10 rzeczy o programach partnerskich, które musisz wiedzieć

Aktualizacja:
program-partnerski-ubezpieczenia

Szukasz dodatkowej pracy, dzięki której możesz zarobisz dodatkową pensję? Chciałbyś zarabiać przez internet i uzależniać swoje przychody od zaangażowania? Idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie program partnerski. Sprawdź, co powinieneś o nim wiedzieć, by móc się wzbogacić. Program partnerski Mfind to idealna propozycja dla wydawców z branży finansów, motoryzacji, czy ubezpieczeń.

O tym, co to jest program partnerski i jak można na nim zarabiać, pisaliśmy tutaj. Dziś przedstawiamy  kluczowe informacje, które musisz poznać, zanim zdecydujesz się przystąpić do programu partnerskiego. To w jaki sposób przygotujesz się do startu takiej współpracy decyduje o twoich zarobkach –  warto więc wiedzieć jak najwięcej.

Czytaj także: Zarabianie w sieci – jak zarobić przez internet? 5 sposobów!

1. Kiedy możesz dołączyć do programu partnerskiego?

Do programu partnerskiego możesz dołączyć, kiedy tylko zechcesz, bez względu na to, czy prowadzisz swój kanał na YouTube, piszesz własnego bloga, masz konto na Facebooku lub Instagramie czy w ogóle nie masz własnej witryny. Warunkiem jest ukończenie 18 lat. Możesz być osobą fizyczną lub przedsiębiorcą bez względu na formę prawną. Mając swój komis czy warsztat samochodowy, możesz np. promować ubezpieczenia komunikacyjne i zarabiać dodatkowe środki.

2. Gdzie znajdziesz dobre programy partnerskie?

Programów partnerskich możesz szukać zarówno w sieciach afiliacyjnych, które opiekują się wieloma programami z różnych dziedzin, jak i bezpośrednio na stronach internetowych firm. Znajdziesz je w oddzielnej zakładce w danej witrynie. Zastanów się, jaka branża jest Ci bliska i sprawdź czy dana firma prowadzi swój własny program partnerski.

Działasz w branży finansowej/motoryzacyjnej lub pokrewnych? Zapoznaj się z programem partnerskim Punkta. Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.  

3. Jakie produkty możesz promować w programie partnerskim?

Ciężko wymienić wszystkie produkty, których promocją możesz się zająć. Wybierając program partnerski Punkta, zyskasz możliwość promowania ubezpieczeń komunikacyjnych (wkrótce również zdrowotnych, turystycznych oraz mieszkaniowych). Decydując się na inne programy, możesz wybrać np. produkty finansowe (konta, kredyty, karty kredytowe), odzież (również buty i akcesoria), zabawki, elektronikę, jazdy próbne, oferty internetu, telefonii czy telewizji. Najlepiej, gdy dopasujesz produkty do tematyki swojej strony czy bloga.

Czytaj także: Pracowniczy Program Emerytalny: co to jest PPE?

 

4. W jaki sposób możesz promować produkty?

Najczęściej możesz promować produkty, wykorzystując takie narzędzia, jak np. banery, widżety, rotatory. Niektórzy sprzedawcy udostępniają też specjalne witryny, co umożliwi Ci promowanie produktów bez posiadania własnej strony. Od reklamodawcy otrzymasz dedykowany link, który będzie zliczał wszystkie wejścia z Twojej strony i wszystkie wypełnione przez Twoich czytelników leady (wnioski).

5. W jaki sposób zarobisz na programie partnerskim?

Krótko mówiąc, zarabiasz wtedy, kiedy czytelnik Twojej strony lub odwiedzający Twój profil w social mediach kliknie w link na nim umieszczony i wykona dalsze działanie. Istnieją różne modele rozliczeniowe, a najpopularniejsze z nich to CPS (otrzymasz środki za poprawne wypełnienie wniosku oraz nabycie produktu przez internautę), CPL (otrzymasz wynagrodzenie już za samo wypełnienie formularza przez internautę) oraz CPC (nagrodzone zostanie naliczone za samo kliknięcie).

Czytaj także: 300 plus wyprawka na dziecko: co, gdzie, kiedy?

6. Czy od zarobionych środków musisz odprowadzić podatek?

Uczestnicząc w programie partnerskim, jesteś zobowiązany do odprowadzania podatku dochodowego. Zarobione w ten sposób środki rozliczysz w zeznaniu PIT lub, jeśli masz swój biznes, doliczysz je do przychodów swojej firmy.

7. Kiedy otrzymasz wynagrodzenie?

Reklamodawcy ustalają minimalny próg, który należy przekroczyć, by móc dokonać wypłaty środków i ustalają dzień wypłaty wynagrodzenia. Przykładowo, będąc wydawcą w programie partnerskim Punkta, otrzymasz rozliczenie 25 dnia kolejnego miesiąca. By otrzymać środki, musisz zarobić min. 50 zł oraz wystawić odpowiednie rozliczenie lub fakturę VAT. Punkta wypłaca wynagrodzenie przelewem w terminie od 3 do 7 dni od otrzymania takiego rozliczenia.

Czytaj także: Samsung Guard: usługi serwisowe, ubezpieczeniowe i gwarancyjne

8. Czy możesz dołączyć do kilku programów partnerskich?

Tak, możesz zostać partnerem w kilku programach partnerskich. Jeśli np. prowadzisz bloga o tematyce samochodowej, możesz przystąpić do programu partnerskiego Punkta i promować ubezpieczenia komunikacyjne, a na swojej stronie internetowej dotyczącej szybkich pożyczek, współpracować z innym reklamodawcą i promować kredyty. Co istotne, współpracując z Punkta promujesz nie jeden produkt jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, ale de facto współpracujesz za naszym pośrednictwem z kilkunastoma przodującymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Jest to znaczne uproszczenie całego procesu i większa szansa na to, że osoba klikająca w link znajdzie korzystną ofertę, z której skorzysta.

9. Ile czasu musisz przeznaczyć na promowanie produktów?

Prowizyjny model rozliczeniowy pozwala na zarobek, uwzględniając liczbę wypełnionych wniosków. Twoim zadaniem jest więc jak najszersze i najskuteczniejsze promowanie produktów. Nie jest powiedziane, czy powinieneś przeznaczyć godzinę czy dwadzieścia godzin tygodniowo – wszystko zależy od Ciebie. Twoje zaangażowanie na pewno będzie miało wpływ na wysokość zarobionych środków.

10. Ile właściwie możesz zarobić, promując produkty w programie partnerskim?

To, ile zarobisz, zależy od skuteczności Twoich działań. Jako wydawca możesz zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkunastu tysięcy złotych w jednym programie partnerskim! Przemyśl więc taki sposób zarobku i zastanów się, czy nie chcesz rozpocząć współpracy z reklamodawcą.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytanie, zadaj je w komentarzu, a chętnie na nie odpowiemy. Warto szukać możliwości na łatwy zarobek przez internet.

Dochód pasywny pozwoli Ci na odrobinę luzu i mniej troski o własne finanse!

Czytaj także: Przyszłość naszych emerytur a Pracownicze Plany Kapitałowe

guest
1 Komentarz
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej