InterRisk | Wypowiedzenie OC

Sprawdź, gdzie kupisz najtańsze OC

W świetle prawa, umowa ubezpieczeniowa OC trwa do końca okresu ważności polisy.  Zazwyczaj podpisana jest na rok. W kilku przypadkach możesz jednak wcześniej zrezygnować z polisy. Kiedy? Jak wypowiedzieć OC InterRisk? Dowiedz się  ↓

Porównaj cenę OC w InterRisk z innymi TU

Kalkulator OC

Chcesz zrezygnować z OC? O tym musisz pamiętać!

Zanim zdecydujesz się zrezygnować z polisy OC w TU InterRisk koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami ekspertów Punkty. Zasady wypowiedzenia umowy OC są regulowane przez prawo i dużo trudniej zrezygnować z OC, niż np. z Autocasco czy Assistance. Dzieje się tak dlatego, że polskie prawo narzuca właścicielom pojazdów mechanicznych posiadanie ważnej polisy OC i zachowania jej ciągłości. Przepisy te dotyczą również pojazdów, którymi nie poruszasz się na co dzień. Nie możesz zatem zrezygnować z OC bez zakupu obowiązkowego ubezpieczenia w innej firmie. Pamiętaj przy tym, że kara za brak ważnego OC mocno uszczupli Twój domowy budżet (może wynieść nawet kilka tysięcy zł!).

Wypowiedzenie OC w InterRisk jest możliwe w kilku przypadkach:

  • zakupiłeś nowy samochód ubezpieczony w InterRisk i chcesz zmienić ubezpieczyciela,
  • zbliża się koniec 12-miesięcznej umowy i chcesz się ubezpieczyć gdzie indziej,
  • chcesz wypowiedzieć umowę automatycznie przedłużoną.

Warto wiedzieć, że jeśli sprzedałeś samochód z ważną polisą OC InterRisk, nie zawsze przysługuje Ci zwrot składki za niewykorzystany okres. Ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze tylko wtedy, kiedy nowy nabywca Twojego pojazdu sam złoży wypowiedzenie zanim umowa OC się skończy.

Jak to wygląda w praktyce? Musisz dostarczyć do towarzystwa dokument wypowiedzenia OC w InterRisk, w którym znajdą się następujące informacje:

  • imię i nazwisko,
  • adres zamieszkania,
  • numer rejestracyjny pojazdu i jego markę,
  • numer umowy, którą wypowiadasz.

Nie wiesz, jak stworzyć taki dokument? Wzór pisma wypowiadającego OC ubezpieczycielowi znajdziesz bez problemu w Internecie – np. na stronie Akademii Punkty. Pamiętaj, że dokument wymaga własnoręcznego podpisu, inaczej może zostać uznany za nieważny.

Pobierz darmowy wzór wypowiedzenia OC→

Gdzie przesłać wypowiedzenie OC?

Dokumenty przygotowane? Teraz wystarczy przesłać je do ubezpieczyciela. Możesz zrobić to e-mailowo, wysyłając załącznik w formie skanu na adres: [email protected] lub korespondencyjnie, wysyłając druk wypowiedzenia OC na adres:

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

Vienna Insurance Group

Noakowskiego 22

00-668 Warszawa.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w InterRisk przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator OC/AC

Akademia Punkty

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach!

Co składa się na cenę paliwa?
Co składa się na cenę paliwa? Dlaczego płacimy tak dużo w 2022 roku?

Kiedy tankujemy na stacji benzynowej, mogą irytować kolejne podwyżki cen paliw. Winę za wyższe ceny zrzucamy wówczas na koncerny paliwowe albo rząd. Na cenę paliwa wpływa jednak znacznie więcej czynników, niż tylko decyzje szefów Orlenu czy Shella.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela
Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – rzeczy, o których musisz pamiętać!

"Ile? Przecież to nie wystarczy nawet na połowę części!" – to z reguły pierwsza myśl po otrzymaniu wyceny szkody od ubezpieczyciela. Weź głęboki oddech i odstaw nerwy na bok. Nawet jeśli spotkasz się z odmową wypłaty odszkodowania, nie musisz spotykać się od razu z prawnikiem. Wystarczy, że napiszesz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Podpowiadamy, jak postąpić w takiej sytuacji!

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Przechodzę do Akademii