LINK4 „Kasa Wraca” szansą na tanie OC? Oczekiwania kontra rzeczywistość

Aktualizacja:
Nawigacja NaviExpert

„Kasa Wraca” to popularna oferta od LINK4, która oparta jest na telematyce. Biorąc pod uwagę minimalne wymogi dotyczące przystąpienia do promocji, ta wydaje się bardzo atrakcyjna. Ile osób skorzystało dotychczas z promocji „Kasa Wraca” i jakie nastroje panują wśród użytkowników aplikacji? Czy bezpieczni kierowcy rzeczywiście mogą liczyć na tanie OC? Sprawdzamy!

Cena OC uzależniona od stylu jazdy kierowcy wydaje się idealnym rozwiązaniem, które może pozwolić nam zaoszczędzić co nieco na ubezpieczeniu komunikacyjnym. Jednym z ubezpieczycieli oferujących rozwiązanie oparte na telematyce jest LINK4 i program „Kasa Wraca”. Historia programu ma swój początek w kwietniu 2017 roku, kiedy to towarzystwo głosiło szansę na tanie OC w zamian za monitorowanie stylu jazdy. Co więcej możemy powiedzieć po ponad 1,5 rocznej obecności na rynku?

Czytaj także: Masz służbowy samochód? Link4 będzie obserwował, jak jeździsz!

„Kasa Wraca” od LINK4: warunki promocji

Program „Kasa Wraca” skierowany jest do wszystkich tych, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia OC w LINK4. Każda taka osoba, otrzyma nawigację NaviExpert, do której dołączona jest aplikacja mająca monitorować nasz styl jazdy. Jakie warunki musi spełnić kierowca, by dostać szansę na tanie OC? Przede wszystkim musi przejechać w miesiącu minimum 200 kilometrów i uruchomić aplikację co najmniej w 5 różnych dni i o różnych porach dnia. Dodatkowo, każdego tego dnia musi przejechać minimum 10 kilometrów, by móc zacząć budować profil bezpiecznego kierowcy. Ten z kolei zadecyduje o przyznanej zniżce w OC. A jakie parametry będą brane pod uwagę w ocenie kierowcy?

Czytaj także: YU! – tańsze OC za bezpieczną jazdę? Ubezpieczenie auta z Yanosikiem

Profil Bezpiecznego Kierowcy: co jest brane pod uwagę?

W regulaminie promocji „Kasa Wraca” znajdziemy zapis o pewnym algorytmie, według którego oceniany jest kierujący. Mianowicie bierze się pod uwagę:

  • Dane na temat przestrzegania przez kierowcę ograniczeń prędkości,
  • Płynność jazdy wraz z liczbą gwałtownych przyspieszeń i hamowań,
  • Profil kierowcy, na który składają się parametry charakteryzujące styl jazdy, porę dnia, liczbę tras, a także pokonywane dystanse.

Tanie OC za bezpieczną jazdę: czy są chętni?

Do tej pory wszystko prezentuje się jasno i przejrzyście. O zainteresowanie promocją „Kasa wraca” zapytaliśmy rzecznika prasowego LINK4, Macieja Krzysztoszeka: – Z naszych obserwacji wynika, że klienci są zainteresowani telematycznym rozwiązaniem, które im oferujemy. Największymi jego zaletami są dobrowolność uczestnictwa oraz możliwość uzyskania konkretnych korzyści, w tym zwrot części składki za bezpieczną jazdę.

Czytaj także: Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży”: prześwietlamy nowość w ofercie LINK4

Licznik nagród wypłaconych w promocji „Kasa Wraca” na stronie LINK4 informuje, że do tej pory wypłaconych zostało niemal 750 tys. złotych. A jak ma się to do stosunku osób biorących udział w promocji? – Od początku uruchomienia programu przystąpiło do niego ponad 24 tys. użytkowników, którzy jeżdżą regularnie z włączoną nawigacją z modułem LINK4 „Kasa Wraca”. W sumie nasi klienci przejechali w ten sposób już prawie 44 mln kilometrów – mówi Maciej Krzysztoszek.

A ile realnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić jeżdżąc bezpiecznie? W regulaminie promocji znajdziemy zapis, że kierowca może otrzymać maksymalny zwrot składki w wysokości 30 proc. Czy znajduje to jednak pokrycie w rzeczywistości? Trudno powiedzieć. Nie posiadamy danych dotyczących wysokości konkretnych wypłat nagród z promocji.

Czytaj także: Pomoc ubezpieczycieli w związku z pandemią – przegląd działań

„Kasa Wraca”: opinie uczestników promocji od LINK4

Choć z jednej strony jest wielu kierowców, którzy dają się kontrolować w nadziei na tańsze OC, po drugiej stronie barykady stoją Ci, którzy swoją prywatność wyceniają zdecydowanie wyżej niż zniżki wynikające z profilu bezpiecznego kierowcy. A jak sami uczestnicy oceniają opłacalność programu „Kasa Wraca”? Pojawiają się różne opinie. Wśród nich można znaleźć także informacje o pewnych niedociągnięciach i błędach w nawigacji. Kierowcy zauważają, że zdarzają się pewne nieścisłości w kontrolowaniu prędkości. Tam, gdzie ograniczenie prędkości jest do 70km/h, w nawigacji widnieje ograniczenie do 50km/h. Co za tym idzie, według aplikacji kierowca automatycznie przekracza dozwoloną prędkość, nawet jeśli w rzeczywistości jedzie zgodnie z przepisami.

Kierowcy zwracają także uwagę na fakt, że w momencie, gdy aplikacja traci zasięg, automatycznie rejestrowany jest na przykład niski procent płynności jazdy. Okazuje się także, że pewne wątpliwości wśród kierowców budzą także same warunki promocji. Użytkownicy aplikacji wskazują na fakt, że nie jest jasne czy lepiej jeździć w nocy czy w dzień, czy lepiej pokonywać mniejsze czy większe dystanse. Użytkownik więc nie dostaje pełnej informacji i wskazówek, w jaki sposób powinien się poruszać, by mieć największe szanse na tanie OC.

Czytaj także: Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce – oferta i opinie

Podsumowanie

  1. „Kasa Wraca” to popularna oferta od LINK4, która oparta jest na telematyce. Na rynku funkcjonuje od kwietnia 2017 roku.
  2. Do programu przystąpiło 24 tysiące osób, które łącznie przejechały 44 miliony kilometrów.
  3. Licznik nagród wypłaconych w promocji informuje, że do tej pory wypłaconych zostało niemal 750 tys. złotych nagród „Kasa Wraca”.
  4. Kierowcy zwracają uwagę na pewne niedociągnięcia i błędy w aplikacji, przez co ich szanse na tanie OC mają maleć.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej