Jak złożyć wypowiedzenie umowy OC w Warta?

Co prawda ubezpieczenie OC pojazdu mechanicznego jest obligatoryjne, ale istnieją sytuacje, w których możesz wypowiedzieć umowę OC. Dowiedz się, kiedy i jak złożyć wypowiedzenie OC w Warcie.

Sprawdź czy w innych ubezpieczycieli jest taniej

Oblicz składkę

Kiedy możesz złożyć wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w Warcie?

  • Samochód zakupiony z drugiej ręki ma aktywne ubezpieczenie OC w Warcie, ale nie chcesz z niego korzystać. W tej sytuacji podstawą do wypowiedzenia umowy OC jest art. 31 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Nowy właściciel pojazdu może wypowiedzieć OC w dowolnym momencie lub korzystać z ochrony do końca umowy, która nie przedłuży się automatycznie. Zakład ubezpieczeń ma prawo do rekalkulacji składki, czyli jej przeliczenia z uwzględnieniem zniżek lub zwyżek klienta.
  • Masz podwójne ubezpieczenie OC. Dzieje się tak, kiedy właściciel pojazdu podpisuje umowę z nowym towarzystwem ubezpieczeniowym, ale zapomina wypowiedzieć wcześniejszą, która przedłuża się automatycznie. Jeśli Warta odnowiła Twoją umowę OC, możesz złożyć wypowiedzenie, powołując się na art. 28a ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Twoim obowiązkiem jest opłacenie ochrony świadczonej od dnia przedłużenia do dnia wypowiedzenia wznowionej umowy. Zostanie rozwiązana w tym samym dniu.
  • Chcesz uniknąć automatycznego przedłużenia umowy i zmienić ubezpieczyciela. Warta powinna otrzymać wypowiedzenie OC najpóźniej na jeden dzień przed końcem umowy. Pamiętaj o zachowaniu ciągłości ochrony – możesz zapłacić karę nawet za jednodniowy brak OC.

Wzór wypowiedzenia OC w Warcie

Wzór wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC w Warcie wymaga podania:

  • imienia i nazwiska posiadacza pojazdu,
  • adresu zamieszkania,
  • numeru PESEL,
  • numeru polisy,
  • okresu ochrony,
  • danych pojazdu (numeru rejestracyjnego, marki, modelu),
  • podstawy prawnej wypowiedzenia (należy zaznaczyć wybrane pole).

Jak wysłać wypowiedzenie OC w Warcie?

Warta rekomenduje złożenie wypowiedzenia OC poprzez formularz online , do którego należy załączyć skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego ręcznie dokumentu. Ewentualnie możesz wysłać wypowiedzenie na adres korespondencyjny:

TUiR Warta S.A.

ul. Rondo Daszyńskiego 1

00-843 Warszawa


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Warta przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0
Kup ubezpieczenie w Warta

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów na 2022 rok
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia i jaki pojawią się jeszcze w kolejnych miesiącach.

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2022 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii