Assistance | Warta

Porównaj ceny Assistance i oszczędzaj

Warta oferuje aż 5 wariantów ubezpieczenia assistance, w tym Assistance Podróżnik 15 dla kierowców potrzebujących ochrony wyłącznie podczas urlopu w Polsce lub za granicą. Co lepsze, wystarczy, że kupisz OC lub AC w Warcie, a Assistance Standard dostaniesz za darmo! Sprawdź szczegóły tutaj ↓

Kalkulator OC/AC i Assistance

Kupuj jeszcze taniej!

Assistance Standard – w pakiecie z OC Warty

Podstawowy wariant, idealny dla osób podróżujących tylko po Polsce. I tu warto wiedzieć, wiedzieć, że jeśli masz już OC w Warcie, Assistance Standard otrzymujesz gratis! Zapewnia ono pomoc po wypadkach, która polega na:

 • holowaniu ubezpieczonego pojazdu i innego uszkodzonego pojazdu do 100 km,
 • konsultacji telefonicznej, podczas której uzyskasz informacje o naprawie auta w lokalnym warsztacie, przyjeździe pomocy drogowej czy wynajęciu auta zastępczego,
 • przekazaniu pilnej wiadomości związanej z wypadkiem bliskiej Ci osobie.

Warta Assistance Standard to pakiet, w którym świadczenia są realizowane do sumy ubezpieczenia wynoszącej 5000 zł.

Assistance Złoty

Jeśli zależy Ci na szerszej ochronie w Polsce i Europie (z wykluczeniem Gruzji, ale włącznie z europejską częścią Rosji i Turcji, Marokiem, Tunezją i Izraelem), wybierz Assistance Złoty w Warcie. Co zyskasz?

 • Holowanie do 200 km w razie awarii, wypadku i zdarzeń losowych, kiedy nie powiedzie się próba naprawy pojazdu na trasie. Kierowca i pasażerowie zostaną przewiezieni do wybranej lokalizacji.
 • Wynajem samochodu zastępczego po kradzieży i wypadku do 5 dni.
 • Pomoc tłumacza przez telefon.
 • Wyższą sumę ubezpieczenia – 10 000 zł.

Uwaga – niektóre świadczenia w wariancie Assistance Złoty są objęte franszyzą kilometrową wynoszącą 25 km. To oznacza, że usługa jest realizowana, kiedy miejsce zdarzenia znajduje się w tej minimalnej odległości od Twojego miejsca zamieszkania.

Assistance Złoty+

W Assistance Złoty+ suma ubezpieczenia rośnie do 20 000 zł, a Ty otrzymujesz większe limity i dodatkowe usługi:

 • nielimitowane holowanie w Polsce i do 400 km za granicą,
 • wynajem samochodu zastępczego nawet do 10 dni,
 • dwudniowe zakwaterowanie w hotelu,
 • pomoc medyczną.

Assistance Platynowy – najdroższy wariant Warty

Czym wyróżnia się Assistance Platynowy z sumą ubezpieczenia w wysokości 50 000 zł?

 • Zwiększonym limitem holowania pojazdu za granicą – aż do 1500 km!
 • Wydłużonym okresem wynajmu samochodu zastępczego po wypadku – aż do 30 dni. Warunkiem jest zlecenie naprawy uszkodzonego pojazdu w warsztacie należącym do sieci partnerskiej Warty. Po kradzieży samochodu możesz używać auta zastępczego przez 15 dni.
 • Zorganizowaniem i opłaceniem zakwaterowania z wyżywieniem w 4-gwiazdkowym hotelu do 5 dób.
 • Zorganizowaniem wymiany opon, mycia samochodu, rezerwacji biletu lotniczego, hotelu i taksówki, przy czym koszt tych usług ponosi osoba ubezpieczona.
 • Usługą „night driver”, czyli wynajęciem kierowcy, który odwozi samochód i osoby ubezpieczone we wskazane miejsce.

Ta oferta jest dostępna wyłącznie z ubezpieczeniem AC w Warcie.

Assistance Podróżnik 15

Ubezpieczenie krótkoterminowe, podpisywane na 15 dni. Ta propozycja assistance Warty podpasuje zwłaszcza kierowcom, którzy nie jeżdżą zbyt często w ciągu roku i szukają np. polisy na 2-tygodniowy urlop. Nieważne, gdzie planujesz swój wyjazd: Assistance Podróżnik 15 działa zarówno w Polsce, jak i za granicą. Suma ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł zapewni Ci:

 • holowanie pojazdu do 400 km po awarii, wypadku i zdarzeniach losowych, kiedy nie powiedzie się próba naprawy samochodu na miejscu zdarzenia,
 • wynajem auta zastępczego po kradzieży i wypadku do 10 dni oraz po awarii do 5 dni,
 • dwudniowe zakwaterowanie w hotelu,
 • pomoc informacyjną, medyczną i tłumacza.

Jeżeli masz ubezpieczenie OC lub AC w Warcie, możesz kupić assistance krótkoterminowe w okresie trwania tych umów. Nowi klienci muszą natomiast podpisać umowę OC lub AC.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Warcie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Ubezpiecz się w Warcie

Akademia Punka | Wiedza w pigułce

To warto wiedzieć o assistance

Assistance komunikacyjne
Assistance komunikacyjne na pierwszym miejscu: rośnie popularność usług pomocowo-ratunkowych

Popularność assistance rośnie z roku na rok. Polacy coraz bardziej doceniają tego rodzaju usługi i coraz chętniej się na nie decydują. Najpopularniejsze pozostaje assistance komunikacyjne, ale rośnie także zainteresowanie usługami medycznymi czy assistance domowym. Z raportu „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” wynika, że w 2018 roku z assistance skorzystało ponad 2,3 mln Polaków.

Assistance krótkoterminowe
Jak wybrać assistance krótkoterminowe na wyjazd?

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje teraz assistance krótkoterminowe, które jest idealnym połączeniem funkcjonalności i ceny. Dzięki temu nie musisz podpisywać umowy na rok, a zyskujesz ochronę w czasie wyjazdu. Co trzeba wiedzieć o assistance w podróży? Czy warto z niego skorzystać?

warta assistance źródło pixabay.com
Warta assistance – co obejmuje? Czy warto je mieć?

Awaria auta daleko od domu w środku nocy to Twój największy koszmar? Temu kto zawczasu pomyśli o odpowiednim ubezpieczeniu assistance nie straszna żadna sytuacja awaryjna. Wystarczy, że wykupisz OC w Warcie i już możesz cieszyć się podstawowymi usługami. A może Ty i Twoje auto zasługujecie na królewskie traktowanie i złoty pakiet assistance?

Dowiedz się więcej