Ubezpieczenie na życie PZU Ja Plus: prześwietlamy nowość od PZU

Aktualizacja:
pzu-ja-plus-ubezpieczenie

Największy ubezpieczyciel w Polsce rozszerzył swoją ofertę! Od marca 2018 roku, w ofercie PZU, oprócz ubezpieczeń komunikacyjnych, podróżnych czy polis gwarantujących ochronę domu lub mieszkania, znajdziemy ubezpieczenie na życie - polisę dostępną on line "JA PLUS".

Dobre ubezpieczenie na życie powinno oferować kilka możliwych wariantów w przystępnych cenach. Polisa ta ma przede wszystkim gwarantować wsparcie finansowane bliskim osoby ubezpieczonej w razie jej śmierci. Powinna być także pomocna w przypadku trwałego inwalidztwa czy pobytu w szpitalu. Jak pod tym względem wypada ubezpieczenie na życie PZU Ja Plus? Sprawdzamy!

Ubezpieczenie na życie PZU Ja Plus: dostępne pakiety

PZU oferuje ubezpieczenie na życie dostępne w dwóch pakietach. Do wyboru masz:

 • Pakiet dla Ciebie
 • Pakiet dla Ciebie i Dziecka

Ubezpieczenie na życie PZU Ja Plus skierowane jest do osób, które ukończyły 18 rok życia i nie mają więcej niż 60 lat. Z kolei warunkiem objęcia ubezpieczeniem dziecka jest skończony 1 rok życia. Ochrona działa do ukończenia pełnoletności.

Co istotne, w ramach tej samej składki, ochroną objęte są wszystkie dzieci spełniające powyższy warunek. Zatem tym samym ubezpieczeniem możesz objąć jedno, jak i troje i więcej dzieci.

Czytaj także: Ubezpieczenie na życie AXA z plusem

Ubezpieczenie online PZU Ja Plus: dwa warianty do wyboru

W ramach ubezpieczenia dostajemy do wyboru dwa warianty różniące się przede wszystkim sumą ubezpieczenia i ceną. Przykładowo, wybierając wariant I, za każdy dzień pobytu w szpitalu (dłuższy niż 4 dni) otrzymasz po 100 zł, ale już w wariancie II – za każdy dzień przysługuje Ci świadczenie w wysokości 200 zł. Podobnie wygląda sytuacja np. w przypadku trwałego inwalidztwa. Wariant I to 20 tys. zł odszkodowania, natomiast wariant rozszerzony – II, to odpowiednio 40 tys. zł.

A jak wygląda to cenowo? Pakiet dla Ciebie, z niższymi sumami ubezpieczenia, czyli w wariancie I, kosztuje 21 zł miesięcznie. Wybierając polisę z wyższą sumą ubezpieczenia, zapłacimy za nią 31 zł na miesiąc. W Pakiecie dla Ciebie i Dziecka są to odpowiednio 27 zł i 44 zł.

Czytaj także: Wakacje z PZU: bezpłatne ubezpieczenie dla dzieci. Jak to działa?

PZU Ja plus: zakres ubezpieczenia

Zakres ubezpieczenia na życie oferowanego przez PZU jest dosyć wąski. Obejmuje ono jedynie śmierć (w tym śmierć spowodowaną nieszczęśliwym wypadkiem lub wypadkiem komunikacyjnym), trwałe inwalidztwo, pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem, czy złamanie. Wynika z tego, że polisa PZU Ja Plus to typowe ubezpieczenie NNW.

Czytaj także: Macif Życie TUW: co warto wiedzieć o tym ubezpieczycielu?

Polisa na życie od PZU: wyłączenia odpowiedzialności

Mimo okrojonego zakresu ubezpieczenia, polisa PZU Ja Plus określa szereg sytuacji, w których ubezpieczyciel nie udziela ochrony. Są to wyłączenia raczej standardowe, spotykane w większości polis tego typu. W OWU znajdziemy m.in. zapis mówiący o tym, że ubezpieczenie nie obejmuje śmierci w skutek samobójstwa, które popełnione zostanie w ciągu 2 lat od rozpoczęcia ochrony. Ponadto, ochrona nie obejmuje sytuacji, w których szkody spowodowane są uprawianiem niebezpiecznych sportów (ich dokładny wykaz znajdziemy w OWU).

Ubezpieczenie na życie PZU: co musisz wiedzieć?

Umowa ubezpieczenia podpisywana jest na 5 lat. Jeśli przed upływem tego czasu, chcesz zrezygnować z ochrony, możesz to zrobić poprzez pisemne oświadczenie. Warto wiedzieć, że polisa wygasa w momencie wykorzystania limitu sumy ubezpieczenia.

Jednym z kluczowych zdarzeń obejmowanych przez ubezpieczenie jest pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem. Warunkiem wypłaty świadczenia jest leczenie szpitalne trwające co najmniej 4 dni. Osobno rozliczany jest każdy dzień pobytu w szpitalu, a osobno pobyt na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (w tym przypadku pobyt na oddziale musi trwać co najmniej 48 godzin w czasie 4-dniowego pobytu).

W OWU ubezpieczenia znajdziemy także wykaz wysokości odszkodowania w przypadku śmierci ubezpieczonego. Jego wysokość zależy nie tylko od wybranego wariantu, ale także okoliczności, w jakich doszło do zgonu. Przykładowo, w wariancie I, za śmierć spowodowaną nieszczęśliwym wypadkiem uposażeni otrzymają 50 tys. zł, ale za śmierć poniesioną w wypadku komunikacyjnym 100 tys. zł. Jeśli zgon zastąpi z innej przyczyny, uposażonemu przysługuje 100 zł.

Czytaj także: Ubezpieczenie terminowe i bezterminowe: jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

PZU Ja Plus: plusy i minusy, wady i zalety

Zalety:

 • możliwość objęcia dowolnej liczby dzieci w ramach jednej składki
 • możliwość opłacania składki miesięcznej, kwartalnej, półrocznej lub rocznej
 • gwarancja stałej składki przez cały okres trwania ochrony
 • brak badań wstępnych i pytań dotyczących stanu zdrowia
 • niska cena polisy ( zwłaszcza w wariancie rodzinnym)
 • prosty proces zakupu polisy – on line, w parę chwil

Wady:

 • wąski zakres ochrony – zdarzenia będące tylko i wyłącznie następstwami nieszczęśliwego wypadku
 • w przypadku zgonu ubezpieczonego – suma odszkodowania zależna jest od okoliczności, w jakich do niego doszło
 • pobyt w szpitalu nie obejmuje pobytu w placówkach dla osób przewlekle chorych, w szpitalach uzdrowiskowych, czy na oddziałach rehabilitacyjnych

Podsumowanie

 1. Ubezpieczenie online PZU Ja Plus dostępne jest w dwóch pakietach: Pakiet dla Ciebie oraz Pakiet dla Ciebie i Dziecka.
 2. Do ubezpieczenia może przystąpić każda osoba - bez względu na stan zdrowia - po osiągnięciu pełnoletności i przed ukończeniem 60 roku życia. W przypadku Pakietu dla Ciebie i Dziecka - ochroną obejmowane są dzieci po ukończeniu 1. roku życia.
 3. Ubezpieczyciel oferuje dwa warianty do wyboru różniące się sumą ubezpieczenia oraz ceną.
 4. Polisa PZU Ja Plus swoim zakresem przypomina klasyczne ubezpieczenie NNW.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
1 Komentarz
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej