UNIQA – Wypowiedzenie Umowy OC

Porównaj składkę OC w UNIQA z innymi TU

Istnieje kilka sytuacji, w których możesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC pojazdu mechanicznego. Uniqa pozwala na złożenie wypowiedzenia OC online – bez ryzyka opóźnienia w dostarczeniu listu. Klienci odnawiający polisę mogą liczyć na spersonalizowaną ofertę z atrakcyjną składką.

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC

Kiedy możesz złożyć wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w Uniqa?

Warunki wypowiedzenia OC komunikacyjnego są regulowane przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, która dopuszcza złożenie rezygnacji w kilku sytuacjach.

  1. Chęć zawarcia umowy z inną firmą ubezpieczeniową. Aby umowa ubezpieczenia OC nie przedłużyła się automatycznie w Uniqa, złóż wypowiedzenie najpóźniej na jeden dzień przed końcem umowy. W przeciwnym razie polisa zostanie odnowiona na kolejny rok.
  2. Wyjście z pułapki podwójnego OC. Powstaje, kiedy zawierasz umowę ubezpieczenia OC pojazdu z jednym towarzystwem, ale nie wypowiadasz umowy we wcześniejszym. W takiej sytuacji możesz zrezygnować z odnowionej polisy. Niestety niedopilnowanie formalności skutkuje dodatkowymi kosztami – musisz opłacić składkę za okres ochrony od dnia przedłużenia umowy do wypowiedzenia.
  3. Zrezygnowanie z ubezpieczenia OC pojazdu z drugiej ręki. Sprzedawca samochodu czy motocykla powinien przekazać nabywcy aktualną polisę OC pojazdu. Nowy właściciel ma prawo do kontynuacji umowy, aczkolwiek musi się liczyć z dopłatą, jeśli ma szkodową historię jazdy i Uniqa dokona rekalkulacji składki. Ta umowa nie przedłuży się automatycznie. Nabywca może ją wypowiedzieć w dowolnym momencie, pamiętając, aby nie powstał ani jeden dzień przerwy w ochronie ubezpieczeniowej.

Ponadto Uniqa podkreśla, że klienci mają prawo do odstąpienia od umowy ubezpieczenia OC zawartej na odległość – w ciągu 30 dni od jej podpisania.

Wzór wypowiedzenia OC w Uniqa

Wzór wypowiedzenia umowy OC w Uniqa jest dostępny w postaci formularza online, który wymaga podania:

  • numeru polisy,
  • PESEL-u,
  • imienia i nazwiska (osoby będącej stroną umowy, właściciela lub współwłaściciela pojazdu),
  • adresu e-mail,
  • numeru telefonu,
  • powodu rezygnacji (przy każdym podano podstawę prawną wypowiedzenia OC).

Na jaki adres wysłać wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w Uniqa?

Chociaż Uniqa rekomenduje złożenie wypowiedzenia OC komunikacyjnego za pomocą formularza online, klienci mogą wysyłać rezygnację tradycyjną pocztą. Pamiętaj jednak, że wysyłając wypowiedzenie OC listem, ryzykujesz opóźnionym dostarczeniem dokumentu.

Myślisz, aby skorzystać z usług firmy kurierskiej? Lepszym wyborem jest nadanie listu poleconego z potwierdzeniem odbioru za pośrednictwem Poczty Polskiej. W tym przypadku data stempla pocztowego zostaje uznana za dzień wypowiedzenia OC. W innych sytuacjach liczy się data dostarczenia dokumentu do siedziby Uniqa.

Adres korespondencyjny:

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

ul. Chłodna 51

00-867 Warszawa98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 6 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 6 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC UNIQA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o UNIQA

Bezpośrednia likwidacja szkód – 5 rzeczy, które pomogą Ci zrozumieć, o co chodzi

Choć o bezpośredniej likwidacji szkód na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych szeptało się już od jakiegoś czasu, naprawdę głośno zrobiło się o niej z początkiem kwietnia 2014 roku za sprawą PZU. Czym jest bezpośrednia likwidacja szkód? Na czym polega? Kto na niej skorzysta a kto straci?

Ceny OC szybują! 6 powodów, z których OC będzie drożało
Ceny OC szybują! 6 powodów, dlaczego ubezpieczenia OC będą drożały [ANALIZA]

Nawet 20 milionów polskich kierowców może odczuć w tym roku podwyżkę cen OC, nawet jeśli jeździli bezszkodowo. Potwierdzają to m.in. wyniki najnowszego raportu mfind - OC zdrożało średnio o jedną piątą w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wyjaśniamy 6 powodów, dlaczego nieubłaganie nadchodzi kres niskich cen ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży?
Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży? [INFOGRAFIKA]

Kraje gorącej strefy klimatycznej położone w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej coraz częściej stają się miejscem urlopu i wypoczynku turystów. Lot na drugi koniec świata to wydatek, na który dziś może pozwolić sobie wiele osób. Chcąc zobaczyć jak najwięcej i jak najszybciej, często nie zastanawiamy się nad niebezpieczeństwem, jakie niesie z sobą podróżowanie do strefy klimatu tropikalnego i subtropikalnego.

Czy można dokupić AC do OC?

Pełną ochronę dla twojego samochodu zapewnia duet OC i AC. Nawet jeśli kupiłeś tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC możesz w łatwy sposób dokupić do niego polisę AC. Wyjaśniamy dlaczego warto to zrobić i na co zwrócić uwagę!

Przejdź do akademii