Inter Polska - ubezpieczenia nie tylko zdrowotne

Aktualizacja:
Inter Polska

Inter Polska to ubezpieczyciel o wąskiej specjalizacji. Podstawą jego oferty już od 18 lat są ubezpieczenia zdrowotne i produkty skierowane do lekarzy, pielęgniarek i innych podmiotów służby zdrowia. W Inter Polska ubezpieczysz też mieszkanie i wykupisz polisę na podróż. Towarzystwo nie wydaje majątku na reklamę, dlatego nie jest szeroko znane, ale wśród medyków ma wyrobioną renomę.

Historia Inter ubezpieczenia

Inter to towarzystwo ubezpieczeniowe z tradycjami, które powstało w 1926 roku w Ludwigshafen, w Niemczech. W 1971 przeorganizowano grupę i podzielono ją na dwie części: INTER Krankenversicherung aG oraz INTER Lebensversicherung aG. To było dobre posunięcie – już dwa lata później ubezpieczyciel zaczął zyskiwać coraz większe udziały w rynku i poszerzać grupę klientów. Na efekty nie trzeba było długo czekać – w 1981 roku powstała spółka akcyjna INTER Allgemeine Versicherung AG.

Inter zaczął liczyć się na niemieckim rynku. W 1991 roku doszło do fuzji z Freie Arzt- und Medizinkasse, a trzy lata później ubezpieczyciel przejął pakiet kontrolny Bausparkasse Mainz AG. To były ruchy przygotowujące grupę do rozszerzenia działalności. Stało się to już 5 lat później, kiedy Inter rozpoczął działalność w Polsce.

Inter dziś

Grupa Inter to ubezpieczyciel z tradycjami cieszący się zaufaniem klientów. Oferuje ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe oraz wyspecjalizowane pakiety. W chwili obecnej jest jednym z wiodących ubezpieczycieli na europejskim rynku.

Inter w Polsce

Inter w Polsce istnieje od 1996 roku. Działa w ramach dwóch towarzystw ubezpieczeń: INTER Polska S.A. i INTER-ŻYCIE Polska S.A:

  • TU INTER Polska S.A. – oferuje ubezpieczenia zdrowotne, medyczne, majątkowe zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Szczególnie skupia się na pakietach medycznych.

  • TU INTER-ŻYCIE Polska S.A. – oferuje ubezpieczenia chroniące zdrowie i życie pracowników służby zdrowia. Dotyczą one zarówno ryzyka związanego z życiem prywatnym, jak i ze ze specyfiką wykonywania zawodu medycznego.

Oferta Inter Polska ubezpieczenia

Inter Polska oferuje ubezpieczenia na życie, zdrowotne, medyczne (dla lekarzy, położnych i pielęgniarek, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz podmiotów leczniczych) oraz majątkowe (indywidualne i firmowe).

Czym oferta Inter wyróżnia się spośród innych?

  • Inter oferuje specjalne pakiety medyczne dla lekarzy, pielęgniarek i położnych – obejmują one m.in. OC przedstawicieli zawodów medycznych oraz ubezpieczenie na wypadek zachorowania na HIV oraz WZW.

  • OC Sąsiada i OC Lokatora – opcje ubezpieczenia mieszkania, które rozszerzają standardowy zakres ubezpieczenia OC w życiu prywatnym na zalania sąsiedzkie i szkody wyrządzone właścicielowi przez najemcę.

  • W ramach ubezpieczenia turystycznego możesz wykupić opcjonalne ubezpieczenie kosztów przerwania podróży i odwołania rezerwacji biletu.

  • Specjalne ubezpieczenie na życie kredytobiorców Bezpieczny Kredyt.

Ciekawostki o Inter Polska

  • W Inter Polska nie ubezpieczysz… samochodu.

  • Towarzystwo jest sponsorem Akademii Pielęgniarstwa i innych konferencji dla pracowników zawodów medycznych.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments