Jak skontaktować się z UNIQA?

Kup ubezpieczenie w Uniqa

Zastanawiasz się, jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia Uniqa i na jaki adres korespondencyjny wysłać dokumenty wymagane w procesie likwidacji szkody? Sprawdź adres siedziby Uniqa, aktualny numer infolinii i usługi dostępne poprzez formularze online.

Kup ubezpiecznie w UNIQA

Oblicz składkę OC/AC

Infolinia Uniqa – numer telefonu i godziny pracy

Infolinia Uniqa jest dostępna pod numerem telefonu 22 599 95 22. Godziny pracy konsultantów różnią się w zależności od sprawy, którą chcesz załatwić.

 • Potrzebujesz pomocy technicznej w ramach ubezpieczenia assistance? Infolinia przyjmuje zgłoszenia szkód przez całą dobę.
 • Jeśli zamierzasz kupić ubezpieczenie mieszkania, samochodu, motocykla lub innego pojazdu, skonsultuj się z ekspertem od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 oraz w soboty – od 9:00 do 17:00.
 • Aby przedłużyć umowę ubezpieczenia nieruchomości lub pojazdu, zadzwoń na infolinię Uniqa między 9:00 a 17:00 – od poniedziałku do soboty.
 • Mając dowolne inne pytania o umowę ubezpieczenia, kontaktuj się z Uniqa od poniedziałku do soboty – od 9:00 do 7:00.

Większość spraw związanych z ubezpieczeniem można załatwić online, wypełniając formularze dostępne na stronie Uniqa.

Aby skorzystać z assistance turystycznego, zadzwoń pod numer:

 • 22 575 90 80 – dla umów zawartych od 9.04.2021 lub zawartych w AXA,
 • 22 591 95 52 – dla umów zawartych do 8.04.2021.

Adresy korespondencyjne Uniqa

Chcesz wysłać dokumenty na adres siedziby Uniqa? Pamiętaj o oznaczeniu odpowiedniej spółki jako odbiorcy korespondencji:

 • UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.,
 • UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,
 • UNIQA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.,
 • UNIQA Polska S.A.,
 • UNIQA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A..

Spółki mają wspólny adres:

ul. Chłodna 51

00-867 Warszawa

Nie wiesz, która spółka jest właściwa dla Twojej sprawy? Zerknij do polisy ubezpieczeniowej.

Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia Uniqa?

Uniqa rekomenduje zgłaszanie szkód z ubezpieczenia pojazdu mechanicznego, nieruchomości, turystycznego oraz innych poprzez formularze online.

 • Klienci mający ubezpieczenie komunikacyjne mogą zgłaszać szkody z OC (również gdy sprawca jest ubezpieczony w innym kraju), AC i NNW. Ponadto Uniqa udostępnia usługę bezpośredniej likwidacji szkód z OC sprawców ubezpieczonych w innych firmach.
 • Formularz zgłoszenia szkody w nieruchomości pozwala na wysłanie informacji o m.in. zalanym mieniu, uszkodzeniu sprzętów wskutek przepięcia, skradzionych ruchomościach domowych czy zniszczeniach wywołanych pożarem.
 • Podróżnicy chcący zgłosić szkodę w Polsce lub za granicą muszą pobrać, wydrukować i wypełnić formularz, a następnie wysłać skan na adres e-mail likwidacja@ipa.com.pl lub adres korespondencyjny wskazany w dokumencie.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 6 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 6 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC UNIQA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o UNIQA

Bezpośrednia likwidacja szkód – 5 rzeczy, które pomogą Ci zrozumieć, o co chodzi

Choć o bezpośredniej likwidacji szkód na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych szeptało się już od jakiegoś czasu, naprawdę głośno zrobiło się o niej z początkiem kwietnia 2014 roku za sprawą PZU. Czym jest bezpośrednia likwidacja szkód? Na czym polega? Kto na niej skorzysta a kto straci?

Ceny OC szybują! 6 powodów, z których OC będzie drożało
Ceny OC szybują! 6 powodów, dlaczego ubezpieczenia OC będą drożały [ANALIZA]

Nawet 20 milionów polskich kierowców może odczuć w tym roku podwyżkę cen OC, nawet jeśli jeździli bezszkodowo. Potwierdzają to m.in. wyniki najnowszego raportu mfind - OC zdrożało średnio o jedną piątą w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wyjaśniamy 6 powodów, dlaczego nieubłaganie nadchodzi kres niskich cen ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży?
Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży? [INFOGRAFIKA]

Kraje gorącej strefy klimatycznej położone w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej coraz częściej stają się miejscem urlopu i wypoczynku turystów. Lot na drugi koniec świata to wydatek, na który dziś może pozwolić sobie wiele osób. Chcąc zobaczyć jak najwięcej i jak najszybciej, często nie zastanawiamy się nad niebezpieczeństwem, jakie niesie z sobą podróżowanie do strefy klimatu tropikalnego i subtropikalnego.

Czy można dokupić AC do OC?

Pełną ochronę dla twojego samochodu zapewnia duet OC i AC. Nawet jeśli kupiłeś tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC możesz w łatwy sposób dokupić do niego polisę AC. Wyjaśniamy dlaczego warto to zrobić i na co zwrócić uwagę!

Przejdź do akademii