„Z myślą o nowych perspektywach życia” – takie motto przyświeca towarzystwu ubezpieczeniowemu Polisa-Życie, które chce wychodzić naprzeciw potrzebom nowoczesnego konsumenta. Żeby sprostać wysokim wymaganiom rozpieszczanych przez bogaty rynek klientów, oferta Polisa-Życie łączy ochronę ubezpieczeniową z oszczędzaniem w ramach ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (UFK). Na dokładkę wszystkich tych pyszności, szata graficzna strony internetowej i logotyp firmy cieszą oko skromną i profesjonalną estetyką, a panele przeznaczone dla użytkownika – wygodną i prostą obsługą.
Czytaj także: Ubezpieczenie terminowe i bezterminowe: jakie ubezpieczenie na życie wybrać?
Historia Polisa-Życie TU S.A.
-
26 czerwca 1995 – Polisa-Życie rozpoczyna swoją działalność na podstawie zezwolenia Ministra Finansów
-
27 czerwca 2012 – Polisa-Życie zostaje członkiem austriackiej grupy Vienna Insurance Group, do której należą także takie towarzystwa ubezpieczeniowe, jak InterRisk, Compensa czy Benefia
Czytaj także: Uwięziony ubezpieczony? – polisa na życie za kratkami
Do 2012 roku głównym akcjonariuszem spółki była Grupa Kapitałowa Polsat. Obecnie 98,54% akcji towarzystwa znajduje się w rękach Vienna Insurance Group. Polisa-Życie może pochwalić się długoletnim doświadczeniem, które pozwoliło na stworzenie oferty bogatej w zarówno standardowe, jak i niszowe propozycje oraz patronatem ubezpieczyciela wiodącego na rynku środkowo-wschodniej Europy, co pozwoliło spółce dorosnąć do europejskich standardów.
Czytaj także: Ubezpieczenie na życie MetLife: zabezpieczenie przyszłości swojej i bliskich
Polisa-Życie dziś
Spółka Polisa-Życie oferuje indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie oraz produkty z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. Towarzystwo ciągle rozwija ogólnopolską sieć sprzedaży, która gromadzi już 16 regionalnych biur handlowych, 36 przedstawicielstw i 2000 agentów. Spółka posiada w swojej ofercie ubezpieczenia grupowe dla pracowników małych i średnich firm oraz prywatnych przedsiębiorców i osób niezatrudnionych na umowę o pracę. Ubezpieczenia indywidualne opracowane przez Polisa-Życie mają chronić klientów w każdym aspekcie życia – na co dzień, w pracy, w szkole, na drodze i w banku, w każdej konfiguracji – samotnie, z rodziną, zatrudnionych terminowo lub na czas nieokreślony. Do każdej umowy ubezpieczenia spółka proponuje program systematycznego oszczędzania w ramach ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.
Oferta Polisa-Życie ubezpieczenia
Propozycja ubezpieczeń Polisa-Życie dzieli się na ochronę grupową i indywidualną. W ramach pierwszej z nich można zakupić następujące produkty:
-
Super Gwarancja – pakiet dla pracowników małych i średnich firm
-
Super Grupa – pakiet dla prywatnych przedsiębiorców oraz osób wykonujących wolne zawody (np. lekarz, adwokat, architekt, artysta)
-
VIP – oferta skierowana do osób zainteresowanych wysoką sumą ubezpieczenia (główny target pakietu to właściciele firm, biznesmeni, kadra zarządzająca itp.)
-
Bezpieczna Firma – pakiet ma zabezpieczać pracowników małych i średnich firm na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń; dostępne warianty to m.in. rodzinny, chorobowy, zdrowotny lub wypadkowy
-
Scholar/Super Scholar – pakiet dla przedszkolaków, uczniów i studentów do 30 roku życia
Drugim rodzajem ochrony zapewnianym przez Polisa-Życie są indywidualne ubezpieczenia na życie. Oto przykładowe pakiety:
-
Polisa dla Ciebie – standardowa polisa na życie zawierana na czas nieokreślony, mająca na celu zabezpieczenie finansowe bliskich ubezpieczonego
-
Bezpieczny na drodze – ubezpieczenie chroni na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń komunikacyjnych
-
Bezpieczni razem – oferta terminowego ubezpieczenia na życie oraz NNW
-
Mono i Mono Plus — terminowe ubezpieczenie na życie, NNW oraz zabezpieczenie zobowiązań finansowych
-
Bezpieczne dziecko – ochrona dzieci i młodzieży przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych, funkcjonuje także jako inwestycja na przyszłość
Czym oferta Polisa-Życie wyróżnia się spośród innych?
-
Polisa-Życie pomaga w realizacji długoterminowego planu oszczędzania dzięki bogatej ofercie ubezpieczeniowych funduszów kapitałowych, realizowanych w ramach indywidualnych i grupowych ubezpieczeń. Szeroki wachlarz produktów pozwala na wybór strategii dopasowanej do potrzeb klienta (oferta zróżnicowana jest pod względem poziomu ryzyka, przewidywanego czasu inwestycji, inwestycji w rynek polski lub zagraniczny).
-
Polisa-Życie tworzy konkurencyjne i innowacyjne ubezpieczenia, takie jak pakiet polisy na życie oraz NNW – Bezpieczny na drodze, który może objąć również rowerzystów.
-
Dzięki internetowemu systemowi rejestracji klient Polisa-Życie TU S.A. ma stały i wygodny dostęp do elektronicznego archiwum wszystkich potrzebnych dokumentów.
Ciekawostki o Polisa-Życie
-
Polisa-Życie może pochwalić się licznymi nagrodami, m.in. Znakiem Jakości KidZone 2013, Nominacją Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Orderem Finansowym 2012 w kategorii Ubezpieczenie dla klienta indywidualnego, program inwestycyjny „Invest Polisa”.
-
Polisa-Życie organizuje Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim – w tym roku odbyła się dziesiąta edycja sportowego wydarzenia.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.
Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.