Ubezpieczenia narciarskie online: jak wybrać dobrą polisę?

Aktualizacja:

W czasach w których na rynku działa wiele towarzystw prześcigających się w ofertach polis dla miłośników sportów zimowych, warto pokusić się o porównanie ubezpieczeń narciarskich. W ten sposób łatwo znajdziemy ofertę dopasowaną zarówno do naszych potrzeb jak i możliwości finansowych. W tym celu nie musimy wertować dziesiątek stron internetowych, telefonować do ubezpieczycieli czy też wędrować do przedstawicieli towarzystw. Nie dość, że możemy kupić ubezpieczenie narciarskie przez internet, to chwile wcześniej możemy możemy poznać szybkie porównanie takich ofert.

Porównywarka ubezpieczeń narciarskich

Wszystko to możliwe jest dzięki porównywarkom, które w krótkim czasie umożliwią nam błyskawiczny przegląd rynku oraz pozwolą na podjęcie racjonalnej decyzji. Najtańsze i podstawowe ubezpieczenie narciarskie możemy już kupić za niewiele ponad trzy złote na dzień. Pamiętajmy, że w tej cenie znajdziemy oferty dla osób uprawiających sporty zimowe amatorsko oraz na wyznaczonych i odpowiednio przygotowanych trasach zjazdowych. Profesjonaliści ocierający się o wyczynowe bądź ekstremalne narciarstwo, muszą za swoją polisę zapłacić kilkakrotnie więcej.

Jak wybrać ubezpieczenie narciarskie online?

Korzystając z porównywarek na początku wybieramy interesującą nas ofertę, zapoznajemy się z jej warunkami, po czym wypełniamy stosowny wniosek online. Kolejnym i ostatnim krokiem jest zapłacenie za ubezpieczenie oraz odbiór polisy w wersji cyfrowej, którą możemy wydrukować i zabrać ze sobą wraz z pozostałymi dokumentami. 

SPRAWDŹ: Narty we Włoszech – gdzie na narty do Włoch? 

Pamiętajmy, że nawet jeśli posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) działającą na terenie całej UE a także Norwegii, Islandii, Szwajcarii i Księstwa Liechtenstein, czasem lepiej mieć dodatkowe ubezpieczenie, które w razie wypadku pozwoli nam na bardziej kompleksową opiekę zdrowotną, również w niepublicznych ośrodkach. To ważne szczególnie tam, gdzie koszty leczenia lub akcji ratowniczych mogą być wysokie – a do takich miejsc z pewnością zaliczają się wszystkie kraje alpejskie. 

Ubezpieczenie narciarskie OC – jak działa?

Każdy właściciel samochodu doskonale zna ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego pojazdu. Mało osób jednak wie, że istnieje narciarski odpowiednik takiej polisy, który może się przydać w każdej sytuacji, w której nawet nieumyślnie spowodujemy jakieś szkody w trakcie wypoczynku na stoku. W przypadku jakiegokolwiek spowodowanego przez nas zdarzenia np. kolizji z innym narciarzem, jesteśmy chronieni na wypadek uzasadnionych roszczeń ze strony poszkodowanego. Szacuje się, że minimalna suma ubezpieczeniowa takiej polisy powinna przekraczać 50 tys. euro. Zanim podejmiemy decyzję w tej sprawie, powinniśmy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, w szczególności z punktami, w których towarzystwo wyłącza swoją odpowiedzialność. Może tak się zdarzyć np. jeśli spowodujemy wypadek pod wpływem alkoholu lub zjeżdżaliśmy po nieoficjalnych trasach badź w terenach nieprzygotowanych do uprawiania sportu. 

SPRAWDŹ: Narty w kwietniu? Gdzie jechać?

Ubezpieczenia NNW dla narciarza

Ubezpieczenia narciarskie mogą być uzupełnione polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). To dodatkowe zabezpieczenie, które zapewni nam odszkodowanie w razie koniecznej hospitalizacji oraz zapewni środki na rehabilitację, jeśli taka okaże się konieczna. To dobra propozycja dla całych rodzin. Pamiętajmy, że konsekwencje zdarzeń na stoku mogą być czasem poważne, a koszty powrotu do pełni sił mogą opiewać na naprawdę astronomiczne sumy. 

W każdym przypadku ubezpieczenie online na narty pozwoli nam na zaoszczędzenie nie tylko czasu ale także dodatkowego stresu w sytuacji, w której zamiast wypoczynku pojawią się nieprzewidziane problemy. I choć statystycznie ich prawdopodobieństwo jest niewielkie, warto spać spokojnie i koncentrować się wyłącznie na zimowym wypoczynku. 

Podsumowanie

Według badań co najmniej co czwarty Polak deklaruje, że potrafi jeździć na nartach. Prawie co dziesiąty to samo mówi o snowboardzie. Popularność sportów zimowych w naszym kraju z roku na rok rośnie. Powiększa się oferta infrastruktury narciarskiej, a wraz z nią rozbudowywane są propozycje ubezpieczycieli kierowane do miłośników białego szaleństwa. Dziś można kupić dobrane do swoich potrzeb ubezpieczenie narciarskie online.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments