Jak skontaktować się z UNIQA?

Kup ubezpieczenie w Uniqa

Zastanawiasz się, jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia UNIQA i na jaki adres korespondencyjny wysłać dokumenty wymagane w procesie likwidacji szkody? Sprawdź adres UNIQA, aktualny numer infolinii i usługi dostępne poprzez formularze online.

Chcesz wykupić ubezpieczenie UNIQA? Zrób to wygodniej!

Oblicz składkę OC/AC

Infolinia UNIQA – numer telefonu i godziny pracy

Infolinia UNIQA jest dostępna pod numerem telefonu: (+48) 22 599 95 22. Godziny pracy konsultantów różnią się w zależności od sprawy, którą chcesz załatwić.

 • Potrzebujesz pomocy technicznej w ramach ubezpieczenia assistance? Infolinia przyjmuje zgłoszenia szkód przez całą dobę.
 • Jeśli zamierzasz kupić ubezpieczenie mieszkania, samochodu, motocykla lub innego pojazdu, skonsultuj się z ekspertem, zostawiając swój numer na stronie lub dzwoniąc pod numer: 1 95 22 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 oraz w soboty – od 9:00 do 17:00. Możesz skorzystać także z kalkulatora OC/AC Punkta, który działa 24/7.
 • Aby przedłużyć umowę ubezpieczenia nieruchomości lub pojazdu, zadzwoń na infolinię UNIQA między 9:00 a 17:00 – od poniedziałku do soboty.
 • Mając dowolne inne pytania o umowę ubezpieczenia, kontaktuj się z UNIQA od poniedziałku do soboty – od 9:00 do 17:00.

Większość spraw związanych z ubezpieczeniem można załatwić online, wypełniając formularze dostępne na stronie.

Aby skorzystać z assistance turystycznego, zadzwoń pod numer:

 • (+48) 22 575 90 80 – dla umów zawartych od 9.04.2021 lub zawartych w AXA,
 • (+48) 22 591 95 52 – dla umów zawartych do 8.04.2021.

Nie chcesz dzwonić? Napisz na adres email UNIQA

Nie każdemu zależy na kontakcie telefonicznym. W sprawach, które nie wymagają pilnej interwencji, możesz wysłać wiadomość email na dedykowany adres:

Ubezpieczenie podróży – UNIQA email

 • Aby zmienić dane na polisie, możesz wysłać wiadomość na adres: [email protected] lub [email protected]
 • Chcesz zrezygnować z ubezpieczenia podróży? Wypełnij oświadczenie znajdujące się na stronie UNIQA i wyślij podpisany skan na adres: [email protected]
 • Podróżnicy chcący zgłosić szkodę w Polsce lub za granicą muszą pobrać, wydrukować i wypełnić formularz, a następnie wysłać skan na adres email: [email protected]

Ubezpieczenie samochodu – UNIQA email

 • Osoby chcące złożyć wypowiedzenie OC powinny wypełnić oświadczenie znajdujące się na stronie UNIQA, podpisać je osobiście i wysłać skan na adres: [email protected]

Adresy korespondencyjne UNIQA

Chcesz wysłać dokumenty na adres siedziby UNIQA? Pamiętaj o oznaczeniu odpowiedniej spółki jako odbiorcy korespondencji:

 • UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.,
 • UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,
 • UNIQA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.,
 • UNIQA Polska S.A.,
 • UNIQA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.

Spółki mają wspólny adres:

Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Nie wiesz, która spółka jest właściwa dla Twojej sprawy? Zerknij do polisy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie UNIQA zgłoszenie szkody

Zgłoszenie zdarzenia przebiega w zależności od tego, kto jest sprawcą. UNIQA likwidację szkody nadzoruje zarówno w przypadku, gdy sprawcą jest klient TU, jak i gdy jest poszkodowanym. Cały proces wymaga zaledwie kilku formalności, a pieniądze z likwidacji szkody trafiają do poszkodowanego.

