Ubezpieczenie NNW UNIQA chroni w razie wypadku

Sprawdź cenę OC/AC w UNIQA

Już od 49 zł za rok zyskujesz ochronę wartą minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych dla kierowcy i pasażerów pojazdu ubezpieczonego z UNIQA NNW. Dzięki ubezpieczeniu możesz czuć się bezpieczniej w razie wypadków komunikacyjnych. UNIQA wypłaca w takiej sytuacji sumę ubezpieczenia dla poszkodowanego, ale także dla bliskich osób w przypadku śmierci wskutek nieszczęśliwych zdarzeń.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w UNIQA

Oblicz składkę OC/AC

Zakres ochrony ubezpieczenia NNW UNIQA dla kierowców

Ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków jest przeznaczone dla właścicieli pojazdów ubezpieczonych w UNIQA, którzy chcą zapewnić ochronę wszystkim podróżującym.

NNW gwarantuje świadczenie finansowe, gdy pasażer albo kierowca dozna uszczerbku na zdrowiu lub poniesie śmierć wskutek wypadku komunikacyjnego. To oznacza, że ochrona jest aktywna nie tylko podczas ruchu pojazdu, ale także kiedy:

  • wsiadasz do samochodu i wysiadasz z niego,
  • przebywasz w samochodzie podczas postoju,
  • pojazd zostaje zatrzymany w celu naprawy na trasie,
  • bezpośrednio załadowujesz lub rozładowujesz auto.

Jednym z warunków wyróżniających ubezpieczenie NNW w UNIQA jest ochrona aktywna w Polsce i we wszystkich krajach europejskich – bez żadnych wyjątków. Ponadto oferta wyróżnia się wysokimi sumami ubezpieczenia, stanowiącymi maksymalny limit odpowiedzialności ubezpieczyciela, za niewielką składkę – już od 49 zł za rok.

Ile wynosi odszkodowanie z ubezpieczenia NNW UNIQA?

Wysokość świadczenia jest zależna od sumy ubezpieczenia ustalanej indywidualnie przez klienta oraz stopnia trwałego uszczerbku na zdrowiu, wyrażanego w specjalnej tabeli z oceną procentową. 1% trwałego uszczerbku odpowiada 1% sumy ubezpieczenia, więc im jest wyższa, tym większe świadczenie wypłaca firma. Uwaga – jeśli łączna wartość poszczególnych uszczerbków przekracza 100%, osoba poszkodowana otrzyma świadczenie równe sumie ubezpieczenia.

Czy polisa obejmuje zwierzęta domowe przewożone pojazdem?

Niezależnie od tego, czy jedziesz z psem na wakacje, czy zawozisz kota do lekarza weterynarii, otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia NNW UNIQA po wypadku komunikacyjnym, wskutek którego zwierzę poniesie śmierć. TU wypłaca 2000 zł. Ochrona jest przeznaczona dla zwierząt mających minimum 4 miesiące i należących do kierowcy lub pasażerów pojazdu.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na dwóch kółkach – ubezpieczenie NNW dla motocyklistów

Podobnie jak w przypadku samochodu, ubezpieczenie OC motocykla to obowiązek każdego posiadacza dwóch kółek. Za jego brak grożą kary finansowe. A skoro już musisz wykupić polisę chroniącą przed kosztami związanymi ze spowodowaniem wypadku, warto pomyśleć także o swoim bezpieczeństwie.

Ceny ubezpieczenia NNW motocykla UNIQA zaczynają się już od 49 zł za rok. W tym wypadku ochrona obejmuje także pasażerów podróżujących z Tobą i działa na terenie Polski oraz Europy.

Sprawdź ceny OC/AC motocykla

Warunki ubezpieczenia NNW Przedsiębiorcy w UNIQA

Jak wspominaliśmy, towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA oferuje bardzo szeroki zakres usług również dla firm. Jednym z nich jest ubezpieczenie NNW przedsiębiorcy. Ubezpiecza ona pracowników Twojej firmy i daje ochronę rodzinie w razie niechcianych zdarzeń.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków przy pracy przedsiębiorcy (NNWP) w UNIQA jest oferowane właścicielom i osobom korzystającym z samochodu osobowego, ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony lub terenowego. UNIQA wypłaca świadczenie za czasową niezdolność do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Ochrona jest aktywna na całym świecie – nie ma potrzeby jej rozszerzania przed wyjazdem za granicę. Suma ubezpieczenia NNWP wynosi 5000 zł dla każdej szkody w okresie umowy. NNWP można potraktować jako formę ochrony rodziny przedsiębiorcy, ponieważ jego bliscy otrzymają świadczenie, jeżeli poniesie śmierć wskutek wypadku.

Ochrona przed wypadkami także dla uczniów – NNW Szkolne

NNW Szkolne UNIQA, często też nazywane ubezpieczeniem szkolnym, jest dedykowane dla osób uczących się do 26 roku życia. Pomimo nazwy możesz wykupić je już dla niemowlęcia zapisanego do żłobka. Polisa zapewnia całodobową ochronę, także poza miejscem nauki.

W ramach 4 pakietów możesz dopasować zakres usług NNW UNIQA tak, aby spełniało Twoje wymogi, jak i było atrakcyjne cenowo. Pakiet S możesz wykupić już od 41 zł rocznie, co gwarantuje sumę ubezpieczenia w wysokości 15000 zł w razie wypadku.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Kupiłeś polisę w UNIQA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Bardzo szybka i rzetelna obsługa. Konsultant uprzejmy i znający się na swojej pracy. Bez problemu doszliśmy do porozumienia czego potrzebuję. Polecam i będę korzystać w przyszłości.

Kalkulator ubezpieczeń – przekonaj się, że warto!

Z Akademią Punkty wiesz więcej!

To warto wiedzieć!

Warto kupić NNW motocyklisty
Gdzie kupić ubezpieczenie NNW motocyklisty? Czy warto?

Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) to produkt, który powinien szczególnie zainteresować motocyklistów – jak pokazują statystyki, ta grupa jest najbardziej narażona na kolizje drogowe.

ubezpieczenie szkolne do kiedy
Co obejmuje ubezpieczenie szkolne dziecka? 5 najczęstszych mitów o polisie

W roku szkolnym na korytarzach, salach lekcyjnych i boiskach w całej Polsce dochodzi średnio do ok. 80 tysięcy wypadków. Większość z nich ma miejsce w podstawówkach. W tym przypadku sprawdzi się ubezpieczenie dziecka w szkole. Czy jest ono obowiązkowe i co obejmuje? Obalamy 5 mitów o ubezpieczeniu szkolnym, czyli popularnym NNW. Jak wybrać takie ubezpieczenie?

Sprzedałem samochód, co dalej z polisą OC?
Sprzedałeś lub kupiłeś auto? Sprawdź, co dalej z ubezpieczeniem OC i AC

Sprzedaż auta a OC – praktyczny poradnik od Punkty dla sprzedającego i kupującego już jest dostępny. Z nami odpowiesz na pytanie: co zrobić, aby nowy nabywca nie przysporzył Ci kłopotów z ubezpieczeniem OC i AC. Kupiłeś używany samochód? Zweryfikuj, czy możesz jeździć na starej polisie.

Kiedy używamy świateł postojowych
Światła pozycyjne: kiedy ich używać, jaki mają symbol?

W naszym cyklu poradnikowym dla kierowców przedstawiliśmy już m.in. znaki zakazu oraz informowaliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu. Dzisiaj światła pozycyjne i wszystko, co każdy kierowca powinien wiedzieć na ich temat.

Przejdź do akademii