Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne w UNIQA?

Niezależnie od tego, czy wolisz leniwe opalanie się nad morzem, czy pokonywanie ekstremalnie trudnych szlaków górskich, skonfigurujesz idealne ubezpieczenie turystyczne w Uniqa. Zyskasz ochronę finansową po pechowych zdarzeniach i wsparcie w formie usług assistance.

Kup ubezpiecznie turystyczne w UNIQA

Oblicz składkę

Ubezpieczenie turystyczne Uniqa w Polsce

Ubezpieczenie podróżne Uniqa dla klientów zwiedzających różne zakątki Polski jest dostępne w 3 wersjach.

  • TRAVEL – dla podróżników wolących zwiedzanie zabytków historycznych i wypoczywanie na plaży zamiast męczących wędrówek górskich i ekstremalnie szybkiej jazdy na nartach. Opcja TRAVEL zawiera NNW, OC w życiu prywatnym i usługi assistance. Pokrywa koszty leczenia i rehabilitacji po wypadku.
  • TRAVEL SPORT – dla umiarkowanie aktywnych osób, którym zależy na wsparciu finansowym w pokryciu kosztów ratownictwa z użyciem helikoptera, motorówki czy specjalnych sani.
  • TRAVEL SPORT PLUS – dla urlopowiczów, którzy nie potrafią wysiedzieć w miejscu i chętnie poznają nowe aktywności sportowe. Rozszerza ubezpieczenie OC w życiu prywatnym o uprawianie sportu i zawiera ochronę sprzętu sportowego.

Zawierając umowę ubezpieczenia turystycznego z Uniqa, wybierasz wariant XSmall, Small lub Large. Różnice tkwią w limitach odpowiedzialności ubezpieczyciela, np. suma ubezpieczenia NNW może wynosić 10 000 zł, 20 000 zł lub 50 000 zł.

Ubezpieczenie turystyczne Kontynenty Multitravel Uniqa w Europie i na świecie

Z ubezpieczeniem turystycznym Kontynenty Multitravel wyruszysz w podróż już w ciągu 3 godzin od zawarcia umowy z Uniqa. Ta oferta wyróżnia się licznymi udogodnieniami w standardowej wersji – bez konieczności dopłacania do składki. W podstawowym wariancie zyskujesz m.in. ochronę na wypadek uprawiania sportów amatorskich letnich i zimowych oraz nagłego pogorszenia stanu zdrowia wskutek choroby przewlekłej, psychicznej i nowotworowej.

Ubezpieczenie Kontynenty Multitravel jest dostępne w 4 wariantach. Każdy pokrywa koszty leczenia, akcji poszukiwawczych i ratunkowych oraz transportu osoby poszkodowanej do Polski. W zależności od wybranej opcji suma ubezpieczenia wynosi od 50 000 euro do 250 00 euro. Ponadto Uniqa opłaca koszty leczenia wspomnianych chorób (od 5000 euro do 25 000 euro) i świadczy ochronę w ramach NNW (od 2500 euro do 20 000 euro).

Czym się różnią warianty?

  • Light – to zupełnie podstawowa ochrona dla podróżników planujących spokojny i mało aktywny urlop.
  • Basic – przyda się osobom, którym zależy na ochronie bagażu i świadczeniu za opóźnienie lotu. Zawiera OC w życiu prywatnym na wypadek szkód osobowych (50 000 euro) i rzeczowych (25 000 euro). Uniqa organizuje także pomoc prawną.
  • Premium – cechuje się wyższymi limitami. Ponadto zawiera OC sportowe i chroni przedmioty na wypadek kradzieży z włamaniem, np. rzeczy pozostawione w pokoju hotelowym. Uniqa wypłaca też świadczenie pokrywające koszty rezygnacji z imprezy turystycznej czy biletu lotniczego.
  • Maximum – gwarantuje najwyższe limity i najszerszą ochronę. Mocne strony tego wariantu to m.in. ubezpieczenie sprzętu sportowego aż do 1000 euro i wsparcie finansowe w leczeniu oraz rehabilitacji po powrocie do Polski.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 6 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 6 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0
Kup ubezpieczenie turystyczne

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC UNIQA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o UNIQA

Bezpośrednia likwidacja szkód – 5 rzeczy, które pomogą Ci zrozumieć, o co chodzi

Choć o bezpośredniej likwidacji szkód na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych szeptało się już od jakiegoś czasu, naprawdę głośno zrobiło się o niej z początkiem kwietnia 2014 roku za sprawą PZU. Czym jest bezpośrednia likwidacja szkód? Na czym polega? Kto na niej skorzysta a kto straci?

Ceny OC szybują! 6 powodów, z których OC będzie drożało
Ceny OC szybują! 6 powodów, dlaczego ubezpieczenia OC będą drożały [ANALIZA]

Nawet 20 milionów polskich kierowców może odczuć w tym roku podwyżkę cen OC, nawet jeśli jeździli bezszkodowo. Potwierdzają to m.in. wyniki najnowszego raportu mfind - OC zdrożało średnio o jedną piątą w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wyjaśniamy 6 powodów, dlaczego nieubłaganie nadchodzi kres niskich cen ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży?
Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży? [INFOGRAFIKA]

Kraje gorącej strefy klimatycznej położone w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej coraz częściej stają się miejscem urlopu i wypoczynku turystów. Lot na drugi koniec świata to wydatek, na który dziś może pozwolić sobie wiele osób. Chcąc zobaczyć jak najwięcej i jak najszybciej, często nie zastanawiamy się nad niebezpieczeństwem, jakie niesie z sobą podróżowanie do strefy klimatu tropikalnego i subtropikalnego.

Czy można dokupić AC do OC?

Pełną ochronę dla twojego samochodu zapewnia duet OC i AC. Nawet jeśli kupiłeś tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC możesz w łatwy sposób dokupić do niego polisę AC. Wyjaśniamy dlaczego warto to zrobić i na co zwrócić uwagę!

Przejdź do akademii