Ubezpieczenie OC i AC Opel

Opel to marka, która stawia przede wszystkim na innowacje, przy założeniu, że będą to innowacyjne rozwiązania dostępne dla wszystkich, nie tylko dla elit. Obecność na rynku motoryzacyjnym od ponad 150 lat zdaje się potwierdzać skuteczność takiej filozofii działania. Samochody, jakie proponuje Opel, cieszą się niesłabnącą popularnością.

Marka stawia na innowacje i rozwój, czego dowodem jest m.in. największa w historii ofensywa produktowa – Opel do końca 2020 roku wprowadzi na rynek 29 nowych modeli samochodów. W ostatnim czasie firma rozszerzyła swoje portfolio m.in. o niezwykle popularne obecnie SUV-y – kompaktowego Crosslanda X oraz przestronnego Grandlanda X. Auta te tworzą z Mokką X kompletną rodzinę crossovera. W rankingach sprzedaży wciąż bardzo dobrze ma się z kolei kompaktowy Opel Astra oraz miejska Corsa.

Opel – Cennik OC

Marka, model Właściciel Miasto Zniżki Towarzystwo Cena OC
OPEL, Adam 1.4 Kobieta, 46 lat Szczecin 60% Euroins 530,28 zł
OPEL, Agila 1.2 Kobieta, 45 lat Tomnice 60% Benefia 465,00 zł
OPEL, Astra Mężczyzna, 42 lat Koszalin 60% Euroins 461,35 zł
OPEL, Astra Cabrio Mężczyzna, 26 lat Warszawa 60% Axa 874,00 zł
OPEL, Combo Mężczyzna, 36 lat Zwierzyniec 60% Uniqa 1664,00 zł
OPEL, Corsa B Mężczyzna, 65 lat Wojkowice 60% Benefia 411,00 zł
OPEL, Frontera Kobieta, 49 lat Trygort 60% Axa 446,00 zł
OPEL, Insignia Mężczyzna, 25 lat Narzym 60% MTU24 563,00 zł
OPEL, Kadett Mężczyzna, 52 lat Szczecin 60% Gothaer 550,00 zł
OPEL, Meriva Kobieta, 57 lat Bojano 60% Axa 702,00 zł
OPEL, Omega B Mężczyzna, 49 lat Ostroszowice 60% Axa 494,00 zł
OPEL, Signum Mężczyzna, 41 lat Jankowice 60% Axa 435,00 zł
OPEL, Tigra Kobieta, 35 lat Krapkowice 60% Axa 591,00 zł
OPEL, Vectra B Mężczyzna, 24 lat Radom 60% Axa 1482,00 zł
OPEL, Zafira Mężczyzna, 34 lat Imielin 60% Axa 497,00 zł

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe, bez niego Twój Opel nie ma prawa znajdować się na drodze, a nawet stać bezużytecznie na podwórku, czy w garażu. Wysokość ubezpieczenia OC zależy od kilku czynników, np. istotne jest, kto ubezpiecza pojazd. Natomiast zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje m.in. poszkodowanych w wypadku lub kolizji drogowej. Standardowo umowa ubezpieczenia jest zawierana na 12 miesięcy.

Sprawdź ofertę Punkty

Opel – Cennik OC+AC

Marka, model Właściciel Miasto Zniżki Towarzystwo Cena OC + AC
OPEL, Vivaro 2.0 CDTI MR`07 E4 2.9t Mężczyzna, 31 lat Szczecin 60% Uniqa 2942,00 zł

AC to ubezpieczenie, które bardzo przydaje się m.in. niedoświadczonym kierowcom. Szkody wynikłe np. z tytułu nieostrożnego parkowania, czy stłuczki na drodze pokrywa właśnie polisa AC. Dodatkowo Autocasco to szansa uzyskania odszkodowania w przypadku kradzieży Twojego Opla, czy też jego uszkodzenia. Polisa AC jest często proponowana w pakiecie wraz z obowiązkowym OC oraz innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Taki pakiet po prostu bardziej opłaca się pod względem ceny ubezpieczenia.

Modele samochodów Opel

Opel proponuje w swojej ofercie małe samochody kompaktowe i miejskie (Corsa), auta rodzinne (Astra, Combo, Crossland, Granland, Insignia, Vivaro, Zafira), kombi (Astra Sports Tourer), a także SUVy i crossovery (Crossland, Grandland, Mokka). Poszczególne modele dostępne są w wersji z napędem hybrydowym, a ofertę zamykają auta w pełni elektryczne. Wszystkie wyróżniają się komfortowym, elastycznym wnętrzem i wysokim poziomem bezpieczeństwa.
Opel to marka, która utrzymuje silną pozycję również na rynku samochodów dostawczych. Vivaro, Combo, czy Movano to modele znane i cieszące się niesłabnącą popularnością, zapewne ze względu na swoją niezawodność.

Modele Opel

Małe samochody Opel
Samochody rodzinne Opel
Samochody kombi Opel
Samochody SUV i Crossovery Opel
Samochody elektryczne Opel
Samochody dostawcze Opel
Starsze modele Opla

Statystyki kradzieży marki Opel

Według danych zebranych między innymi przez Policję i Cepik, ilość skradzionych samochodów w Polsce systematycznie spada. Zazwyczaj giną konkretne roczniki i marki aut. Pojazdy marki Opel nie znajdują się w niechlubnym zestawieniu dziesięciu najczęściej kradzionych pojazdów. To jednak nie oznacza, że dobrym pomysłem jest brak dodatkowego ubezpieczenia. Samochody najczęściej kradzione są na części. Sytuacje te nie są zazwyczaj ujęte w statystykach. Posiadacze samochodów tej marki powinni obowiązkowo wykupić dodatkowe ubezpieczenie autocasco.

Statystyki wypadków spowodowanych przez kierowców aut marki Opel

Prawie 1/3 aut firmy Opel ma w historii swojego ubezpieczenia zdarzenie komunikacyjne. Oznacza to, że 28 % kierowców na tysiąc,  spowodowało kiedyś wypadek. Dane zebrane przez Punkta pokazują, że dodatkowe ubezpieczenie zawsze jest dobrym pomysłem.

Sprawdź OC dla innych marek aut