Ubezpieczenie OC i AC Lexus

Lexus to należąca do japońskiej Toyoty luksusowa marka samochodów wyróżniających się jakością, oryginalną sylwetką i… ceną. Choć propozycje Lexusa nie należą do tanich, od początku powstania marki cieszą się niesłabnącą popularnością.

Każdy Lexus projektowany jest z myślą o tym, aby stanowić realną konkurencję dla najlepszych i najbogatszych pojazdów na światowych rynkach motoryzacyjnych. I w kwestii tej japoński producent odnosi sukcesy. W 2019 roku Lexus sprzedał na całym świecie rekordową liczbę 765 330 samochodów, co stanowiło aż 10% więcej niż w roku poprzednim. Modelami, które cieszą się największa popularnością, są obecnie SUV-y, a dokładnie Lexus NX, UX i RX, a także sedany ES i IS. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się hybrydy Lexusa – na rynku europejskim stanowią 96% całkowitej sprzedaży marki.

LEXUS – Cennik OC

Marka, model Właściciel Miasto Zniżki Towarzystwo Cena OC
LEXUS, CT 200h Kobieta, 48 lat Izabelin 60% Proama 696,00 zł
LEXUS, GS 300 MR`01 Mężczyzna, 39 lat Szulmierz 60% Axa 668,00 zł
LEXUS, IS 200 Mężczyzna, 40 lat Kielce 60% Link4 700,00 zł
LEXUS, NX 200t Mężczyzna, 53 lat Borkowice 60% Axa 490,00 zł
LEXUS, NX 300h 2.5 MR`14 Kobieta, 48 lat Warszawa 60% Link4 918,00 zł
LEXUS, RC F Mężczyzna, 30 lat Konstancin-Jeziorna 60% MTU24 837,00 zł
LEXUS, RX 300 Mężczyzna, 34 lat Bobrowiczki 60% Axa 606,00 zł
LEXUS, RX 400h 3.3 Mężczyzna, 64 lat Reda 60% TuwTuz 801,00 zł

Lexus NX, UX, RX, IS, czy ES – niezależnie od modelu, dla każdego z nich musisz wykupić polisę OC. To konieczność, bo ubezpieczenie komunikacyjne OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Umowę ubezpieczenia zawieramy standardowo na okres 12 miesięcy, a jego zakres obejmuje ochronę poszkodowanych w wypadku lub kolizji drogowej, a także poszkodowanych podczas wsiadania do i wysiadania z pojazdu. Polisa zrekompensuje Ci również straty i szkody powstałe w czasie załadunku lub rozładunku pojazdu, jego garażowania, zatrzymania i postoju.

Kup najtańsze OC na rynku

LEXUS – Cennik OC+AC

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco jest, w przeciwieństwie do OC, ubezpieczeniem dobrowolnym. Wykup polisy dla swojego Lexusa daje Ci możliwość uzyskania odszkodowania m.in. w przypadku kradzieży samochodu, czy też jego uszkodzenia. AC zapewni nam również ochronę ubezpieczeniową w sytuacji, gdy to my będziemy sprawcami wypadku lub kolizji drogowej. Wybierając polisę AC, warto rozważyć jej zakup w pakiecie wraz z obowiązkowym OC oraz innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie po prostu bardziej się opłaca.

Modele samochodów LEXUS

Lexus to marka klasy Premium, oferująca samochody spełniające oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Poszczególne modele marki oznaczane są literami, z których pierwsza definiuje wielkość samochodu, i jest to:

  • L określające największe, flagowe auta Lexusa,
  • E, czyli pełnowymiarowy samochód klasy wyższej,
  • G – klasa średnia wyższa,
  • I oraz C to kompakty,
  • N oraz R – crossovery,

a druga oznacza rodzaj nadwozia, czyli S – sedan, X – crossover (SUV), C – coupe, T – hatchback.

Modele Lexus

Samochody osobowe Lexus
Samochody linii Lexus F Sport Edition
Starsze modele Lexusa

Statystyki kradzieży marki Lexus

Marka Lexus nie znajduje się w top niechlubnej dziesiątki najczęściej kradzionych aut, jednak nazwa ta pojawia się często w informacjach o jednostkowych kradzieżach nietypowych modeli. Samochody te często kradzione są na części i takie sytuacje są trudne do odnotowania w statystykach Policji czy Cepiku. Posiadacze samochodów tej marki powinni obowiązkowo wykupić dodatkowe ubezpieczenie autocasco.

Statystyki wypadków spowodowanych przez kierowców aut marki Lexus

Międzynarodowy serwis carVertical zebrał informacje na temat prawie miliona samochodów, aby sprawdzić, które auta w Europie najczęściej ulegają wypadkom. Okazało się, że marką pojazdu najczęściej uszkadzanego jest Lexus. Samochody te są wytrzymałe, ale posiadają dużą moc. Nie wszyscy kierowcy potrafią sobie z nią poradzić i przeceniają swoje umiejętności. Wykupienie ubezpieczenia jest w tym wypadku koniecznością.

Sprawdź OC dla innych marek aut