Ubezpieczenie OC i AC Dacia

Dacia to marka grupy Renault, która łamie stereotypy branży samochodowej. Jak? Oferując dobrze przemyślane, łatwe w użytkowaniu samochody w przystępnej cenie. Mniej zbytku, za to więcej funkcjonalności. Nic dziwnego, że propozycje marki cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Zainteresowanie marką przekłada się bezpośrednio na wyniki sprzedaży. Dacia w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2020 roku sprzedała 11 038 egzemplarzy swoich samochodów, co dało jej 6. miejsce w rankingu najchętniej wybieranych marek samochodowych na polskim rynku. Taką pozycję marka zawdzięcza przede wszystkim swojemu SUV-owi, czyli Dusterowi. Duster bije rekordy popularności, zarówno wśród indywidualnych użytkowników, jak i wśród firm. W lipcu 2020 roku Duster sprzedał się w liczbie 1 507 egzemplarzy, co dało mu drugą lokatę, tuż za popularną Skodą Octavią.

Dacia – Cennik OC

Marka, model Właściciel Miasto Zniżki Towarzystwo Cena OC
DACIA, Duster Mężczyzna, 36 lat Bochnia 60% Euroins 461,63 zł
DACIA, Lodgy Mężczyzna, 31 lat Lubliniec 60% MTU24 2540,00 zł
DACIA, Sandero Kobieta, 53 lat Wilkszyn 60% Benefia 380,00 zł
DACIA, Sandero 1.0 SCe MR`17 E6c Mężczyzna, 45 lat Mszano 60% Benefia 1179,00 zł
DACIA, Dokker Mężczyzna, 34 lat Tenczynek 60% Benefia 514,00 zł

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, stąd też zakup dowolnego modelu Dacii i jego zarejestrowanie rodzi konieczność wykupienia polisy. Ochrona ubezpieczeniowa OC dotyczy przede wszystkim osób poszkodowanych w wypadku, czy kolizji drogowej. W tym przypadku możesz liczyć na wypłatę odszkodowania także w sytuacji, gdy do szkody dojdzie podczas wsiadania, czy wysiadania z pojazdu, podczas jego garażowania, postoju, a nawet rozładunku / załadunku.

Zobacz gdzie opłaca się kupić OC

Dacia – Cennik OC+AC

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco, jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Możesz, lecz nie musisz decydować się na zakup polisy, jednak taka opcja jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na zakup AC w korzystnym pakiecie wraz z ubezpieczeniem OC oraz ewentualnie innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Zakup polisy AC to m.in szansa uzyskania odszkodowania w przypadku kradzieży Twojej Dacii, czy też jej uszkodzenia. A jeśli to Ty będziesz sprawcą wypadku lub kolizji drogowej, posiadanie polisy AC zapewni Ci w tym zakresie stosowną ochronę ubezpieczeniową.

Modele samochodów Dacia

Oferta Dacii to funkcjonalne i solidne samochody, których design świetnie wpisuje się w obowiązujące trendy. Gama pojazdów obejmuje tutaj wspomnianego już Dustera (SUV), a także Dacię Sandero (hatchback), Sandero Stepway (crossover), Logan (rodzinny sedan), Logan MCV (kombi), Logan MCV Stepway (kombi), Lodgy (van), Dokker (kombivan) oraz Dokker Van (furgonetka). Propozycje marki sprawdzają się zarówno w mieście, jak i na bezdrożach. Kierowcy doceniają swobodę, z jaką mogą prowadzić samochody Dacii w każdym terenie.

Modele Dacia

Samochody osobowe Dacia
Starsze modele Dacii

Statystyki kradzieży marki Dacia

Marka samochodowa Dacia nie znajduje się wśród statystyk i rankingów aut najbardziej popularnych wśród złodziei. Należy jednak pamiętać, że większość samochodów kradzionych jest w celu sprzedaży części. Posiadacze samochodów tej marki powinni obowiązkowo wykupić dodatkowe ubezpieczenie autocasco.

Statystyki wypadków spowodowanych przez kierowców aut marki Dacia

Jeśli chodzi o auta, których kierowcom najczęściej zdarzają się wypadki, w pierwszej piątce znajduje się marka Dacia. Są to ascetyczne samochody, a ich kierowcy często kierują się ograniczonym budżetem, przy wyborze pojazdu. Jest duża dostępność aut tej marki, a kierujący nimi czasami kierują się brakiem rozwagi. Warto zainwestować te środki w dodatkowe ubezpieczenie AC.

Sprawdź OC dla innych marek aut