia i procedury, o których powinieneś wiedzieć.