Wybierasz się w Tatry Słowackie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Aktualizacja:
A parked car on the background of a panorama of the Slovak Tatras.

Tatry Słowackie to jeden z ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Dlatego przed wyjazdem warto wykupić dostosowaną do potrzeb polisę turystyczną. Jakie ubezpieczenie w Tatry Słowackie kupić?

baner w treści – stały - 1

Ubezpieczenie na wyjazd w Tatry Słowackie – dlaczego jest tak ważne? 

Podczas podróży w Tatry Słowackie jesteś narażony na różne nieprzewidziane sytuacje. Chwila nieuwagi może się zakończyć kontuzją. Jeśli nie przygotujesz się odpowiednio do trasy, nagła zmiana warunków atmosferycznych może być krytyczna. Gdyby okazało się, że konieczne będzie przeprowadzenie akcji ratunkowej, bez ubezpieczenia jej koszty trzeba pokryć z własnej kieszeni. 

Karta EKUZ (czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) potwierdza co prawda, że masz prawo do świadczeń publicznej opieki zdrowotnej w Polsce, ale za granicą działa w ograniczonym zakresie. Zasady płatności za usługi medyczne będą dla Ciebie takie same, jak w przypadku ubezpieczonych w danym kraju. Jeśli w danym przypadku istnieje obowiązek współpłacenia, nie unikniesz opłat. 

Jaki wydatek może się wiązać z wypadkiem w górach? Trudno jednoznacznie wskazać koszty akcji ratowniczej, ponieważ te zależą od wielu czynników. Opłaty u naszych sąsiadów są jednak co do zasady wysokie i nakładane w euro. Już tylko uruchomienie śmigłowca to wydatek rzędu 2000 euro. Jeśli doliczyć do tego również pracę ratowników i koszt użycia sprzętu, rachunek szybko wzrośnie co najmniej do kilkunastu tysięcy złotych. 

Gdzie kupić ubezpieczenie w Tatry Słowackie? 

Ubezpieczenie w Tatry Słowackie możesz kupić wygodnie online, w pełni bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że znajdziesz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. 

Ubezpieczenie w Tatry Słowackie najlepiej kupić, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń. W ten sposób sprawdzisz, jakie oferty są dostępne na rynku. Dzięki narzędziu w kilka chwil porównasz ceny i zakres ochrony. 

Porównaj ceny ubezpieczenia OC/AC

Kalkulator OC/AC

Jakie ubezpieczenie w Tatry Słowackie wybrać? 

Dobra polisa turystyczna na taki wyjazd powinna mieć przede wszystkim dostosowaną do warunków panujących w miejscu docelowym sumę ubezpieczenia. Zadbaj o to, aby produkt obejmował nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia, lecz także ratownictwa. Ich minimalna wartość w pierwszym przypadku nie powinna być niższa niż 30 000 euro, a w drugim – 10 000 euro. W praktyce warto jednak rozważyć również wykupienie wyższych opcji ochrony, aby nie stresować się, gdy dojdzie do komplikacji podczas pobytu. 

Przydatną opcją będzie objęcie polisą także ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki produktowi – jeśli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu – otrzymasz świadczenie odpowiadające jego procentowi. Inne ciekawe opcje ochrony to np. ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego. 

Cena ubezpieczenia w Tatry Słowackie

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie możesz wykupić już za kilka złotych dziennie. Dokładna wysokość składki zależy przede wszystkim od wybranego zakresu ochrony. W praktyce takie polisy są bardzo przystępne cenowo i nie stanowią znacznego obciążenia dla portfela. Jeśli dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń w czasie pobytu za granicą, dzięki ubezpieczeniu nie będziesz musiał z własnej kieszeni pokrywać wydatków związanych z udzieleniem pomocy. 

Dla przykładu polisa turystyczna na jeden dzień w AXA, która obejmuje m.in. ubezpieczenie kosztów leczenia do 200 tysięcy złotych, ubezpieczenie NNW na 20 tysięcy złotych oraz klauzulę alkoholową, kosztuje tylko 4,98 zł. 

Ceny ubezpieczeń w Tatry Słowackie mogą się znacznie różnić w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Z tego powodu przed wyborem konkretnej oferty warto szczegółowo porównać wszystkie dostępne opcje. 

Planujesz wyjazd autem w góry słowackie? Sprawdź cennik winiety Słowacja

Jednodniowe ubezpieczenie w Tatry Słowackie. Czy to możliwe? 

