Zniżki i ubezpieczenie w jednym? Tak! Z Kartą Euro26 są na wyciągniecie ręki

Aktualizacja:
europejska-karta-mlodziezowa-euro26

Europejska Karta Młodzieżowa EURO26 to specjalna oferta dla młodych aktywnych ludzi. Jeśli szukasz zniżki dla studentów, może być ona strzałem w dziesiątkę! Posiadanie jej umożliwia skorzystanie ze zniżek w 3.000 punktów w Polsce i 51.000 w całej Europie! Przyglądamy się, co oferuje Euro26 i jak łączy się z ubezpieczeniem. Wahają się one od 61 zł do 173 zł.

Jako posiadacz karty zapłacisz mniej za wiele rzeczy, na przykład kawę czy nocleg. Zniżki z Euro26 okazują się szczególnie przydatne, jeżeli dużo podróżujesz, nieważne czy jesteś na wakacjach, dorabiasz, pracujesz jako wolontariusz lub jesteś na wymianie zagranicznej. Europejska Karta Młodzieżowa jest honorowana w 36 krajach europejskich.

Do kogo skierowana jest karta Euro26?

Wbrew pozorom z oferty może skorzystać znacznie szersza grupa odbiorców. Obejmuje ona także zniżki dla studentów po 26 roku życia. Do programu może przyłączyć się każdy w wieku od 5 do 30 lat! To świetne rozwiązanie dla osób, które przekroczyły barierę ulg studenckich, ale wciąż chcą korzystać z różnych atrakcji taniej.

Warto podkreślić, że Europejska Karta Młodzieżowa jest skierowana nie tylko dla studentów! Nie musisz uczyć się czy studiować, aby ją wyrobić. Również osoby, które ukończyły już edukację, mogą z niej skorzystać!

Jakie zniżki przysługują w ramach programu?

Zastanawiasz się, czy warto? Odpowiadamy – tak! Ten system działa w wielu krajach europejskich od lat. Pomaga młodym i aktywnym zmniejszyć koszty podróży czy weekendowych spotkań ze znajomymi. W ramach programu zyskasz dostęp do dodatkowych rabatów np. na noclegi w hostelach czy wynajem samochodów.

Nie tylko podczas wakacji skorzystasz z karty Euro26. W ramach programów partnerskich system oferuje także bony rabatowe do popularnych sieci sklepów oraz punktów gastronomicznych np. Yves Rocher, Pizza Dominium, Telepizza czy Decathlon. Dzięki temu oszczędzisz także podczas codziennych rozrywek!

Europejska Karta Młodzieżowa to nie tylko rozrywka!

Główną zaletą wbrew pozorom nie są zniżki, a ubezpieczenie, które oferuje karta. Szczególnie studenci planujący wyjazd w ramach programu Erasmus powinni przyjrzeć im się bliżej. Już od 61 zł rocznie masz dostęp do pełnego pakietu ochrony. Co ciekawe, program ten oferuje równie bogate usługi, co większość Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Kiedy może Ci się przydać ubezpieczenie? Warto mieć Kartę Euro26 w przypadku kradzieży, wypadku, pobytu w szpitalu. Zapewnia pomoc tłumacza i prawnika. Szkodę możesz zgłosić w całodobowym centrum alarmowym – wystarczy zadzwonić. Co obejmuje polisa?

 • Ochrona NNW przez cały rok.
 • Koszty leczenia za granicą do 250 000 euro.
 • Transport do kraju.
 • Ubezpieczenie na uczelni, podczas praktyk zawodowych, wolontariatu, stażu, a nawet pracy!
 • Ochrona podczas uprawiania sportów amatorskich i wyczynowych.
 • Zwrot kosztów leczenia w przypadku akcji ratunkowych oraz poszukiwań do 8.000 euro.

Ile kosztuje Europejska Karta Młodzieżowa?

Opłaty są bardzo niskie i zamykają się w przedziale od 21 do 173 zł rocznie. Szeroki wachlarz cen spowodowany jest wieloma wariantami karty. Zniżki dla studentów pozwalają obniżyć jej koszt, ale również bez nich nie jest to wysoka suma.

Kartę Euro26 zamówisz bez trudu przez internet, a listonosz dostarczy Ci ją do domu. Możesz także zgłosić się do jednego z punktów na terenie całego kraju, gdzie od ręki zostanie ona dla Ciebie przygotowana. Uwaga, jeśli nie masz 16 lat, wniosek o kartę muszą złożyć opiekunowie prawni w Twoim imieniu.

Rodzaje i koszt kart EURO 26

Możesz kupić Kartę Euro26 w ośmiu wariantach: bez ubezpieczenia, Polska, Polska Sport, World, Sport, Polska Extra, Polska Sport Extra, World Extra i Sport Extra.

Karty różnią się między sobą zakresem ubezpieczenia i sumami gwarantowanymi, a co za tym idzie – ceną. Przyglądamy się każdej z wersji, aby pomóc Ci wybrać najlepszą z nich!

Classic i Student to wersja bez ubezpieczenia. Składka roczna wynosi jedyne 21 zł i jest to najtańsza opcja. Dzięki niej masz dostęp do wszystkich zniżek oferowanych w ramach karty Euro26. Classic dedykowana jest dla osób, które zakończyły edukację. 

Dla osób podróżujących po Polsce

Pakiet ubezpieczeń Polska (61 zł rocznie) gwarantuje ubezpieczenie NNW oraz OC. Z NNW możesz liczyć na 20 tysięcy złotych odszkodowania, przy OC suma gwarancyjna to już 80.000 zł. Wersja Polska EXTRA (73 zł rocznie) jest o 12 zł droższa, ale oferuje ubezpieczenie NNW wyższe o 10 tyś.

W pakiecie Polska Sport (76 zł rocznie) zawiera się ubezpieczenie NNW, OC, i OC Sport. Już sama nazwa wskazuje, że to propozycja dla osób uprawiających różnego rodzaju aktywność fizyczną. NNW w tym wypadku zamyka się w 15.000 złotych, OC – 80.000 złotych, a OC Sportowe w kwocie 10.000 zł. Rozszerzony wariant EXTRA (87 zł rocznie), zwiększa ubezpieczenie NNW do kwoty 30.000 zł.

Szukasz rozwiązań dla młodych? Przeczytaj nasze pozostałe artykuły:

Planujesz wycieczki zagraniczne? Rozważ te propozycje

Pakiet ubezpieczeniowy Euro26 World (97 zł rocznie) obejmuje nie tylko wypadki na terenie Polski (jak dwa poprzednie pakiety), ale również w innych krajach (z wyjątkiem Kanady i USA). W jego skład wchodzi ubezpieczenie NNW, OC, KL i ASS. Z NNW ubezpieczyciel może wypłacić 5.000 €, a z OC 20.000 €. Polisa oferuje do 60 tys. €  na koszty leczenia (poza Polską) oraz 200 €  na ubezpieczenie bagażu. Opcja dodatkowa (EXTRA) za 108 zł oferuje rozszerzenie kosztów leczenia do 250.000 €.

Za 173 zł rocznie kupisz Kartę Euro26 Sport. Za tę cenę masz w zestawie NNW, OC, OC Sport, KL, ASS, Sport oraz koszty ratownictwa. Polisa odpowiednio oferuje:

 • 200€  ubezpieczenia bagażu
 • 5.000€  ubezpieczenia NNW
 • 8.000€  kosztów ratownictwa
 • 60.000€  na pokrycie kosztów leczenia (poza Polską, USA i Kanadą)

Oba opisane wyżej ubezpieczenia obowiązują nie tylko na terenie Polski, ale także innych krajów na świecie, z wyjątkiem USA i Kanady. W wariancie rozszerzonym za 201 zł – Sport Extra, pokryte zostają koszty leczenia do 250.000€ 

Opcja doubezpieczenia karta Euro 26

Kupiłeś Kartę Euro26 bez pakietu ubezpieczeniowego? Wyjeżdżasz niedługo za granicę i chciałbyś się doubezpieczyć? A może uprawiasz sporty wyczynowe i przyda Ci się dodatkowa ochrona? Nic straconego – w każdej chwili możesz dokupić ubezpieczenie do swojej karty.

Wystarczy wybrać jeden z ośmiu omówionych wyżej pakietów i dopłacić brakującą kwotę. W przypadku pakietu ubezpieczeniowego Polska będzie to 40 zł na rok, przy Polska Sport – 55 zł, World – 76 zł, Sport – 152 zł, Polska Extra – 52 zł, Polska Sport Extra – 66 zł, World Extra – 87 zł i Sport Extra – 180 zł.

Możesz wykupić również specjalny pakiet, który zapewni Ci ochronę na terenie Kanady i USA. Pakiet obejmuje KL z assistance, NNW, BP i OC. Występuje w dwóch wariantach: Travel Large za 3,20 zł na dzień i Travel Xlarge za 4,80 zł za dzień. Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie.

Ubezpieczenie turystyczne, czyli bezpieczniejsza opcja dla każdego

Jeśli wyjeżdżasz za granicę, pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne to absolutnie konieczna opcja. Ryzyko związane z chorobą, wypadkiem za granicą, jest spore, a koszty, mogą być astronomiczne. Opisywaliśmy w ramach Akademii Punktu nieprzyjemną przygodę turysty, który z podróży zagranicznej wrócił z astronomicznym długiem. 

Ubezpieczenie turystyczne nie jest kosztowną opcją, stawki za dzień zaczynają się już od kilku złotych. Sprawdź już dzisiaj, jakie Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma dla Ciebie najlepsze rozwiązanie:

Oblicz składkę polisy turystycznej

Euro 26 ubezpieczenie opinie

Opinie w sieci są podzielone. Według niektórych karta ta jest przydatna jedynie w celu uzyskania zniżek podczas podróży, a jako polisa ubezpieczeniowa nie spełnia już swojego zadania. Zdarzają się jednak tacy, którzy uważają wręcz przeciwnie, zachwalając to rozwiązanie.

Czy skorzystałeś z karty Euro26? Masz może doświadczenie związane z którymś z typów tej karty? Podziel się swoją opinią w komentarzach – każdy głos jest dla nas istotny!

Podsumowanie

 1. Karta Euro26 to specjalna oferta dla młodych aktywnych ludzi. Posiadanie Karty umożliwia skorzystanie z 3 tysięcy zniżek w Polsce i 51 tysięcy zniżek w Europie.
 2. Karta zapewnia również ubezpieczenie w Polsce i za granicą. Zakres ubezpieczenia jest uzależniony od rodzaju wykupionej Karty.
 3. Możesz kupić Kartę Euro26 w ośmiu wariantach pakietów ubezpieczeniowych: bez ubezpieczenia, Polska, Polska Sport, World, Sport, Polska Extra, Polska Sport Extra, World Extra i Sport Extra.
 4. Karty różnią się między sobą zakresem ubezpieczenia i sumami gwarantowanymi, a co za tym idzie - ceną.
 5. W każdej chwili możesz dokupić ubezpieczenie do swojej Karty oraz wykupić specjalny pakiet, który zapewni Ci ochronę na terenie Kanady i USA.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments