LINK4 „Kasa Wraca” szansą na tanie OC? Oczekiwania kontra rzeczywistość

Aktualizacja:
Nawigacja NaviExpert

„Kasa Wraca” to popularna oferta od LINK4, która oparta jest na telematyce. Biorąc pod uwagę minimalne wymogi dotyczące przystąpienia do promocji, ta wydaje się bardzo atrakcyjna. Ile osób skorzystało dotychczas z promocji „Kasa Wraca” i jakie nastroje panują wśród użytkowników aplikacji? Czy bezpieczni kierowcy rzeczywiście mogą liczyć na tanie OC? Sprawdzamy!

Cena OC uzależniona od stylu jazdy kierowcy wydaje się idealnym rozwiązaniem, które może pozwolić nam zaoszczędzić co nieco na ubezpieczeniu komunikacyjnym. Jednym z ubezpieczycieli oferujących rozwiązanie oparte na telematyce jest LINK4 i program „Kasa Wraca”. Historia programu ma swój początek w kwietniu 2017 roku, kiedy to towarzystwo głosiło szansę na tanie OC w zamian za monitorowanie stylu jazdy. Co więcej możemy powiedzieć po ponad 1,5 rocznej obecności na rynku?

Czytaj także: Masz służbowy samochód? Link4 będzie obserwował, jak jeździsz!

„Kasa Wraca” od LINK4: warunki promocji

Program „Kasa Wraca” skierowany jest do wszystkich tych, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia OC w LINK4. Każda taka osoba, otrzyma nawigację NaviExpert, do której dołączona jest aplikacja mająca monitorować nasz styl jazdy. Jakie warunki musi spełnić kierowca, by dostać szansę na tanie OC? Przede wszystkim musi przejechać w miesiącu minimum 200 kilometrów i uruchomić aplikację co najmniej w 5 różnych dni i o różnych porach dnia. Dodatkowo, każdego tego dnia musi przejechać minimum 10 kilometrów, by móc zacząć budować profil bezpiecznego kierowcy. Ten z kolei zadecyduje o przyznanej zniżce w OC. A jakie parametry będą brane pod uwagę w ocenie kierowcy?

Czytaj także: YU! – tańsze OC za bezpieczną jazdę? Ubezpieczenie auta z Yanosikiem

Profil Bezpiecznego Kierowcy: co jest brane pod uwagę?

W regulaminie promocji „Kasa Wraca” znajdziemy zapis o pewnym algorytmie, według którego oceniany jest kierujący. Mianowicie bierze się pod uwagę:

  • Dane na temat przestrzegania przez kierowcę ograniczeń prędkości,
  • Płynność jazdy wraz z liczbą gwałtownych przyspieszeń i hamowań,
  • Profil kierowcy, na który składają się parametry charakteryzujące styl jazdy, porę dnia, liczbę tras, a także pokonywane dystanse.

Tanie OC za bezpieczną jazdę: czy są chętni?

Do tej pory wszystko prezentuje się jasno i przejrzyście. O zainteresowanie promocją „Kasa wraca” zapytaliśmy rzecznika prasowego LINK4, Macieja Krzysztoszeka: – Z naszych obserwacji wynika, że klienci są zainteresowani telematycznym rozwiązaniem, które im oferujemy. Największymi jego zaletami są dobrowolność uczestnictwa oraz możliwość uzyskania konkretnych korzyści, w tym zwrot części składki za bezpieczną jazdę.

Czytaj także: Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży”: prześwietlamy nowość w ofercie LINK4

Licznik nagród wypłaconych w promocji „Kasa Wraca” na stronie LINK4 informuje, że do tej pory wypłaconych zostało niemal 750 tys. złotych. A jak ma się to do stosunku osób biorących udział w promocji? – Od początku uruchomienia programu przystąpiło do niego ponad 24 tys. użytkowników, którzy jeżdżą regularnie z włączoną nawigacją z modułem LINK4 „Kasa Wraca”. W sumie nasi klienci przejechali w ten sposób już prawie 44 mln kilometrów – mówi Maciej Krzysztoszek.

A ile realnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić jeżdżąc bezpiecznie? W regulaminie promocji znajdziemy zapis, że kierowca może otrzymać maksymalny zwrot składki w wysokości 30 proc. Czy znajduje to jednak pokrycie w rzeczywistości? Trudno powiedzieć. Nie posiadamy danych dotyczących wysokości konkretnych wypłat nagród z promocji.

Czytaj także: Pomoc ubezpieczycieli w związku z pandemią – przegląd działań

„Kasa Wraca”: opinie uczestników promocji od LINK4

Choć z jednej strony jest wielu kierowców, którzy dają się kontrolować w nadziei na tańsze OC, po drugiej stronie barykady stoją Ci, którzy swoją prywatność wyceniają zdecydowanie wyżej niż zniżki wynikające z profilu bezpiecznego kierowcy. A jak sami uczestnicy oceniają opłacalność programu „Kasa Wraca”? Pojawiają się różne opinie. Wśród nich można znaleźć także informacje o pewnych niedociągnięciach i błędach w nawigacji. Kierowcy zauważają, że zdarzają się pewne nieścisłości w kontrolowaniu prędkości. Tam, gdzie ograniczenie prędkości jest do 70km/h, w nawigacji widnieje ograniczenie do 50km/h. Co za tym idzie, według aplikacji kierowca automatycznie przekracza dozwoloną prędkość, nawet jeśli w rzeczywistości jedzie zgodnie z przepisami.

Kierowcy zwracają także uwagę na fakt, że w momencie, gdy aplikacja traci zasięg, automatycznie rejestrowany jest na przykład niski procent płynności jazdy. Okazuje się także, że pewne wątpliwości wśród kierowców budzą także same warunki promocji. Użytkownicy aplikacji wskazują na fakt, że nie jest jasne czy lepiej jeździć w nocy czy w dzień, czy lepiej pokonywać mniejsze czy większe dystanse. Użytkownik więc nie dostaje pełnej informacji i wskazówek, w jaki sposób powinien się poruszać, by mieć największe szanse na tanie OC.

Czytaj także: Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce – oferta i opinie

Podsumowanie

  1. „Kasa Wraca” to popularna oferta od LINK4, która oparta jest na telematyce. Na rynku funkcjonuje od kwietnia 2017 roku.
  2. Do programu przystąpiło 24 tysiące osób, które łącznie przejechały 44 miliony kilometrów.
  3. Licznik nagród wypłaconych w promocji informuje, że do tej pory wypłaconych zostało niemal 750 tys. złotych nagród „Kasa Wraca”.
  4. Kierowcy zwracają uwagę na pewne niedociągnięcia i błędy w aplikacji, przez co ich szanse na tanie OC mają maleć.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej