Wypowiedzenie OC

Znajdź najtańszą polisę OC/AC!

Wypowiedzenie OC w Link4 możliwe jest na kilka sposobów. Sprawdź, kiedy i jak zrezygnować z ubezpieczenia. Dowiedz się, na jaki adres korespondencyjny lub e-mail należy przesłać dokumenty.

Przekonaj się, jak tanie może być Twoje OC!

Kalkulator OC/AC

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych zobowiązuje kierowcę, który chce zmienić ubezpieczyciela do wypowiedzenia OC najpóźniej na jeden dzień przed końcem. Z pewnością wiesz, że jeśli termin nie zostanie dotrzymany, polisa przechodzi automatycznie na następny rok. Najpóźniej na 14 dni przed końcem umowy towarzystwo ma obowiązek przekazać ubezpieczonemu informacje dotyczące OC na kolejny okres. Dotyczy to także wypowiedzenia OC w Link4.

Porównałeś oferty i okazało się, że płacisz za OC więcej, niż zapłaciłbyś u konkurencji? Niestety w takim przypadku nie możesz po prostu wypowiedzieć umowy swojemu ubezpieczycielowi w dowolnym momencie. Z pewnością jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić to wraz z końcem jej obowiązywania. Sprawdź, jak złożyć wypowiedzenie OC w Link4 i w jakich jeszcze przypadkach możesz zrezygnować z ubezpieczenia.

Link4 wypowiedzenie OC – kiedy mogę je złożyć?

Przepisy dopuszczają sytuacje, gdy możesz zrezygnować z obowiązującej polisy. Raz podjęta decyzja nie obliguje Cię do zachowania na stałe ubezpieczenia.

Wypowiedzenie umowy OC Link4 możesz złożyć w kilku sytuacjach:

 • Kończy się okres obowiązywania polisy.
 • Nabyłeś auto z zakupioną polisa Link4, ale nie chcesz jej kontynuować.
 • Posiadasz „podwójne ubezpieczenie”, tzn. poprzednia umowa została już przedłużona, a Ty zawarłeś OC z innym ubezpieczycielem.

Uwaga! Wypowiedzenie OC w Link4 musisz złożyć maksymalnie na jeden dzień przed upływem okresu obowiązywania polisy. W innym przypadku Twoje polisa zostanie automatycznie przedłużona i będziesz zobowiązany uiścić opłatę za kolejną składkę.

Sprawdź inne oferty OC/AC

Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia w Link4?

Jeśli jesteś w jednej z wyżej opisanych sytuacji i chcesz skorzystać z możliwości wypowiedzenia OC w LINK4, możesz to zrobić na cztery sposoby. Bezsprzecznie każdy z nich jest uznawany za tak samo wiążący i do Ciebie należy decyzja, na który się zdecydujesz.

Gotowy wzór wypowiedzenia umowy OC w wersji PDF możesz pobrać z naszej strony.

Pobierz wzór wypowiedzenia OC

Co powinna zawierać rezygnacja z umowy OC

W sytuacji, gdy decydujesz się na przesłanie wiadomości e-mail lub tradycyjnie pocztą, sprawdź wzór wypowiedzenia OC. Zobacz, czy rezygnacja z ubezpieczenia kierowana do Link4 zawiera następujące dane:

 • imię i nazwisko lub nazwę firmy,
 • adres zamieszkania,
 • PESEL/REGON,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres e-mail,
 • numer polisy,
 • markę pojazdu,
 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • własnoręczny podpis.

Gdzie wysłać wypowiedzenie OC LINK4?

Przygotowane dokumenty chcesz wysłać do towarzystwa ubezpieczeniowego? Możesz zrobić to bez wychodzenia z domu poprzez formularz na stronie https://www.link4.pl/obsluga-i-kontakt lub w tradycyjny sposób – listowanie.

Pamiętaj! Jeśli wysyłasz wypowiedzenie pocztą tradycyjną, o terminowości jego złożenia decyduje data stempla pocztowego. W przypadku kuriera liczy się dzień nadania, dlatego sugerujemy wybranie Poczty Polskiej.

listownie na adres:
Link4 TU S.A.
ul. Postępu 15, 02-765 Warszawa


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w LINK4, korzystając z porównywarki ubezpieczeń Punkta? Wystaw opinię!

Chciałbym bardzo podziękować za super dobór OC jak tylko będzie możliwe wrócę. Dziękuję

Dzień dobry,

dziś miałem przyjemność zakupić u Państwa ubezpieczenie OC na samochód.

Pragnę wyrazić swoje zadowolenie z najwyższej jakości obsługi klienta, z jaką się od dawna spotkałem, sam pracowałem na podobnym stanowisku i wiem, ile dla klienta znaczy profesjonalny doradca. Proszę przekazać moją "pochwałkę" do odpowiedniego działu.

Witam, zgodnie z umową przesyłam wypowiedzenie umowy i bardzo dziękuje profesjonalne podejście do sprawy i pozytywne zakończenie, jeszcze raz dziękuję

Znajdź ubezpieczenie dla siebie!

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Link4

Poczytaj o ubezpieczeniach

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach LINK4

LINK4 „Kasa Wraca” szansą na tanie OC? Oczekiwania kontra rzeczywistość

„Kasa Wraca” to popularna oferta od LINK4, która oparta jest na telematyce. Biorąc pod uwagę minimalne wymogi dotyczące przystąpienia do promocji, ta wydaje się bardzo atrakcyjna. Ile osób skorzystało dotychczas z promocji „Kasa Wraca” i jakie nastroje panują wśród użytkowników aplikacji? Czy bezpieczni kierowcy rzeczywiście mogą liczyć na tanie OC? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii