Wypowiedzenie OC polisa OC samochodu jest obowiązkowa i możesz z niej zrezygnować w trzech przypadkach:

Jeśli Twoja polisa się kończy i chcesz podpisać nową umowę OC z innym ubezpieczycielem  – najpóźniej dzień przed zakończeniem umowy OC.

Gdy zawarłeś nową polisę, a nie wypowiedziałeś umowy u przedniego ubezpieczyciela i masz podwójne ubezpieczenie OC – w każdym momencie trwania odnowionej umowy.

Gdy kupujesz samochód i nie chcesz kontynuować polisy, którą wykupił poprzedni właściciel – w każdym momencie trwania umowy OC.

Forma wypowiedzenia. Ubezpieczyciele preferują różne formy dostarczenia wypowiedzenia. Do niektórych możesz wysłać mail lub faks ze skanem pisma, do innych możesz wysłać list Pocztą Polską (pamiętaj o potwierdzeniu odbioru, decyduje data stempla) lub kurierem (decyduje data doręczenia do ubezpieczyciela) a niektórych musisz odwiedzić osobiście w placówce lub dostarczyć wypowiedzenie agentowi ubezpieczeniowemu.

Pamiętaj o zachowaniu ciągłości ubezpieczenia OC. Jeżeli wypowiesz umowę, nowa polisa powinna być zawarta od dnia następnego. Nawet jeden dzień przerwy w ubezpieczeniu skutkuje karą. Nie zapominaj też o możliwych konsekwencjach w przypadku wystąpienia szkody w tym czasie.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
2 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
8 lat temu

a co w przypadku gdy jestem nabywcą pojazdu?, ile mam czasu na zgłoszenie wypowiedzenia oc poprzedniego właściciela?

Akademia punkta
Akademia punkta
8 lat temu
Reply to  Iwona

Pani Iwono, ubezpieczenie OC po poprzednim właścicielu można wypowiedzieć w każdej chwili. Proszę również pamiętać, że taka polisa nie przedłuża się automatycznie!

Bardziej szczegółowo temat wypowiedzenia OC opisujemy w innym naszym artykule: https://punkta.pl/druki-ubezpieczeniowe/wypowiedzenie-umowy-oc-pobierz-wzor/

Pozdrawiamy 🙂