Ubezpieczenie samochodu OC/AC w Uniqa

Oblicz składkę OC/AC w UNIQA

Zastanawiasz się, gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie OC samochodu? Sprawdź ofertę Uniqa – nie tylko ze względu na zniżki, ale również korzystne pakiety. Zyskasz dostęp do usług assistance i Zieloną Kartę. Poza tym wybierzesz ubezpieczenie auta na wypadek pożaru i kradzieży lub skonfigurujesz pełne AC.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w UNIQA

Oblicz składkę OC/AC

Dlaczego ubezpieczenie OC w Uniqa się opłaca?

Oferta Uniqa dla właścicieli samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych wyróżnia się pakietem OC. Oprócz ubezpieczenia OC zawiera:

 • ubezpieczenie Assistance Midi – zapewniające ochronę w Polsce. Kiedy dojdzie do awarii pojazdu lub wypadku, Uniqa zorganizuje próbę naprawy na miejscu zdarzenia (do 300 zł) i holowanie pojazdów (ubezpieczonego i poszkodowanego) do 75 km. Wariant gwarantuje też transport osób po wypadku, wynajem samochodu zastępczego do 2 dni i opiekę nad zwierzęciem – przewóz (do 400 zł) oraz leczenie (do 1000 zł).
 • Zieloną Kartę – potwierdza zawarcie umowy ubezpieczenia OC w Polsce. Jest niezbędna, kiedy zamierzasz poruszać się samochodem w niektórych krajach.
 • Ubezpieczenie P-KR, czyli od pożaru i kradzieży – to opcja dodatkowa dla kierowców, którzy nie są zainteresowani pełnym ubezpieczeniem autocasco w Uniqa. To AC w wersji mini cechuje się niską składką (już od 89 zł za rok) dzięki udziałowi własnemu w wysokości 15% lub 25%. To oznacza, że każde odszkodowanie jest pomniejszane o niewielką kwotę.

Ubezpieczenie OC w pakiecie z ubezpieczeniem AC w Uniqa

Chcesz ubezpieczyć samochód na wypadek pechowych zdarzeń losowych i kradzieży, ale przerasta Cię opłacenie składki za cały rok z góry? Uniqa rozwiąże Twój problem, proponując Ci rozłożenie składki na raty. Decydując się na pakiet OC z ubezpieczeniem AC w Uniqa, możesz wybrać:

 • zakres terytorialny ochrony – czy ma być aktywna także w krajach europejskich,
 • wysokość udziału własnego – czyli ewentualne pomniejszenie każdego odszkodowania o kwotę lub wartość podaną w umowie, np. 15%,
 • sposób likwidacji szkody – w ASO (Autoryzowanej Stacji Obsługi), warsztacie sieci partnerskiej Uniqa lub warsztacie wybranym przez Ciebie. W ostatnim przypadku świadczenie jest obliczane na podstawie kosztorysu – ubezpieczyciel przelewa Ci środki pieniężne na konto,
 • amortyzację części – opcjonalne pomniejszenie odszkodowania zgodnie z zużyciem części podlegających naprawie. Jeśli się zgodzisz, zredukujesz składkę.

Uniqa rekomenduje właścicielom pojazdów, szczególnie nowym i klasy premium, wykupienie gwarantowanej sumy ubezpieczenia AC. Dzięki tej opcji wartość samochodu utrzymuje się na stałym poziomie przez cały okres ochrony. W przypadku kradzieży lub szkody całkowitej otrzymasz odszkodowanie równe wartości pojazdu w dniu zawarcia umowy.

Zniżki na ubezpieczenie OC w Uniqa

Uniqa doskonale rozumie, że coroczny zakup ubezpieczenia OC komunikacyjnego jest niemałym wydatkiem, dlatego oferuje zniżki klientom – zarówno nowym, jak i mającym już podpisane umowy.

 • 15% zniżki dla nowych klientów, którzy ubezpieczają samochód przez internet.
 • 5% zniżki dla klientów ubezpieczających więcej niż jeden samochód w Uniqa.
 • 5% zniżki na ubezpieczenie pojazdu w Uniqa dla osób mających ubezpieczenie nieruchomości.
 • 5% zniżki na ubezpieczenie domu lub mieszkania dla właścicieli pojazdów ubezpieczonych w Uniqa.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 6 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 6 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC UNIQA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o UNIQA

Bezpośrednia likwidacja szkód – 5 rzeczy, które pomogą Ci zrozumieć, o co chodzi

Choć o bezpośredniej likwidacji szkód na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych szeptało się już od jakiegoś czasu, naprawdę głośno zrobiło się o niej z początkiem kwietnia 2014 roku za sprawą PZU. Czym jest bezpośrednia likwidacja szkód? Na czym polega? Kto na niej skorzysta a kto straci?

Ceny OC szybują! 6 powodów, z których OC będzie drożało
Ceny OC szybują! 6 powodów, dlaczego ubezpieczenia OC będą drożały [ANALIZA]

Nawet 20 milionów polskich kierowców może odczuć w tym roku podwyżkę cen OC, nawet jeśli jeździli bezszkodowo. Potwierdzają to m.in. wyniki najnowszego raportu mfind - OC zdrożało średnio o jedną piątą w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wyjaśniamy 6 powodów, dlaczego nieubłaganie nadchodzi kres niskich cen ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży?
Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży? [INFOGRAFIKA]

Kraje gorącej strefy klimatycznej położone w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej coraz częściej stają się miejscem urlopu i wypoczynku turystów. Lot na drugi koniec świata to wydatek, na który dziś może pozwolić sobie wiele osób. Chcąc zobaczyć jak najwięcej i jak najszybciej, często nie zastanawiamy się nad niebezpieczeństwem, jakie niesie z sobą podróżowanie do strefy klimatu tropikalnego i subtropikalnego.

Czy można dokupić AC do OC?

Pełną ochronę dla twojego samochodu zapewnia duet OC i AC. Nawet jeśli kupiłeś tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC możesz w łatwy sposób dokupić do niego polisę AC. Wyjaśniamy dlaczego warto to zrobić i na co zwrócić uwagę!

Przejdź do akademii