⮞ Jeżeli sprawcą jest osoba posiadająca ubezpieczenie OC w UNIQA możesz skontaktować się z infolinią podając wszystkie najważniejsze informacje lub wypełniając formularz online.

⮞ Jeżeli posiadasz wykupione ubezpieczenie OC w UNIQA możesz skorzystać z BLS – bezpośredniej likwidacji szkody. Ubezpieczyciel w Twoim imieniu kontaktuje się z TU sprawcy, a następnie pomaga w naprawie auta. W tym wypadku również możesz wykorzystać formularz online lub zadzwonić na podany wyżej numer telefonu infolinii.

Kontakt z infolinią UNIQA Zgłoszenie Szkody: 

(+48) 801 597 597 

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-19:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.

UNIQA likwidacja szkody a wariant rozliczenia

Zanim zgłosisz szkodę w UNIQA, warto przygotować się na jedno z podstawowych pytań: jaki wariant rozliczenia wybierasz? Dla klientów UNIQA likwidacja szkody przebiega w wariancie warsztatowym lub gotówkowym. Na czym one polegają?

 • Wariant warsztatowy – UNIQA likwidację szkody przeprowadza w wybranym warsztacie, z którym to rozlicza się po naprawie. Ty nie musisz przejmować się dodatkowo, ubezpieczyciel rozwiąże sprawę we własnym zakresie.
 • Wariant gotówkowy (inaczej nazywany kosztorysowym)  – po zgłoszeniu szkody, UNIQA zorganizuje wycenę przeprowadzoną przez rzeczoznawcę. Na tej podstawie zostanie nam wypłacone odszkodowanie, za które możemy przeprowadzić likwidację szkody w wybranym przez nas serwisie.

Kosztorysowy czy warsztatowy? Nadal nie możesz podjąć decyzji? Przeczytaj więcej w artykule: Likwidacja szkód: rozliczenie bezgotówkowe czy wariant kosztorysowy – co wybrać?


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Nie znalazłem modelu mojego pojazdu, więc zamówiłem rozmowę. Oddzwonili i bardzo szybko wszstko załatwili w kilka minut przez telefon. OC najtańsze z możliwych. Polecam!!!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Kalkulator ubezpieczeń – przekonaj się, że warto!

Z Akademią Punkty wiesz więcej!

Poczytaj o ubezpieczeniach

Stłuczka na drodze, jak dochodzić swoich praw i zgłosić likwidację szkody z oc sprawcy?
Likwidacja szkody z OC sprawcy. Czym jest i jakie są najczęstsze problemy z nią związane?

Ubezpieczenie OC to temat rzeka. Najpierw narzekamy na obowiązek jego posiadania, później żalimy się na sposób realizacji świadczeń przysługujących z tego tytułu. Likwidacja szkód to temat, który sprawia wielu z nas ciągle problemy. Sprawdź, co musisz wiedzieć i jakie najczęściej problemy sprawia cały proces.

Czy można dokupić AC do OC?

Wielu właścicieli samochodów zastanawia się jednak, czy można dokupić ubezpieczenie autocasco (AC) w trakcie trwania obowiązkowego ubezpieczenia OC. To ważne pytanie, które często pojawia się w kontekście ochrony pojazdu przed kradzieżą lub uszkodzeniami. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, przedstawiając różne aspekty związane z kupnem AC w trakcie trwania OC.

Zderzenie z łosiem jest niebezpieczne
AC czy OC – z jakiej polisy skorzystać po kolizji z dzikim zwierzęciem?

Rocznie na polskich drogach dochodzi do kilkuset kolizji z dzikimi zwierzętami. Dane te z pewnością są zaniżone, ponieważ w wielu wypadkach nie zgłaszamy szkody. Jak się zachować, co robić w razie wypadku z sarną, łosiem lub dzikiem?

Przejdź do akademii