UNIQA ubezpieczenia

Oblicz składkę OC/AC w UNIQA

Ponad 200 lat doświadczenia w likwidacji szkód w krajach europejskich i aż 30 lat pozyskiwania zaufania kierowców, motocyklistów, właścicieli nieruchomości czy podróżników w Polsce. Poznaj jedno z najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych – Uniqa, które połączyło się z AXA w kwietniu 2021 roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w UNIQA

Oblicz składkę OC/AC

Uniqa – jeden z liderów na rynku ubezpieczeń

Czy wiesz, że Uniqa wyróżnia się ponad 200-letnią działalnością na rynku europejskim? Historia wiodącego towarzystwa ubezpieczeniowego rozpoczęła się w Austrii. Dzisiaj cieszy się popularnością w Europie Środkowej i Wschodniej. Uniqa przejęła spółki AXA w Polsce, Czechach i na Słowacji w październiku 2020 roku, natomiast do oficjalnego połączenia się AXA z Uniqa w Polsce doszło wiosną 2021 roku. Aż 5 milionów osób mieszkających w Polsce skorzystało z oferty ubezpieczeń Uniqa. Pod jej ochroną znalazło się już 80 tysięcy firm.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie Uniqa?

Ubezpieczenia Uniqa są przeznaczone dla klientów o różnych potrzebach – właścicieli samochodów, osób wynajmujących mieszkania studentom czy podróżników uprawiających sporty wysokiego ryzyka za granicą.

  • Lojalni klienci zyskują zniżki na ubezpieczenia. Nie ma znaczenia, czy ubezpieczasz drugi samochód w Uniqa, czy dokupujesz ubezpieczenie domu. Możesz liczyć na co najmniej kilka procent zniżki. Uniqa przygotowuje także specjalne oferty dla klientów przedłużających umowy ubezpieczeniowe.
  • Liczne warianty ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych i turystycznych pozwalają na dopasowanie zakresu ochrony do Twoich preferencji. Nie masz wrażenia, że brakuje Ci pewnych usług albo płacisz za niewystarczającą ochronę.
  • Liczne formularze online umożliwiają szybkie wprowadzanie zmian danych w polisach, upraszczają zgłaszanie szkód i ułatwiają realizowanie innych formalności. Ponadto infolinia Uniqa jest dostępna nawet w soboty.
  • Elastyczne sumy ubezpieczenia sprzyjają uzyskiwaniu świadczeń, które całkowicie pokrywają skutki różnorodnych szkód.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 9 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 9 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC UNIQA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o UNIQA

Bezpośrednia likwidacja szkód – 5 rzeczy, które pomogą Ci zrozumieć, o co chodzi

Choć o bezpośredniej likwidacji szkód na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych szeptało się już od jakiegoś czasu, naprawdę głośno zrobiło się o niej z początkiem kwietnia 2014 roku za sprawą PZU. Czym jest bezpośrednia likwidacja szkód? Na czym polega? Kto na niej skorzysta a kto straci?

Ceny OC szybują! 6 powodów, z których OC będzie drożało
Ceny OC szybują! 6 powodów, dlaczego ubezpieczenia OC będą drożały [ANALIZA]

Nawet 20 milionów polskich kierowców może odczuć w tym roku podwyżkę cen OC, nawet jeśli jeździli bezszkodowo. Potwierdzają to m.in. wyniki najnowszego raportu mfind - OC zdrożało średnio o jedną piątą w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wyjaśniamy 6 powodów, dlaczego nieubłaganie nadchodzi kres niskich cen ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży?
Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży? [INFOGRAFIKA]

Kraje gorącej strefy klimatycznej położone w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej coraz częściej stają się miejscem urlopu i wypoczynku turystów. Lot na drugi koniec świata to wydatek, na który dziś może pozwolić sobie wiele osób. Chcąc zobaczyć jak najwięcej i jak najszybciej, często nie zastanawiamy się nad niebezpieczeństwem, jakie niesie z sobą podróżowanie do strefy klimatu tropikalnego i subtropikalnego.

Czy można dokupić AC do OC?

Pełną ochronę dla twojego samochodu zapewnia duet OC i AC. Nawet jeśli kupiłeś tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC możesz w łatwy sposób dokupić do niego polisę AC. Wyjaśniamy dlaczego warto to zrobić i na co zwrócić uwagę!

Przejdź do akademii