Ubezpieczenie turystyczne | Warta

Porównaj ceny ubezpieczeń turystycznych

Przed urlopem koniecznie zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Zranienia, nagłe zachorowania czy złamania zdarzają się na wakacjach bardzo często i potrafią zrujnować domowy budżet. Przed takimi sytuacjami chroni ubezpieczenie turystyczne – Warta Twoje NNW dla Turysty w Polsce lub Warta Travel za granicą. Kiedy Cię uratują?

Ile zapłacisz za polisę turystyczną w Warcie?

Oblicz składkę tutaj

Warta Twoje NNW – podróże po Polsce

Chcesz spędzić urlop nad Bałtykiem, w Tatrach Polskich lub nad kaszubskim jeziorem? Ubezpieczenie turystyczne Warta Twoje NNW w pakiecie dla Turysty będzie właśnie dla Ciebie. Podstawowy wariant obejmuje trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. W pakiecie masz też zagwarantowane usługi assistance (np. wynajem kierowcy zastępczego). Potrzebujesz szerszej ochrony? Możesz rozbudować pakiet o ochronę bagażu (również sprzętu sportowego), OC w życiu prywatnym i zwrot kosztów odwołania podróży krajowej – nawet do 5000 zł na podróżnika. Co więcej, bez problemu rozszerzysz polisę o sporty wysokiego ryzyka. Mowa tu m.in. o kolarstwie szosowym i górskim, saneczkarstwie, skokach do wody czy sportach motorowodnych. Otrzymasz także świadczenie po zawale serca lub udarze mózgu. Warta odpowiada również za szkody powstałe w wyposażeniu pokoju hotelowego.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne Warta Travel – podróże zagraniczne

  • Koszty leczenia – Warta opłaci pobyt w szpitalu, lekarstwa, środki opatrunkowe, środki pomocnicze, leczenie stomatologiczne, naprawę i zakup okularów oraz protez.
  • Usługi assistance – ubezpieczyciel pokryje koszty akcji poszukiwawczej i ratunkowej oraz transportu medycznego (bez limitu). Zapewni też wsparcie w kontynuacji podróży, opiekę nad nieletnimi podróżnikami, doraźną pomoc medyczną i pomoc tłumacza.

Jeżeli powrót do Polski opóźni się z powodu zdarzeń losowych, (np. odwołania lotu), ochrona przedłuży się o 48 godzin. Warta nie pobierze wtedy od Ciebie żadnej dodatkowej składki.

Rozszerzone ubezpieczenie turystyczne Warta Travel

  • Ubezpieczenie bagażu – wraz ze sprzętem sportowym. Warta zwraca wydatki powstałe przez opóźnienie w dostarczeniu bagażu czy odwołanie lotu.
  • Ubezpieczenie NNW – obejmuje stałe uszczerbki na zdrowiu i śmierć osoby ubezpieczonej.
  • OC w życiu prywatnym – chroni na wypadek szkód wyrządzonych osobom trzecim.
  • Ubezpieczenie do pracy za granicą – jest przeznaczone dla osób pracujących w niektórych przemysłach, np. budowniczym, chemicznym, maszynowym, transportowym.
  • Ochrona na wypadek działań wojennych – zakres podstawowy obejmuje wyłącznie szkody powstałe wskutek ataków terrorystycznych. Ochrona nie działa natomiast w krajach, gdzie panuje stan wojenny albo konflikt zbrojny.
  • Pokrycie kosztów leczenia powypadkowego w PolsceWarta opłaca leczenie i rehabilitację po wypadku za granicą.
  • Pokrycie kosztów odwołania podróży – pod warunkiem podpisania umowy na co najmniej 7 dni przed wyruszeniem na wakacje.
  • Zniesienie udziału własnego w wynajętym aucie – jeśli dojdzie do kolizji lub wypadku komunikacyjnego, ubezpieczenie Warta Travel pokryje koszt szkód w wypożyczonym samochodzie.

Ubezpieczenie sportów zimowych i wysokiego ryzyka

Większość sportów uprawianych przez amatorów nie wymaga opłacenia dodatkowej składki. Inaczej jest natomiast w przypadku sportów ekstremalnych lub zimowych: te wymagają dodatkowego ubezpieczenia. Jeżeli interesujący Cię sport znajduje się w jednym z katalogów w ogólnych warunkach ubezpieczenia, musisz rozszerzyć ochronę. Narciarze i snowboardziści zyskują jeszcze więcej profitów. Warta dołącza darmowy pakiet korzyści do ubezpieczenia turystycznego dla sportowców, który zapewnia zwrot kosztów karnetu i wypożyczonego sprzętu snowboardowego lub narciarskiego. Kiedy osoba ubezpieczona rezygnuje z aktywności wskutek nieszczęśliwego wypadku, nie musi się martwić zmarnowanymi pieniędzmi. Ponadto Warta ponosi koszt napraw szkód wyrządzonych w wypożyczonym sprzęcie.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Warcie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kup ubezpieczenie turystyczne

Wszystko o ubezpieczeniach turystycznych

Turysto, to warto wiedzieć!

ubezpieczenie za odwołany lot - koronawirus
Ubezpieczenie za odwołany lot i wyjazd z powodu koronawirusa. Czy i kiedy zadziała ubezpieczenie?

W związku z ogłoszoną przez WHO pandemią koronawirusa, Główny Inspektorat Sanitarny zaleca m.in. zrezygnowanie z podróżowania. Wybrani przewoźnicy już zaprzestali obsługi lotów w konkretnych kierunkach, a wszystko wskazuje na to, że odwołanych lotów będzie więcej. Dodatkowo realnym wydaje się scenariusz dotyczący zamknięcia portów lotniczych.

ubezpieczenie KL
Ubezpieczenie KL, czyli jak działa ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży?

Wybierasz się w długo wyczekiwaną podróż. Jak na świadomego turystę przystało, wykupiłeś już ubezpieczenie podróżne. Standardowa polisa turystyczna obejmuje zwykle ubezpieczenie KL, NNW, pakiet assistance czy chociażby ubezpieczenie bagażu. Dziś sprawdzimy, co to jest ubezpieczenie KL. Powiemy sobie jak działa ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży i na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd.

ubezpieczenie turystyczne do usa
Ubezpieczenie turystyczne do USA

Wybierasz się w podróż do USA. Spełniasz swój American dream. Wycieczkę do Stanów Zjednoczonych planujesz z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Głowę zaprząta Ci wyrobienie wizy i bookowanie hoteli. Jeśli nie chcesz, aby Twój amerykański sen zamienił się w koszmar, poświęć chwilę i zadbaj o jedną z najważniejszych rzeczy - ubezpieczenie turystyczne do USA.

ubezpieczenie-bagazu
Zagubiony bagaż? Czy należy Ci się odszkodowanie od linii lotniczych?

Wysiadasz z samolotu i kierujesz swoje kroki po bagaż. Czekasz. W końcu wypatrujesz walizkę. Jest pęknięta i uboższa o jedno kółko. Zapewniamy jednak, że jest to wersja bardziej optymistyczna. Ta mniej zakłada taki obrazek: wysiadasz z samolotu i kierujesz kroki po bagaż. Czekasz. Z taśmy znikają kolejne bagaże, a Twojego brak. Czy należy Ci się odszkodowanie od linii lotniczych za zagubiony bagaż?

Przechodzę do akademii