Grupowe ubezpieczenie na życie AXA Ochrona z Plusem: czy to się sprawdzi?

Aktualizacja:
ubezpieczenie-na-życie-axa

Ubezpieczenie domu gwarantuje spokojny sen. Polisa turystyczna pozwala na całkowite odprężenie podczas wakacyjnych wojaży. Ubezpieczenie zdrowotne jest asem w rękawie w przypadku potrzeby pilnej konsultacji medycznej, a ubezpieczenie na życie chroni to, co najważniejsze. Tym razem sprawdzamy jak na tle innych ubezpieczycieli wypada AXA i grupowe ubezpieczenie na życie Ochrona z Plusem!

Ubezpieczenie na życie AXA: co obejmuje?

Ubezpieczenie Ochrona z Plusem to następca polisy Optymalny Wybór AXA. „Plus” nie pojawia się tutaj bez przyczyny – ma on oznaczać dodatkowe świadczenia, które wzbogacają ofertę ubezpieczyciela dopasowując ją do potrzeb wymagających klientów.  Polisa Ochrona z Plusem od AXA zabezpiecza zdrowie i życie pracowników oraz członków ich rodzin w trudnych sytuacjach życiowych.

Czytaj także: Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA

Podstawowy zakres ubezpieczenia obejmujący śmierć osoby ubezpieczonej, możemy rozszerzyć poprzez zawarcie umów dodatkowych. Wśród nich znajdziemy:

 • poważne zachorowania – katalog chorób obejmuje 51 pozycji z możliwością rozszerzenia ochrony o choroby zakaźne oraz konsultacje lekarzy specjalistów,
 • pobyt w szpitalu – umowa gwarantuje wypłatę świadczenia nawet do 180 dni w roku. Pakiet ten możemy rozszerzyć także o pobyt na OIOM-ie, czy w sanatorium,
 • operacje medyczne,
 • AXA MEDI – świadczenia opiekuńcze po nieszczęśliwym wypadku,
 • AXA 24 – opcja zapewniająca dostęp do szerokiej gamy świadczeń opiekuńczych oraz dostęp do dodatkowych świadczeń medycznych.

Ubezpieczenie grupowe Ochrona z Plusem: dla kogo?

Ubezpieczenie dostępne jest w formie grupowej i adresowane do firm zatrudniających minimum 3 osoby. Do grupowego ubezpieczenia AXA przystąpić może pracownik w wieku od 18 do 69 lat, a także jego współmałżonek, partner lub pełnoletnie dziecko.

Jeden pracownik – kilka ubezpieczeń: czy to możliwe?

Ubezpieczenie grupowe, jak każde inne, ma swoje plusy i minusy. Dla jednych zaletą będzie fakt, że nie muszą indywidualnie studiować zakresu polisy, ponieważ zrobi to za nich pracodawca, obejmując wszystkich taką samą ochroną. Niektórzy jednak mogą być rozczarowani brakiem wyboru.  AXA daje jednak możliwość wyodrębnienia w ramach jednej umowy ubezpieczenia tzw. podgrup, które zostaną objęte zróżnicowaną ochroną. Co ważne, jedna osoba może zostać ubezpieczona w więcej niż jednej podgrupie. Co to oznacza w rzeczywistości?

Załóżmy, że części pracowników zależy na ochronie obejmującej poważne zachorowania oraz dostępie do lekarzy specjalistów. Dla innych jednak ważniejsze będzie zagwarantowanie opieki szpitalnej. W ramach Ochrony z Plusem, jeden pracownik może zostać objęty ubezpieczeniem zarówno z rozszerzeniem umowy o pobyt w szpitalu, jak i poważne zachorowania.

Czytaj także: Ubezpieczenie na życie PZU

Polisa na życie od AXA: kiedy ubezpieczenie nie zadziała?

Zanim zdecydujemy o konkretnym ubezpieczeniu, warto zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności danego ubezpieczyciela. Te, w wielu przypadkach są podobne. AXA odmówi wypłaty świadczenia, gdy śmierć była wynikiem działań wojennych, samookaleczenia, czy samobójstwa, które popełnione zostało w pierwszych dwóch latach trwania ubezpieczenia. Co najważniejsze, towarzystwo nie bierze odpowiedzialności za zdarzenia powstałe w wyniku sportów lotniczych, wspinaczki, nurkowania, sportów motorowodnych czy chociażby jeździe quadami.

Czytaj także: AXA Direct

Ochrona z Plusem od AXA: co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie na życie AXA  daje możliwość kontynuacji ubezpieczenia w ramach polisy Ochrona z Plusem osobom, które rozwiązały stosunek pracy z ubezpieczającym czy chociażby przebywały na urlopie macierzyńskim. Warunkiem jest jedynie wcześniejsza przynależność do grupowego ubezpieczenia AXA przez co najmniej 3 miesiące.

Kolejną rzeczą, o której warto wiedzieć decydując się na ubezpieczenie Ochrona z Plusem jest fakt, że każda osoba zgłoszona do ubezpieczenia może podlegać ocenie ryzyka ubezpieczeniowego, w związku z czym będzie musiała udzielić szczegółowych informacji o swoim stanie zdrowia, a nawet poddać się badaniom zleconym przez towarzystwo. Na ich podstawie, AXA może podnieść składkę ubezpieczenia, a nawet odmówić ochrony.

Co ważne, w OWU ubezpieczenia zawarta została informacja mówiąca o karencji, czyli okresie, w którym ubezpieczenie nie działa lub działa w formie ograniczonej. O tym, czy w przypadku konkretnej polisy obowiązuje karencja, czy też nie, dowiemy się z dokumentu umowy ubezpieczenia. Warto więc zwrócić na to uwagę!

Podsumowanie

 1. Ubezpieczenie grupowe Ochrona z Plusem od AXA adresowane jest do firm zatrudniających minimum 3 osoby.
 2. Podstawowy zakres ubezpieczenia można rozszerzyć o umowy dodatkowe obejmujące m.in. poważne zachorowania, czy leczenie szpitalne.
 3. AXA umożliwia objęcie ochroną jednego pracownika w ramach kilku podgrup o zróżnicowanych warunkach i zakresie ubezpieczenia.
 4. Ochrona z Plusem nie zadziała w przypadku zdarzeń powstałych w wyniku zajęć sportowych czy rekreacyjnych takich jak: latanie, wspinaczka, sporty wodne czy jazda na quadach.
 5. W określonych sytuacjach AXA umożliwia indywidualną kontynuację grupowego ubezpieczenia w ramach polisy Ochrona z Plusem.
 6. Każdy osoba zgłoszona do ubezpieczenia AXA może podlegać ocenie ryzyka ubezpieczeniowego.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej