10 rzeczy o programach partnerskich, które musisz wiedzieć

Aktualizacja:
program-partnerski-ubezpieczenia

Szukasz dodatkowej pracy, dzięki której możesz zarobisz dodatkową pensję? Chciałbyś zarabiać przez internet i uzależniać swoje przychody od zaangażowania? Idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie program partnerski. Sprawdź, co powinieneś o nim wiedzieć, by móc się wzbogacić. Program partnerski Mfind to idealna propozycja dla wydawców z branży finansów, motoryzacji, czy ubezpieczeń.

O tym, co to jest program partnerski i jak można na nim zarabiać, pisaliśmy tutaj. Dziś przedstawiamy  kluczowe informacje, które musisz poznać, zanim zdecydujesz się przystąpić do programu partnerskiego. To w jaki sposób przygotujesz się do startu takiej współpracy decyduje o twoich zarobkach –  warto więc wiedzieć jak najwięcej.

Czytaj także: Zarabianie w sieci – jak zarobić przez internet? 5 sposobów!

1. Kiedy możesz dołączyć do programu partnerskiego?

Do programu partnerskiego możesz dołączyć, kiedy tylko zechcesz, bez względu na to, czy prowadzisz swój kanał na YouTube, piszesz własnego bloga, masz konto na Facebooku lub Instagramie czy w ogóle nie masz własnej witryny. Warunkiem jest ukończenie 18 lat. Możesz być osobą fizyczną lub przedsiębiorcą bez względu na formę prawną. Mając swój komis czy warsztat samochodowy, możesz np. promować ubezpieczenia komunikacyjne i zarabiać dodatkowe środki.

2. Gdzie znajdziesz dobre programy partnerskie?

Programów partnerskich możesz szukać zarówno w sieciach afiliacyjnych, które opiekują się wieloma programami z różnych dziedzin, jak i bezpośrednio na stronach internetowych firm. Znajdziesz je w oddzielnej zakładce w danej witrynie. Zastanów się, jaka branża jest Ci bliska i sprawdź czy dana firma prowadzi swój własny program partnerski.

Działasz w branży finansowej/motoryzacyjnej lub pokrewnych? Zapoznaj się z programem partnerskim Punkta. Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.  

3. Jakie produkty możesz promować w programie partnerskim?

Ciężko wymienić wszystkie produkty, których promocją możesz się zająć. Wybierając program partnerski Punkta, zyskasz możliwość promowania ubezpieczeń komunikacyjnych (wkrótce również zdrowotnych, turystycznych oraz mieszkaniowych). Decydując się na inne programy, możesz wybrać np. produkty finansowe (konta, kredyty, karty kredytowe), odzież (również buty i akcesoria), zabawki, elektronikę, jazdy próbne, oferty internetu, telefonii czy telewizji. Najlepiej, gdy dopasujesz produkty do tematyki swojej strony czy bloga.

Czytaj także: Pracowniczy Program Emerytalny: co to jest PPE?

 

4. W jaki sposób możesz promować produkty?

Najczęściej możesz promować produkty, wykorzystując takie narzędzia, jak np. banery, widżety, rotatory. Niektórzy sprzedawcy udostępniają też specjalne witryny, co umożliwi Ci promowanie produktów bez posiadania własnej strony. Od reklamodawcy otrzymasz dedykowany link, który będzie zliczał wszystkie wejścia z Twojej strony i wszystkie wypełnione przez Twoich czytelników leady (wnioski).

5. W jaki sposób zarobisz na programie partnerskim?

Krótko mówiąc, zarabiasz wtedy, kiedy czytelnik Twojej strony lub odwiedzający Twój profil w social mediach kliknie w link na nim umieszczony i wykona dalsze działanie. Istnieją różne modele rozliczeniowe, a najpopularniejsze z nich to CPS (otrzymasz środki za poprawne wypełnienie wniosku oraz nabycie produktu przez internautę), CPL (otrzymasz wynagrodzenie już za samo wypełnienie formularza przez internautę) oraz CPC (nagrodzone zostanie naliczone za samo kliknięcie).

Czytaj także: 300 plus wyprawka na dziecko: co, gdzie, kiedy?

6. Czy od zarobionych środków musisz odprowadzić podatek?

Uczestnicząc w programie partnerskim, jesteś zobowiązany do odprowadzania podatku dochodowego. Zarobione w ten sposób środki rozliczysz w zeznaniu PIT lub, jeśli masz swój biznes, doliczysz je do przychodów swojej firmy.

7. Kiedy otrzymasz wynagrodzenie?

Reklamodawcy ustalają minimalny próg, który należy przekroczyć, by móc dokonać wypłaty środków i ustalają dzień wypłaty wynagrodzenia. Przykładowo, będąc wydawcą w programie partnerskim Punkta, otrzymasz rozliczenie 25 dnia kolejnego miesiąca. By otrzymać środki, musisz zarobić min. 50 zł oraz wystawić odpowiednie rozliczenie lub fakturę VAT. Punkta wypłaca wynagrodzenie przelewem w terminie od 3 do 7 dni od otrzymania takiego rozliczenia.

Czytaj także: Samsung Guard: usługi serwisowe, ubezpieczeniowe i gwarancyjne

8. Czy możesz dołączyć do kilku programów partnerskich?

Tak, możesz zostać partnerem w kilku programach partnerskich. Jeśli np. prowadzisz bloga o tematyce samochodowej, możesz przystąpić do programu partnerskiego Punkta i promować ubezpieczenia komunikacyjne, a na swojej stronie internetowej dotyczącej szybkich pożyczek, współpracować z innym reklamodawcą i promować kredyty. Co istotne, współpracując z Punkta promujesz nie jeden produkt jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, ale de facto współpracujesz za naszym pośrednictwem z kilkunastoma przodującymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Jest to znaczne uproszczenie całego procesu i większa szansa na to, że osoba klikająca w link znajdzie korzystną ofertę, z której skorzysta.

9. Ile czasu musisz przeznaczyć na promowanie produktów?

Prowizyjny model rozliczeniowy pozwala na zarobek, uwzględniając liczbę wypełnionych wniosków. Twoim zadaniem jest więc jak najszersze i najskuteczniejsze promowanie produktów. Nie jest powiedziane, czy powinieneś przeznaczyć godzinę czy dwadzieścia godzin tygodniowo – wszystko zależy od Ciebie. Twoje zaangażowanie na pewno będzie miało wpływ na wysokość zarobionych środków.

10. Ile właściwie możesz zarobić, promując produkty w programie partnerskim?

To, ile zarobisz, zależy od skuteczności Twoich działań. Jako wydawca możesz zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkunastu tysięcy złotych w jednym programie partnerskim! Przemyśl więc taki sposób zarobku i zastanów się, czy nie chcesz rozpocząć współpracy z reklamodawcą.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytanie, zadaj je w komentarzu, a chętnie na nie odpowiemy. Warto szukać możliwości na łatwy zarobek przez internet.

Dochód pasywny pozwoli Ci na odrobinę luzu i mniej troski o własne finanse!

Czytaj także: Przyszłość naszych emerytur a Pracownicze Plany Kapitałowe


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
1 Komentarz
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej