Ubezpieczenia narciarskie online: jak wybrać dobrą polisę?

Aktualizacja:
People enjoying skiing and snowboarding in mountain ski resort w
baner w treści – stały - 1

W czasach w których na rynku działa wiele towarzystw prześcigających się w ofertach polis dla miłośników sportów zimowych, warto pokusić się o porównanie ubezpieczeń narciarskich. W ten sposób łatwo znajdziemy ofertę dopasowaną zarówno do naszych potrzeb jak i możliwości finansowych. W tym celu nie musimy wertować dziesiątek stron internetowych, telefonować do ubezpieczycieli czy też wędrować do przedstawicieli towarzystw. Nie dość, że możemy kupić ubezpieczenie narciarskie przez internet, to chwile wcześniej możemy możemy poznać szybkie porównanie takich ofert.

Porównywarka ubezpieczeń narciarskich

Wszystko to możliwe jest dzięki porównywarkom, które w krótkim czasie umożliwią nam błyskawiczny przegląd rynku oraz pozwolą na podjęcie racjonalnej decyzji. Najtańsze i podstawowe ubezpieczenie narciarskie możemy już kupić za niewiele ponad trzy złote na dzień. Pamiętajmy, że w tej cenie znajdziemy oferty dla osób uprawiających sporty zimowe amatorsko oraz na wyznaczonych i odpowiednio przygotowanych trasach zjazdowych. Profesjonaliści ocierający się o wyczynowe bądź ekstremalne narciarstwo, muszą za swoją polisę zapłacić kilkakrotnie więcej.

Jak wybrać ubezpieczenie narciarskie online?

Korzystając z porównywarek na początku wybieramy interesującą nas ofertę, zapoznajemy się z jej warunkami, po czym wypełniamy stosowny wniosek online. Kolejnym i ostatnim krokiem jest zapłacenie za ubezpieczenie oraz odbiór polisy w wersji cyfrowej, którą możemy wydrukować i zabrać ze sobą wraz z pozostałymi dokumentami. 

SPRAWDŹ: Narty we Włoszech – gdzie na narty do Włoch? 

Pamiętajmy, że nawet jeśli posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) działającą na terenie całej UE a także Norwegii, Islandii, Szwajcarii i Księstwa Liechtenstein, czasem lepiej mieć dodatkowe ubezpieczenie, które w razie wypadku pozwoli nam na bardziej kompleksową opiekę zdrowotną, również w niepublicznych ośrodkach. To ważne szczególnie tam, gdzie koszty leczenia lub akcji ratowniczych mogą być wysokie – a do takich miejsc z pewnością zaliczają się wszystkie kraje alpejskie. 

Ubezpieczenie narciarskie OC – jak działa?

Każdy właściciel samochodu doskonale zna ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego pojazdu. Mało osób jednak wie, że istnieje narciarski odpowiednik takiej polisy, który może się przydać w każdej sytuacji, w której nawet nieumyślnie spowodujemy jakieś szkody w trakcie wypoczynku na stoku. W przypadku jakiegokolwiek spowodowanego przez nas zdarzenia np. kolizji z innym narciarzem, jesteśmy chronieni na wypadek uzasadnionych roszczeń ze strony poszkodowanego. Szacuje się, że minimalna suma ubezpieczeniowa takiej polisy powinna przekraczać 50 tys. euro. Zanim podejmiemy decyzję w tej sprawie, powinniśmy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, w szczególności z punktami, w których towarzystwo wyłącza swoją odpowiedzialność. Może tak się zdarzyć np. jeśli spowodujemy wypadek pod wpływem alkoholu lub zjeżdżaliśmy po nieoficjalnych trasach badź w terenach nieprzygotowanych do uprawiania sportu. 

SPRAWDŹ: Narty w kwietniu? Gdzie jechać?

Ubezpieczenia NNW dla narciarza

Ubezpieczenia narciarskie mogą być uzupełnione polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). To dodatkowe zabezpieczenie, które zapewni nam odszkodowanie w razie koniecznej hospitalizacji oraz zapewni środki na rehabilitację, jeśli taka okaże się konieczna. To dobra propozycja dla całych rodzin. Pamiętajmy, że konsekwencje zdarzeń na stoku mogą być czasem poważne, a koszty powrotu do pełni sił mogą opiewać na naprawdę astronomiczne sumy. 

W każdym przypadku ubezpieczenie online na narty pozwoli nam na zaoszczędzenie nie tylko czasu ale także dodatkowego stresu w sytuacji, w której zamiast wypoczynku pojawią się nieprzewidziane problemy. I choć statystycznie ich prawdopodobieństwo jest niewielkie, warto spać spokojnie i koncentrować się wyłącznie na zimowym wypoczynku. 

Podsumowanie

Według badań co najmniej co czwarty Polak deklaruje, że potrafi jeździć na nartach. Prawie co dziesiąty to samo mówi o snowboardzie. Popularność sportów zimowych w naszym kraju z roku na rok rośnie. Powiększa się oferta infrastruktury narciarskiej, a wraz z nią rozbudowywane są propozycje ubezpieczycieli kierowane do miłośników białego szaleństwa. Dziś można kupić dobrane do swoich potrzeb ubezpieczenie narciarskie online.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej