Punkta

W dzisiejszych czasach przez internet możesz kupić prawie wszystko! Zakupy spożywcze z dostawą do domu, stylową odzież, wymarzone wakacje, nieruchomość, pojazd, a nawet własną gwiazdę! Nie inaczej jest w przypadku ubezpieczeń – polisę samochodową, turystyczną, zdrowotną czy nieruchomości również możesz zakupić online. Czy na pewno jest ona ważna?

Jak kupić polisę OC przez internet?

Zakup polisy przez internet to najszybsza droga do przedłużenia lub nabycia nowego ubezpieczenia. Nie musisz się fatygować i osobiście stawić w oddziale lub u agenta czy dzwonić na infolinię. Wystarczy, że przeznaczysz kilka minut, by wybrać odpowiednią ofertę. Jak kupić polisę OC online?

  1. Skorzystaj z kalkulatora OC/ AC. Uzupełnij dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, datę urodzenia), dane kontaktowe (numer telefonu oraz adres zamieszkania), a także informacje dotyczące pojazdu (m.in. model i marka auta, rok produkcji, moc silnika) i Twojego stażu za kółkiem.
  2. Porównaj oferty wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu. Porównywarka OC/ AC wyświetli Ci zbiór kilkudziesięciu ofert od towarzystw ubezpieczeniowych funkcjonujących na polskim rynku. Są one spersonalizowane – przygotowane na podstawie informacji, które wpisałeś we formularzu. Dzięki temu, możesz porównać ceny składki oraz szczegółowy zakres danej polisy.
    W przypadku ubezpieczenia OC, kieruj się tylko i wyłącznie jego ceną, ponieważ zakres polisy jest identyczny u wszystkich ubezpieczycieli.
  3. Wybierz interesującą Cię polisę. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, zaznacz opcję kontaktu ze strony doradcy. Jeśli wszystko jest dla Ciebie jasne – przejdź do następnego kroku.
  4.  Zapłać za swoje ubezpieczenie. Możesz to zrobić jednorazowo lub rozłożyć należność na dogodne raty. Pamiętaj jednak, że jednorazowa płatność jest korzystniejsza finansowo.

    Gratulacje, właśnie nabyłeś swoje ubezpieczenie bez wychodzenia z domu 🙂

Czy należy wydrukować polisę przesłaną e-mailem?

To zależy od Ciebie. Jeśli chcesz mieć ubezpieczenie zawsze pod ręką, wydrukuj je. W przeciwnym razie wiedz, że nie masz takiego obowiązku. Obecne przepisy stanowią, że kierowcy nie muszą wozić ze sobą ani polisy OC, ani dowodu rejestracyjnego. W przypadku kontroli drogowej, funkcjonariusze są w stanie samodzielnie zweryfikować te informacje za pomocą specjalnego systemu. Dane polisy można sprawdzić np. na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (www.ufg.pl). W tym celu należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu lub numer VIN.

Czy polisa przesłana e-mailem jest ważna?

Odpowiadając na pytanie tytułowe – tak, polisa przesłana za pośrednictwem poczty elektronicznej jest jak najbardziej ważna. Zakup ubezpieczenia przez internet to przede wszystkim oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Oferty online są dużo atrakcyjniejsze dla klientów. Korzystając z porównywarki OC/ AC, zyskujesz szeroki wybór polis – nawet kilkadziesiąt różnych opcji. W przypadku samodzielnego porównywania ofert, chodzenie od agenta do agenta byłoby więc dużo bardziej kłopotliwą czynnością.

Zakup ubezpieczenia online to naprawdę świetny pomysł!