Ubezpieczenie w Tatry Słowackie możesz wykupić na wybrany przez siebie okres. Jeśli wyjazd za naszą południową granicę będzie trwał tylko jeden dzień, bez większych przeszkód znajdziesz odpowiednią ofertę. Wystarczy, że podczas konfigurowania oferty w kalendarzu wybierzesz szczegółowe daty pobytu. 

Jednodniowe ubezpieczenie w góry możesz kupić już za kilka złotych. 

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie – rozszerzenia ochrony

Przed zakupem ubezpieczenia turystycznego w Tatry Słowackie zastanów się, czy wystarczy Ci podstawowa opcja ochrony. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają rozszerzenia polisy o sporty wysokiego ryzyka już w przypadku trekkingu w wysokich górach. Przedmiotową kwestię zweryfikujesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. 

W praktyce ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie będziesz musiał rozszerzyć o dodatkowe opcje (np. ubezpieczenie sportów ekstremalnych), jeśli zamierzasz uprawiać takie sporty, jak chociażby alpinizm, speleologia czy skitoury. Ubezpieczenie sportów zimowych będzie z kolei niezbędne, gdy w czasie wakacji planujesz jeździć na nartach czy snowboardzie po wyznaczonych trasach. 

Przed wyborem konkretnej oferty ubezpieczenia w Tatry Słowackie dokładnie sprawdź jego zakres i upewnij się, czy polisa będzie Cię chronić w pełni. 

Jak wykupić ubezpieczenie na Tatry Słowackie? 

Ubezpieczenie na Tatry Słowackie kupisz wygodnie przez internet. Pomocny będzie kalkulator ubezpieczeń turystycznych. Po uzupełnieniu podstawowych danych, takich jak np. czas podróży, jej cel czy wiek ubezpieczonych osób, otrzymasz oferty uwzględniające kalkulację składki. Propozycje polis będą pochodzić od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Ich parametry zostaną ukazane w przejrzysty sposób, tak abyś od razu widział różnice pomiędzy nimi. Jeśli jakaś oferta spełni Twoje oczekiwania, wystarczy, że ją wybierzesz i przejdziesz do finalizacji procesu zawarcia umowy. 

Wszelkich formalności dopełnisz od ręki, a dokument potwierdzający wykupienie ubezpieczenia otrzymasz w kilka chwil w formie elektronicznej na maila. Zweryfikuj poprawność danych i zapisz sobie najważniejsze numery. W razie problemów w czasie pobytu za granicą od razu skontaktuj się z towarzystwem ubezpieczeniowym. 

Pamiętaj, aby nie czekać z wykupieniem ubezpieczenia w Tatry Słowackie do ostatniej chwili. Niektórzy ubezpieczyciele wprowadzili karencję, zgodnie z którą okres obowiązywania ochrony może się rozpocząć dopiero po upływie określonego czasu od zawarcia umowy. 

Ubezpieczenie w Tatry Słowackie warto wykupić zawsze, gdy udajesz się w ten region – nawet tylko na krótko. Dzięki polisie Twoje interesy finansowe są chronione i masz pewność, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń nie zostaniesz pozostawiony sam sobie.

Pytania i odpowiedzi

Jakie ubezpieczenie na Tatry Słowackie?
Czy na Słowację trzeba mieć ubezpieczenie?
Jakie ubezpieczenie na wyjazd w góry?

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Motocykl
Czy można kupić dobry motocykl turystyczny do 10 tys. zł?

Marzysz o długich, emocjonujących podróżach motocyklowych, ale niepokoi Cię ograniczony budżet? Nie martw się, na rynku jest wiele wartych polecenia jednośladów, które możesz nabyć za mniej niż 10 tys. zł. W tym artykule znajdziesz sześć wybranych przez nas propozycji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia z jazdy przy zachowaniu rozsądnych kosztów zakupu i ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Podróże
Czy warto wykupić ubezpieczenie od podróży samolotem?

Podczas podróży samolotem mogą pojawić się niespodziewane komplikacje, m.in. opóźnienia, odwołane loty czy zagubiony bagaż. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia podróżnego, które może pokryć wiele nieprzewidzianych sytuacji, od zagubienia bagażu po koszty leczenia za granicą. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć ubezpieczenie od podróży samolotem, co ono obejmuje i na co zwrócić uwagę.

Czytaj więcej
2024.07.12  •  Podróże
Sprawdź, o czym pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż samochodem po Europie!

Samochód zapewnia nam swobodę i niezależność podczas wakacyjnych wojaży. Jednak, aby podróż była w pełni udana i bezpieczna, należy poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie. Czy wiesz, jakie kroki podjąć, aby Twoja wymarzona wyprawa samochodem po Europie przebiegła bez żadnych niespodzianek? W tym przewodniku znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej