Ubezpieczenia OC Lublin – już od 289 zł!

Aktualizacja:
oc-lublin

Zastanawiasz się, jak i gdzie kupić najtańsze OC w Lublinie? Wystarczy, że użyjesz naszej porównywarki i wybierzesz najlepszą ofertę. Lublinianie płacą średnio 623 złote za ubezpieczenia OC. Dobra wiadomość jest taka, że można znaleźć polisy w korzystniejszej cenie. Najmniej, bo 289 złotych, zapłacił 47-letni mężczyzna zamieszkujący Lublin, właściciel Fiata Uno z 1994 r.

W 2020 roku ceny polis utrzymywały się na stabilnym poziomie, średnia krajowa wynosiła 645 złotych. W grudniu wartość OC była najniższa, bo opiewała na kwotę 621 zł. Spadający trend widać także w pierwszym kwartale 2021 r. Pod względem cen za polisy komunikacyjne Lublin nie odbiega od krajowych norm. Średni koszt za ubezpieczenie w tym regionie to 623 złote. Mieszkańcy miasta należą do zmotoryzowanych – rejon słynie z ogromnych korków i dużego natężenia ruchu. Czy przekłada się to również na wysokość składki OC? Sprawdź, ile wynosi najtańsze OC w Lublinie!

Co wpływa na tanie OC i Jak Lublin wypada w policyjnych statystykach?

Ciekawi Cię, dlaczego podczas zakupu ubezpieczenia OC, zostałeś poproszony o podanie kodu pocztowego oraz miasta, w którym mieszkasz? Otóż na wysokość składki polisy ubezpieczeniowej wpływa wiele czynników, m.in. wiek, płeć (tak, to prawda!), parametry i model auta, miejsce zamieszkania. Dzięki tej ostatniej informacji ubezpieczyciel może oszacować, jak bardzo jesteś narażony na kolizję lub stłuczkę i czy może zaproponować Ci tanie OC.

Przy wyliczaniu wysokości składki pod uwagę bierze się też natężenie ruchu oraz liczbę wypadków, jaka miała miejsce w określonym czasie na danym terenie. Czy osoby zamieszkujące Lublin mają powody do zmartwienia? Statystyki policyjne dotyczące wypadkowości w województwie lubelskim nie wyglądają kolorowo. W 2020 roku doszło tam do 937 wypadków, w których zginęło 155 osób, a 955 zostało rannych.

Najtańsze OC w Lublinie za 289 zł? To możliwe!

Jak już wspomnieliśmy, średnia cena polisy komunikacyjnej w regionie w 2020 r. wyniosła 623 zł. Dobra wiadomość jest taka, że kierowcy mogą liczyć na korzystne oferty, za które zapłacą mniej niż 400 złotych! Sprawdziliśmy, ile wyniosło najtańsze OC dla osób z Lublina. Najmniej za ubezpieczenie zapłacił posiadacz Fiata Uno z 1994 r. Wysokość jego składki wyniosła zaledwie 289 złotych. Niewiele więcej, bo tylko 307 złotych, uiścił 42-letni kierowca kultowego Mercedesa Benz 230 E z 1989 roku. To nie wszystkie tanie ubezpieczenia OC. Atrakcyjną ofertę otrzymał ponadto 30-letni właściciel Fiata Grande Punto 1,2 z 2010 roku. Za swoją polisę OC mężczyzna z miasta Lublin zapłacił 359 złotych.

Tanie ubezpieczenia samochodu dla osób z Lublina!

Jak znaleźć ciekawą ofertę ubezpieczeniową? Przede wszystkim trzeba porównać kilka lub kilkanaście produktów różnych firm. W tym celu warto skorzystać z kalkulatora Punkta i sprawdzić, czy zaproponowana przez ubezpieczyciela cena nie jest zbyt wysoka. Uwaga! Towarzystwa mają różne taryfy, a automatyczne odnowienie nie zawsze się opłaca! Nie przepłacaj! OC ma wszędzie taki sam zakres! A wiesz, ile średnio za polisę OC płacą sąsiedzi z innych województw?

średnie ceny OC 2020 w polskich miastach

 

Ubezpieczenia samochodu – kiedy przyda się Autocasco?

Zakup OC jest w Polsce obowiązkowy. A co z dobrowolnym ubezpieczeniem AC? Autocasco może się przydać w wielu sytuacjach. Warto je wykupić na wypadek drobnych lub całkowitych szkód bądź kradzieży pojazdów. Decydując się na zakup takiego ubezpieczenia samochodu, nie kieruj się wyłącznie ceną. Pod uwagę weź zakres polisy. Dowiedz się też, jak wygląda realizacja napraw serwisowych w mieście Lublin. Określ, co jest Ci potrzebne i wybierz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Podsumowanie

  1. Średnia cena za ubezpieczenie pojazdu w 2020 r. w Lublinie wyniosła 623 zł.
  2. Najmniej, czyli 289 zł, za OC zapłacił 47-letni posiadacz Fiata Uno z 1994 r.
  3. Choć statystyki dotyczące wypadkowości na terenie Lublina nie wyglądają dobrze, można znaleźć tanie ubezpieczenia OC.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments