Najlepiej sprzedające się auta używane 2017/2018 - sprawdź co warto kupić!

Opublikowano: 28.09.2018
najlepiej-sprzedające-się-auta

Najczęściej wybieramy używane samochody marki Ford, Opel i Volkswagen. Poszukujemy srebrnych aut typu hatchback z silnikiem benzynowym. Wierni pozostajemy manualnej skrzyni biegów. Taki obraz wyłania się z raportu grupy AAA AUTO, która zbadała motoryzacyjne preferencje Polaków w 2017 roku. A jakie upodobania mają mieszkańcy poszczególnych województw? Na jakie auta używane stawiają?

Polacy lubią auta używane i trudno się temu dziwić. Co prawda rok 2017 okazał się rekordowy pod względem liczby sprzedanych nowych samochodów osobowych w Polsce. W 2017 roku Polacy zarejestrowali ponad 483 tysiące aut. Lepiej było tylko w 1999 roku.

Trzeba jednak przyznać, że nowe auta kupują głównie firmy i że rynek samochodów używanych ma się bardzo dobrze. Grupa AAA AUTO, największy dealer aut używanych w Europie Środkowej, przygotowała raport, z którego wynika, że motoryzacyjne preferencje Polaków nie zmieniają się od kilku lat.

Które modele używanych aut sprzedają się najlepiej? Jakie marki wybieraliśmy najczęściej na przełomie 2017/2018?

TOP 10: rynek samochodów używanych w Polsce

W minionym roku, w ramach grupy AAA AUTO, sprzedano prawie 7 tysięcy samochodów używanych w Polsce. Firma przygotowała zestawienie, z którego wyłania się obraz najchętniej wybieranych przez Polaków modeli samochodów na rynku wtórnym.

Ranking 10 najpopularniejszych modeli otwiera Ford Focus. Zaraz za nim uplasował się Opel Astra, a brązowy medal przypadł Skodzie Octavi. Chętnie wybieramy także Volkswageny  Golfy, Skody Fabie, czy Volkswageny Passaty. Siódme miejsce w rankingu zajął Ford Mondeo, a niewiele mniej kierowców wybrało Renaut Megane. Zestawienie zamyka Renaut Clio i Toyota Yaris.

https://punkta.pl/tanie-ubezpieczenie-oc/skoda-octavia/

Samochody używane w regionach: co wybierają Polacy?

Ta sama grupa przeprowadziła także analizę ofert sprzedaży samochodów używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów. Tym razem AAA Auto zbadało preferencje Polaków w poszczególnych województwach Polski. Z badania wynika, że mieszkańcy zachodnich województw wybierają najczęściej Volkswageny Passaty. Co ciekawe, w lipcu 2018 roku to właśnie te auta najczęściej oferowano na sprzedaż aż w siedmiu województwach. Z kolei Polska Wschodnia szczególnie upodobała sobie Audi A4. Mieszkańcy w centrum naszego kraju stawiali na Opla Astę.

AAA Auto sprawdziło także, gdzie najchętniej wybierane auta można było kupić najtaniej. Okazało się, że miłośnicy Volkswagena Passata powinni szukać tego auta w województwie warmińsko-mazurskim, bo tam mogli nabyć go średnio za 12 500 zł. Prawie 4 500 zł więcej zapłacili za niego w województwie pomorskim. Z kolei za Audi A4 najdrożej zapłacili  w województwie podlaskim (średnio 19 600 zł), a o 1 200 zł mniej zapłacili za niego w województwie lubelskim. Wygranego z centrum, czyli Opla Astrę najtaniej oferowano w województwie kujawsko-pomorskim (średnio 12 500 zł), a najdrożej na Śląsku.

 

https://punkta.pl/tanie-ubezpieczenie-oc/opel-astra/

 

https://punkta.pl/tanie-ubezpieczenie-oc/volkswagen-passat/

Ulubieńcy Polaków: jaki typ samochodu wybieramy?

Wiemy już jakie modele samochodów używanych wybieramy najczęściej. AAA AUTO poszła jednak o krok dalej i przeprowadziło analizę specyfikacji, z której wynika, że najczęściej poszukiwanym typem samochodu pod względem nadwozia był hatchback. Wysunął się on na zdecydowane prowadzenie, stanowiąc 46 proc. sprzedanych aut używanych w Polsce. Na drugim miejscu uplasował się kombi, a zaraz za nim SUV.

Z raportu wynika także, że coraz chętniej wybieramy samochody z silnikiem benzynowym. Dla porównania – w 2016 roku stanowiły one 63 proc. sprzedanych aut używanych, a w 2017 już 68 proc. Zdecydowanym zwycięzcą jest też manualna skrzynia biegów, którą wybrało 88 proc. kierowców oraz samochody z napędem na jedną oś (91 proc. sprzedanych aut). Nie bez znaczenia pozostaje także kolor samochodu. W tej kwestii, nasze gusta nie zmieniają się i najczęściej wybieramy samochody czarne, srebrne i szare.

https://punkta.pl/tanie-ubezpieczenie-oc/renault-megane/

A Ty? Jakim autem jeździsz? Co zdecydowało o wyborze tego konkretnego modelu?

Zobacz także, jakie auto kupić, aby płacić mniej za OC! 

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
1 Comment
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
kazio
kazio
3 lat temu

Totalne bzdury, wystarczy porozmawiać z handlowcami z otomoto jak to wygląda statystycznie.Opel i grupa vag niesprzedawalne, kolor srebrny najgorszy itd.