Inter Polska - ubezpieczenia nie tylko zdrowotne

Aktualizacja:
Inter Polska

Inter Polska to ubezpieczyciel o wąskiej specjalizacji. Podstawą jego oferty już od 18 lat są ubezpieczenia zdrowotne i produkty skierowane do lekarzy, pielęgniarek i innych podmiotów służby zdrowia. W Inter Polska ubezpieczysz też mieszkanie i wykupisz polisę na podróż. Towarzystwo nie wydaje majątku na reklamę, dlatego nie jest szeroko znane, ale wśród medyków ma wyrobioną renomę.

Historia Inter ubezpieczenia

Inter to towarzystwo ubezpieczeniowe z tradycjami, które powstało w 1926 roku w Ludwigshafen, w Niemczech. W 1971 przeorganizowano grupę i podzielono ją na dwie części: INTER Krankenversicherung aG oraz INTER Lebensversicherung aG. To było dobre posunięcie – już dwa lata później ubezpieczyciel zaczął zyskiwać coraz większe udziały w rynku i poszerzać grupę klientów. Na efekty nie trzeba było długo czekać – w 1981 roku powstała spółka akcyjna INTER Allgemeine Versicherung AG.

Inter zaczął liczyć się na niemieckim rynku. W 1991 roku doszło do fuzji z Freie Arzt- und Medizinkasse, a trzy lata później ubezpieczyciel przejął pakiet kontrolny Bausparkasse Mainz AG. To były ruchy przygotowujące grupę do rozszerzenia działalności. Stało się to już 5 lat później, kiedy Inter rozpoczął działalność w Polsce.

Inter dziś

Grupa Inter to ubezpieczyciel z tradycjami cieszący się zaufaniem klientów. Oferuje ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe oraz wyspecjalizowane pakiety. W chwili obecnej jest jednym z wiodących ubezpieczycieli na europejskim rynku.

Inter w Polsce

Inter w Polsce istnieje od 1996 roku. Działa w ramach dwóch towarzystw ubezpieczeń: INTER Polska S.A. i INTER-ŻYCIE Polska S.A:

  • TU INTER Polska S.A. – oferuje ubezpieczenia zdrowotne, medyczne, majątkowe zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Szczególnie skupia się na pakietach medycznych.

  • TU INTER-ŻYCIE Polska S.A. – oferuje ubezpieczenia chroniące zdrowie i życie pracowników służby zdrowia. Dotyczą one zarówno ryzyka związanego z życiem prywatnym, jak i ze ze specyfiką wykonywania zawodu medycznego.

Oferta Inter Polska ubezpieczenia

Inter Polska oferuje ubezpieczenia na życie, zdrowotne, medyczne (dla lekarzy, położnych i pielęgniarek, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz podmiotów leczniczych) oraz majątkowe (indywidualne i firmowe).

Czym oferta Inter wyróżnia się spośród innych?

  • Inter oferuje specjalne pakiety medyczne dla lekarzy, pielęgniarek i położnych – obejmują one m.in. OC przedstawicieli zawodów medycznych oraz ubezpieczenie na wypadek zachorowania na HIV oraz WZW.

  • OC Sąsiada i OC Lokatora – opcje ubezpieczenia mieszkania, które rozszerzają standardowy zakres ubezpieczenia OC w życiu prywatnym na zalania sąsiedzkie i szkody wyrządzone właścicielowi przez najemcę.

  • W ramach ubezpieczenia turystycznego możesz wykupić opcjonalne ubezpieczenie kosztów przerwania podróży i odwołania rezerwacji biletu.

  • Specjalne ubezpieczenie na życie kredytobiorców Bezpieczny Kredyt.

Ciekawostki o Inter Polska

  • W Inter Polska nie ubezpieczysz… samochodu.

  • Towarzystwo jest sponsorem Akademii Pielęgniarstwa i innych konferencji dla pracowników zawodów medycznych.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej