Ubezpieczenie na życie PZU Ja Plus: prześwietlamy nowość od PZU

Aktualizacja:
pzu-ja-plus-ubezpieczenie

Największy ubezpieczyciel w Polsce rozszerzył swoją ofertę! Od marca 2018 roku, w ofercie PZU, oprócz ubezpieczeń komunikacyjnych, podróżnych czy polis gwarantujących ochronę domu lub mieszkania, znajdziemy ubezpieczenie na życie - polisę dostępną on line "JA PLUS".

Dobre ubezpieczenie na życie powinno oferować kilka możliwych wariantów w przystępnych cenach. Polisa ta ma przede wszystkim gwarantować wsparcie finansowane bliskim osoby ubezpieczonej w razie jej śmierci. Powinna być także pomocna w przypadku trwałego inwalidztwa czy pobytu w szpitalu. Jak pod tym względem wypada ubezpieczenie na życie PZU Ja Plus? Sprawdzamy!

Ubezpieczenie na życie PZU Ja Plus: dostępne pakiety

PZU oferuje ubezpieczenie na życie dostępne w dwóch pakietach. Do wyboru masz:

 • Pakiet dla Ciebie
 • Pakiet dla Ciebie i Dziecka

Ubezpieczenie na życie PZU Ja Plus skierowane jest do osób, które ukończyły 18 rok życia i nie mają więcej niż 60 lat. Z kolei warunkiem objęcia ubezpieczeniem dziecka jest skończony 1 rok życia. Ochrona działa do ukończenia pełnoletności.

Co istotne, w ramach tej samej składki, ochroną objęte są wszystkie dzieci spełniające powyższy warunek. Zatem tym samym ubezpieczeniem możesz objąć jedno, jak i troje i więcej dzieci.

Ubezpieczenie online PZU Ja Plus: dwa warianty do wyboru

W ramach ubezpieczenia dostajemy do wyboru dwa warianty różniące się przede wszystkim sumą ubezpieczenia i ceną. Przykładowo, wybierając wariant I, za każdy dzień pobytu w szpitalu (dłuższy niż 4 dni) otrzymasz po 100 zł, ale już w wariancie II – za każdy dzień przysługuje Ci świadczenie w wysokości 200 zł. Podobnie wygląda sytuacja np. w przypadku trwałego inwalidztwa. Wariant I to 20 tys. zł odszkodowania, natomiast wariant rozszerzony – II, to odpowiednio 40 tys. zł.

A jak wygląda to cenowo? Pakiet dla Ciebie, z niższymi sumami ubezpieczenia, czyli w wariancie I, kosztuje 21 zł miesięcznie. Wybierając polisę z wyższą sumą ubezpieczenia, zapłacimy za nią 31 zł na miesiąc. W Pakiecie dla Ciebie i Dziecka są to odpowiednio 27 zł i 44 zł.

PZU Ja plus: zakres ubezpieczenia

Zakres ubezpieczenia na życie oferowanego przez PZU jest dosyć wąski. Obejmuje ono jedynie śmierć (w tym śmierć spowodowaną nieszczęśliwym wypadkiem lub wypadkiem komunikacyjnym), trwałe inwalidztwo, pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem, czy złamanie. Wynika z tego, że polisa PZU Ja Plus to typowe ubezpieczenie NNW.

Polisa na życie od PZU: wyłączenia odpowiedzialności

Mimo okrojonego zakresu ubezpieczenia, polisa PZU Ja Plus określa szereg sytuacji, w których ubezpieczyciel nie udziela ochrony. Są to wyłączenia raczej standardowe, spotykane w większości polis tego typu. W OWU znajdziemy m.in. zapis mówiący o tym, że ubezpieczenie nie obejmuje śmierci w skutek samobójstwa, które popełnione zostanie w ciągu 2 lat od rozpoczęcia ochrony. Ponadto, ochrona nie obejmuje sytuacji, w których szkody spowodowane są uprawianiem niebezpiecznych sportów (ich dokładny wykaz znajdziemy w OWU).

Ubezpieczenie na życie PZU: co musisz wiedzieć?

Umowa ubezpieczenia podpisywana jest na 5 lat. Jeśli przed upływem tego czasu, chcesz zrezygnować z ochrony, możesz to zrobić poprzez pisemne oświadczenie. Warto wiedzieć, że polisa wygasa w momencie wykorzystania limitu sumy ubezpieczenia.

Jednym z kluczowych zdarzeń obejmowanych przez ubezpieczenie jest pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem. Warunkiem wypłaty świadczenia jest leczenie szpitalne trwające co najmniej 4 dni. Osobno rozliczany jest każdy dzień pobytu w szpitalu, a osobno pobyt na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (w tym przypadku pobyt na oddziale musi trwać co najmniej 48 godzin w czasie 4-dniowego pobytu).

W OWU ubezpieczenia znajdziemy także wykaz wysokości odszkodowania w przypadku śmierci ubezpieczonego. Jego wysokość zależy nie tylko od wybranego wariantu, ale także okoliczności, w jakich doszło do zgonu. Przykładowo, w wariancie I, za śmierć spowodowaną nieszczęśliwym wypadkiem uposażeni otrzymają 50 tys. zł, ale za śmierć poniesioną w wypadku komunikacyjnym 100 tys. zł. Jeśli zgon zastąpi z innej przyczyny, uposażonemu przysługuje 100 zł.

PZU Ja Plus: plusy i minusy, wady i zalety

Zalety:

 • możliwość objęcia dowolnej liczby dzieci w ramach jednej składki
 • możliwość opłacania składki miesięcznej, kwartalnej, półrocznej lub rocznej
 • gwarancja stałej składki przez cały okres trwania ochrony
 • brak badań wstępnych i pytań dotyczących stanu zdrowia
 • niska cena polisy ( zwłaszcza w wariancie rodzinnym)
 • prosty proces zakupu polisy – on line, w parę chwil

Wady:

 • wąski zakres ochrony – zdarzenia będące tylko i wyłącznie następstwami nieszczęśliwego wypadku
 • w przypadku zgonu ubezpieczonego – suma odszkodowania zależna jest od okoliczności, w jakich do niego doszło
 • pobyt w szpitalu nie obejmuje pobytu w placówkach dla osób przewlekle chorych, w szpitalach uzdrowiskowych, czy na oddziałach rehabilitacyjnych

 

 

Podsumowanie

 1. Ubezpieczenie online PZU Ja Plus dostępne jest w dwóch pakietach: Pakiet dla Ciebie oraz Pakiet dla Ciebie i Dziecka.
 2. Do ubezpieczenia może przystąpić każda osoba - bez względu na stan zdrowia - po osiągnięciu pełnoletności i przed ukończeniem 60 roku życia. W przypadku Pakietu dla Ciebie i Dziecka - ochroną obejmowane są dzieci po ukończeniu 1. roku życia.
 3. Ubezpieczyciel oferuje dwa warianty do wyboru różniące się sumą ubezpieczenia oraz ceną.
 4. Polisa PZU Ja Plus swoim zakresem przypomina klasyczne ubezpieczenie NNW.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
1 Comment
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pati
Pati
4 lat temu

u la la