Ubezpieczenie OC i AC Skoda

Historia Skody rozpoczęła się w 1895 roku, jednak nie od czterech kół, a od dwóch. To rowery dały początek Skodzie, i tak, jak w przypadku samochodów, stanowiły synonim jakości i innowacyjności. Dzisiaj marka Skody należy do niemieckiego koncernu Volkswagena, któremu zawdzięcza przede wszystkim swój dynamiczny rozwój. W Polsce Skoda uznawana jest za najpopularniejszą markę samochodów. Prym na ulicach wiodą niezmiennie Skoda Fabia i Octavia.

Skoda to lider sprzedaży na polskim rynku motoryzacyjnym. Tytułu broni już kolejny rok z rzędu. W 2019 roku marka sprzedała w Polsce w sumie 68 646 egzemplarzy swoich samochodów, w tym najwięcej modeli Skody Octavii, bowiem aż 20 378 (ta jest również chętnie wybierana przez firmy). Skoda toczy nieustannie zacięty bój z Toyotą, oczywiście o względy kierowców. Jednak jak wskazują statystyki sprzedażowe, Polacy kochają Skodę, a Skoda Polaków. Innymi równie wybieranymi modelami czeskiej marki są Fabia, Superb, Kamiq i Scala.

Skoda – Cennik OC

Marka, model Właściciel Miasto Zniżki Towarzystwo Cena OC
SKODA, Citigo Mężczyzna, 47 lat Tarnobrzeg 60% TuwTuz 534,00 zł
SKODA, Fabia Kobieta, 60 lat Zgierz 60% Benefia 547,00 zł
SKODA, Felicia Kobieta, 36 lat Olsztyn 60% Uniqa 540,00 zł
SKODA, Karoq TSI E6 Mężczyzna, 68 lat Otwock 60% Uniqa 620,00 zł
SKODA, Octavia Mężczyzna, 46 lat Nidzica 60% Euroins 458,01 zł
SKODA, Rapid Kobieta, 38 lat Siedlce 60% Uniqa 472,00 zł
SKODA, Roomster Mężczyzna, 44 lat Kcynia 60% Uniqa 436,00 zł
SKODA, Superb Mężczyzna, 29 lat Kosina 60% Proama 470,00 zł
SKODA, Yeti Mężczyzna, 48 lat Wierzbno 60% Uniqa 602,00 zł

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, tak dla nowego modelu Twojej Skody, jak i tego kupionego na rynku wtórnym. Ochrona ubezpieczeniowa OC dotyczy przede wszystkim osób poszkodowanych w wypadku, czy kolizji drogowej. Zakres ochrony ubezpieczeniowej to odpowiedzialność cywilna za szkody, które powstały w związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu.

Kup polisę OC/AC

Skoda – Cennik OC+AC

Marka, model Właściciel Miasto Zniżki Towarzystwo Cena OC + AC
SKODA, Yeti 1.4 TSI Mężczyzna, 37 lat Gdańsk 60% Uniqa 683,00 zł
SKODA, Octavia II 2.0 TDI-CR MR`09 Mężczyzna, 65 lat 60% Uniqa 1352,00 zł
SKODA, Fabia II Mężczyzna, 48 lat Kamienna Góra 60% Proama 57,00 zł
SKODA, Citigo Mężczyzna, 37 lat Gliwice 60% Uniqa 756,00 zł
SKODA, Fabia 1.2 MR`05 Kobieta, 33 lat Głogów 60% Uniqa 1032,00 zł

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco, jest ubezpieczeniem dobrowolnym – w przeciwieństwie do obowiązkowego OC. Polisa to przede wszystkim zabezpieczenie Twojej Skody przed kradzieżą, wandalizmem, zdarzeniami losowymi (np. uszkodzeniem przez powalone drzewo) lub stłuczkami, których to Ty jesteśmy sprawcą. Polisę AC warto z reguły wykupić wraz z ubezpieczeniem OC. Tego typu pakiet ubezpieczeniowy jest zwykle atrakcyjniejszy pod względem ceny.

Modele samochodów Skoda

Skoda stawia na innowacje, bezpieczeństwo oraz silniki, które dzięki swojej dynamiczności dostarczają prawdziwej przyjemności prowadzenia. Oferta modeli Skoda jest przy tym całkiem szeroka, bo w portfolio marki znajdziemy modele miejskie, biznesowe, sportowe, rodzinne, outdoorowe oraz SUV-y. Ofertę marki uzupełniają propozycje dostępne w szerokiej ofercie na rynku wtórnym, z całą gamą wcześniejszych modeli Skody.

Modele Skody

Samochody miejskie Skoda
Samochody biznesowe Skoda
Samochody sportowe Skoda
Samochody outdoorowe Skoda
Samochody SUV Skoda
Starsze modele Skody

Statystyki kradzieży marki Skoda

Samochody marki Skoda były i są bardzo popularne na polskich drogach. Na szczęście dla ich właścicieli nie są podobnie popularne wśród złodziei. Według raportu Samar, w 2020 roku pojazdy Skoda nie znalazły się w pierwszej dziesiątce skradzionych aut. Posiadacze samochodów tej marki powinni jednak obowiązkowo wykupić dodatkowe ubezpieczenie AC.

Statystyki wypadków spowodowanych przez kierowców aut marki Skoda

Portal Punkta.pl, postanowił sprawdzić wiarygodność podawanych przez media informacji na temat bezwyjątkowości i bezpieczeństwa niektórych marek. Sprawdzono jaki procent kierowców ma w historii ubezpieczenia jakąś szkodę. Jednocześnie  porównano, ilu z nich przypada na tysiąc samochodów danej marki. Okazało się, że procent samochodów szkodowych Skoda wynosi w tym wypadku ponad trzydzieści procent. Dane te sugerują potencjalnym i aktualnym posiadaczom tego samochodu, że należy zainwestować w dobrej jakości ubezpieczenie.

Sprawdź OC dla innych marek aut