UNIQA – Ubezpieczenie NNW

Oblicz składkę OC/AC w UNIQA

Już od 49 zł za rok zyskujesz ochronę wartą minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych dla kierowcy i pasażerów pojazdu ubezpieczonego w Uniqa. Dzięki ubezpieczeniu NNW otrzymasz świadczenia za trwałe uszczerbki na zdrowiu, które odniesiesz w wypadku komunikacyjnym. Ponadto Uniqa wypłaca odszkodowania bliskim osób zmarłych wskutek nieszczęśliwych wypadków.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w UNIQA

Oblicz składkę OC/AC

Zakres ochrony ubezpieczenia NNW komunikacyjnego w Uniqa

Ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków, jest przeznaczone dla właścicieli pojazdów ubezpieczonych w Uniqa, którzy chcą zapewnić ochronę kierowcy i pasażerom.

NNW gwarantuje świadczenie finansowe za trwałe uszczerbki na zdrowiu i śmierć osób ubezpieczonych wskutek wypadku komunikacyjnego. To oznacza, że ochrona jest aktywna nie tylko podczas ruchu pojazdu, ale także kiedy:

  • wsiadasz do samochodu i wysiadasz z niego,
  • przebywasz w samochodzie podczas postoju,
  • pojazd zostaje zatrzymany w celu naprawy na trasie,
  • bezpośrednio załadowujesz lub rozładowujesz auto.

Jednym z warunków wyróżniających ubezpieczenie NNW w Uniqa jest ochrona aktywna w Polsce i we wszystkich krajach europejskich – bez żadnych wyjątków. Ponadto oferta wyróżnia się wysokimi sumami ubezpieczenia, stanowiącymi maksymalny limit odpowiedzialności ubezpieczyciela, za niewielką składkę – już od 49 zł za 12 miesięcy.

Ile wynosi odszkodowanie z ubezpieczenia NNW w Uniqa?

Wysokość świadczenia jest zależna od sumy ubezpieczenia ustalanej indywidualnie przez klienta oraz stopnia trwałego uszczerbku na zdrowiu, wyrażanego w specjalnej tabeli z oceną procentową. 1% trwałego uszczerbku odpowiada 1% sumy ubezpieczenia, więc im jest wyższa, tym większe świadczenie wypłaca Uniqa. Uwaga – jeśli łączna wartość poszczególnych uszczerbków przekracza 100%, osoba poszkodowana otrzyma świadczenie równe sumie ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie NNW w Uniqa obejmuje zwierzęta domowe przewożone pojazdem?

Niezależnie od tego, czy jedziesz z psem na wakacje, czy zawozisz kota do lekarza weterynarii, otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia NNW w Uniqa po wypadku komunikacyjnym, wskutek którego zwierzę poniesie śmierć. Uniqa wypłaca 2000 zł. Ochrona jest przeznaczona dla zwierząt mających minimum 4 miesiące i należących do kierowcy lub pasażerów pojazdu.

Warunki ubezpieczenia NNW Przedsiębiorcy w Uniqa

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków przy pracy przedsiębiorcy (NNWP) w Uniqa jest oferowane właścicielom i osobom korzystającym z samochodu osobowego, ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony lub terenowego. Uniqa wypłaca świadczenie za czasową niezdolność do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Ochrona jest aktywna na całym świecie – nie ma potrzeby jej rozszerzania przed wyjazdem za granicę. Suma ubezpieczenia NNWP wynosi 5000 zł dla każdej szkody w okresie umowy. NNWP można potraktować jako formę ochrony rodziny przedsiębiorcy, ponieważ jego bliscy otrzymają świadczenie, jeżeli poniesie śmierć wskutek wypadku.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 6 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 6 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC UNIQA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o UNIQA

Bezpośrednia likwidacja szkód – 5 rzeczy, które pomogą Ci zrozumieć, o co chodzi

Choć o bezpośredniej likwidacji szkód na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych szeptało się już od jakiegoś czasu, naprawdę głośno zrobiło się o niej z początkiem kwietnia 2014 roku za sprawą PZU. Czym jest bezpośrednia likwidacja szkód? Na czym polega? Kto na niej skorzysta a kto straci?

Ceny OC szybują! 6 powodów, z których OC będzie drożało
Ceny OC szybują! 6 powodów, dlaczego ubezpieczenia OC będą drożały [ANALIZA]

Nawet 20 milionów polskich kierowców może odczuć w tym roku podwyżkę cen OC, nawet jeśli jeździli bezszkodowo. Potwierdzają to m.in. wyniki najnowszego raportu mfind - OC zdrożało średnio o jedną piątą w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wyjaśniamy 6 powodów, dlaczego nieubłaganie nadchodzi kres niskich cen ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży?
Choroby tropikalne – niezbędnik turysty. Jak zadbać o zdrowie w podróży? [INFOGRAFIKA]

Kraje gorącej strefy klimatycznej położone w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej coraz częściej stają się miejscem urlopu i wypoczynku turystów. Lot na drugi koniec świata to wydatek, na który dziś może pozwolić sobie wiele osób. Chcąc zobaczyć jak najwięcej i jak najszybciej, często nie zastanawiamy się nad niebezpieczeństwem, jakie niesie z sobą podróżowanie do strefy klimatu tropikalnego i subtropikalnego.

Czy można dokupić AC do OC?

Pełną ochronę dla twojego samochodu zapewnia duet OC i AC. Nawet jeśli kupiłeś tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC możesz w łatwy sposób dokupić do niego polisę AC. Wyjaśniamy dlaczego warto to zrobić i na co zwrócić uwagę!

Przejdź do akademii