Rower w prezencie od PZU zamiast auta zastępczego

Aktualizacja:
rower od pzu

Przytrafiła ci się stłuczka i masz prawo do samochodu zastępczego? Jeśli jesteś klientem PZU, możesz wybrać – auto zastępcze na czas naprawy albo rower na własność.

Samochód zastępczy, z którego ubezpieczony korzysta podczas naprawy swojego auta, to opcja, jaką od dawna oferuje wiele towarzystw. Jednak PZU, jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce oferuje jednak swoim klientom… rowery zastępcze w prezencie. W ten sposób firma chce promować zdrowy styl życia, ograniczanie emisji spalin i dbałość o środowisko. Z pewnością wykorzystuje też modę na jazdę na rowerze i korzystanie z roweru, jako codziennego środka transportu.

Rower zamiast auta zastępczego –  dla kogo ta promocja?

Komu spodoba się propozycja PZU? Z pewnością nie osobom, które dojeżdżają do pracy 20 kilometrów dziennie, odwożą po drodze dzieci do szkół i przedszkoli czy robią zakupy, wymagające dużego bagażnika. Jeśli jednak z samochodu korzystasz okazjonalnie, do pracy masz niedaleko lub od jakiegoś czasu z zazdrością patrzysz na miejskich rowerzystów, akcja może się okazać doskonałą okazją do spróbowania swoich sił w jeździe na rowerze i wzbogacenia się o własne dwa kółka.

Program „Rower zamiast samochodu zastępczego” skierowany jest do klientów PZU, którym przydarzy się stłuczka lub wypadek. Jeśli zgłoszą konieczność holowania pojazdu i wynajmu auta zastępczego na przynajmniej 7 dni, mogą wybrać: samochód zastępczy na czas naprawy ich własnego lub rower na własność.

Rower od PZU, kto może dostać?

Akcja dotyczy osób posiadających polisy PZU Auto pomoc oraz PZU Pomoc w drodze z wariantem Super. Auto pomoc to ubezpieczenie gwarantujące kierowcom wsparcie w trudnych sytuacjach na drodze takich, jak awaria, wypadek, kradzież i dające pomoc techniczną, medyczną i organizacyjną. Pomoc w drodze to ubezpieczenie assistance, gwarantujące wszechstronną pomoc drogową na miejscu wypadku, holowanie pojazdu, transport zastępczy, dowóz paliwa czy opiekę nad dziećmi. Obie polisy sprzedawane są jako dodatek do polis OC lub AC.

Przeczytaj też:
PZU – assistance. Który wariant wybrać, na jakie świadczenia możesz liczyć?
Rowerem na wakacje – ubezpieczenie na wyjazd rowerowy

Rower na własność od PZU –  czy to się opłaca?

Akcja trwa nieprzerwanie od 2014 roku i – jak przyznają przedstawiciele PZU – cieszy się rosnącym zainteresowaniem, głównie w sezonie wiosenno-letnim. Do tej pory PZU wydało swoim klientom 1500 rowerów. W tej chwili ubezpieczeni mają do wyboru rowery marki Mexller 26 lub 28 cali oraz Goetze 28 cali w kilku dostępnych kolorach.

Czy to się opłaca? Oczywiście to zależy. Jeśli tydzień bez auta jest dla Ciebie opcją akceptowalną, to warto z tej okazji skorzystać. W końcu auto zastępcze trzeba zwrócić, a rower pozostanie i może służyć przez najbliższe sezony. Wartość takiego pojazdu to około 1000 zł.

Dowiedz się także, jak ubezpieczyć rower od kradzieży !

Auto zastępcze z car sharingu?

Nie tylko PZU stawia na innowacje. Wielu ubezpieczycieli oferuje również w ramach auta zastępczego możliwość korzystania z coraz popularniejszego w Polsce car sharingu. Jak to działa? Dostajesz od ubezpieczyciela określoną kwotę na wykorzystanie w ramach np. współpracy z Traficcar. Jeśli nie wykorzystasz jej w czasie kiedy nie masz samochodu, kwota nie przepada. Możesz ją wykorzystać jeszcze przez kilka miesięcy po naprawie.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. 


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej