Ubezpieczenie nieruchomości w UNIQA

Oblicz koszt ubezpieczenia nieruchomości w Uniqa

Zalanie kuchni wskutek awarii zmywarki, przypadkowe pęknięcie płyty ceramicznej, utrata cennych sprzętów po kradzieży z włamaniem, a nawet zniszczenie lokalu przez ogień – ubezpieczenie mieszkania lub domu w Uniqa wesprze Cię w niemal każdej sytuacji grożącej utratą dobytku.

Kup ubezpiecznie nieruchomości w UNIQA

Oblicz składkę

Zakres ochrony ubezpieczenia mieszkania i domu w Uniqa

Ubezpieczenie nieruchomości w Uniqa jest dopasowane do potrzeb kredytobiorców, którzy muszą ubezpieczyć mury mieszkania lub domu na wypadek pożaru oraz innych zdarzeń losowych, a następnie dokonać cesji na bank. Z oferty skorzystają także właściciele nieruchomości szukający ochrony stałych elementów i ruchomego mienia na wypadek kradzieży z włamaniem.

Klienci Uniqa decydujący się na ubezpieczenie nieruchomości od wszystkich ryzyk mają zagwarantowaną najszerszą ochronę. Wariant all risks oznacza, że świadczenie jest wypłacane za szkody powstałe wskutek wszystkich zdarzeń, które nie znajdują się na liście wyłączeń odpowiedzialności. Do tej opcji możesz dokupić ochronę na wypadek rażącego niedbalstwa, czyli np. pozostawienia włączonego żelazka, które wywołało pożar. Uniqa wypłaci odszkodowanie też za kradzież mienia z balkonu czy tarasu bez zabezpieczeń.

Przeglądając rozszerzenia ubezpieczenia nieruchomości Uniqa, warto zwrócić uwagę na:

  • Pomoc Medyczną 24 – usługi realizowane na wypadek nagłego zachorowania osób ubezpieczonych, np. zorganizowanie wizyty w placówce medycznej, transport chorego do lekarza, dostarczenie leków do domu.
  • Assistance Domowy – wsparcie fachowców po zgłoszeniu awarii sprzętu czy usterki instalacji.
  • Ubezpieczenie od przepięć – pozwala na uzyskanie świadczenia na naprawę i zakup nowego sprzętu, kiedy dotychczasowy zostanie uszkodzony wskutek przepięcia, czyli gwałtownej zmiany napięcia w sieci elektrycznej.
  • Ubezpieczenie od powodzi – pomaga odbudować dom lub wyremontować mieszkanie po zalaniu. Uwaga – ochrona aktywizuje się dopiero po 31 dniach od daty zawarcia umowy. Okres karencji nie obowiązuje klientów przedłużających ubezpieczenia.
  • Ubezpieczenie szyb i szklanych elementów – dotyczy przypadkowych rozbić szyb okiennych, kabiny prysznicowej, płyty indukcyjnej czy akwarium.

Ubezpieczenie OC w Uniqa dla właściciela nieruchomości i najemcy

Uniqa oferuje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w dwóch wariantach:

  • Standard – pokrywa koszty szkód wyrządzonych osobom trzecim w domu i poza nim, np. podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze, zarówno zwykłej, jak i elektrycznej. Uniqa odpowiada za zdarzenia spowodowane przez niepełnoletnie osoby i zwierzęta domowe.
  • Premium – przeznaczony dla osób uprawiających sport wyczynowo i należących do klubu, organizacji bądź sekcji sportowej. Szeroki katalog aktywności objętych ochroną zawiera m.in. sporty zimowe (np. szusowanie na nartach), sporty motorowodne, a nawet jeździectwo. Uniqa odpowiada finansowo również za uszkodzenie i zniszczenie wypożyczonego sprzętu sportowego.

Jeśli wynajmujesz nieruchomość, musisz zgłosić ten fakt ubezpieczycielowi. Uniqa zarekomenduje Ci OC najemcy, które gwarantuje rekompensatę za szkody wyrządzone przez lokatorów. Suma ubezpieczenia wynosi aż 50 000 zł.

Ubezpieczenie mieszkania i domu w Uniqa – usługi assistance

Ubezpieczenie Assistance w Uniqa dla właścicieli nieruchomości przydaje się w licznych pechowych sytuacjach. Jeżeli szkody wyrządzone w lokalu będą tak poważne, że nie pozwolą na bezpieczne i wygodne przebywanie w nim, Uniqa zorganizuje i opłaci transport do hotelu oraz nocleg. Usługi assistance zapewniają też pomoc fachowców, kiedy dojdzie do awarii sprzętu domowego lub zatrzaśniesz drzwi, nie mając przy sobie kluczy.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 6 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 6 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0
Kup ubezpieczenie nieruchomości

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC UNIQA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o UNIQA

Bezpośrednia likwidacja szkód – 5 rzeczy, które pomogą Ci zrozumieć, o co chodzi

Choć o bezpośredniej likwidacji szkód na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych szeptało się już od jakiegoś czasu, naprawdę głośno zrobiło się o niej z początkiem kwietnia 2014 roku za sprawą PZU. Czym jest bezpośrednia likwidacja szkód? Na czym polega? Kto na niej skorzysta a kto straci?

Ceny OC szybują! 6 powodów, z których OC będzie drożało
Ceny OC szybują! 6 powodów, dlaczego ubezpieczenia OC będą drożały [ANALIZA]

Nawet 20 milionów polskich kierowców może odczuć w tym roku podwyżkę cen OC, nawet jeśli jeździli bezszkodowo. Potwierdzają to m.in. wyniki najnowszego raportu mfind - OC zdrożało średnio o jedną piątą w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wyjaśniamy 6 powodów, dlaczego nieubłaganie nadchodzi kres niskich cen ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży?
Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży? [INFOGRAFIKA]

Kraje gorącej strefy klimatycznej położone w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej coraz częściej stają się miejscem urlopu i wypoczynku turystów. Lot na drugi koniec świata to wydatek, na który dziś może pozwolić sobie wiele osób. Chcąc zobaczyć jak najwięcej i jak najszybciej, często nie zastanawiamy się nad niebezpieczeństwem, jakie niesie z sobą podróżowanie do strefy klimatu tropikalnego i subtropikalnego.

Czy można dokupić AC do OC?

Pełną ochronę dla twojego samochodu zapewnia duet OC i AC. Nawet jeśli kupiłeś tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC możesz w łatwy sposób dokupić do niego polisę AC. Wyjaśniamy dlaczego warto to zrobić i na co zwrócić uwagę!

Przejdź do akademii