Samsung Guard: usługi serwisowe, ubezpieczeniowe i gwarancyjne

Aktualizacja:
samsung guard

Samsung - firmy nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Więcej niż prawdopodobne jest, że na wyposażeniu domu każdego z nas, było kiedyś coś wyprodukowane właśnie pod szyldem tej firmy. Dziś przyjrzymy się jednej z ofert Samsung, a konkretniej Samsung Guard. Program ten obejmuje usługi serwisowe, ubezpieczeniowe i gwarancyjne. Na czym dokładniej polega Samsung Guard i do kogo jest skierowany?

Samsung Guard  to szczególna ochrona urządzeń Samsung, która obejmuje usługi serwisowe, ubezpieczeniowe i gwarancyjne – tyle z zapewnień producenta. W ramach oferty Samsung Guard znajdziemy szereg usług dodatkowych, przede wszystkim dla właścicieli smartfonów, ale nie tylko. Kto jeszcze i w jakim zakresie może skorzystać z dodatkowej oferty gwarancyjnej Samsung?

Samsung Guard Serwis: rozszerzony pakiet ochrony

Jak wspomnieliśmy dodatkowe pakiety Samsung Guard są w dużej mierze skierowane do użytkowników smartfonów, ale do nich wrócimy za chwilę. Zaczniemy jednak od klasycznego Guard Serwis, czyli rozszerzonego pakietu ochrony dla urządzeń Samsung. Samsung Guard Serwis gwarantuje wydłużoną ochronę bezpośrednio u producenta. Jak zapewnia producent, czynnikiem wyróżniającym Guard Serwis od innego tego typu serwisów jest to, że przez cały ten czas usługa jest realizowana na takich samych warunkach jak standardowa gwarancja. Czy taka usługa jest przydatna?

Mała symulacja: kupujesz telewizor, który ma standardowe 2 lata gwarancji. Przez ten czas działa bez zarzutu. Miesiąc po upływie gwarancji, odmawia on współpracy. Wszyscy znamy ten ból, prawda? Nieraz mamy wrażenie, że nowoczesne urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby służyć tylko przez okres gwarancyjny. A później niech się dzieje, co chce.

Czytaj także: Jak uratować zalany telefon?

Samsung Guard Serwis: dla kogo, ile kosztuje?

Samsung Guard Serwis na chwilę obecną jest dostępny dla telewizorów, telefonów i tabletów oraz urządzeń gospodarstwa domowego. Tym samym, telewizor, który odmówił nam posłuszeństwa będzie objęty przedłużoną gwarancją. Oprócz niej możemy liczyć także na naprawę z wykorzystaniem oryginalnych części Samsung. Ile to kosztuje?  Koszt usługi różni się w zależności od modelu urządzenia i wybranej opcji. Dla Samsunga Galaxy S9, koszt wygląda następująco:

Samsung Guard Platinum: oferta dla biznesu

Kolejnym z ogólnych ubezpieczeń jest Samsung Guard Platinum. Jest to usługa skierowana do przedsiębiorców. Aktualnie dostępny pakiet podstawowy jest pakietem bezpłatnym i obejmuje bezdokumentową obsługę gwarancji, usługę door-to-door, czyli odbiór urządzenia od klienta i dostarczenie go z powrotem, a także priorytetową naprawę w 48 godzin. Co istotne, jeśli w określonym czasie naprawa okaże się niemożliwa, klient może liczyć na telefon zastępczy. Warto zaznaczyć, że usługa ta nie obejmuje naprawy uszkodzeń, które powstały z winy użytkownika. Tych można się oczywiście pozbyć, ale odpłatnie. Aby przystąpić do programu Samsung Guard Platinum należy wypełnić formularz na stronie producenta, a także dołączyć dowód zakupu. Czy są jakieś wyjątki? Jak najbardziej! W programie można zarejestrować tylko te urządzenia, które zostały zakupione po 1 października 2015 roku.

Czytaj także: Simplesurance – ubezpieczenie elektroniki

Samsung Guard: usługi serwisowe premium

Na koniec zostawiliśmy trzy kolejne pakiety dedykowane konkretnym modelom.

  • Guard Note 9 dla Galaxy Note9,
  • Guard S9 dla Galaxy S9 | S9+,
  • Guard Note 8 dla Galaxy Note8.

Pierwszy z nich, Guard Note 9 to pakiet usług serwisowych obejmujący urządzenia zakupione u  partnerów handlowych od 9 sierpnia 2018 roku. Promocja obejmuje wymianę urządzenia w jeden dzień roboczy, ale przede wszystkim gwarantuje dodatkowy rok ochrony po zakończeniu standardowej gwarancji. Co najważniejsze, dla urządzeń kupionych w przedsprzedaży i aktywowanych po 28 sierpnia 2018 roku, przysługuje także dodatkowa wymiana zbitego wyświetlacza. Wobec tego dotychczasowi posiadacze Samsung Galaxy Note9 mogą się czuć nieco poszkodowani. Tyle w kwestii promocji. Zainteresowanych zakupem może też zaciekawić fakt, że Samsung oferuje od razu ubezpieczenie dla wypadek kradzieży.

Czytaj także: Ubezpieczenie telewizora. Gdzie kupić? Co lepsze: przedłużona gwarancja czy osobna polisa?

Z kolei dla właścicieli smartfonów Galaxy S9 i Galaxy S9+ dedykowana jest promocja Guard S9. Ta, podobnie jak w poprzednim przypadku, obejmuje wymianę urządzenia z odbiorem go od klienta i dostarczeniem z powrotem lub szybką naprawę do 2 godzin w przypadku osobistego dostarczenia urządzenia do wybranego serwisu Samsung. Dodatkowo promocja gwarantuje kolejny rok ochrony.

Ostatnim ze wspomnianych programów jest ten przeznaczony dla użytkowników Galaxy Note8. Tutaj, analogicznie do jego kolegi – usługa obejmuje szybką naprawę do 2 godzin lub wymianę urządzenia door-to-door, a także dodatkową gwarancję na trzeci rok użytkowania.

Co zamiast Samsung Guard?

Samsung Guard ma ciekawą ofertę, ale trzeba przyznać, że jest dość droga. Za roczne ubezpieczenie Galaxy s9, płacimy ponad 10 % jego wartości. Nie oznacza to jednak, że nie warto się ubezpieczać. Ciekawą ofertę dla urządzeń Samsung ma również Simplesurance. Możesz tu ubezpieczyć nie tylko telefon Samsunga, ale także inne urządzenia tego producenta. Cena takiego ubezpieczenia zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych rocznie, ale oczywiście za najdroższe telefony i laptopy zapłacimy odpowiednio więcej.

Czytaj także: Zgubienie lub kradzież telefonu

Za ubezpieczenie nowego Galaxy S9 –  który aktualnie kosztuje poniżej 3000 zł, zapłacimy w Simplesurance rocznie około 340 zł –  łącznie z ochroną przeciwkradzieżową, a więc za pakiet, który powinien zadowolić właściwie każdego użytkownika smartfonów.

Czytaj także: 10 rzeczy o programach partnerskich, które musisz wiedzieć

Podsumowanie

  1. Samsung Guard  to szczególna ochrona urządzeń Samsung, która obejmuje usługi serwisowe, ubezpieczeniowe i gwarancyjne.
  2. Samsung Guard Serwis na chwilę obecną jest dostępny dla telewizorów, telefonów i tabletów oraz urządzeń gospodarstwa domowego.
  3. Program Samsung Guard Platinum skierowany jest do przedsiębiorców i oferuje bezpłatny pakiet podstawowy. W programie można zarejestrować tylko te urządzenia, które zostały zakupione po 1 października 2015 roku.
  4. Trzy kolejne programy Guard Note9, Guard S9 oraz Guard Note dedykowane są konkretnym modelom smartfonów.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej