Szukasz mieszkania? Zadbaj o Certyfikat Najemcy. Twoja wartość na rynku nieruchomości wzrośnie!

Aktualizacja:
Jak działa Certyfikat Najemcy?

Gdy szukasz mieszkania do wynajęcia, zwykle drobiazgi – z pozoru nieistotne – decydują o sukcesie bądź porażce. Wyglądasz zbyt młodo? Błąd. A może zbyt oryginalnie się ubierasz? Też błąd. Jesteś studentem? Tym gorzej. Zarabiasz i nie chcesz pokazać umowy z pracodawcą? Podejrzane. Masz żonę i dziecko? Pewnie następne w drodze. Jesteś singlem? Na pewno wyłącznie imprezy Ci w głowie.

Brzmi znajomo? Na szczęście masz do dyspozycji simpl.rent. Teraz w banalnie prosty sposób udowodnisz, że stać cię na wynajem i jesteś solidnym lokatorem. 

Wystarczy się „zweryfikować” i potwierdzić swoją wiarygodność. W kilka minut możesz otrzymać Certyfikat Najemcy. To dużo przyjemniejszy i szybszy sposób niż krępujące przeglądanie przez właściciela mieszkania dokumentów z Twoimi danymi osobowymi. Od teraz wynajmujący zobaczy tylko tyle informacji, ile musi, by wiedzieć, że warto podpisać umowę. Nie bój się, to nie jest ani skomplikowane, ani nie musisz za to płacić. Z punktu widzenia lokatora to jedynie formalnie i szybkie potwierdzenie, że Twoje intencje są czyste i nie jesteś dłużnikiem. 

Czym jest Certyfikat Najemcy? 

Certyfikat Najemcy to dokument stworzony przez narzędzie, które na polskim rynku oferuje wyłącznie simpl.rent. Pozwala w bardzo prosty sposób zweryfikować wiarygodność osoby, która chciałaby podpisać umowę z wynajmującym i chwilę później cieszyć się z własnych czterech ścian. Zawsze warto podpowiedzieć wynajmującemu rozwiązanie, które jest szybkie i skuteczne – weryfikację przez simpl.rent.

Certyfikat najemcy to pewna nowość, jednak bardzo istotna z perspektywy ilości wynajmów w Polsce. Szacuje się, że jest to około 750 tys. wynajmowanych nieruchomości w ciągu roku. Dlatego tak bardzo istotne jest dla ubezpieczyciela, kto je wynajmuje. Posiadanie takiego certyfikatu daje możliwość uzyskanie dodatkowej zniżki przy wykupieniu polisy, więc ma to znaczenie i warto z tego korzystać – zauważa ekspert ds. ubezpieczeń Paweł Frąckowski. 

Porównaj ceny ubezpieczeń nieruchomości

Jak to działa? Czego potrzebujesz? 

Właściciel mieszkania podaje na stronie simpl.rent dokładny adres nieruchomości i kwotę miesięcznego czynszu, którą będziesz płacić. Następnie generuje link weryfikacyjny, który trafia do Ciebie – najemcy.

Zaczynamy od sprawdzenia Twojej tożsamości – przy pomocy bankowości elektronicznej, selfie video z dokumentem tożsamości lub przelewu na kwotę 1 zł. Następnym etapem jest weryfikacja wysokości zarobków przyszłego lokatora – wystarczy logowanie do banku lub zaświadczenie od pracodawcy. To Ty decydujesz, którą opcję wybierasz. Na koniec pozostaje trzeci krok – weryfikacja historii płatniczej i kredytowej. Tu z pomocą przychodzą m.in. Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Długów. Takie działanie pozwala wyeliminować niesolidnych lokatorów i osoby z niespłaconymi zobowiązaniami.

Nie ma problemu ze statusem studenta i brakiem własnych środków. Studenta zawsze mogą zweryfikować rodzice. To wygodne rozwiązanie, dające poczucie bezpieczeństwa wynajmującemu mieszkanie. 

Ile kosztuje weryfikacja najemcy? Nie płacisz NIC 

Weryfikacja może trwać zaledwie kilka minut. To naprawdę bardzo wygodna i szybka formalność, której możesz dokonać online. Co ważne, płaci za to wyłącznie wynajmujący. Dla najemcy, czyli Ciebie, zdobycie Certyfikatu jest całkowicie bezpłatne.

Certyfikat Najemcy z informacją, czy wynik weryfikacji jest pozytywny, czy też negatywny, trafia do właściciela mieszkania. Zawiera wyłącznie podstawowe informacje na Twój temat – imię i nazwisko, informację pozytywną bądź negatywną na temat historii kredytowej oraz czy zarobki przekraczają dwukrotność należności za mieszkanie. Wszystkie dane w serwisie, m.in. na temat wysokości zarobków czy kredytów danej osoby, są szyfrowane. Simpl.rent nie udostępnia danych podmiotom zewnętrznym oraz dba o zgodność procesu weryfikacji z RODO. Nie zostaną one wykorzystane w żadnym innym celu niż weryfikacja w ramach Certyfikatu Najemcy.  

Rozwiązanie godne XXI wieku  

Simpl.rent ma szansę zrewolucjonizować rynek wynajmu mieszkań. Obie strony tego procesu oddychają z ulgą, gdy otrzymują Certyfikat Najemcy. Jedni, bo nie muszą już niczego na siłę udowadniać i wozić ze sobą na castingi grubej teczki z dokumentami. Drudzy – mają większą pewność, że najemca jest wypłacalny i solidny. Od teraz to proste – zupełnie jak simpl.rent

Podsumowanie

  1. Simpl.rent proponuje autorskie rozwiązanie dla rynku najmu – Certyfikat Najemcy.
  2. Korzystając ze strony internetowej wynajmujący podaje adres lokalizacji i wysokość miesięcznego czynszu, a najemca otrzymuje możliwość potwierdzenia swojej tożsamości i wiarygodności finansowej.
  3. Dodatkowo najemca sprawdzany jest na przykład w: Biurze Informacji Kredytowej oraz Krajowym Rejestrze Długów. Pozwala to wyeliminować niesolidnych najemców.
  4. Weryfikacja może odbyć się w zaledwie kilka minut – online.
  5. Najemca nie płaci nic za Certyfikat.  

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments