Ubezpieczenie OC/AC w Link 4

Oblicz składkę OC/AC w Link4

Czy wiesz, że zakres ubezpieczenia OC jest regulowany Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oraz Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych? Wobec tego OC w Link4 będzie miało dokładnie taki sam zakres jak inni ubezpieczyciele. Warto więc, byś podczas zakupu OC zwrócił uwagę jedynie na jego cenę. Co oferuje Link4?

Kalkulator OC/AC Link4

Oblicz składkę OC/AC w Link4
 • Ubezpieczenie OC możesz zakupić w wersji podstawowej lub w pakiecie z unikalnym Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance. Co to oznacza?
 • Program Pomocy Link4 zapewnia dodatkowo:
 • organizację pojazdu zastępczego,
 • pomoc drogową w ciągu 30 minut od momentu zgłoszenia,
 • holowanie do 100 km lub usprawnienie pojazdu w miejscu wypadku,
 • całodobową pomoc informacyjną, 
 • naprawę lub wymianę uszkodzonego koła na miejscu wypadku lub holowanie do najbliższego warsztatu.Dodatki do ubezpieczenia pojazdu OC Link4

Oprócz podstawowej ochrony OC możesz nabyć dodatki do tej polisy. Należą do nich:

Zgłoszenie szkody OC Link4

Możesz zgłosić szkodę z polisy OC Link4 na kilka sposobów:

 • dzwoniąc na infolinię ubezpieczyciela pod numer (22) 444 44 44; rejestracja szkody możliwa jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 17.00,
 • wypełniając formularz na stronie Link4.


W ciągu dwóch dni skontaktuje się z Tobą rzeczoznawca w sprawie ustalenie dogodnego terminu oględzin pojazdu. Na podstawie przygotowanego przez niego raportu otrzymasz kalkulację kosztów naprawy. Możesz wybrać rozliczenie gotówkowe (Link4 wypłaci Ci odszkodowanie w formie pieniężnej) lub bezgotówkowe (ubezpieczyciel rozliczy się z warsztatem, w którym zostanie naprawiony Twój pojazd).

Link4 umożliwia bieżące sprawdzanie statusu szkody za pomocą swojej strony internetowej. Dzięki temu dowiesz się, kiedy otrzymasz odszkodowanie.

Likwidacja szkód Link4

Ubezpieczyciel zapewnia, że mając wykupioną polisę OC z Programem Pomocy 24, możesz liczyć na bezpłatną pomoc w miejscu wypadku w ciągu 30 minut od momentu zgłoszenia szkody. Sytuacja ta dotyczy szkody powstałej na terenie kraju w sytuacji kiedy jesteś sprawcą lub osobą poszkodowaną. 

Autocasco w Link4: czy warto kupić AC Link4?

Wraz z OC możesz zakupić ubezpieczenie AC. Kupując je w pakiecie, możesz liczyć na zniżkę. Co obejmuje ubezpieczenie AC w Link4? Jakie są warianty Autocasco w Link4?

 • Smart Casco
  Jeśli nie potrzebujesz pełnej ochrony AC, możesz wybrać jedną z opcji Smart Casco. Link4 oferuje wariant:
  – ŻYWIOŁY – zakres ubezpieczenia obejmuje zdarzenia spowodowane pożarem, gradem, huraganem, powodzią, lawiną i innymi siłami przyrody,
  – SZKODA CAŁKOWITA – pomoże w sytuacji zderzenia pojazdu z innymi pojazdami, zwierzętami, przedmiotami lub osobami,
  – KRADZIEŻ AUTA – obejmuje kradzież pojazdu, kradzież z włamaniem oraz rozbój.

Autocasco


Ochroni Twój samochód w razie uszkodzenia lub kradzieży. Możesz zlikwidować szkodę, wybierając opcję:
– WARSZTAT – auto zostanie naprawione w warsztacie ASO, a naprawę rozliczy ubezpieczyciel,
– KOSZTORYS – otrzymasz odszkodowanie na podstawie wyceny szkody przez rzeczoznawcę, a naprawę auta organizujesz we własnym zakresie.

Przedłużenie OC i AC w Link4 – proste zasady!

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych zobowiązuje kierowcę, który chce zmienić ubezpieczyciela do wypowiedzenia umowy OC najpóźniej na jeden dzień przed końcem jej obowiązywania. Jeśli termin nie zostanie dotrzymany, OC przechodzi automatycznie na następny rok. Najpóźniej na 14 dni przed końcem umowy, towarzystwo ma obowiązek przekazać ubezpieczonemu informacje dotyczące OC na kolejny okres:

 • informację o wysokości składki (wraz z informacją, że jej wysokość może ulec zmianie, jeśli dane, na podstawie której została wyliczona, są już nieaktualne)
 • pouczenie o prawie do wypowiedzenia umowy
 • pouczenie o skutkach wypowiedzenia (klient musi sam zadbać o ciągłość ubezpieczenia) lub o braku wypowiedzenia (umowa zostaje automatycznie przedłużona na kolejny rok)

Warto wiedzieć, że umowa nie zostaje przedłużona na kolejny okres ubezpieczenia, jeśli zalegasz ze składką, towarzystwo ogłosiło upadłość lub jeśli na polisie została zarejestrowana zmiana własności auta, czyli OC w Link4 przeszło na Ciebie w związku z kupnem auta.

W przypadku AC sam musisz przedłużyć umowę, ale tu czynności są maksymalnie uproszczone, tak być mógł to zrobić również niemal automatycznie.

Jak odnowić OC w Link4?

Dwa tygodnie przed upływem terminu ważności ubezpieczenia Link4 wyśle do Ciebie informacje dotyczące przedłużenia OC na kolejny rok. Jeśli jesteś zadowolony z dotychczasowej ochrony oraz wysokości składki i nie chcesz dokonywać żadnych zmian na polisie, wystarczy, że dokonasz przelewu na podany przez Link4 numer konta.

Pamiętaj, żeby informować ubezpieczyciela na bieżąco o ewentualnych zmianach w Twoich danych teleadresowych, żeby mieć pewność, że korespondencja dotrze do Ciebie, zanim OC zostanie przedłużone automatycznie. Możesz także liczyć na kontakt ze strony doradcy Link4, który zgłosi się do Ciebie z propozycją przedłużenia ubezpieczenia.

Jeśli podjąłeś decyzję o przedłużeniu ubezpieczenia w Link4 jeszcze zanim otrzymałeś ofertę od towarzystwa i chcesz już mieć formalności z głowy, możesz odnowić ją na trzy sposoby (najwcześniej 30 dni przed końcem ochrony aktualnego OC):

 • przez internet
 • zadzwonić do Link4 pod numer 22 444 67 66
 • skontaktować się z przedstawicielem, u którego została zawarta aktualna polisa OC Doradcy Link4, którzy pomogą Ci w przedłużeniu polisy OC, pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.

Kontynuacja AC w Link4

Ubezpieczenie Autocasco w Link4 jest ubezpieczeniem dobrowolnym i w żadnym przypadku nie zostaje przedłużona automatycznie. Sam musisz zadbać o dodatkową ochronę swojego auta. Oczywiście doradca Link4 skontaktuje się z Tobą przed końcem ubezpieczenia i przedstawi Ci ofertę na kolejny rok. Pamiętaj, że nie musisz deklarować lojalności wobec jednego ubezpieczyciela, pomyśl o porównaniu ofert przed podjęciem decyzji. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych proponuje wiele różnych wariantów i zakresów AC. Jeśli mimo to zdecydujesz się na kontynuację AC, odwiedź stronę Link4 w celu zakupu polisy, zadzwoń pod numer 22 444 67 66 lub skontaktuj się ze swoim agentem. To proste!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Link4 przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Link4

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Link4

kasa wraca link4 - jak to działa?
„Kasa wraca” LINK 4 – 30 % taniej za polisę, jak to działa?

Jeździsz płynnie, nie przekraczasz dozwolonej prędkości i zachowujesz standardy bezpieczeństwa na drodze? Możesz liczyć na zniżkę w OC sięgającą nawet do 30%. Warunek? Musisz korzystać ze specjalnego oprogramowania kontrolującego Twój styl jazdy. Jak działa "KASA WRACA" od LINK 4 i czy warto skorzystać?

Link4 logo
Link4 – pionier ubezpieczeń direct

Numer telefonu składający się z ciągu tej samej cyfry, nietrudno zapamiętać. Zwłaszcza jeśli ten matematyczny symbol jest także częścią znaku firmowego ubezpieczyciela. Link4 było pierwszym na polskim rynku towarzystwem działającym na zasadzie direct, czyli oferującym ubezpieczenia przez telefon i Internet. Jakimi jeszcze usprawnieniami zaskakuje swoich klientów Link4?

link4mama
LINK4 Mama – specjalne ubezpieczenia dla mamy

Ubezpieczenia LINK4 Mama to pakiet ubezpieczeń przydatnych w każdej rodzinie, dedykowany mamom i dzieciom. Ambasadorką kampanii jest Paulina Krupińska, modelka i prezenterka telewizyjna, Miss Polonia 2012, która sama jest mamą i dobrze zna macierzyńskie obawy. Dowiedz się, jak oswoić lęki z ubezpieczeniem LINK4 MAMA.

LINK4 „Kasa Wraca” szansą na tanie OC? Oczekiwania kontra rzeczywistość

„Kasa Wraca” to popularna oferta od LINK4, która oparta jest na telematyce. Biorąc pod uwagę minimalne wymogi dotyczące przystąpienia do promocji, ta wydaje się bardzo atrakcyjna. Ile osób skorzystało dotychczas z promocji „Kasa Wraca” i jakie nastroje panują wśród użytkowników aplikacji? Czy bezpieczni kierowcy rzeczywiście mogą liczyć na tanie OC? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii