Ubezpieczenie nieruchomości UNIQA

Oblicz koszt ubezpieczenia nieruchomości w Uniqa

Zalanie kuchni wskutek awarii zmywarki, przypadkowe pęknięcie płyty ceramicznej, utrata cennych sprzętów po kradzieży z włamaniem, a nawet zniszczenie lokalu przez ogień – ubezpieczenie mieszkania lub domu w UNIQA wesprze Cię w niemal każdej sytuacji grożącej utratą dobytku.

Kup ubezpiecznie nieruchomości w UNIQA

Oblicz składkę

Zakres ochrony ubezpieczenia mieszkania i domu w UNIQA

Ubezpieczenie nieruchomości UNIQA jest dopasowane do potrzeb kredytobiorców. Muszą oni ubezpieczyć mury mieszkania lub domu na wypadek pożaru oraz innych zdarzeń losowych, a następnie dokonać cesji na bank. Z oferty skorzystają także właściciele nieruchomości szukający ochrony stałych elementów i ruchomego mienia na wypadek kradzieży z włamaniem.

Klienci UNIQA decydujący się na ubezpieczenie mieszkania od wszelakiego ryzyka mają zagwarantowaną najszerszą ochronę. Wariant all risks oznacza, że świadczenie jest wypłacane za szkody powstałe wskutek wszystkich zdarzeń. Wyjątek stanowią te, które znajdują się na liście wyłączeń odpowiedzialności. Do tej opcji możesz dokupić ochronę na wypadek rażącego niedbalstwa, chroniącą w sytuacji np. pozostawienia włączonego żelazka, które wywołało pożar. UNIQA wypłaci odszkodowanie też za kradzież mienia z balkonu czy tarasu bez zabezpieczeń.

Przeglądając rozszerzenia ubezpieczenia nieruchomości UNIQA, warto zwrócić uwagę na:

  • Pomoc Medyczną 24 – usługi realizowane na wypadek nagłego zachorowania osób ubezpieczonych, np. zorganizowanie wizyty w placówce medycznej, transport chorego do lekarza, dostarczenie leków do domu.
  • Assistance Domowy – wsparcie fachowców po zgłoszeniu awarii sprzętu czy usterki instalacji.
  • Ubezpieczenie od przepięć – pozwala na uzyskanie świadczenia na naprawę i zakup nowego sprzętu, kiedy dotychczasowy zostanie uszkodzony wskutek przepięcia, czyli gwałtownej zmiany napięcia w sieci elektrycznej.
  • Ubezpieczenie od powodzi – pomaga odbudować dom lub wyremontować mieszkanie po zalaniu. Uwaga – ochrona aktywizuje się dopiero po 31 dniach od daty zawarcia umowy. Okres karencji nie obowiązuje klientów przedłużających ubezpieczenia.
  • Ubezpieczenie szyb i szklanych elementów – dotyczy przypadkowych rozbić szyb okiennych, kabiny prysznicowej, płyty indukcyjnej czy akwarium.
  • Ubezpieczenie zwierząt domowych – ochroni czteronożnych milusińskich w razie nieszczęśliwego wypadku, zaginięcia czy kradzieży.
  • Zielona energia – to rozwiązanie dla osób, które wspierają klimat i korzystają z paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Możesz także ubezpieczyć je oddzielnie, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń fotowoltaiki.

Odszkodowanie za zalanie mieszkania

Warto pamiętać, że tylko wybrane warianty polisy ochronią nas przed szkodami wyrządzonymi przez zepsutą pralkę czy pękniętą rurę. Jeżeli zależy Ci na odszkodowaniu za zalanie mieszkania od UNIQA pamiętaj, aby wybrać rozszerzenie polisy Twoje miejsce o usługę „Ubezpieczenie od powodzi”. Cena składki zaczyna się już od 50 zł/rok, a zyskujesz środki w razie problemów na remont lub naprawę zalanego mieszkania.

Kup ochronę przed zalaniem!

Ubezpieczenie OC w UNIQA dla właściciela nieruchomości i najemcy

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem lokum. Warto jednak zabezpieczyć się przed ewentualnymi sytuacjami, które mogą wystąpić w wynajmowanym mieszkaniu. Jeśli wynajmujesz nieruchomość, musisz zgłosić ten fakt ubezpieczycielowi. UNIQA zarekomenduje Ci OC najemcy, które gwarantuje rekompensatę za szkody wyrządzone przez lokatorów. Suma ubezpieczenia wynosi aż 50 000 zł.

Ubezpieczenie mieszkania UNIQA dla osób z Ukrainy

W związku z sytuacją w Ukrainie UNIQA udostępniła darmowe ubezpieczenie OC najemcy. Mogą przystąpić do niego wszyscy, którzy posiadają ubezpieczenie mieszkania od TU i udostępniają je lub wynajmują osobom z Ukrainy. Do programu mogą przystąpić zarówno nowi klienci, jak i osoby, które już posiadają wykupioną polisę.

Zapomnij o domowych naprawach, postaw na ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance w UNIQA dla właścicieli nieruchomości przydaje się w licznych pechowych sytuacjach. Jeżeli szkody wyrządzone w lokalu będą tak poważne, że nie pozwolą na bezpieczne przebywanie w nim, UNIQA zorganizuje i opłaci transport do hotelu oraz nocleg. Usługi assistance zapewniają też pomoc fachowców, kiedy dojdzie do awarii sprzętu domowego lub zatrzaśniesz drzwi, nie mając przy sobie kluczy.

Do wyboru masz dwa pakiety: standard i premium. Różnią się one wysokością sumy ubezpieczenia, jaka pokrywa ewentualne koszty napraw w domu oraz częstotliwością.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Propozycja ubezpieczyciela została dla mnie przygotowana bardzo starannie. Była faktycznie najbardziej atrakcyjna. Poza tym pani, która się ze mną kontaktowała potrafiła udzielić mi dodatkowych informacji. Jestem bardzo zadowolony.

Kup ubezpieczenie mieszkania

Kalkulator ubezpieczeń – przekonaj się, że warto!

Z Akademią Punkty wiesz więcej!

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach

Czy ubezpieczenie nieruchomości przechodzi na nowego właściciela?

Zarówno sprzedaż, jak i zakup mieszkania to przede wszystkim wiele różnych formalności. Niektóre z nich mogą dotyczyć ubezpieczenia. Czy zmiana właściciela mieszkania oznacza, że polisa chroniąca nieruchomość przechodzi także na nowego właściciela? A może trzeba poszukać nowego ubezpieczenia?

Kto odpowie za szkody w wynajętym mieszkaniu?
Kto odpowie za szkody w wynajętym mieszkaniu?

Nieuchronnie zbliża się jesień – pora roku, w której młodzi ludzie zjeżdżają do dużych miast poszukując taniego lokum. Jednak wbrew stereotypom nie tylko nieodpowiedzialni studenci wynajmują mieszkania i nie tylko lokator może być sprawcą szkód. Dlatego warto wiedzieć, jak z pomocą ubezpieczenia mieszkaniowego i OC zadbać zarówno o interesy właściciela, jak i najemcy.

Przejdź do akademii