InterRisk | Ubezpieczenie OC/AC

Chcę porównać ceny OC/AC za darmo

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla właścicieli pojazdów mechanicznych. W każdym z towarzystw ubezpieczeniowych jego zakres identyczny – regulowany ustawowo. Obejmuje on każdą szkodę spowodowaną przez kierującego danym pojazdem, która spowodowała śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia, bądź jego utratę oraz zniszczenie bądź uszkodzenie mienia. OC różnić się może u konkretnych ubezpieczycieli ceną i opcjami dodatkowymi, jakie on oferuje. Jak to wygląda w przypadku OC w InterRisk?

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w InterRisk

Oblicz składkę OC/AC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w Polsce dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Musisz je wykupić, jeśli chcesz legalnie poruszać się po polskich drogach. Za co dokładnie odpowiada ten rodzaj polisy? OC zapewnia ochronę finansową w przypadku, gdy jesteś odpowiedzialny za szkody wyrządzone innym osobom. Może pomóc np. w pokryciu kosztów prawnych, czy kosztów naprawy samochodu, który uszkodziłeś. Warto wiedzieć, że zakres ubezpieczenia komunikacyjnego OC jest taki sam w każdej firmie ubezpieczeniowej. Dlatego zanim wybierzesz OC w InterRisk lub innym TU, porównaj ceny w darmowym kalkulatorze i sprawdź, jak Twój ubezpieczyciel wypada na tle konkurencji!

Kalkulator OC InterRisk →

Dodatki do OC w InterRisk – Assistance Start i Zielona Karta

Zastanawiasz się, czy warto wykupić OC w InterRisk? Jak można przeczytać na stronie ubezpieczyciela, oprócz standardowej polisy OC klienci otrzymują pakiete Assistance Start oraz Zieloną Kartę zupełnie za darmo! Assistance obejmuje tu naprawę pojazdu sprawcy na miejscu zdarzenia lub odholowanie go do najbliższego warsztatu, a także nielimitowane odholowanie samochodu poszkodowanego. Należy jednak pamiętaj, że podstawowy pakiet Assistance Start obowiązuje wyłącznie na terenie Polski. A jeśli chcesz otrzymać bezpłatną Zieloną Kartę pamiętaj, by zgłosić ten fakt ubezpieczycielowi w momencie zakupu OC.

AC w InterRisk

Polisa AC (autocasco) jest dodatkowym ubezpieczeniem samochodu (bądź innego pojazdu mechanicznego) od zdarzeń losowych, kradzieży lub stłuczek powstałych z Twojej winy. I choć jest to ubezpieczenie nieobowiązkowe, to zdecydowanie warto w nie zainwestować, bo koszty naprawy samochodu mogą mocno nadszarpnąć Twój budżet. Co jeszcze musisz wiedzieć jako kierowca? W przeciwieństwie do OC, AC może obejmować różne zdarzenia i usługi, a oferty między poszczególnymi ubezpieczycielami mogą się mocno różnić. Jak to wygląda w przypadku InterRisk?

Jak czytamy w dokumencie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, AC w InterRisk obowiązuje w Polsce i wszystkich innych krajach europejskich, ale nie obejmuje strat spowodowanych kradzieżą w Rosji, Mołdawii, na Białorusi i Ukrainie. Co więcej, aby uzyskać odszkodowanie, pojazd musi spełniać warunki:

 • samochód osobowy, którego wartość przekracza 200 000 zł musi posiadać co najmniej trzy niezależne i działające zabezpieczenia przeciwkradzieżowe,
 • samochód osobowy, którego wartość wynosi od 70 000 zł do 200 000 zł musi posiadać co najmniej dwa niezależne i działające zabezpieczenia przeciwkradzieżowe,
 • samochód osobowy o wartości do 70 000 zł musi posiadać choć jedno zabezpieczenie przeciwkradzieżowe.

InterRisk AC – wariant partnerski i autoryzowany

Firma oferuje ubezpieczenie typu All Risk, czyli od wszelkich możliwych nieprzewidzianych zdarzeń. Odszkodzowanie lub naprawa samochodu zostaną więc przyznane w przypadku uszkodzena, zniszczenia i utraty samochodu lub jego wyposażenia, części na stałe zamontowanych w pojeździe lub bagażu podróżnego (po wypadku i do 300 zł).

Sposób realizacji likwidacji zaistniałej szkody jest zależny od wieku pojazdu:

 • w przypadku pojazdów z okresem eksploatacji większym niż 10 lat obowiązuje wariant Autoryzowany (w ASO i z użyciem oryginalnych części),
 • w przypadku pojazdów z okresem eksploatacji pomiędzy 3 a 10 lat obowiązuje wariant Autoryzowany lub Praktyczny Sieć Partnerska. Naprawa odbywa się na częściach oryginalnych, oryginalnych ASO z amortyzacją części lub na częściach o porównywalnej jakości,
 • w przypadku pojazdów z okresem eksploatacji do 3 lat obowiązuje wariant Autoryzowany (w ASO i z użyciem oryginalnych części).

AC w InterRisk: dodatkowe możliwości

Wykupując wybrane dodatkowe składki, możesz uzyskać w ramach AC InterRisk:

 • gwarancję ochrony zniżek,
 • stałą sumę ubezpieczenia,
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego do 5000 zł,
 • możliwość naprawy w ASO także starszych pojazdów,
 • zniesienie udziału własnego ze względu na wiek właściciela,
 • pokrycie kosztów kradzieży w Rosji, Mołdawii, na Ukrainie i Białorusi.

Likwidacja szkody InterRisk

Masz wykupione ubezpieczenie OC w TU InterRisk? Pamiętaj, że marka nie należy do BLS, czyli programu Bezpośredniej Likwidacji Szkody ← tutaj dowiesz się o nim więcej. W zamian InterRisk proponuje klientom pakiet InterCasco działający na podobnych zasadach. Jeśli ktoś uszkodzi Twoje auto, InterRisk wypłaci Ci odszkodowanie od ręki, a następnie dopełni wszystkich formalności z ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w InterRisk przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator OC/AC

Akademia Punkta | Baza wiedzy

Poznaj lepiej świat ubezpieczeń

Co składa się na cenę paliwa?
Co składa się na cenę paliwa? Dlaczego płacimy tak dużo w 2022 roku?

Kiedy tankujemy na stacji benzynowej, mogą irytować kolejne podwyżki cen paliw. Winę za wyższe ceny zrzucamy wówczas na koncerny paliwowe albo rząd. Na cenę paliwa wpływa jednak znacznie więcej czynników, niż tylko decyzje szefów Orlenu czy Shella.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela
Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – rzeczy, o których musisz pamiętać!

"Ile? Przecież to nie wystarczy nawet na połowę części!" – to z reguły pierwsza myśl po otrzymaniu wyceny szkody od ubezpieczyciela. Weź głęboki oddech i odstaw nerwy na bok. Nawet jeśli spotkasz się z odmową wypłaty odszkodowania, nie musisz spotykać się od razu z prawnikiem. Wystarczy, że napiszesz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Podpowiadamy, jak postąpić w takiej sytuacji!

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Przechodzę do Akademii