Jak skontaktować się z UNIQA?

Kup ubezpieczenie w Uniqa

Zastanawiasz się, jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia UNIQA i na jaki adres korespondencyjny wysłać dokumenty wymagane w procesie likwidacji szkody? Sprawdź adres UNIQA, aktualny numer infolinii i usługi dostępne poprzez formularze online.

Chcesz wykupić ubezpieczenie UNIQA? Zrób to wygodniej!

Oblicz składkę OC/AC

Infolinia UNIQA – numer telefonu i godziny pracy

Infolinia UNIQA jest dostępna pod numerem telefonu: (+48) 22 599 95 22. Godziny pracy konsultantów różnią się w zależności od sprawy, którą chcesz załatwić.

 • Potrzebujesz pomocy technicznej w ramach ubezpieczenia assistance? Infolinia przyjmuje zgłoszenia szkód przez całą dobę.
 • Jeśli zamierzasz kupić ubezpieczenie mieszkania, samochodu, motocykla lub innego pojazdu, skonsultuj się z ekspertem, zostawiając swój numer na stronie lub dzwoniąc pod numer: 1 95 22 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 oraz w soboty – od 9:00 do 17:00. Możesz skorzystać także z kalkulatora OC/AC Punkta, który działa 24/7.
 • Aby przedłużyć umowę ubezpieczenia nieruchomości lub pojazdu, zadzwoń na infolinię UNIQA między 9:00 a 17:00 – od poniedziałku do soboty.
 • Mając dowolne inne pytania o umowę ubezpieczenia, kontaktuj się z UNIQA od poniedziałku do soboty – od 9:00 do 17:00.

Większość spraw związanych z ubezpieczeniem można załatwić online, wypełniając formularze dostępne na stronie.

Aby skorzystać z assistance turystycznego, zadzwoń pod numer:

 • (+48) 22 575 90 80 – dla umów zawartych od 9.04.2021 lub zawartych w AXA,
 • (+48) 22 591 95 52 – dla umów zawartych do 8.04.2021.

Nie chcesz dzwonić? Napisz na adres email UNIQA

Nie każdemu zależy na kontakcie telefonicznym. W sprawach, które nie wymagają pilnej interwencji, możesz wysłać wiadomość email na dedykowany adres:

Ubezpieczenie podróży – UNIQA email

 • Aby zmienić dane na polisie, możesz wysłać wiadomość na adres: podroze@uniqa.pl lub serwis@uniqa.pl
 • Chcesz zrezygnować z ubezpieczenia podróży? Wypełnij oświadczenie znajdujące się na stronie UNIQA i wyślij podpisany skan na adres: podroze@uniqa.pl
 • Podróżnicy chcący zgłosić szkodę w Polsce lub za granicą muszą pobrać, wydrukować i wypełnić formularz, a następnie wysłać skan na adres email: likwidacja@ipa.com.pl

Ubezpieczenie samochodu – UNIQA email

 • Osoby chcące złożyć wypowiedzenie OC powinny wypełnić oświadczenie znajdujące się na stronie UNIQA, podpisać je osobiście i wysłać skan na adres: obsluga@uniqa.pl

Adresy korespondencyjne UNIQA

Chcesz wysłać dokumenty na adres siedziby UNIQA? Pamiętaj o oznaczeniu odpowiedniej spółki jako odbiorcy korespondencji:

 • UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.,
 • UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,
 • UNIQA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.,
 • UNIQA Polska S.A.,
 • UNIQA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.

Spółki mają wspólny adres:

Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Nie wiesz, która spółka jest właściwa dla Twojej sprawy? Zerknij do polisy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie UNIQA zgłoszenie szkody

Zgłoszenie zdarzenia przebiega w zależności od tego, kto jest sprawcą. UNIQA likwidację szkody nadzoruje zarówno w przypadku, gdy sprawcą jest klient TU, jak i gdy jest poszkodowanym. Cały proces wymaga zaledwie kilku formalności, a pieniądze z likwidacji szkody trafiają do poszkodowanego.

⮞ Jeżeli sprawcą jest osoba posiadająca ubezpieczenie OC w UNIQA możesz skontaktować się z infolinią podając wszystkie najważniejsze informacje lub wypełniając formularz online.

⮞ Jeżeli posiadasz wykupione ubezpieczenie OC w UNIQA możesz skorzystać z BLS – bezpośredniej likwidacji szkody. Ubezpieczyciel w Twoim imieniu kontaktuje się z TU sprawcy, a następnie pomaga w naprawie auta. W tym wypadku również możesz wykorzystać formularz online lub zadzwonić na podany wyżej numer telefonu infolinii.

Kontakt z infolinią UNIQA Zgłoszenie Szkody: 

(+48) 801 597 597 

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-19:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.

UNIQA likwidacja szkody a wariant rozliczenia

Zanim zgłosisz szkodę w UNIQA, warto przygotować się na jedno z podstawowych pytań: jaki wariant rozliczenia wybierasz? Dla klientów UNIQA likwidacja szkody przebiega w wariancie warsztatowym lub gotówkowym. Na czym one polegają?

 • Wariant warsztatowy – UNIQA likwidację szkody przeprowadza w wybranym warsztacie, z którym to rozlicza się po naprawie. Ty nie musisz przejmować się dodatkowo, ubezpieczyciel rozwiąże sprawę we własnym zakresie.
 • Wariant gotówkowy (inaczej nazywany kosztorysowym)  – po zgłoszeniu szkody, UNIQA zorganizuje wycenę przeprowadzoną przez rzeczoznawcę. Na tej podstawie zostanie nam wypłacone odszkodowanie, za które możemy przeprowadzić likwidację szkody w wybranym przez nas serwisie.

Kosztorysowy czy warsztatowy? Nadal nie możesz podjąć decyzji? Przeczytaj więcej w artykule: Likwidacja szkód: rozliczenie bezgotówkowe czy wariant kosztorysowy – co wybrać?


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Nie znalazłem modelu mojego pojazdu, więc zamówiłem rozmowę. Oddzwonili i bardzo szybko wszstko załatwili w kilka minut przez telefon. OC najtańsze z możliwych. Polecam!!!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Kalkulator ubezpieczeń – przekonaj się, że warto!

Z Akademią Punkty wiesz więcej!

Poczytaj o ubezpieczeniach

likwidacja szkody z OC sprawcy czy z AC
Likwidacja szkody z AC czy OC sprawcy?

Masz stłuczkę nie ze swojej winy. Sprawca zdarzenia ma OC, ale Ty wahasz się, czy nie zgłosić szkody ze swojego AC? Czy to dobry pomysł? Podpowiadamy, co robić i z jakiego ubezpieczenia najlepiej skorzystać, aby najmniej dotkliwie odczuć skutki takiej sytuacji.

Stłuczka na drodze, jak dochodzić swoich praw i zgłosić likwidację szkody z oc sprawcy?
Likwidacja szkody z OC sprawcy. Czym jest i jakie są najczęstsze problemy z nią związane?

Ubezpieczenie OC to temat rzeka. Najpierw narzekamy na obowiązek jego posiadania, później żalimy się na sposób realizacji świadczeń przysługujących z tego tytułu. Likwidacja szkód to temat, który sprawia wielu z nas ciągle problemy. Sprawdź, co musisz wiedzieć i jakie najczęściej problemy sprawia cały proces.

Czy można dokupić AC do OC?

Standardową ochronę samochodu zapewnia duet OC i AC. Wielu kierowców jednak decyduje się w dniu zakupu jedynie na obowiązkowe OC, Czy można dokupić AC do OC? Jak najbardziej! Wyjaśniamy, dlaczego warto to zrobić i na co zwrócić uwagę!

Zderzenie z łosiem jest niebezpieczne
AC czy OC – z jakiej polisy skorzystać po kolizji z dzikim zwierzęciem?

Rocznie na polskich drogach dochodzi do kilkuset kolizji z dzikimi zwierzętami. Dane te z pewnością są zaniżone, ponieważ w wielu wypadkach nie zgłaszamy szkody. Jak się zachować, co robić w razie wypadku z sarną, łosiem lub dzikiem?

Przejdź do akademii