Ubezpieczenia OC dla fizjoterapeutów

Aktualizacja:
ubezpieczenie oc fizjoterapeutów

Zawód fizjoterapeuty wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Wymaga on od człowieka nie tylko ogromnej wiedzy, ale też doświadczenia wynikającego z lat pracy i poznania przeróżnych przypadków. Nic więc dziwnego, że, zwłaszcza wśród tych młodszych fizjoterapeutów, ubezpieczenia cieszą się coraz większą popularnością. Ewentualne błędy mogą w końcu zaważyć na zdrowiu pacjentów.

Sprawdź, ile kosztuje, co obejmuje oraz gdzie możesz kupić ubezpieczenie dla fizjoterapeutów.

Obowiązkowe ubezpieczenie dla fizjoterapeutów

Co ciekawe, od 30 listopada 2018 roku ubezpieczenie dla fizjoterapeutów prowadzących własną działalność gospodarczą będzie obowiązkowe. Będzie ono musiało obejmować czynności wynikające z Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Wliczają się w to m.in. zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masaże i wybrane zabiegi terapii manualnej. Co ważne, jeśli taki przedsiębiorca ma podpisaną umowę z NFZ, musi też pamiętać o sumach gwarancyjnych (30 tysięcy euro na jedno zdarzenie i 150 tysięcy euro na wszystkie zdarzenia). Fizjoterapeuci pracujący na etacie nie będą mieli takiego obowiązku ustawowego, jednak wciąż powinni rozważyć jego wykupienie.

Czytaj także: Ubezpieczenie OC zawodowe

PZU – ubezpieczenie dla fizjoterapeuty

W związku ze zmianami powiększa się też liczba ofert ubezpieczeń dla wykonujących zawód fizjoterapeuty. PZU proponuje ubezpieczenie, które reklamuje jako „Jedyne obejmujące czynności fizjoterapeutów ujęte w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9-CM”. Składka roczna zaczyna się w tej ofercie od 94 zł, a osoby z Certyfikatem „Dobra Praktyka Terapeutyczna” i członkowie Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska mogą dodatkowo liczyć na zniżki. Ubezpieczenie zawiera sumy gwarancyjne równe 30 tys. euro na jedno zdarzenie przy limicie 150 tys. euro dla wszystkich zdarzeń.

Czytaj także: Ubezpieczenie OC lekarzy

Inter Polska – ubezpieczenie dla fizjoterapeuty

Innym ubezpieczycielem posiadającym w swojej ofercie taki rodzaj ubezpieczenia jest firma INTER Polska. Oferuje ona dwa warianty polisy – STANDARD i PREMIUM. Na stronie ubezpieczyciela możemy przeczytać, że jest to jedyna na rynku oferta zawierająca ochronę wybranych zabiegów manualnych, jak mobilizacje czy manipulacje.

Sumy gwarancyjne dla osób, których dotyczy obowiązkowe ubezpieczenie wynoszą– 75 tysięcy euro na jedno zdarzenie i 350 tysięcy euro na wszystkie zdarzenia. W przypadku tych, którzy wykupują ubezpieczenie dobrowolne, sumy na jedno zdarzenie są takie same (75 tysięcy euro). W wersji standard tyle wynosi też suma gwarantowana na wszystkie zdarzenia, ale w wersji PREMIUM jest ona podwyższona do 350 tysięcy euro. W obu przypadkach dochodzi też klauzula naruszenia praw pacjenta. Dodatkowo przy wersji PREMIUM pokrywane są koszty następstw nieszczęśliwych wypadków. Świadczenie wypłacane jest również w przypadku agresji pacjenta. Wersja STANDARD to koszt 344 zł rocznie, a PREMIUM 552 zł rocznie.

Dodatkowa pomoc prawna do fizjoterapeuty

Warto nadmienić, że INTER Polska proponuje także ochronę prawną – zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i prywatnych. W obydwu pakietach – w wariancie STANDRAD, jak i PREMIUM, ubezpieczona osoba może skorzystać z porad radców prawnych. Pokryte też zostaną koszty wynagrodzenia pełnomocnika w sprawach zawodowych, a w wariancie PREMIUM także w prywatnych.

Fakt, że takie ubezpieczenie stanie się niedługo obowiązkowe powoduje, że ofert z pewnością będzie przybywać i można się spodziewać, że będą one coraz bardziej konkurencyjne. Ubezpieczyciele będą z pewnością kusić takimi udogodnieniami, jak choćby powyższa pomoc prawna. Fizjoterapeuci wykonują niezwykle odpowiedzialną pracę, w której błędy mogą być bardzo kosztowne, zarówno zdrowotnie, jak i finansowo. Nic więc dziwnego, że zwłaszcza w przypadku niedoświadczonych jeszcze w zawodzie osób, nałożono taki obowiązek, który w razie nieszczęśliwego wypadku mogą bardzo docenić.

Czytaj także: Play Ubezpieczenia: ubezpieczenie Gryzący Problem

Podsumowanie

  1. Od 30 listopada 2018 roku ubezpieczenie dla fizjoterapeutów prowadzących własną działalność gospodarczą będzie obowiązkowe.
  2. Ubezpieczenie będzie obejmowało czynności wynikające z Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.
  3. Obecnie polisę dla fizjoterapeuty można nabyć w PZU oraz INTER Polska.
  4. Koszt ubezpieczenia uzależniony jest od warunków polisy i sum gwarancyjnych.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej