Przeglądamy oferty: TU Zdrowie

Aktualizacja:

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Oferty ubezpieczycieli różnią się między sobą. Dlatego zawsze warto je dokładnie przejrzeć i wybrać opcję najlepiej dopasowaną do swoich indywidualnych wymagań. Tym razem bierzemy pod lupę TU Zdrowie.

TU Zdrowie – opieka medyczna dla firm

Jeżeli jesteś pracodawcą i myślisz o opiece medycznej dla swoich pracowników, w TU Zdrowie masz do wyboru trzy możliwości: Polisę Zdrowie, Polisę Lekową i Medycynę Pracy.

Polisa Zdrowie to ubezpieczenie zdrowotne o bardzo szerokim zakresie (od profilaktyki po pobyt w szpitalu). Szczegóły są jednak dostosowywane indywidualnie do potrzeb każdego pracodawcy. Ubezpieczyciel zachęca na swojej stronie do kontaktu w celu przedstawienia dopasowanej oferty.

Polisa lekowa to z kolei ubezpieczenie, dzięki któremu pacjenci mają nie odczuć skutków nowej ustawy refundacyjnej i płacić taniej za przepisane leki. Ostatnia oferta – Medycyna Pracy, dotyczy platformy, dzięki której pracodawcy mogą szybko zgłosić pracowników na badania.

Opieka medyczna dla osób prywatnych

Osoba prywatna, która chce się ubezpieczyć w TU Zdrowie, ma do wyboru pakiety ambulatoryjne, szpitalne i kompleksowe. W ramach poszczególnych pakietów można wybrać różne cenowo warianty.

Pakiety ambulatoryjne 

Warianty ambulatoryjne to: Basic, Komfort, Premium i Prestige. Miesięczna składka wariantu Basic zaczyna się od 49 zł, Komfort od 73 zł, Premium od 100 zł, a Prestige od 275 zł.

Wszystkie pakiety zawierają świadczenia opieki podstawowej: medycynę rodzinną, zabiegi pielęgniarskie, pediatrię i choroby wewnętrzne. Z opieki specjalistycznej: laryngologię, neurologię, onkologię, okulistykę, urologię, pulmonologię, chirurgię i chirurgię onkologiczną. W każdym z nich ubezpieczonemu przysługują badania moczu, hematologia, biochemia, markery nowotworowe, a także badania czynnościowe, RTG i USG. Raz w roku kobiety mogą skorzystać z badań cytologicznych, USG piersi i mammografii oraz umówić się na wizytę do ginekologa. Mężczyznom przysługuje ECHO serca, test wysiłkowy, kardiolog i lipidogram. Każdy z pakietów zawiera również szczepienia przeciwko grypie.

Jeżeli zdecydujesz się na droższy pakiet, zakres opieki medycznej ulegnie stosownemu poszerzeniu.

W przypadku opieki specjalistycznej pakiet Komfort zapewni Ci dodatkowo takie badania, jak anestezjologia, alergologia, hematologia, dermatologia, chirurgia naczyniowa, ortopedia, reumatologia, proktologia, kardiologia. W pakiecie dostępna jest ponadto diagnostyka cukrzycy (z badań laboratoryjnych).

Pakiet Premium zawiera wszystkie opcje pakietu Basic oraz Komfort. Jest jednak rozszerzony w opiece specjalistycznej o diabetologię, choroby zakaźne, nefrologię, neurochirurgię, gastroenterologię i endokrynologię, w badaniach obrazowych o endoskopie, badaniach laboratoryjnych o hormony, serologię i mikrobiologię. W pakiecie Premium można już korzystać z lekarskich wizyt domowych oraz innych szczepień (nie tylko przeciw grypie).

Wariant Prestige zawiera zdecydowanie najszerszy zakres świadczeń opieki medycznej. Oprócz opcji wszystkich innych wariantów osoby, które zdecydowały się na wykupienie Prestige, mogą skorzystać z opieki ginekologa oraz konsultacji profesorskich. Dostępna będzie dla nich również tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. Inne opcje to pielęgniarskie wizyty domowe, zabiegi rehabilitacyjne bez limitu po zwichnięciach i złamaniach oraz zaplanowane wcześniej zabiegi szpitalne.

Warianty szpitalne 

Przy wariantach szpitalnych masz do wyboru trzy opcje: Szpital (od 30 zł miesięcznie), Szpital Lux (od 100 zł miesięcznie) oraz Szpital Lux w wariancie Prestige.

W ramach wszystkich wariantów możesz mieć przeprowadzone następujące operacje: przepuklin (pępkowej, mosznowej, pachwinowej, w bliźnie pooperacyjnej, w kresie białej), odbytu i okolic, wyrostka robaczkowego, usunięcia polipów jelita grubego, tarczycy, pęcherzyka żółciowego, szyjki macicy, jajowodów, jajników, gruczołu Bartholina, koronarografię, biopsje serca, diagnostyczną artroskopię stawu kolanowego, operacje na tkankach okołostawowych (tutaj uwolnienie ścięgien, uwolnienie stawu, usunięcie przerośniętych kaletek stawowych, usunięcie ganglionu), operacje ślinianek, ucha zewnętrznego i wewnętrznego, zaćmy, operacje jąder i najądrzy (usunięcie jądra lub najądrza, usunięcie torbieli najądrza, operacja żylaków powrózka nasiennego, wodniaka powrózka nasiennego i wodniaka jądra), operacje cewki moczowej (endoskopowe rozszerzenie lub rozcięcie cewki moczowej, zwężenia cewki moczowej, wycięcie polipa cewki moczowej i torbieli okołocewkowej).

Wariant Szpital Lux oraz Szpital Lux w wariancie Prestige posiada jeszcze klika dodatkowych opcji: operacyjne leczenie blizn po poparzeniach i urazach, operacje tętnic (nerkowych, biodrowych, szyjnych, tętniaków aorty piersiowej i brzusznej), operacje żylaków dolnych kończyn, by-passy, przezskórna angioplastyka tętnic wieńcowych, ablacje, operacje otwarte stawów i artroskopowe (nadgarstka, stawu obojczykowo-barkowego, łokciowego i skokowego; wariant nie zawiera w sobie kosztu implantu), wymiana stawów (biodrowego i kolanowego), operacje siatkówki i jaskry, usunięcie polipów nosa, plastyka małżowin nosowych i przegrody nosowej, operacje zatok, wycięcie migdałków, nacięcie ropnia okołomigdałkowego, usunięcie nerki, usunięcie torbieli na nerce, biopsja zmiany na nerce, leczenie kamicy moczowej, wycięcie guza w pęcherzu moczowym, usuniecie prostaty i gruczolaka, biopsja prostaty, przezcewkowe operacje gruczołu krokowego.

Najszerszy wachlarz zabiegów oferuje Szpital Lux w wariancie Prestige. Tutaj oprócz wszystkich wymienionych opcji ubezpieczony może liczyć również na operacje piersi, macicy oraz wysiłkowego nietrzymania moczu.

Warianty kompleksowe

Warianty kompleksowe to połączenie wariantów szpitalnych i ambulatoryjnych. Niestety na swojej stronie TU Zdrowie nie podaje szczegółowych informacji na ten temat. Trzeba się indywidualnie kontaktować z ubezpieczycielem.

Infolinia, System OLS, Portal ubezpieczonego

Osoby ubezpieczone w TU Zdrowie mogą się umówić na wizytę przez całodobową infolinię oraz System OLS. Mają do swojej dyspozycji także Portal ubezpieczonego. W Portalu mogą przejrzeć historię swoich wizyt, oceniać lekarzy a także umówić się on-line na wizytę w 46 placówkach.

Placówki 

Ubezpieczony w TU Zdrowie może skorzystać z usług dowolnej placówki w Polsce, nawet takiej z którą ubezpieczyciel nie ma podpisanej umowy. Jeżeli wykonana usługa mieści się jednak w zakresie wykupionego ubezpieczenia, TU Zdrowie zwróci wydane na nią pieniądze na podstawie okazanego rachunku/faktury.


Jeżeli chcesz wykupić ubezpieczenie, musisz najpierw dokładnie przemyśleć, jakich usług potrzebujesz. Weź pod uwagę nie tylko świadczenia medyczne, ale również łatwy dostęp do placówki, możliwość szybkiego umówienia się na wizytę, a także cenę pakietu.

Porównaj dokładnie oferty przynajmniej kilku ubezpieczycieli – różnice mogą być naprawdę duże. Skorzystaj z porównywarki Punkta, która ułatwi Ci ich przejrzenie.

Podsumowanie

  1. Jeżeli jesteś pracodawcą i myślisz o opiece medycznej dla swoich pracowników, w TU Zdrowie masz do wyboru trzy możliwości: Polisę Zdrowie, Polisę Lekową i Medycynę Pracy.
  2. Osoba prywatna, która chce się ubezpieczyć w TU Zdrowie, ma do wyboru pakiety ambulatoryjne, szpitalne i kompleksowe.
  3. Warianty ambulatoryjne to: Basic, Komfort, Premium i Prestige. Miesięczna składka wariantu Basic zaczyna się od 49 zł, Komfort od 73 zł, Premium od 100 zł, a Prestige od 275 zł.
  4. Przy wariantach szpitalnych masz do wyboru trzy opcje: Szpital (od 30 zł miesięcznie), Szpital Lux (od 100 zł miesięcznie) oraz Szpital Lux w wariancie Prestige.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
5 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments