InterRisk | Ubezpieczenie szkolne

Znajdź najlepszy pakiet medyczny

TU InterRisk słynie z rozbudowanej oferty ubezpieczeń szkolnych – indywidualnych i grupowych. Niedawno pakiet można też rozszerzyć o dodatek Hejt Stop, zapewniający pomoc psychologiczną, prawną i informatyczną ofiarom hejtu w Internecie. Dowiedz się więcej i sprawdź, czy warto kupić NNW szkolne InterRisk  ↓

Darmowy kalkulator ubezpieczeń zdrowotnych

Porównaj ceny

Ubezpieczenie szkolne Edu Plus

Jednym z kluczowych produktów TU Interrisk są indywidualne i grupowe ubezpieczenia szkolne. Oferta skierowana jest do rodziców, nauczycieli, pracowników oświaty, którzy chcą ubezpieczyć dzieci w wieku przedszkolnym albo szkolnym. Polisę Edu Plus można kupić indywidualnie dla jednego dziecka, albo skorzystać z formy grupowej, obejmującej np. całą szkołę. Druga opcja pojawia się najczęściej na początku września, kiedy placówki oświatowe proponują rodzicom ubezpieczenie dzieci na bieżący rok szkolny. Warto zaznaczy, że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe, a jego brak nie może być przeszkodą np. w braniu udziału w zawodach sportowych albo wycieczkach.

5 mitów o ubezpieczeniach szkolnych→

Razem z początkiem nowego roku szkolnego pojawia się wiele pytań i wątpliwości o polisy NNW dla dziecka. Czy warto kupić ubezpieczenie, skoro dziecko i tak ma zagwarantowaną ochronę zdrowia z NFZ? Fakty są takie, że wypadki szkolne zdarzają się dużo częściej, niż mogłoby się wydawać. Dane udostępnione przez gov.pl jasno pokazują, że w roku 2020/21 odnotowano ponad 10 tys. wypadków szkolnych. Większość rodziców zdaje sobie też sprawę, jak łatwo o urazy, złamania, stłuczenia i zwichnięcia, szczególnie w przypadku młodszych dzieci.

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne NNW?

Ubezpieczenie szkolne InterRisk dostępne jest zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej o dodatkowe świadczenia. Co obejmują? W zakres pierwszego, podstawowego wariantu, wchodzą zdarzenia takie jak: pogryzienie, uksąszenie, rozpoznanie sepsy, wstrząśnienie mózgu lub inny uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Całkowita suma ubezpieczenia (na podstawie której wylicza się wysokość odszkodowania) może wynieść 15 tys. zł lub 25 tys. zł. Co istotne, InterRisk nie wprowadza okresu karencji ubezpieczenia. Oznacza to, że dziecko lub dorosły są objęci ochroną od razu po zawarciu umowy.

Podstawowy wariant można też rozszerzyć o świadczenia dodatkowe. Rodzice, nauczyciele i pracownicy szkolni mają do wyboru np. zwrot kosztów opłaconej wycieczki szkolnej (jeśli dziecko nie może wziąć w niej udziału z powodu wypadku) czy zwrot kosztów leczenia stomatologicznego. Marka wprowadziła też indywidualne korepetycje dla uczniów, którzy po wypadku nie mogą uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Co więcej, dostępna jest rehabilitacja dla pracowników szkolnych, którzy w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia stracili zdolność do pracy.

Porównaj ceny pakietów medycznych dla dzieci →

InterRisk – zgłoszenie szkody i odszkodowanie

Dziecko doznało urazu? Najszybszym sposobem na zgłoszenie szkody w InterRisk będzie wypełnienie prostego formularza online. Internetowe zgłoszenie szkody zajmie tylko kilka minut i polega na uzupełnieniu najważniejszych danych o wypadku. Na początek należy wybrać przedmiot szkody (tu: szkoda na osobie) a następnie rodzaj zdarzenia (szkoda NNW z polisy majątkowej/szkolnej). W kolejnych krokach trzeba uzupełnić m.in. przyczyny i okoliczności zdarzenia, dane osoby poszkodowanej. System wymaga też załączenia dokumentów – mogą to być zdjęcia z miejsca zdarzenia, oświadczenia świadków, historia choroby z placówki medycznej.

Ile wynosi odszkodowanie z ubezpieczenia szkolnego InterRisk? Wysokość tej kwoty zależy od rodzaju urazu i całkowitej sumy polisy. Jak czytamy na stronie marki, osoba objęta ochroną otrzyma 1% sumy ubezpieczenia za każdy 1% uszczerbku na zdrowiu po nieszczęśliwym wypadku. InterRisk udostępnia tabelę z rozpisanym podziałem, jaki % odpowiada różnym urazom. Przykładowo złamanie jednej kości przedramienia to – zgodnie z tabelą – 3-procentowy uszczerbek na zdrowiu. Oznacza to, że odszkodowanie za taki wypadek będzie wynosić 450 zł przy sumie ubezpieczenia 15 tys. zł i 750 zł, gdy SU wynosi 25 000 zł.

Hejt Stop w Edu Plus

InterRisk jako jedno z pierwszych TU udostępnia ofertę ubezpieczenia od hejtu w Internecie. Hejt Stop to dodatkowe rozszerzenie pakietu Edu Plus, skierowane do osób, które padły ofiarą nienawiści w Internecie. Ubezpieczenie obejmuje 3 rodzaje wsparcia:

  • pomoc specjalisty IT – np. próba usunięcia obraźliwych informacji lub zdjęć na portalach społecznościowych lub próba zatrzymania do nich dostępu. Limit to 4 zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
  • wsparcie psychologiczne – 2 konsultacje psychologiczne po 30 minut w ramach jednego zdarzenia. W przypadku pomocy psychologicznej, InterRisk wprowadza limit maksymalnie 2 zdarzeń.
  • pomoc prawnika – nielimitowane porady prawne w ramach 1 zdarzenia.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w InterRisk przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator OC/AC

Akademia Punkty

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach!

NNW przedszkolne
Ubezpieczenie przedszkolne – czy warto mieć NNW dla dzieci w przedszkolu?

Zastanawiasz się nad dodatkową ochroną swojej pociechy? Słusznie! Codziennie zdarzają się nieszczęśliwe wypadki w placówkach oświatowych. Wielu rodziców nie wie, że najlepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie dziecka w przedszkolu, które ochroni Was przed skutkami takich zdarzeń. Sprawdź, na czym polega NNW przedszkolne.

odszkodowanie z ubezpieczenia szkolnego
Odszkodowanie dla dziecka z ubezpieczenia szkolnego. Jak się o nie ubiegać?

Ubezpieczenie dziecka w szkole nie jest obowiązkowe. Mimo to wielu rodziców opłaca składki, by w razie wypadku dziecka ubiegać się o odszkodowanie szkolne. Tylko czy zawsze jest to proste? Niestety nie. Przeczytaj, jak skutecznie uzyskać pieniądze z odszkodowania i jak wysoką kwotę możesz otrzymać!

ubezpieczenie od hejtu
Ubezpieczenie od hejtu? Nowy produkt od UNIQA

Lęk, przytłaczający smutek czy niska samoocena to tylko niektóre konsekwencje doświadczania hejtu w Internecie. Codzienne jego ofiarami padają dzieci w każdym wieku, dorośli i ludzie starsi. Dziś nie jesteśmy jednak bezbronni – na rynku pojawiło się nowe ubezpieczenie od hejtu marki UNIQA. Jaką pomoc obejmuje, ile kosztuje składka i czy polisa jest warta swojej ceny? Dowiedz się!

Ubezpieczenie na ferie – koszt, co warto wiedzieć?

Już niedługo pierwsi uczniowie wyjadą na ferie zimowe. Część z nich będzie spędzała je aktywnie. W takich przypadkach warto kupić ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego jest ono istotne? Ile kosztuje ubezpieczenie na ferie i co jeszcze warto wiedzieć?

Przechodzę do Akademii