Samsung Guard: usługi serwisowe, ubezpieczeniowe i gwarancyjne

Aktualizacja:
samsung guard

Samsung - firmy nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Więcej niż prawdopodobne jest, że na wyposażeniu domu każdego z nas, było kiedyś coś wyprodukowane właśnie pod szyldem tej firmy. Dziś przyjrzymy się jednej z ofert Samsung, a konkretniej Samsung Guard. Program ten obejmuje usługi serwisowe, ubezpieczeniowe i gwarancyjne. Na czym dokładniej polega Samsung Guard i do kogo jest skierowany?

Samsung Guard  to szczególna ochrona urządzeń Samsung, która obejmuje usługi serwisowe, ubezpieczeniowe i gwarancyjne – tyle z zapewnień producenta. W ramach oferty Samsung Guard znajdziemy szereg usług dodatkowych, przede wszystkim dla właścicieli smartfonów, ale nie tylko. Kto jeszcze i w jakim zakresie może skorzystać z dodatkowej oferty gwarancyjnej Samsung?

Samsung Guard Serwis: rozszerzony pakiet ochrony

Jak wspomnieliśmy dodatkowe pakiety Samsung Guard są w dużej mierze skierowane do użytkowników smartfonów, ale do nich wrócimy za chwilę. Zaczniemy jednak od klasycznego Guard Serwis, czyli rozszerzonego pakietu ochrony dla urządzeń Samsung. Samsung Guard Serwis gwarantuje wydłużoną ochronę bezpośrednio u producenta. Jak zapewnia producent, czynnikiem wyróżniającym Guard Serwis od innego tego typu serwisów jest to, że przez cały ten czas usługa jest realizowana na takich samych warunkach jak standardowa gwarancja. Czy taka usługa jest przydatna?

Mała symulacja: kupujesz telewizor, który ma standardowe 2 lata gwarancji. Przez ten czas działa bez zarzutu. Miesiąc po upływie gwarancji, odmawia on współpracy. Wszyscy znamy ten ból, prawda? Nieraz mamy wrażenie, że nowoczesne urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby służyć tylko przez okres gwarancyjny. A później niech się dzieje, co chce.

Czytaj także: Jak uratować zalany telefon?

Samsung Guard Serwis: dla kogo, ile kosztuje?

Samsung Guard Serwis na chwilę obecną jest dostępny dla telewizorów, telefonów i tabletów oraz urządzeń gospodarstwa domowego. Tym samym, telewizor, który odmówił nam posłuszeństwa będzie objęty przedłużoną gwarancją. Oprócz niej możemy liczyć także na naprawę z wykorzystaniem oryginalnych części Samsung. Ile to kosztuje?  Koszt usługi różni się w zależności od modelu urządzenia i wybranej opcji. Dla Samsunga Galaxy S9, koszt wygląda następująco:

Samsung Guard Platinum: oferta dla biznesu

Kolejnym z ogólnych ubezpieczeń jest Samsung Guard Platinum. Jest to usługa skierowana do przedsiębiorców. Aktualnie dostępny pakiet podstawowy jest pakietem bezpłatnym i obejmuje bezdokumentową obsługę gwarancji, usługę door-to-door, czyli odbiór urządzenia od klienta i dostarczenie go z powrotem, a także priorytetową naprawę w 48 godzin. Co istotne, jeśli w określonym czasie naprawa okaże się niemożliwa, klient może liczyć na telefon zastępczy. Warto zaznaczyć, że usługa ta nie obejmuje naprawy uszkodzeń, które powstały z winy użytkownika. Tych można się oczywiście pozbyć, ale odpłatnie. Aby przystąpić do programu Samsung Guard Platinum należy wypełnić formularz na stronie producenta, a także dołączyć dowód zakupu. Czy są jakieś wyjątki? Jak najbardziej! W programie można zarejestrować tylko te urządzenia, które zostały zakupione po 1 października 2015 roku.

Czytaj także: Simplesurance – ubezpieczenie elektroniki

Samsung Guard: usługi serwisowe premium

Na koniec zostawiliśmy trzy kolejne pakiety dedykowane konkretnym modelom.

  • Guard Note 9 dla Galaxy Note9,
  • Guard S9 dla Galaxy S9 | S9+,
  • Guard Note 8 dla Galaxy Note8.

Pierwszy z nich, Guard Note 9 to pakiet usług serwisowych obejmujący urządzenia zakupione u  partnerów handlowych od 9 sierpnia 2018 roku. Promocja obejmuje wymianę urządzenia w jeden dzień roboczy, ale przede wszystkim gwarantuje dodatkowy rok ochrony po zakończeniu standardowej gwarancji. Co najważniejsze, dla urządzeń kupionych w przedsprzedaży i aktywowanych po 28 sierpnia 2018 roku, przysługuje także dodatkowa wymiana zbitego wyświetlacza. Wobec tego dotychczasowi posiadacze Samsung Galaxy Note9 mogą się czuć nieco poszkodowani. Tyle w kwestii promocji. Zainteresowanych zakupem może też zaciekawić fakt, że Samsung oferuje od razu ubezpieczenie dla wypadek kradzieży.

Czytaj także: Ubezpieczenie telewizora. Gdzie kupić? Co lepsze: przedłużona gwarancja czy osobna polisa?

Z kolei dla właścicieli smartfonów Galaxy S9 i Galaxy S9+ dedykowana jest promocja Guard S9. Ta, podobnie jak w poprzednim przypadku, obejmuje wymianę urządzenia z odbiorem go od klienta i dostarczeniem z powrotem lub szybką naprawę do 2 godzin w przypadku osobistego dostarczenia urządzenia do wybranego serwisu Samsung. Dodatkowo promocja gwarantuje kolejny rok ochrony.

Ostatnim ze wspomnianych programów jest ten przeznaczony dla użytkowników Galaxy Note8. Tutaj, analogicznie do jego kolegi – usługa obejmuje szybką naprawę do 2 godzin lub wymianę urządzenia door-to-door, a także dodatkową gwarancję na trzeci rok użytkowania.

Co zamiast Samsung Guard?

Samsung Guard ma ciekawą ofertę, ale trzeba przyznać, że jest dość droga. Za roczne ubezpieczenie Galaxy s9, płacimy ponad 10 % jego wartości. Nie oznacza to jednak, że nie warto się ubezpieczać. Ciekawą ofertę dla urządzeń Samsung ma również Simplesurance. Możesz tu ubezpieczyć nie tylko telefon Samsunga, ale także inne urządzenia tego producenta. Cena takiego ubezpieczenia zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych rocznie, ale oczywiście za najdroższe telefony i laptopy zapłacimy odpowiednio więcej.

Czytaj także: Zgubienie lub kradzież telefonu

Za ubezpieczenie nowego Galaxy S9 –  który aktualnie kosztuje poniżej 3000 zł, zapłacimy w Simplesurance rocznie około 340 zł –  łącznie z ochroną przeciwkradzieżową, a więc za pakiet, który powinien zadowolić właściwie każdego użytkownika smartfonów.

Czytaj także: 10 rzeczy o programach partnerskich, które musisz wiedzieć

Podsumowanie

  1. Samsung Guard  to szczególna ochrona urządzeń Samsung, która obejmuje usługi serwisowe, ubezpieczeniowe i gwarancyjne.
  2. Samsung Guard Serwis na chwilę obecną jest dostępny dla telewizorów, telefonów i tabletów oraz urządzeń gospodarstwa domowego.
  3. Program Samsung Guard Platinum skierowany jest do przedsiębiorców i oferuje bezpłatny pakiet podstawowy. W programie można zarejestrować tylko te urządzenia, które zostały zakupione po 1 października 2015 roku.
  4. Trzy kolejne programy Guard Note9, Guard S9 oraz Guard Note dedykowane są konkretnym modelom smartfonów.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej