Uniqa Radość Odkrywania - prześwietlamy tę polisę turystyczną

Aktualizacja:
ubezpieczenie uniqa radość odkrywania

Niezależnie od tego gdzie, w jakim celu i na jak długo jedziesz, nieodłącznym elementem przygotowań do podróży, powinien być zakup ubezpieczenia turystycznego. Samo ubezpieczenie nie uchroni nas przed różnymi zdarzeniami, jednak sprawi, że ewentualne konsekwencje finansowe będą dla nas mniej odczuwalne. Dziś przyglądamy się ofercie ubezpieczenia turystycznego Radość Odkrywania oferowanemu przez UNIQA.

Po co jest ubezpieczenie turystyczne?

Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia, a podczas podróży zagranicznej będziesz wymagał opieki medycznej, koszty leczenia mogą być ogromne i sięgnąć nawet kilku tysięcy euro. Ubezpieczenie chroni także przed innymi rodzajami ryzyka: sprawdź poniżej co dokładnie zawiera!

Ubezpieczenie turystyczne Radość Odkrywania to stosunkowo nowa oferta na rynku. Wprowadziła ją Uniqa w lutym 2015 roku. W przypadku tego ubezpieczenia, do wyboru mamy trzy różne pakiety: Mini, Maxi i Mega. Oferta skierowana jest zarówno do osób, które wyjeżdżają na kilka dni, jak i tych planujących wyjazd na stałe.

Radość Odkrywania – co i kogo możemy ubezpieczyć?

Podstawowa wersja ubezpieczenia Uniqa Radość Odkrywania obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia oraz pomocy assistance, w zakresie zgodnym z wybranym wariantem. Świadczenia te mogą zostać rozszerzone m.in. o ubezpieczenie nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu podróżnego, odpowiedzialności cywilnej czy kosztów rezygnacji z podróży.

Ubezpieczenie Uniqa Radość Odkrywania gwarantuje ochronę ubezpieczeniową podczas wyjazdów zagranicznych. Do wyboru mamy jedną z dwóch stref geograficznych:

  • Europa – w tym pozaeuropejska część Turcji, wszystkie pozaeuropejskie kraje basenu Morza Śródziemnego oraz Wyspy Kanaryjskie i Madera,
  • obszar całego świata z wyłączeniem terytorium Polski oraz kraju stałego zamieszkania.

W zależności od liczby osób, które chcemy objąć ubezpieczeniem, do wyboru mamy ubezpieczenie w formie:

  • indywidualnej,
  • rodzinnej (członkowie rodziny, jednak nie mniej niż 2 osoby),
  • grupowej (np. pracownicy firmy, uczestnicy wycieczki, członkowie stowarzyszenia, itp.).

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy assistance?

Przebywasz na wymarzonym urlopie zagranicznym i nagle wymagasz konsultacji lekarskiej. Czasami okazuje się, że nawet w przypadku zwykłych problemów żołądkowych, konieczna jest hospitalizacja. Z dostępem do służby zdrowia nie ma większego problemu, chyba że przebywasz w środku dżungli.  Problemem mogą być jednak koszty: leczenie szpitalne np. w Egipcie czy Ameryce Północnej możne kosztować horrendalne kwoty. Przed takimi konsekwencjami uchroni Cię właśnie ubezpieczenie turystyczne. Polisa Radość Odkrywania obejmuje koszty leczenia powstałe w wyniku nieszczęśliwego wypadku, nagłego zachorowania, a także niespodziewanej wojny i ataków terrorystycznych.

CZYTAJ TAKŻE

Ubezpieczenie podróżne: co warto wiedzieć?

City break a ubezpieczenie turystyczne. Czy warto kupić polisę wyjeżdżając na weekend?

W przypadku jednego z powyższych zdarzeń, ubezpieczyciel pokryje koszty związane z leczeniem szpitalnym, zabiegami zleconymi przez lekarza, dojazdu lekarza, wizyty lekarskiej związanej z pogorszeniem stanu zdrowia podczas ciąży, czy też naszego transportu z miejsca wypadku. W szczególnych przypadkach możemy także liczyć na pokrycie kosztów transportu do szpitala w naszym kraju.

UWAGA:

Uniqa Radość Odkrywania obejmuje także nagłe zaostrzenie choroby przewlekłej, chorobę tropikalną, nagłe i niespodziewane powikłania ciąży oraz poród, który nastąpił co najmniej 2 miesiące przed planowanym terminem.

Tak jak wspominaliśmy na początku, podstawowa wersja ubezpieczenia obejmuje także pomoc assistance. Ta okaże się nieoceniona w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, problemów z błędnym nadaniem bagażu, opóźnienia lotu czy konieczności skorzystania z usług tłumacza.

Na świadczenia ze strony ubezpieczyciela nie możesz liczyć w przypadku, jeśli koszty leczenia są związane z nagłym zachorowaniem w postaci zawału serca czy udaru mózgu, jeśli przed rozpoczęciem podróży cierpiałeś na choroby układu sercowo-naczyniowego czy cukrzycę. Polisa nie obejmie także schorzeń, które wyniknęły z powodu nie poddania się szczepieniom prewencyjnym obowiązkowym w kraju, do którego podróżujesz.

Ile wynosi suma ubezpieczenia Uniqa Radość Odkrywania?

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia została jasno określona w OWU. Do wyboru mamy jedną z kilku sum ubezpieczenia – od 50 tys. zł do 500 tys. zł. W ramach ubezpieczenia przysługuje nam m.in. jedna wizyta lekarska do równowartości 250 EUR, hospitalizacja do równowartości 2 tys. EUR, transport do kraju nie przekraczający 2 tys. EUR, a także organizacja pochówku i transport zwłok, którego koszty nie mogą przekroczyć 2 tys. EUR.

Zgodnie z zaleceniem ubezpieczyciela, wybierając się na wakacje do państw europejskich, należy mieć polisę turystyczną z kosztami leczenia na ok. 200 tys. zł. Taka kwota pozwoli na 3-tygodniowy pobyt w szpitalu.  Podróżując na pozostałe kontynenty lepiej wybrać ubezpieczenie z kosztami leczenia minimum 300 tys. zł.

Ubezpieczenie Radość odkrywania w wersji rozszerzonej: czy warto?

Czy warto dopłacić do ubezpieczenia i wybrać rozszerzenie o następstwa nieszczęśliwych wypadków? Wariant ten obejmuje m.in. zgon w wyniku następstw nieszczęśliwego wypadku oraz trwały uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczyciel zastrzega jednak, że nie bierze odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku operacji czy innych zabiegów leczniczych, chorób i wypadków wynikających z epidemii czy chorób zakaźnych.

Jeśli planujesz aktywny wypoczynek, warto zastanowić się nad dodatkową opcją obejmującą także wyczynowe uprawianie sportu, a także sporty ekstremalne. Amatorska aktywność sportowa (narciarstwo, jazda na rowerze czy pływanie) objęte są podstawowym wariantem ubezpieczenia. Warto wiedzieć, że dla osób podróżujących z wartościowym sprzętem, np. rowerami, deską surfingową czy sprzętem do wspinaczki, Uniqa oferuje dodatkowe ubezpieczenie, które zagwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku kradzieży czy zniszczenia sprzętu.

Kolejnym rozszerzeniem mającym zadbać o nasz spokój i nasze bezpieczeństwo jest ubezpieczenie OC. W jakich sytuacjach sprawdzi się ubezpieczenie OC?  Chroni ono twoje interesy, jeśli wyrządzisz szkody osobie trzeciej, np. zniszczysz przypadkowo czyjś sprzęt narciarski, albo uderzysz w kogoś na stoku i spowodujesz u niego obrażenia wymagające pomocy lekarskiej.

UWAGA:

Decydując się na wykupienie dodatkowego rozszerzenia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, pamiętaj, że nie obejmuje ono USA, Australii i Kanady.

Karencja: od kiedy jesteśmy objęci ochroną?

Standardowo opieką jesteśmy objęci już od następnego dnia po opłaceniu składki i podpisaniu umowy. Okres karencji różni się jednak w zależności od wybranego rozszerzenia – w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia, pomocy assistance czy bagażu podróżnego – odpowiedzialność ubezpieczyciela rozpoczyna się w momencie przekroczenia przez nas granicy Polski. W przypadku ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, ochrona obejmuje nas już w chwili opuszczenia domu. Jeśli zaś wybierzemy opcję ubezpieczenia kontynuacji leczenia powypadkowego w Polsce i podczas podróży zagranicznej ulegniemy wypadkowi – ochrona będzie obowiązywać od dnia powrotu do kraju i kończyć się dokładnie po upływie 2 miesięcy.

Co musisz zrobić aby zgłosić szkodę?

W przypadku zajścia nieprzewidzianego zdarzenia objętego ubezpieczeniem, bardzo ważne jest zachowanie zimnej krwi i racjonalne myślenie. Jedną z pierwszych rzeczy, jaką musisz zrobić po zdarzeniu jest powiadomienie ubezpieczyciela. Celem późniejszego udowodnienia wystąpienia szkody, ważne jest aby zachować wszelkie dokumenty i zaświadczenia potwierdzające zdarzenie. W przypadku zagubienia czy kradzieży bagażu, Twoim obowiązkiem jest niezwłoczne powiadomienie policji.

Podsumowanie

  1. Radość Odkrywania to ubezpieczenie turystyczne skierowane do osób planujących podróż zagraniczną.
  2. Wybierając się na wakacje europejskie, zaleca się wykupienie polisy z kosztami leczenia na ok. 200 tys. zł. Podróżując na pozostałe kontynenty, lepiej wybrać ubezpieczenie z kosztami leczenia minimum 300 tys. zł.
  3. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej nie obejmuje USA, Australii i Kanady.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments