Ubezpieczenie OC i AC Saab

Saab to pochodząca ze Szwecji marka samochodów osobowych produkowanych w latach 1947 – 2011. Najpopularniejszym modelem Saaba jest Saab 9-3, którego produkcję wznowiono w 2013 roku, jednak tylko w małoseryjnej formie. Choć na naszych drogach coraz rzadziej możemy spotkać auta dostarczane przez tego szwedzkiego producenta, to poszczególne modele Saaba wciąż mają silne grono swoich zagorzałych fanów.

Saab od początku swojego istnienia kojarzony był z innowacyjnymi i ciekawymi rozwiązaniami. Do najbardziej znanych i wykorzystywanych w motoryzacji do dzisiaj zaliczyć możemy m.in. technologię Sensonic / Sentronic (skrzynia biegów ze sterowanym automatycznie sprzęgłem), technologię Night Panel (opcja wygaszania deski rozdzielczej podczas jazdy), ekran SID (ekran wyświetlający takie informacje, jak temperatura powietrza na zewnątrz, poziom paliwa, data, godzina), czy ReAxs (możliwość pasywnej obsługi tylnych kół). Obecnie przyszłość marki stoi pod znakiem zapytania. W 2012 roku markę wykupiła firma NEVS, która zapowiada wprowadzenie nowych modeli Saaba na rynek. Wszystko zatem przed nami.

Saab – Cennik OC

Marka, model Właściciel Miasto Zniżki Towarzystwo Cena OC
SAAB, 9-3 2.2 TD Mężczyzna, 23 lat Boguty-Pianki 60% MTU24 1009,00 zł
SAAB, 9-3 Sport Mężczyzna, 30 lat Warszawa 60% Link4 978,00 zł
SAAB, 9-3 Sport Kombi Mężczyzna, 32 lat Warszawa 60% Axa 635,00 zł
SAAB, 9-5 2.3 Kobieta, 60 lat Warszawa 60% Link4 818,00 zł
SAAB, 9-5 Griffin Edition Mężczyzna, 49 lat Duczki 60% Axa 607,00 zł
SAAB, 9-7X Mężczyzna, 30 lat Szczawa 60% MTU24 450,00 zł
SAAB, 9000i Mężczyzna, 53 lat Polkowice 60% Link4 624,00 zł

 

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, tak dla nowego modelu samochodu, jak i kupionego na rynku wtórnym Saaba. Rejestracja pojazdu to zawsze konieczność wykupienia polisy. Ochrona ubezpieczeniowa OC dotyczy przede wszystkim osób poszkodowanych w wypadku, czy kolizji drogowej. Możesz liczyć na wypłatę odszkodowania także w sytuacji, gdy do szkody dojdzie podczas wsiadania, czy wysiadania z pojazdu, podczas jego garażowania, postoju, a nawet rozładunku / załadunku.

Porównywarka ubezpieczeń OC/AC

Saab – Cennik OC+AC

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco, jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Warto jednak rozważyć zakup AC, zwłaszcza w korzystnym pakiecie wraz z ubezpieczeniem OC. Polisa AC to przede wszystkim zabezpieczenie Twojego Saaba przed kradzieżą, wandalizmem, zdarzeniami losowymi lub stłuczkami, których to my jesteśmy sprawcą.

Modele samochodów Saab

Ostatnim fabrycznie nowym modelem Saaba, który zjechał z taśmy produkcyjnej na przełomie 2013 i 2014 roku, był model 9-3 zlicytowany na aukcji w 2019 roku. To właśnie wspomniany 9-3 jest najpopularniejszym i najczęściej widzianym na ulicach spośród samochodów rodziny Saaba. Auto zaliczane jest do segmentu D, klasyfikowane wśród aut klasy średniej wyższej. Inne propozycje Saaba to modele 9-2x (klasa średnia niższa), uterenowiony 9-3x (klasa średnia) oraz luksusowy SUV 9-7x (jego produkcja zakończyła się w 2009 roku).

Modele Saab

Samochody osobowe Saab

Statystyki kradzieży marki Saab

Według raportów Policji i CEPiK samochody marki Saab nie są najczęściej kradzioną marką wśród aut. Nie oznacza to, że ich właściciele mogą być całkiem spokojni, gdyż statystyki te nie obejmują zazwyczaj samochodów kradzionych na części. Zawsze dobrym pomysłem jest zainwestowanie w dobrej jakości ubezpieczenie. Posiadacze samochodów tej marki powinni obowiązkowo wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży.

Statystyki wypadków spowodowanych przez kierowców aut marki Saab

Portal Punkta zdecydował sprawdzić, które auto jest naprawdę bezpieczne. Zebrano dużą ilość danych. Nie tylko sprawdzano historię wypadków w ubezpieczeniach aut, ale także procent tych sytuacji na 1000 aut danej marki. Okazało się, że najwięcej wypadków mają na koncie kierowcy marek najpopularniejszych na polskich drogach. Liczba samochodów szkodowych rośnie wprost proporcjonalnie do ogólnej ilości samochodów. Przeciętnie 1/3 kierowców samochodów danej marki aut najczęściej ubezpieczanych ma jakiś wypadek komunikacyjny w swojej historii. Auta Saab nie przodują w rankingach wypadków, ale znając te dane, warto zainwestować w polisę.

Sprawdź OC dla innych marek aut