Ubezpieczenia UNIQA chronią od 200 lat!

Oblicz składkę OC/AC w UNIQA

Jeśli szukasz kompleksowego ubezpieczenia dla swojego pojazdu, UNIQA ma wiele kompleksowych rozwiązań. Obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz dodatkowa ochrona, którą gwarantuje AC to pewność, że poradzisz sobie w każdej sytuacji na drodze i poza nią. Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą samochodu osobowego, motocyklistą czy właścicielem floty pojazdów, możesz liczyć na solidną ochronę. Wybierz UNIQA, aby mieć pewność, że Twój pojazd jest odpowiednio zabezpieczony.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w UNIQA

Oblicz składkę OC/AC

UNIQA – europejskie doświadczenie

UNIQA ma ugruntowaną pozycję na rynku europejskim. W Polsce działa już od 1990 roku i jest częścią Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA. W 2020 roku firma została właścicielem znanego ubezpieczyciela AXA, dzięki czemu mogła poszerzyć zarówno zakres oferty, jak i pozyskać nowych klientów. Obecnie liczbę klientów szacuje się na około 5 milionów, co świadczy nie tylko o zaufaniu do marki, ale też doświadczeniu, które pomaga dopasować polisy do potrzeb dzisiejszych użytkowników.

UNIQA jest obecna w 18 krajach europejskich i cieszy się szczególną renomą na rynku austriackim oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Marka ta słynie z niezawodności i stabilności, a jej priorytetem jest nieustanny rozwój. Firma inwestuje w nowoczesne technologie oraz rozwój kompetencji swoich pracowników, aby zapewnić najlepszą jakość usług i zaspokoić potrzeby klientów. Dzięki temu UNIQA utrzymuje się na czele najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, dlatego warto zwrócić uwagę na jej ofertę.

Rodzaje ubezpieczeń w UNIQA

UNIQA jest znana ze wszechstronnych produktów ubezpieczeniowych zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Firma stawia na innowacyjne rozwiązania, elastyczność i profesjonalizm, aby sprostać oczekiwaniom różnych grup klientów.

Ubezpieczenie samochodu

W swojej bogatej ofercie Uniqa zawiera zarówno obowiązkowe ubezpieczenie OC, jak i szereg dodatkowych polis komunikacyjnych, które pozwalają klientom na pełniejszą ochronę pojazdów. UNIQA oferuje polisy autocasco (AC), które chronią pojazd przed szkodami powstałymi, m.in. w wyniku wypadku, kradzieży, aktów wandalizmu czy zniszczenia pojazdu przez siły natury.

Dodatkowo UNIQA zapewnia ochronę assistance, czyli szybką pomoc w przypadku awarii pojazdu lub wypadku drogowego. Możesz skorzystać z opcji holowania, pojazdu zastępczego, jeśli Twój nie nadaje się do dalszej jazdy, a także nie musisz się martwić o zakwaterowanie. Porównaj ubezpieczenia, korzystając z kalkulatora OC i AC Punkty i dobierz polisę NNW, która gwarantuje dodatkową ochronę UNIQA to również atrakcyjne cenowo pakiety tzw. mini AC dla osób, które szukają rozszerzonej ochrony dla swojego pojazdu, ale nie chcą przepłacać.

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie turystyczne UNIQA to kompleksowa ochrona podczas podróży, na którą składa się obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale też NNW. Polisa zapewnia więc wsparcie finansowe nawet w sytuacji trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku wypadku podczas podróży. Dodatkowo obejmuje również ochronę sprzętu sportowego, dzięki czemu ewentualne uszkodzenia, kradzieże, a także utrata bagażu ze sprzętem są objęte ochroną, a jako poszkodowany możesz liczyć na finansową rekompensatę, która umożliwi Ci zakup nowego wyposażenia.

Będąc w Polsce lub za granicą pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne UNIQA pokrywa także koszty ratownictwa, w tym transportu i opieki medycznej na miejscu zdarzenia. Jest to szczególnie istotne, jeśli podróżujesz w mniej popularne rejony świata, jeśli chodzi o turystykę lub uprawiasz sporty ekstremalne. Dzięki kompleksowej ochronie możesz cieszyć się wyjazdem, nawet w sytuacji, kiedy dotkną Cię nieplanowane koszty. Ubezpieczenie UNIQA to ochrona na całym świecie, dlatego to opcja warta rozważenia, a szczegóły polisy porównasz z innymi ubezpieczycielami, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń Punkty.

