Miałeś szkodę? Nie chcesz zajmować się całą procedurą likwidacji szkody i wolisz upoważnić warsztat do dokonania naprawy, a ubezpieczyciela do rozliczenia się z warsztatem? Sprawdź jak to zrobić.
Podczas likwidowania szkody przez ubezpieczyciela, możesz upoważnić go do przekazania kwoty swojego odszkodowania bezpośrednio do warsztatu, który naprawia Twój samochód.
To dobre rozwiązanie jeśli nie masz czasu na zajmowanie się naprawą, oraz kiedy masz zaprzyjaźniony, godny zaufania warsztat.
Upoważnienie warsztatu do rozliczenia z ubezpieczycielem – kiedy ma sens
To rozwiązanie jest wygodne: nie musisz płacić rachunku w warsztacie – za wszystko zapłaci twój ubezpieczyciel. Przed zaakceptowaniem takiego rozwiązania, należy jednak dokładnie omówić warunki naprawy auta przez ubezpieczyciela. Jakie części zostaną użyte, jaki będzie zakres naprawy, co wchodzi w zakres prac? Tylko dokładne sprawdzenie ochroni Cię przed rozczarowaniem.
Rozliczenie w formie bezgotówkowej – ubezpieczyciel przelewa kwotę odszkodowania na konto warsztatu
Rozliczenie szkody w tym wypadku odbywa się na następujących zasadach: ubezpieczyciel przelewa zakładowi naprawczemu określoną i zaakceptowaną kwotę odszkodowania. Wypłata odszkodowania na rzecz zakładu naprawczego następuje po ustaleniu odpowiedzialności za powstałą szkodę.
POBIERZ:
Upoważnienie do rozliczenia się ubezpieczyciela bezpośrednio z zakładem naprawczym – PZU
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły

Wypadek, kolizja, stłuczka. Twój samochód został uszkodzony. Koszty szkód zostaną pokryte z ubezpieczenia OC sprawcy. Do Ciebie należy decyzja czy proces likwidacji szkód przeprowadzisz osobiście od A do Z, czyli wybierzesz metodę gotówkową, czy może zdecydujesz się na sposób bezgotówkowy, czyli upoważnisz warsztat do rozliczenia z ubezpieczycielem. Dziś przyjrzymy się metodzie drugiej.

Po wypadku lub kolizji, w której doszło do uszkodzenia auta, możesz wybrać gotówkową lub bezgotówkową likwidację szkody. Gotówkowa likwidacja to wypłata pieniędzy bezpośrednio właścicielowi samochodu. Gdy zdecydujemy się na formę bezgotówkową, auto jest naprawiane w warsztacie, który rozlicza się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Warsztaty polecane przez ubezpieczycieli - dlaczego warto z nich korzystać?

Ubezpieczyciel nie chce wypłacić Ci odszkodowania, bo nie przedstawiłeś faktur źródłowych? Warsztat nie chce Ci ich udostępnić, a cała sytuacja wydaje się patowa? Podpowiadamy, co zrobić.

Oddałeś auto do warsztatu, by zrobić przegląd, wymienić zużytą część lub naprawić usterkę, a mechanik uszkodził sprawny podzespół, zarysował samochód? Kto powinien pokryć koszty dodatkowej naprawy? Jakie masz prawa jako właściciel samochodu?

Miałeś stłuczkę i Twój samochód nadaje się do naprawy? Pewnie zastanawiasz się, czy ubezpieczenie OC pozwoli uregulować rachunek, który wystawi Ci warsztat. Aby ustalić dokładną kwotę odszkodowania z OC, konieczna będzie wycena szkody samochodu. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Podpowiadamy!
![Drobna stłuczka szkodą całkowitą? W PZU to możliwe [LIST CZYTELNIKA]](https://punkta.pl/app/uploads/2014/09/Foto-370x168.png)
Pan Zbigniew 2 lipca 2014 roku miał stłuczkę. W jej wyniku zostały uszkodzone zderzak oraz reflektory w jego volvo V50 z 2009 roku (zdjęcie poniżej). Nasz czytelnik chciał załatwić sprawę jak najszybciej, więc zgodził się na naprawę bezgotówkową i warsztat wskazany przez jego ubezpieczyciela - PZU.
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz