Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne UNIQA?

Niezależnie od tego, czy wolisz leniwe opalanie się nad morzem, czy pokonywanie ekstremalnie trudnych szlaków górskich, skonfigurujesz idealne ubezpieczenie turystyczne z UNIQA. Zyskasz ochronę finansową po pechowych zdarzeniach i wsparcie w formie usług assistance.

Kup ubezpieczenie turystyczne w UNIQA

Oblicz składkę

Ubezpieczenie turystyczne UNIQA w Polsce

Pakujesz krem z filtrem do walizki, dbasz o zabezpieczenie bagażu przed podróżą, ale czy zadbałeś o ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji? UNIQA oferuje ubezpieczenie turystyczne, które zadba o bezpieczne podróżowanie w Polsce, Europie i na całym świecie! Ceny zaczynają się od 1,20 zł dziennie, dzięki czemu każdy może sobie na nie pozwolić.

Ubezpieczenie podróży UNIQA dla osób zwiedzających różne zakątki Polski jest dostępne w 2 wersjach:

  • TRAVEL – dla podróżników wolących zwiedzanie zabytków historycznych i wypoczywanie na plaży zamiast męczących wędrówek górskich i ekstremalnie szybkiej jazdy na nartach. Opcja TRAVEL zawiera NNW, OC w życiu prywatnym i usługi assistance. Pokrywa koszty leczenia i rehabilitacji po wypadku.
  • TRAVEL SPORT PLUS – dla urlopowiczów, którzy nie potrafią wysiedzieć w miejscu i chętnie poznają nowe aktywności sportowe. Rozszerza ubezpieczenie o koszty ratownictwa, amatorskie uprawianie sportów i ochronę sprzętu sportowego.

Zawierając umowę ubezpieczenia turystycznego z UNIQA, wybierasz wariant XSmall, Small lub Large. Różnice tkwią w limitach odpowiedzialności ubezpieczyciela, np. suma ubezpieczenia NNW może wynosić 10 000 zł, 20 000 zł lub 50 000 zł oraz w pokrywanych kosztach leczenia i rehabilitacji.

Dla osób wybierających się dalej – ubezpieczenie podróży po Europie i świecie

Z ubezpieczeniem turystycznym UNIQA Kontynenty Multitravel możesz wyruszyć w podróż już w ciągu 3 godzin od zawarcia umowy. Ta oferta wyróżnia się licznymi udogodnieniami w standardowej wersji – bez konieczności dopłacania do składki. W podstawowym wariancie zyskujesz m.in. ochronę na wypadek uprawiania sportów amatorskich letnich i zimowych oraz nagłego pogorszenia stanu zdrowia wskutek choroby przewlekłej, psychicznej i nowotworowej.

Ubezpieczenie Kontynenty Multitravel jest dostępne w 4 wariantach. Każdy pokrywa koszty leczenia, akcji poszukiwawczych i ratunkowych oraz transportu osoby poszkodowanej do Polski. W zależności od wybranej opcji suma ubezpieczenia wynosi od 50 000 euro do 250 00 euro. Ponadto UNIQA opłaca koszty leczenia wspomnianych chorób (od 5000 euro do 25 000 euro) i świadczy ochronę w ramach NNW (od 2500 euro do 20 000 euro).

Czym różnią się warianty?

  • Light – to zupełnie podstawowa ochrona dla podróżników planujących spokojny i mało aktywny urlop, a jego cena zaczyna się od 5,60 zł za dzień.
  • Basic – przyda się osobom, którym zależy na ochronie bagażu i świadczeniu za opóźnienie lotu. Zawiera OC w życiu prywatnym na wypadek szkód osobowych (50 000 euro) i rzeczowych (25 000 euro). W ramach ubezpieczenia podróży UNIQA organizuje także pomoc prawną.
  • Premium – cechuje się wyższymi limitami. Ponadto zawiera OC sportowe i chroni przedmioty na wypadek kradzieży z włamaniem, np. rzeczy pozostawione w pokoju hotelowym. Firma wypłaca też świadczenie pokrywające koszty rezygnacji z imprezy turystycznej czy biletu lotniczego.
  • Maximum – gwarantuje najwyższe limity i najszerszą ochronę. Mocne strony tego wariantu to m.in. ubezpieczenie sprzętu sportowego aż do 1000 euro i wsparcie finansowe w leczeniu oraz rehabilitacji po powrocie do Polski.

Jeszcze bezpieczniejsze podróże z opcjami dodatkowymi

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia samochodu czy mieszkania, możesz także do ubezpieczenia podróży UNIQA wzbogacić pakiet o inne zdarzenia. Do dyspozycji klientów TU pozostawia warianty:

  • Sporty zawodowe – dla osób uprawiających za granicą sporty zawodowo oraz biorących udział w obozach kondycyjnych czy ekspedycjach.
  • Sporty ekstremalne – jeżeli planujesz skok ze spadochronem, kolarstwo górskie czy narciarstwo alpejskie, warto dodać ten wariant do polisy.
  • Praca fizyczna – wyjeżdżasz w celach zarobkowych lub planujesz wolontariat? Ubezpiecz się na wypadek niechcianych zdarzeń!
  • Zaostrzenie choroby – na skutek wyjazdów choroby przewlekłe mogą się zaostrzyć. Nie ryzykuj, ubezpiecz się z UNIQA!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Rzetelnie, szybko, sprawnie bez zbędnych formalności, w pełni kompetentni, jakość obsługi rewelacyjna no i cena OC z roku na rok wyszukana korzystniejsza, co cieszy mnie najbardziej. Polecam jak najbardziej, warto skorzystać.

Bardzo szybka i rzetelna obsługa. Konsultant uprzejmy i znający się na swojej pracy. Bez problemu doszliśmy do porozumienia czego potrzebuję. Polecam i będę korzystać w przyszłości.

Zdecydowanie z czystym sumieniem polecam KAŻDEMU!!!! SPRAWNA, SZYBKA, MIŁA,FACHOWA OBSŁUGA ORAZ NAJNISZE OC W DOSŁOWNIE KILKA MINUUT!!!

Kup ubezpieczenie turystyczne

Kalkulator ubezpieczeń – przekonaj się, że warto!

Z Akademią Punkty wiesz więcej!

Planujesz wakacje? Nie zapomnij przeczytać!

ubezpieczenie-bagazu
Zagubiony bagaż? Czy należy Ci się odszkodowanie od linii lotniczych?

Wysiadasz z samolotu i kierujesz swoje kroki po bagaż. Czekasz. W końcu wypatrujesz walizkę. Jest pęknięta i uboższa o jedno kółko. Zapewniamy jednak, że jest to wersja bardziej optymistyczna. Ta mniej zakłada taki obrazek: wysiadasz z samolotu i kierujesz kroki po bagaż. Czekasz. Z taśmy znikają kolejne bagaże, a Twojego brak. Czy należy Ci się odszkodowanie od linii lotniczych za zagubiony bagaż?

Ubezpieczenia turystyczne – które obejmują skutki koronawirusa?

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce większość lotów została wstrzymana. Zostały także zamknięte granice wielu państw na świecie. Jednak, gdy tylko sytuacja się unormuje, znów będziemy ruszać w podróże - czy to zawodowe, czy rodzinne.

EKUZ - ile ważne?
EKUZ – bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne poza granicami kraju

Planujesz podróż zagraniczną? Rozważasz zakup ubezpieczenia turystycznego? A może wystarczy Ci Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego? Co to jest karta EKUZ i jak działa? W jakich krajach zapewni Ci swobodny dostęp do świadczeń medycznych? Prezentujemy mały przewodnik dotyczący karty EKUZ.

Przejdź do akademii