Ubezpieczenie nieruchomości

To, co wyróżnia ofertę ubezpieczeń nieruchomości UNIQA to elastyczność oferty. Masz możliwość wyboru ubezpieczenia od wszystkich ryzyk, tzw. polisy all risk lub od zdarzeń wybranych indywidualnie. Opcja all risk obejmuje ochronę przed różnymi rodzajami szkód, np. w sytuacji pożaru, zalania, kradzieży, czy uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo ubezpieczyciel proponuje rozszerzenie ochrony o elementy dodatkowe, w taki sposób, że możliwe jest spersonalizowanie polisy. Możesz wybrać ochronę przed powodzią, gradobiciem czy osunięciem się ziemi. Istnieje również możliwość zabezpieczenia wyposażenia domu, zarówno jeśli chodzi o sprzęty elektroniczny, meble, biżuterię, jak i sprzęt sportowy.

Dzięki elastycznym opcjom i dostosowywalnej ochronie w UNIQA masz możliwość wyboru polisy, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie UNIQA to kompleksowa ochrona i finansowe wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach. Polisy dostępne są w wielu wariantach, aby sprostać indywidualnym potrzebom każdego klienta. Możesz wybrać nie tylko satysfakcjonującą Cię sumę ubezpieczenia, ale też okres obowiązywania umowy i dodatkowe opcje, np. ubezpieczenie od chorób, trwałego uszczerbku na zdrowiu czy utraty zdolności do pracy. Zapewnienie sobie i najbliższym środków koniecznych do utrzymania w sytuacji, kiedy nie możesz podjąć zatrudnienia to spokój i możliwość skupienia się na powrocie do zdrowia i pełnej sprawności.

Jak zgłosić szkodzę w UNIQA?

UNIQA udostępnia kilka możliwości zgłoszenia szkody. Dla tych osób, które są przywiązane do tradycyjnych rozwiązań, udostępniono możliwość przesłania zawiadomienia o zdarzeniu wraz z wymaganą dokumentacją na adres ubezpieczyciela. W przypadku szkody komunikacyjnej w listownym zgłoszeniu należy podać m.in. numer polisy OC sprawcy lub polisy AC oraz dane z dowodu rejestracyjnego, informacje kontaktowe oraz opis zdarzenia. Z konsultantem możesz też skontaktować się telefonicznie, wybierając numer tel. 22 599 95 22. Pamiętaj jednak, że Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17.

Zdecydowanie wygodniejszą opcją jest zgłoszenie szkody online, korzystając z odpowiedniego formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela. Formularze są intuicyjne i w kilka chwil możesz dopełnić wszystkich formalności. Pamiętaj, aby wcześniej przygotować wymagane dane i dokumenty, które również możesz przesłać w formie elektronicznej, np. Oświadczenia uczestników zdarzenia, kopię dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy kierowcy.

Każda rejestracja szkody oznacza rozpoczęcie procedury weryfikacyjnej. Twojej sprawie zostanie nadany odpowiedni numer i przydzielony zostanie tzw. Opiekun Szkody, który będzie Twoją osobą kontaktową również w przypadku pytań, na które nie znasz odpowiedzi.

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych UNIQA wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni od dnia zawiadomienia o szkodzie. Od tej zasady są wyjątki, o których warto pamiętać:

  • UNIQA ma dodatkowe 14 dni na wypłatę odszkodowania, jeśli w terminie 30 dni wyjaśnienie niektórych okoliczności nie było możliwe.
  • Termin wypłaty może wydłużyć się do 90 dni od zawiadomienia o szkodzie, jeżeli w trakcie prowadzonej likwidacji szkód pojawiły się okoliczności utrudniające wydanie decyzji. W sytuacji toczącej się sprawy karnej lub cywilnej czas oczekiwania na decyzję i wypłatę środków finansowych również może się wydłużyć.

Sprawdź ofertę ubezpieczenia OC/AC UNIQA

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie UNIQA?

Ubezpieczenia UNIQA są przeznaczone dla klientów o różnych potrzebach – właścicieli samochodów, osób wynajmujących mieszkania studentom czy podróżników uprawiających sporty wysokiego ryzyka za granicą. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że pakiety są różnorodne i umożliwiają zabezpieczenie Ciebie, Twoich najbliższych, ale i ważnych dla Ciebie rzeczy.

Sprawdź korzyści, jakie przygotowała UNIQA dla swoich klientów:

  • Lojalni klienci zyskują zniżki na ubezpieczenia. Nie ma znaczenia, czy wykupujesz polisę na drugi samochód, czy ubezpieczenie domu. Możesz liczyć na co najmniej kilka procent zniżki. UNIQA przygotowuje także specjalne oferty dla klientów przedłużających umowy ubezpieczeniowe.
  • Liczne warianty ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych i turystycznych pozwalają na dopasowanie zakresu ochrony do Twoich preferencji. Nie masz wrażenia, że brakuje Ci pewnych usług albo płacisz za niewystarczającą ochronę.
  • Elastyczne sumy ubezpieczenia sprzyjają uzyskiwaniu świadczeń, które całkowicie pokrywają skutki różnorodnych szkód.
  • Intuicyjne formularze online umożliwiają szybkie wprowadzanie zmian danych w polisach, upraszczają zgłaszanie szkód i ułatwiają realizowanie innych formalności. Dodatkowo obfita w informacje strona internetowa pomaga znaleźć odpowiedzi od ręki.
  • Infolinia Assistance działająca 24/7 w razie nieprzewidzianych sytuacji dla osób korzystających z ubezpieczeń Assistance, UNIQA przygotowała dedykowaną infolinię, na którą możesz zadzwonić w

Pytania i odpowiedzi

Co obejmuje polisa UNIQA?
Jaki jest zakres ochrony?
Jak sprawdzić, czy polisa w UNIQA jest opłacona?
Ile jest czasu na zgłoszenie szkody w UNIQA?

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Bardzo szybka i rzetelna obsługa. Konsultant uprzejmy i znający się na swojej pracy. Bez problemu doszliśmy do porozumienia czego potrzebuję. Polecam i będę korzystać w przyszłości.

Kalkulator ubezpieczeń – przekonaj się, że warto!

Z Akademią Punkty wiesz więcej!

Poczytaj o ubezpieczeniach

Uniqa OC i AC
Prywatne: Uniqa OC i AC – porównanie ofert ubezpieczenia samochodu i opinie o TU Uniqa

Uniqa działa na polskim rynku ubezpieczeń od 1990 roku. Ponad 20-letnie doświadczenie na krajowym gruncie pozwala firmie poszerzać asortyment ubezpieczeń i ulepszać kanał sprzedaży direct. Ubezpieczenia komunikacyjne Uniqa można także kupić za pośrednictwem porównywarki mfind.

AXA Direct ubezpieczenia
AXA Ubezpieczenia – OC bez wychodzenia z domu

Rok 2006 był to czas, kiedy w Polsce pojawiło się wielu ubezpieczycieli oferujących zakup polis lub realizację świadczeń metodą direct. Na tej właśnie fali wypłynęła także AXA Direct (obecnie AXA Ubezpieczenia), reklamująca się jako firma, z którą do komunikacji wystarczy telefon. Klient łatwo i tanio mógł kupić pakiet ubezpieczeń. Do tej pory AXA pozostaje ważnym graczem na rynku direct.

Ubezpieczenie od pracodawcy – jaka ochrona przysługuje pracownikowi?

Ubezpieczeniem od pracodawcy jest objęty każdy, kto pracuje na etat lub wykonuje swoje obowiązki zawodowe na podstawie umów: agencyjnej, zlecenia lub uaktywniającej. Przed czym dokładnie ono chroni?

Umowy adhezyjne w ubezpieczeniach a ochrona konsumenta

Zawarcie umowy ubezpieczenia samochodu, nieruchomości czy podróży wymusza na konsumencie zaakceptowanie ogólnych warunków ubezpieczenia, które zawierają niemodyfikowalne postanowienia. Co to znaczy?

Przejdź do akademii