UNIQA – Wypowiedzenie Umowy OC

Porównaj składkę OC w UNIQA z innymi TU

Istnieje kilka sytuacji, w których możesz zrezygnować z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. W UNIQA wypowiedzenie OC możesz przesłać online – bez ryzyka opóźnienia w dostarczeniu listu. Warto jednak pamiętać, że klienci odnawiający polisę mogą liczyć na spersonalizowaną ofertę z atrakcyjną składką.

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC

Jak wypowiedzieć umowę OC UNIQA?

Warunki wypowiedzenia OC UNIQA są regulowane przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, która dopuszcza złożenie rezygnacji w kilku sytuacjach.

  • Chęć zawarcia umowy z inną firmą ubezpieczeniową. Aby umowa ubezpieczenia OC nie przedłużyła się automatycznie, złóż wypowiedzenie najpóźniej na jeden dzień przed końcem umowy. W przeciwnym razie polisa zostanie odnowiona na kolejny rok.
  • Wyjście z pułapki podwójnego OC. Powstaje, kiedy zawierasz umowę ubezpieczenia pojazdu z jednym towarzystwem, ale nie wypowiadasz umowy we wcześniejszym. W takiej sytuacji możesz zrezygnować z odnowionej polisy od UNIQA. Niestety niedopilnowanie formalności skutkuje dodatkowymi kosztami – musisz opłacić składkę za okres ochrony od dnia przedłużenia umowy do wypowiedzenia.
  • Zrezygnowanie z ubezpieczenia OC pojazdu z drugiej ręki. Sprzedawca samochodu czy motocykla powinien przekazać nabywcy aktualną polisę OC pojazdu. Nowy właściciel ma prawo do kontynuacji umowy, aczkolwiek musi się liczyć z dopłatą, jeśli ma szkodową historię jazdy i UNIQA dokona rekalkulacji składki. Ta umowa nie przedłuży się automatycznie. Nabywca może ją wypowiedzieć w dowolnym momencie, pamiętając, aby nie powstał ani jeden dzień przerwy w ochronie ubezpieczeniowej.

Znajdź tańsze ubezpieczenie OC/AC

Zgłoszenie rezygnacji z ubezpieczenia

Wzór wypowiedzenia umowy OC w UNIQA jest dostępny w postaci formularza online, który wymaga podania:

  • numeru polisy,
  • PESEL-u,
  • imienia i nazwiska (osoby będącej stroną umowy, właściciela lub współwłaściciela pojazdu),
  • adresu e-mail,
  • numeru telefonu,
  • powodu rezygnacji (przy każdym podano podstawę prawną wypowiedzenia OC).

Wypowiedzenie umowy UNIQA – gdzie wysłać?

Chociaż UNIQA wypowiedzenie OC rekomenduje złożyć za pomocą formularza online, klienci mogą wysyłać rezygnację tradycyjną pocztą. Pamiętaj jednak, że przekazując je listem, ryzykujesz opóźnionym dostarczeniem dokumentu.

Myślisz, aby skorzystać z usług firmy kurierskiej? Lepszym wyborem jest nadanie listu poleconego z potwierdzeniem odbioru za pośrednictwem Poczty Polskiej. W tym przypadku data stempla pocztowego zostaje uznana za dzień wypowiedzenia OC. W innych sytuacjach liczy się data dostarczenia dokumentu do siedziby UNIQA.

Na jaki adres wysłać wypowiedzenie OC?

Adres korespondencyjny:

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Możesz także wydrukować formularz, podpisać odręcznie i wysłać skan na adres mailowy: [email protected].
Wzór wypowiedzenie OC pdf znajdziesz w artykule: Wypowiedzenie OC – wszystko, co musisz wiedzieć!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Bardzo szybka i rzetelna obsługa. Konsultant uprzejmy i znający się na swojej pracy. Bez problemu doszliśmy do porozumienia czego potrzebuję. Polecam i będę korzystać w przyszłości.

Kalkulator ubezpieczeń – przekonaj się, że warto!

Z Akademią Punkty wiesz więcej!

Kierowco! To warto wiedzieć!

Jak sprawdzić ważność polisy OC przez internet?
Jak sprawdzić ważność OC? Czy Twoja polisa jest aktualna?

Polisa OC chroni zarówno kierowcę, jak i inne osoby, które mogą ucierpieć na skutek wypadku drogowego. Jednak wielu kierowców nie jest pewnych, jak sprawdzić swoją polisę OC i czy jest ona aktualna. Właśnie dlatego przygotowaliśmy praktyczny przewodnik dla klientów, którzy chcą sprawdzić swoją polisę OC.

Sprzedałem samochód, co dalej z polisą OC?
Sprzedałeś lub kupiłeś auto? Sprawdź, co dalej z ubezpieczeniem OC i AC

Sprzedaż auta a OC – praktyczny poradnik od Punkty dla sprzedającego i kupującego już jest dostępny. Z nami odpowiesz na pytanie: co zrobić, aby nowy nabywca nie przysporzył Ci kłopotów z ubezpieczeniem OC i AC. Kupiłeś używany samochód? Zweryfikuj, czy możesz jeździć na starej polisie.

ile kosztuje przegląd samochodu
Ile kosztuje przegląd samochodu? Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim udasz się na badanie okresowe!

Jako właściciel auta, motoroweru, ciągnika lub przyczepy, masz obowiązek regularnego poddawania posiadanego pojazdu badaniom technicznym. Dlatego też sprawdzamy, ile kosztuje przegląd samochodu w 2022 roku i co warto wiedzieć, przed udaniem się do stacji kontroli pojazdów.

Czarna skrzynka w samochodzie od lipca 2022
Czarna skrzynka w aucie? Od 6 lipca 2022 nowe wyposażenie obowiązkowe!

Z czym kojarzy Ci się czarna skrzynka? Zapewne z katastrofami lotniczymi. Zazwyczaj w kontekście mówi się o nich takich wydarzeń. Jednak to wkrótce się zmieni! Niewielkie rejestratory już niedługo zagoszczą także w samochodach. Stanie się tak zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej, które wchodzi w życiu za niecały miesiąc, bo już 6 lipca 2022 r.

Przejdź do akademii