Zielona Karta w Link4 – ochrona za granicą

Porównaj ceny OC/AC

Zielona Karta to inaczej Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego. Taki dokument będzie Ci potrzebny, jeśli wybierasz się w podróż samochodem do krajów, w których nie wystarczy zwykłe krajowe OC. Sprawdź, jak wyrobić Zieloną Kartę w Link4!

Kalkulator ubezpieczenia w Link4

Oblicz składkę ubezpieczenia w Link4

Zielona Karta Link4 – ruszaj w podróż życia!

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Jesteś zobowiązany do posiadania polisy nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami. W państwach zrzeszonych w Unii Europejskiej zadziała ubezpieczenie samochodu, które masz wykupione na terenie kraju rejestracji. Załóżmy, że planujesz wybrać się na Bałkany lub na Bliski Wschód. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Bez wątpienia będziesz potrzebować specjalnego certyfikatu: Zielonej Karty Link4.

Międzynarodowa Karta Ubezpieczenia Samochodowego sporządzana jest w języku polskim oraz angielskim lub francuskim.

Kraje, w których posiadanie tego dokumentu jest niezbędne, to:

 • Albania
 • Azerbejdżan
 • Białoruś (do 31 maja 2023 r.)
 • Bośnia i Hercegowina
 • Iran
 • Macedonia
 • Maroko
 • Mołdawia
 • Rosja (do 31 maja 2023 r.)
 • Tunezja
 • Turcja
 • Ukraina

Zakres ubezpieczenia Zielonej Karty w Link4

Zielona Karta chroni Cię przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone osobom trzecim w ruchu drogowym za granicą. Jeśli spowodujesz wypadek, pokryciem szkód zajmie się Twój ubezpieczyciel – w tym przypadku Link4. Wystarczy, że przekażesz poszkodowanemu kopię swojej Zielonej Karty, a będzie on mógł zgłosić roszczenie bezpośrednio do Twojego ubezpieczyciela.

Zakres odpowiedzialności oraz czas trwania ochrony jest identyczny z zakresem i okresem ubezpieczenia OC.

Doradcy Link4 czekający pod numerem (22) 444 44 44 udzielą Ci porady w sprawie miejscowych przepisów oraz zasad pierwszej pomocy.

Porównaj ceny ubezpieczeń OC/AC

Potrzebujesz Zielonej Karty? To nic trudnego!

Zielona Karta w Link4 stanowi bezpłatny dodatek do obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jeśli masz już wykupioną polisę OC w Link4 i decydujesz się na podróż do któregoś z krajów systemu Zielonej Karty, wystarczy, że skontaktujesz się z doradcą i poprosisz o wystawienie certyfikatu.

Zrób to odpowiednio wcześniej, ubezpieczyciel potrzebuje czasu, żeby przetworzyć Twój wniosek i wysłać kartę pocztą. Zadzwoń pod numer (22) 444 44 44 lub skorzystaj z formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie Link4.

Czym skutkuje brak potwierdzenia wykupionego OC?

Brak Zielonej Karty wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Jeśli decydujesz się na wyjazd w ostatnim momencie, towarzystwo ubezpieczeniowe może nie zdążyć wydać odpowiedniego dokumenty. Z pewnością spóźnienie nie będzie dobrym wytłumaczeniem podczas kontroli drogowej, które zwolni Cię to z obowiązkowego posiadania polisy OC. Jeśli nie chcesz narażać się na wysoką grzywnę, bez wątpienia będziesz musiał wykupić tzw. ubezpieczenie graniczne na min. 30 dni. 


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w LINK4, korzystając z porównywarki ubezpieczeń Punkta? Wystaw opinię!

Chciałbym przesłać podziękowania za pomoc w wyborze ubezpieczenia.

Dzięki doradcom tej firmy zapłaciłam ponad 500 zł mniej niż proponował mi mój ubezpieczyciel, szczerze polecam.

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Link4

Poczytaj o ubezpieczeniach

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach LINK4

LINK4 „Kasa Wraca” szansą na tanie OC? Oczekiwania kontra rzeczywistość

„Kasa Wraca” to popularna oferta od LINK4, która oparta jest na telematyce. Biorąc pod uwagę minimalne wymogi dotyczące przystąpienia do promocji, ta wydaje się bardzo atrakcyjna. Ile osób skorzystało dotychczas z promocji „Kasa Wraca” i jakie nastroje panują wśród użytkowników aplikacji? Czy bezpieczni kierowcy rzeczywiście mogą liczyć na tanie OC? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii