Inter Polska to ubezpieczyciel o wąskiej specjalizacji. Podstawą jego oferty już od 18 lat są ubezpieczenia zdrowotne i produkty skierowane do lekarzy, pielęgniarek i innych podmiotów służby zdrowia. W Inter Polska ubezpieczysz też mieszkanie i wykupisz polisę na podróż. Towarzystwo nie wydaje majątku na reklamę, dlatego nie jest szeroko znane, ale wśród medyków ma wyrobioną renomę.
Historia Inter ubezpieczenia
Inter to towarzystwo ubezpieczeniowe z tradycjami, które powstało w 1926 roku w Ludwigshafen, w Niemczech. W 1971 przeorganizowano grupę i podzielono ją na dwie części: INTER Krankenversicherung aG oraz INTER Lebensversicherung aG. To było dobre posunięcie – już dwa lata później ubezpieczyciel zaczął zyskiwać coraz większe udziały w rynku i poszerzać grupę klientów. Na efekty nie trzeba było długo czekać – w 1981 roku powstała spółka akcyjna INTER Allgemeine Versicherung AG.
Inter zaczął liczyć się na niemieckim rynku. W 1991 roku doszło do fuzji z Freie Arzt- und Medizinkasse, a trzy lata później ubezpieczyciel przejął pakiet kontrolny Bausparkasse Mainz AG. To były ruchy przygotowujące grupę do rozszerzenia działalności. Stało się to już 5 lat później, kiedy Inter rozpoczął działalność w Polsce.
Inter dziś
Grupa Inter to ubezpieczyciel z tradycjami cieszący się zaufaniem klientów. Oferuje ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe oraz wyspecjalizowane pakiety. W chwili obecnej jest jednym z wiodących ubezpieczycieli na europejskim rynku.
Inter w Polsce
Inter w Polsce istnieje od 1996 roku. Działa w ramach dwóch towarzystw ubezpieczeń: INTER Polska S.A. i INTER-ŻYCIE Polska S.A:
-
TU INTER Polska S.A. – oferuje ubezpieczenia zdrowotne, medyczne, majątkowe zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Szczególnie skupia się na pakietach medycznych.
-
TU INTER-ŻYCIE Polska S.A. – oferuje ubezpieczenia chroniące zdrowie i życie pracowników służby zdrowia. Dotyczą one zarówno ryzyka związanego z życiem prywatnym, jak i ze ze specyfiką wykonywania zawodu medycznego.
Oferta Inter Polska ubezpieczenia
Inter Polska oferuje ubezpieczenia na życie, zdrowotne, medyczne (dla lekarzy, położnych i pielęgniarek, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz podmiotów leczniczych) oraz majątkowe (indywidualne i firmowe).
Czym oferta Inter wyróżnia się spośród innych?
-
Inter oferuje specjalne pakiety medyczne dla lekarzy, pielęgniarek i położnych – obejmują one m.in. OC przedstawicieli zawodów medycznych oraz ubezpieczenie na wypadek zachorowania na HIV oraz WZW.
-
OC Sąsiada i OC Lokatora – opcje ubezpieczenia mieszkania, które rozszerzają standardowy zakres ubezpieczenia OC w życiu prywatnym na zalania sąsiedzkie i szkody wyrządzone właścicielowi przez najemcę.
-
W ramach ubezpieczenia turystycznego możesz wykupić opcjonalne ubezpieczenie kosztów przerwania podróży i odwołania rezerwacji biletu.
-
Specjalne ubezpieczenie na życie kredytobiorców Bezpieczny Kredyt.
Ciekawostki o Inter Polska
-
W Inter Polska nie ubezpieczysz… samochodu.
-
Towarzystwo jest sponsorem Akademii Pielęgniarstwa i innych konferencji dla pracowników zawodów medycznych.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
Niewydolność NFZ powoduje, że coraz więcej Polaków kupuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl przetestowała dostępne na rynku pakiety medyczne. Dowiedz się, które ubezpieczenie zdrowotne będzie dla Ciebie najlepsze.
Zawód fizjoterapeuty wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Wymaga on od człowieka nie tylko ogromnej wiedzy, ale też doświadczenia wynikającego z lat pracy i poznania przeróżnych przypadków. Nic więc dziwnego, że, zwłaszcza wśród tych młodszych fizjoterapeutów, ubezpieczenia cieszą się coraz większą popularnością. Ewentualne błędy mogą w końcu zaważyć na zdrowiu pacjentów.
Wiele osób, które mają ubezpieczenie zdrowotne NFZ, nie chcąc miesiącami czekać na wizytę u specjalisty, decyduje się ponosić dodatkowe koszty prywatnej opieki medycznej. Czy wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego zapewnia oczekiwaną ochronę w najtrudniejszym okresie? W tym artykule dowiesz się, jakie wyłączenia i karencje stosują najczęściej ubezpieczyciele oferujący prywatne ubezpieczenie zdrowotne.
Pracodawcy coraz chętniej proponują nam pracownicze abonamenty medyczne. Po prywatne ubezpieczenie zdrowotne sięgamy też indywidualnie, gdy nie chcemy być skazani wyłącznie na NFZ.
Co dzieje się w przypadku, kiedy pracownik rozstaje się z firmą, a chciałby kontynuować opiekę medyczną w ramach swojego pakietu, na dotychczasowych warunkach i u sprawdzonych lekarzy? Czy jest to możliwe i ile to kosztuje?
Troska o własne zdrowie i dobre samopoczucie to priorytet dla każdej odpowiedzialnej osoby. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób boryka się z różnorodnymi dolegliwościami, posiadanie prywatnego ubezpieczenia medycznego staje się coraz bardziej popularne. Ranking pakietów medycznych 2024 to kompleksowe zestawienie najlepszych ofert, które pozwoli Ci wybrać optymalną ochronę.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Otrzymanie spadku po najbliższej rodzinie wymaga wielu formalności. Czy można przepisać auto na innego członka rodziny? Jak wygląda wyrejestrowanie samochodu po śmierci właściciela? Czy samochód traci ubezpieczenie? Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie zagadnienia i procedury, o których powinieneś wiedzieć.
Złożyłeś wniosek o wydanie dowodu rejestracyjnego i zastanawiasz się, czy dokument jest już gotowy do odbioru? Podpowiadamy, w jaki sposób najwygodniej i najszybciej zweryfikować, czy możemy już udać się do wydziału komunikacji po gotowy dowód rejestracyjny. Sprawdzamy też, ile standardowo czeka się na wydanie dokumentu.