Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne w Warta?

Pomyśl sobie, że skrupulatnie obliczasz koszt wakacji, a tuż po wyjeździe zaczyna się seria pechowych zdarzeń, bezlitośnie drenujących budżet. Przed takimi sytuacjami chroni ubezpieczenie turystyczne – Warta Twoje NNW dla Turysty w Polsce lub Warta Travel za granicą. Kiedy Cię uratują?

Kup ubezpiecznie turystyczne w Warta

Oblicz składkę

Pomyśl sobie, że skrupulatnie obliczasz koszt wakacji, a tuż po wyjeździe zaczyna się seria pechowych zdarzeń, bezlitośnie drenujących budżet. Przed takimi sytuacjami chroni ubezpieczenie turystyczne – Warta Twoje NNW dla Turysty w Polsce lub Warta Travel za granicą. Kiedy Cię uratują?

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – Warta Twoje NNW (pakiet dla Turysty)

Chcesz spędzić urlop nad Bałtykiem, w Tatrach Polskich lub nad kaszubskim jeziorem? Opłaca Ci się podpisać umowę ubezpieczenia Warta Twoje NNW w pakiecie dla Turysty. Podstawowa polisa turystyczna zapewnia świadczenia za trwałe uszczerbki na zdrowiu lub śmierć osoby ubezpieczonej i usługi assistance (np. wynajem kierowcy zastępczego).

Decydując się na dodatkowy zakres, zyskujesz ochronę bagażu (włącznie ze sprzętem sportowym), OC w życiu prywatnym i zwrot kosztów odwołania podróży krajowej – nawet do 5000 zł na podróżnika.

Ponadto Warta pozwala na rozszerzenie ubezpieczenia o uprawianie sportów wysokiego ryzyka, np. kolarstwo szosowe i górskie, saneczkarstwo, skoki do wody, sporty motorowodne. Otrzymasz także świadczenie po zawale serca lub udarze mózgu. Warta odpowiada również za szkody powstałe w wyposażeniu pokoju hotelowego.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne Warta Travel – podróże zagraniczne

  • Koszty leczenia – Warta opłaca m.in. pobyt w szpitalu, lekarstwa, środki opatrunkowe, środki pomocnicze, leczenie stomatologiczne, naprawę i zakup okularów oraz protez.
  • Usługi assistance – szeroki katalog obejmuje m.in. pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej i ratunkowej oraz transportu medycznego bez limitu, wsparcie w kontynuacji podróży, zaopiekowanie się nieletnimi podróżnikami, doraźną pomoc medyczną, pomoc tłumacza.

Jeżeli Twój powrót do Polski opóźni się z powodu zdarzeń losowych, np. odwołania lotu ze względu na fatalną pogodę, Warta przedłuży ochronę o 48 godzin, nie wymagając dodatkowej składki.

Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel – rozszerzony zakres ochrony

  • Ubezpieczenie bagażu – wraz ze sprzętem sportowym. Warta zwraca wydatki powstałe przez opóźnienie w dostarczeniu bagażu czy odwołanie lotu.
  • Ubezpieczenie NNW – obejmuje stałe uszczerbki na zdrowiu i śmierć osoby ubezpieczonej.
  • OC w życiu prywatnym – chroni na wypadek szkód wyrządzonych osobom trzecim.
  • Ubezpieczenie do pracy za granicą – jest przeznaczone dla osób pracujących w niektórych przemysłach, np. budowniczym, chemicznym, maszynowym, transportowym.
  • Ochrona na wypadek działań wojennych – zakres podstawowy obejmuje wyłącznie szkody powstałe wskutek ataków terrorystycznych, ale nie konfliktu zbrojnego i stanu wojennego.
  • Pokrycie kosztów leczenia powypadkowego w Polsce – Warta opłaca leczenie i rehabilitację po wypadku za granicą.
  • Pokrycie kosztów odwołania podróży – pod warunkiem podpisania umowy na co najmniej 7 dni przed wyruszeniem na wakacje.
  • Zniesienie udziału własnego w wynajętym aucie – jeśli dojdzie do kolizji lub wypadku komunikacyjnego, Warta poniesie koszt szkód w wypożyczonym samochodzie.

Ubezpieczenie sportów zimowych i wysokiego ryzyka w Warcie

Co prawda większość sportów uprawianych przez amatorów nie wymaga opłacenia dodatkowej składki, aczkolwiek Warta definiuje niektóre aktywności jako sporty zimowe i ekstremalne. Jeżeli interesujący Cię sport znajduje się w jednym z katalogów w ogólnych warunkach ubezpieczenia, musisz rozszerzyć ochronę.

Narciarze i snowboardziści zyskują jeszcze więcej profitów. Warta dołącza darmowy pakiet korzyści do ubezpieczenia turystycznego dla sportowców, który zapewnia zwrot kosztów karnetu i wypożyczonego sprzętu snowboardowego lub narciarskiego. Kiedy osoba ubezpieczona rezygnuje z aktywności wskutek nieszczęśliwego wypadku, nie musi się martwić zmarnowanymi pieniędzmi. Ponadto Warta ponosi koszt napraw szkód wyrządzonych w wypożyczonym sprzęcie.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Warta przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0
Kup ubezpieczenie turystyczne

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów na 2022 rok
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia i jaki pojawią się jeszcze w kolejnych miesiącach.

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2022 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii