Ubezpieczenie OC i AC Honda

Honda to japońska marka motoryzacyjna znana chyba każdemu. Jej oferta obejmuje nie tylko samochody, ale także motocykle, skutery, odrzutowce, urządzenia ogrodnicze i maszyny budowlane. W portfolio marki znajdują się także zaawansowane silniki, w tym modele dedykowane łodziom motorowym. Produkty Hondy docierają na każdy kontynent, gdzie cieszą się zaufaniem użytkowników od dziesiątek lat.

Obecnie najpopularniejszym modelem Hondy na polskim rynku motoryzacyjnym jest Honda HR-V. Tuż za nią niezmiennie Honda Civic. Model HR-V był pierwszym SUV-em Hondy i do dzisiaj pozostaje najlepiej sprzedającym się małym SUV-em marki nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Cechą charakterystyczną japońskiej marki jest z pewnością fakt umiejętnego wykorzystywania posiadanej wiedzy technologicznej. Przykładem są tutaj rozwiązania i wiedza, którą Honda zdobywa dzięki wyścigom samochodowym, a następnie wprowadza w technologię samochodów przeznaczonych do jazdy na drogach. Jak powtarzają przedstawiciele marki, tor wyścigowy jest dla Hondy najlepszym laboratorium.

Honda – Cennik OC

Marka, model Właściciel Miasto Zniżki Towarzystwo Cena OC
HONDA, Accord 2.0i MR`03 Mężczyzna, 37 lat Szczecin 60% Link4 678,00 zł
HONDA, Civic Kobieta, 62 lat Szczecin 60% Axa 626,00 zł
HONDA, CR-V Kobieta, 47 lat Lublin 60% Axa 546,00 zł
HONDA, CRX Mężczyzna, 63 lat Orzesze 60% Gothaer 365,00 zł
HONDA, Jazz Kobieta, 35 lat Cisie 60% TuwTuz 540,00 zł
HONDA, Logo Kobieta, 42 lat Krzywanice 60% Benefia 491,00 zł
HONDA, Prelude Mężczyzna, 22 lat Kielce 60% Benefia 579,00 zł
HONDA, S 2000 Mężczyzna, 36 lat Bestwinka 60% Axa 482,00 zł
HONDA, Stream Mężczyzna, 63 lat Bogatynia 60% Axa 559,00 zł

Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów jest obowiązkowe – również dla Twojej Hondy. Polisa chroni przed roszczeniami ze strony poszkodowanych, w sytuacji, gdy to Ty jesteś sprawcą kolizji bądź wypadku drogowego. Wszelkie szkody pokrywa ubezpieczyciel, u którego wykupujesz OC. Umowa ubezpieczenia zawierana jest standardowo na 12 miesięcy.

Honda – Cennik OC+AC

Marka, model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena OC + AC
HONDA, Civic 1.8 MR`09 Mężczyzna, 52 lat 60% Axa 1021,00 zł

Ubezpieczenie AC to polisa dobrowolna. Ochrona ubezpieczeniowa gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji uszkodzenia samochodu z Twojej winy, a także na skutek aktów wandalizmu, czy zdarzeń losowych. AC zapewnia wypłatę odszkodowania także w przypadku kradzieży Hondy (wypłata może być całkowita lub częściowa). Polisę AC warto wykupić razem z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Taki wariant z reguły jest korzystniejszy finansowo.

Zobacz, ile zapłacisz za OC/AC

Modele samochodów Honda

Ofertę Hondy otwiera najmniejszy proponowany przez markę model, czyli Honda Jazz. Rodzinę SUV-ów tworzą Honda HR-V i CR-V także w wersji z napędem hybrydowym. Honda Civic to z kolei samochód zaprojektowany do codziennej jazdy, wszechstronny, uzupełniony wersjami Comfort Sport Line oraz Executive Sport Line. Uzupełnienie oferty stanowi sportowa Honda Civic Type R Sport Line w nadwoziu hatchback.

Modele Honda

Samochody osobowe Honda
Samochody elektryczne i hybrydowe Honda
Starsze modele Hondy

Statystyki kradzieży marki Honda

Samochody marki Honda plasują się na dziewiątym miejscu najczęściej kradzionych marek samochodów w Polsce w 2020 roku. W 2020 roku skradziono 264 auta tej firmy. Dane zebrane przez Samar udowadniają, że posiadacze pojazdów powinni wyposażyć się w odpowiednie polisy. Zdecydowanie posiadacze samochodów tej marki powinni obowiązkowo wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży.

Statystyki wypadków spowodowanych przez kierowców aut marki Honda

Punkta przeprowadziło badanie, które wykazało, że średnio 30 % kierowców marki Honda powoduje wypadki. Ich właściciele powinni obowiązkowo wyposażyć się we wszelkie dodatkowe ubezpieczenia. Niektóre z nich mogą być droższe, ale na pewno warto się na nie zdecydować.

Sprawdź OC dla innych marek aut