Benefia – ubezpieczenia majątkowe i na życie

Aktualizacja:
Benefia – ubezpieczenia majątkowe i na życie

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia jest stosunkowo młodą firmą na polskim rynku. Jednak nie działa w pojedynkę - należy do największej austriackiej grupy ubezpieczeniowej w Europie środkowo – wschodniej Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe z siedzibą w Wiedniu.

Historia Benefii

  • 1824  – założenie  k.u.k. priv. wechselseitige Brandschaden Versicherung – towrzystwa ubezpieczeniowego istniejącego na terytorium ówczesnego Cesarstwa Austriackiego.

  • 1991 – początek  ekspansji ubezpieczyciela na wschodnią Europę

  • 1999 – rozpoczęcie działalności Benefii w Polsce

Obecnie oddziały ubezpieczyciela znajdziemy na Białorusi, w Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, w Czechach, w Niemczech, na Węgrzech, w Liechtensteinie, w Polce, Rumunii, Serbii i Czarnogórze, na Słowacji, Ukrainie, a nawet w Rosji. Część jednostek znajduje się także na terytoriach Włoch oraz Słowenii.

Firma zatrudnia ponad 24 000 osób na całym świecie i obraca składkami o wartości około 9,7 mld euro.

Oferta Benefii

Benefia oferuje ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie posagowe dla dzieci, ubezpieczenie z rentą kapitałową, ubezpieczenie z malejącą sumą ubezpieczenia oraz ubezpieczenie terminowe na życie z opcjami dodatkowymi (śmierć na skutek NW, wystąpienie poważnego zachorowania, pobyt w szpitalu, trwałe częściowe inwalidztwo), oferowane głównie jako gotowe pakiety ubezpieczeniowe.

Towarzystwo prowadzi też liczne ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK), wśród których warto wymienić chociażby europejski, dolarowy, aktywnego inwestowania, czy gwarantowanego zysku.

W ofercie Benefii znajdziesz także pakiety ubezpieczeń majątkowych – Dom, Mieszkanie i Najemca oraz polisę turystyczną eVoyage.

Benefia stara się rozwijać nie tylko w sektorze typowych ubezpieczeń na życie i majątkowych, ale także efektywnie wpływać na możliwość powiększania gromadzonych przez swoich klientów oszczędności. Wszelkich informacji na temat prowadzonej działalności i oferowanych produktów ubezpieczyciel udziela nie tylko w swoich oddziałach, ale także telefonicznie i za pośrednictwem strony internetowej www.benefia.pl. Na stronie www.benefia24.pl kupisz online trzy rodzaje ubezpieczeń: eMoto, eDom i eVoyage.

Ciekawe ubezpieczenia komunikacyjne

Benefia ubezpieczenia nie jest co prawda najbardziej rozpoznawalną marką na polskim rynku ubezpieczeniowym, jednak może poszczycić się dosyć ciekawą ofertą w zakresie polis komunikacyjnych. Oprócz standardowego OC i AC oferuje bowiem:

  • NNW,

  • Assistance Plus,

  • Top Assistance – pakiet przeznaczony dla właścicieli samochodów marki Fiat,

  • Medical Assistance,

  • Assistance prawny – pomoc prawna związana z kwestiami pojawiającymi się w ruchu drogowym,

  • Ochrona prawna – pomoc w przypadku pojawienia się sporu prawnego i kosztów opłacenia adwokata lub radcy prawnego,

  • GAP – ochrona właściciela przed spadkiem wartości samochodu.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments