Ubezpieczenie samochodu OC/AC UNIQA

Oblicz składkę OC/AC w UNIQA

Zastanawiasz się, gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie OC samochodu? Sprawdź ofertę UNIQA – nie tylko ze względu na zniżki, ale również korzystne pakiety. Zyskasz dostęp do usług assistance i Zieloną Kartę. Poza tym wybierzesz ubezpieczenie auta na wypadek pożaru i kradzieży lub skonfigurujesz pełne AC.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w UNIQA

Oblicz składkę OC/AC

Dlaczego ubezpieczenie OC/AC UNIQA się opłaca?

Przede wszystkim należy pamiętać, że ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. Jeżeli nie posiadasz aktualnej polisy, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ma prawo nałożyć na Ciebie karę sięgającą nawet kilku tysięcy złotych! Zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest zawsze taki sam, jednak firmy chcąc przyciągnąć nowych klientów, proponują dodatkowe usługi. Właśnie dlatego zawsze warto przed podjęciem decyzji sprawdzić aktualne rozwiązania za pośrednictwem kalkulatora OC/AC Punkta i wybrać np. ubezpieczenie OC/AC UNIQA.

Oferta UNIQA OC dla właścicieli samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych wyróżnia się na tle innych firm szerokim zakresem pakietów dodatkowych, w tym ubezpieczenie AutoCasco!

Oprócz ubezpieczenia OC UNIQA zyskujesz:

Ubezpieczenie Assistance Midi – zapewniające ochronę w Polsce. Kiedy dojdzie do awarii pojazdu lub wypadku, UNIQA zorganizuje próbę naprawy na miejscu zdarzenia (do 300 zł) i holowanie pojazdów (ubezpieczonego i poszkodowanego) do 75 km. Wariant gwarantuje też transport osób po wypadku, wynajem samochodu zastępczego do 2 dni i opiekę nad zwierzęciem – przewóz (do 400 zł) oraz leczenie (do 1000 zł).

Zieloną kartę – potwierdza zawarcie umowy ubezpieczenia OC w Polsce. Jest niezbędna, kiedy zamierzasz poruszać się samochodem w niektórych krajach.

Zadbaj o pokrycie kosztów – ubezpieczenie UNIQA w pakiecie z AC

Chcesz zabezpieczyć nie tylko siebie przed ewentualnymi kosztami spowodowanego wypadku, ale i swoje auto? Ubezpieczenie OC nie wystarczy. W takie sytuacji pomyśl o ubezpieczeniu AC – Autocasco. Gwarantuje Ci ono pokrycie kosztów w przypadku stłuczki z Twojej winy, utraty samochodu w wyniku pożaru, kradzieży czy drobnych, parkingowych otarć.

Chcesz ubezpieczyć samochód na wypadek pechowych zdarzeń losowych i kradzieży Decydując się na pakiet OC z ubezpieczeniem AC w UNIQA, możesz wybrać:

 • Zakres terytorialny ochrony – czy ma być aktywna także w krajach europejskich.
 • Wysokość udziału własnego – czyli ewentualne pomniejszenie każdego odszkodowania o kwotę lub wartość podaną w umowie, np. 15%.
 • Sposób likwidacji szkody – w ASO (Autoryzowanej Stacji Obsługi), warsztacie sieci partnerskiej UNIQA lub warsztacie wybranym przez Ciebie. W ostatnim przypadku świadczenie jest obliczane na podstawie kosztorysu – ubezpieczyciel przelewa Ci środki pieniężne na konto.
 • Amortyzację części – opcjonalne pomniejszenie odszkodowania zgodnie z zużyciem części podlegających naprawie. Jeśli się zgodzisz, zredukujesz składkę.
 • Ratalny system opłat – możesz zdecydować, czy płacisz za całe ubezpieczenie z góry, czy wolisz rozłożyć je na dogodne raty.

UNIQA rekomenduje właścicielom pojazdów, szczególnie nowym i klasy premium, wykupienie gwarantowanej sumy ubezpieczenia AC. Dzięki tej opcji wartość samochodu utrzymuje się na stałym poziomie przez cały okres ochrony. W przypadku kradzieży lub szkody całkowitej otrzymasz odszkodowanie równe wartości pojazdu w dniu zawarcia umowy.

Sprawdź cenę składki

Rozszerz zakres ubezpieczenia o dodatkowe usługi

Mimo że ubezpieczenie AC UNIQA znacznie poszerza zakres ochrony, to wciąż pozostają sytuację, w których ono nie zadziała. Jednak również na takie ewentualności są rozwiązania. Kupując polisę OC lub OC/AC UNIQA, możesz także dobrać do niej opcje dodatkowe:

 • Assistance o szerszym zakresie ochrony – możesz skorzystać z pakietu Assistance Midi, który przysługuje każdemu właścicielowi polisy od UNIQA lub dokupić ochronę w rozszerzonej wersji. Zobacz, czym różnią się opcje Assistance UNIQA.
 • NNW – zapewnij ochronę sobie i swoim pasażerom w przypadku uszczerbku na zdrowiu.
 • Ubezpieczenie szyb – nie daj się zaskoczyć w razie niechcianego pęknięcia czy stłuczenia szyby. UNIQA pokryje koszty naprawy lub wymiany do 4000 zł.
 • Ochronę opon – to drugi obok szyb element auta, który często ulega zniszczeniu. Jeżeli nie chcesz martwić się o złapanie gumy w trasie, postaw na dodatkowy pakiet. UNIQA gwarantuje Ci pomoc 24/7 na terenie całej Polski.
 • Samochód zastępczy – nie chcesz wykupować pełnego pakietu Assistance, ale zależy Ci na możliwości korzystania z samochodu zastępczego? To rozwiązanie jest dla Ciebie i możesz je mieć od 24 zł za rok.
 • Ubezpieczenie od pożaru i kradzieży – to opcja dodatkowa dla kierowców, którzy nie są zainteresowani pełnym ubezpieczeniem autocasco w UNIQA. To mini AC cechuje się niską składką (już od 89 zł za rok), dzięki udziałowi własnemu w wysokości 15% lub 25%. Każde odszkodowanie jest pomniejszane o niewielką kwotę.

Zniżki na ubezpieczenie OC/AC UNIQA

UNIQA doskonale rozumie, że coroczny zakup ubezpieczenia OC komunikacyjnego jest niemałym wydatkiem, dlatego oferuje zniżki klientom – zarówno nowym, jak i mającym już podpisane umowy.

 • Aż 15% dla nowych klientów, którzy ubezpieczają samochód przez internet.
 • 5% zniżki dla klientów ubezpieczających więcej niż jeden samochód w UNIQA.
 • Do 5% zniżki na ubezpieczenie pojazdu w UNIQA dla osób mających ubezpieczenie nieruchomości.
 • Nawet 5% zniżki na ubezpieczenie domu lub mieszkania dla właścicieli pojazdów ubezpieczonych w UNIQA.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Serdecznie polecam Pana Łukasza, rzetelnie i szybko pomógł mi dobrać najlepszą ofertę i rozwiać wszystkie wątpliwości. W niecałe 5 minut cieszyłam się już nową polisą ze wszystkimi dostępnymi wariantami dodatkowymi.

Dzięki doradcom tej firmy zapłaciłam ponad 500 zł mniej niż proponował mi mój ubezpieczyciel, szczerze polecam.

Bardzo szybka i rzetelna obsługa. Konsultant uprzejmy i znający się na swojej pracy. Bez problemu doszliśmy do porozumienia czego potrzebuję. Polecam i będę korzystać w przyszłości.

Kalkulator ubezpieczeń – przekonaj się, że warto!

Z Akademią Punkty wiesz więcej!

Kierowco! To warto wiedzieć!

Stłuczka na drodze, jak dochodzić swoich praw i zgłosić likwidację szkody z oc sprawcy?
Likwidacja szkody z OC sprawcy. Czym jest i jakie są najczęstsze problemy z nią związane?

Ubezpieczenie OC to temat rzeka. Najpierw narzekamy na obowiązek jego posiadania, później żalimy się na sposób realizacji świadczeń przysługujących z tego tytułu. Likwidacja szkód to temat, który sprawia wielu z nas ciągle problemy. Sprawdź, co musisz wiedzieć i jakie najczęściej problemy sprawia cały proces.

Kierowco przygotuj się na wyższe mandaty! Nawet do 15 punktów za przewinienie!

Mandat za przekroczenie prędkości w 2022 roku może wynieść nawet 5 tysięcy złotych! Wcześniej było to 500 zł, a więc teraz może sięgnąć nawet 10-krotności poprzedniej sumy! To jednak nie koniec zmian, które od września czekać będą na piratów drogowych. Przeczytaj i nie daj się zaskoczyć!

Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny ufg
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG)

Wypadek spowodowany przez nieznanego sprawcę? Kolizja z nieubezpieczonym pojazdem? Kto zapłaci odszkodowanie w takiej sytuacji? Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja, która stoi na straży pokrzywdzonych. Punkta sprawdza, w jakich przypadkach możesz spotkać się z UFG!

Przejdź do akademii