Szukasz mieszkania? Zadbaj o Certyfikat Najemcy. Twoja wartość na rynku nieruchomości wzrośnie!

Aktualizacja:
Jak działa Certyfikat Najemcy?

Gdy szukasz mieszkania do wynajęcia, zwykle drobiazgi – z pozoru nieistotne – decydują o sukcesie bądź porażce. Wyglądasz zbyt młodo? Błąd. A może zbyt oryginalnie się ubierasz? Też błąd. Jesteś studentem? Tym gorzej. Zarabiasz i nie chcesz pokazać umowy z pracodawcą? Podejrzane. Masz żonę i dziecko? Pewnie następne w drodze. Jesteś singlem? Na pewno wyłącznie imprezy Ci w głowie.

Brzmi znajomo? Na szczęście masz do dyspozycji simpl.rent. Teraz w banalnie prosty sposób udowodnisz, że stać cię na wynajem i jesteś solidnym lokatorem. 

Wystarczy się „zweryfikować” i potwierdzić swoją wiarygodność. W kilka minut możesz otrzymać Certyfikat Najemcy. To dużo przyjemniejszy i szybszy sposób niż krępujące przeglądanie przez właściciela mieszkania dokumentów z Twoimi danymi osobowymi. Od teraz wynajmujący zobaczy tylko tyle informacji, ile musi, by wiedzieć, że warto podpisać umowę. Nie bój się, to nie jest ani skomplikowane, ani nie musisz za to płacić. Z punktu widzenia lokatora to jedynie formalnie i szybkie potwierdzenie, że Twoje intencje są czyste i nie jesteś dłużnikiem. 

Czytaj także: Kto odpowie za szkody w wynajętym mieszkaniu?

Czym jest Certyfikat Najemcy? 

Certyfikat Najemcy to dokument stworzony przez narzędzie, które na polskim rynku oferuje wyłącznie simpl.rent. Pozwala w bardzo prosty sposób zweryfikować wiarygodność osoby, która chciałaby podpisać umowę z wynajmującym i chwilę później cieszyć się z własnych czterech ścian. Zawsze warto podpowiedzieć wynajmującemu rozwiązanie, które jest szybkie i skuteczne – weryfikację przez simpl.rent.

Certyfikat najemcy to pewna nowość, jednak bardzo istotna z perspektywy ilości wynajmów w Polsce. Szacuje się, że jest to około 750 tys. wynajmowanych nieruchomości w ciągu roku. Dlatego tak bardzo istotne jest dla ubezpieczyciela, kto je wynajmuje. Posiadanie takiego certyfikatu daje możliwość uzyskanie dodatkowej zniżki przy wykupieniu polisy, więc ma to znaczenie i warto z tego korzystać – zauważa ekspert ds. ubezpieczeń Paweł Frąckowski. 

Porównaj ceny ubezpieczeń nieruchomości

Jak to działa? Czego potrzebujesz? 

Właściciel mieszkania podaje na stronie simpl.rent dokładny adres nieruchomości i kwotę miesięcznego czynszu, którą będziesz płacić. Następnie generuje link weryfikacyjny, który trafia do Ciebie – najemcy.

Czytaj także: Ubezpieczenie OC najemcy – czy warto?

Zaczynamy od sprawdzenia Twojej tożsamości – przy pomocy bankowości elektronicznej, selfie video z dokumentem tożsamości lub przelewu na kwotę 1 zł. Następnym etapem jest weryfikacja wysokości zarobków przyszłego lokatora – wystarczy logowanie do banku lub zaświadczenie od pracodawcy. To Ty decydujesz, którą opcję wybierasz. Na koniec pozostaje trzeci krok – weryfikacja historii płatniczej i kredytowej. Tu z pomocą przychodzą m.in. Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Długów. Takie działanie pozwala wyeliminować niesolidnych lokatorów i osoby z niespłaconymi zobowiązaniami.

Nie ma problemu ze statusem studenta i brakiem własnych środków. Studenta zawsze mogą zweryfikować rodzice. To wygodne rozwiązanie, dające poczucie bezpieczeństwa wynajmującemu mieszkanie. 

Czytaj także: Najem okazjonalny: na czym polega i jakie są jego zalety?

Ile kosztuje weryfikacja najemcy? Nie płacisz NIC 

Weryfikacja może trwać zaledwie kilka minut. To naprawdę bardzo wygodna i szybka formalność, której możesz dokonać online. Co ważne, płaci za to wyłącznie wynajmujący. Dla najemcy, czyli Ciebie, zdobycie Certyfikatu jest całkowicie bezpłatne.

Certyfikat Najemcy z informacją, czy wynik weryfikacji jest pozytywny, czy też negatywny, trafia do właściciela mieszkania. Zawiera wyłącznie podstawowe informacje na Twój temat – imię i nazwisko, informację pozytywną bądź negatywną na temat historii kredytowej oraz czy zarobki przekraczają dwukrotność należności za mieszkanie. Wszystkie dane w serwisie, m.in. na temat wysokości zarobków czy kredytów danej osoby, są szyfrowane. Simpl.rent nie udostępnia danych podmiotom zewnętrznym oraz dba o zgodność procesu weryfikacji z RODO. Nie zostaną one wykorzystane w żadnym innym celu niż weryfikacja w ramach Certyfikatu Najemcy.  

Czytaj także: Dewastacja wynajmowanego mieszkania – jak się zabezpieczyć? Co robić, gdy lokatorzy zniszczą lokal?

Rozwiązanie godne XXI wieku  

Simpl.rent ma szansę zrewolucjonizować rynek wynajmu mieszkań. Obie strony tego procesu oddychają z ulgą, gdy otrzymują Certyfikat Najemcy. Jedni, bo nie muszą już niczego na siłę udowadniać i wozić ze sobą na castingi grubej teczki z dokumentami. Drudzy – mają większą pewność, że najemca jest wypłacalny i solidny. Od teraz to proste – zupełnie jak simpl.rent

Podsumowanie

  1. Simpl.rent proponuje autorskie rozwiązanie dla rynku najmu – Certyfikat Najemcy.
  2. Korzystając ze strony internetowej wynajmujący podaje adres lokalizacji i wysokość miesięcznego czynszu, a najemca otrzymuje możliwość potwierdzenia swojej tożsamości i wiarygodności finansowej.
  3. Dodatkowo najemca sprawdzany jest na przykład w: Biurze Informacji Kredytowej oraz Krajowym Rejestrze Długów. Pozwala to wyeliminować niesolidnych najemców.
  4. Weryfikacja może odbyć się w zaledwie kilka minut – online.
  5. Najemca nie płaci nic za Certyfikat.  


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej