Ubezpieczenie nieruchomości | Warta

Sprawdź, ile zapłacisz za polisę w Warcie

Od zorganizowania usługi serwisanta, kiedy zepsuje się lodówka, po opłacenie lokalu zastępczego, kiedy nie możesz dalej mieszkać w lokalu strawionym przez ogień. Ubezpieczenie mieszkania lub domu w Warcie zapewni Ci pomoc zarówno w naprawie sprzętu AGD, jak i w krytycznej sytuacji. Sprawdź szczegóły poniżej!

Zobacz, ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości w Warcie

Oblicz składkę

Warta – ubezpieczenia mieszkania i domu

Do wyboru masz dwa warianty ubezpieczenia mieszkania i domu: Warta Dom i Warta Dom Komfort. Różnią się zakresem ochrony, limitem odpowiedzialności ubezpieczyciela, a także ceną. Dokładny koszt składki zależy zresztą od różnych czynników: np. roku budowy i wartości Twojej nieruchomości, a nawet lokalizacji. Co więcej, możesz za dopłatą rozszerzyć ubezpieczenie mieszkania o dodatkowe świadczenia. Czym różnią się oba warianty? Sprawdź szczegóły!

Jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia nieruchomości Warta Dom?

Warta Dom to podstawowe ubezpieczenie chroniące mieszkanie, dom jednorodzinny, domek letniskowy, garaż i inne budynki. Obejmuje zarówno nieruchomości zbudowane, jak i te w budowie. Co więcej, polisą może też ochronić stałe elementy (wewnętrzne i zewnętrzne), ruchomości domowe i małą architekturę. Do tej ostatniej zalicza się np. ogrodzenie, plac zabaw dla dzieci, oczko wodne czy oświetlenie posesji.

Możesz spersonalizować podstawowe ubezpieczenie mieszkania i domu w Warcie, dokupując:

 • ochronę na wypadek kradzieży z włamaniem,
 • rozszerzoną ochronę na wypadek stłuczeń, która obejmuje m.in. akwarium, terrarium, ściankę z luksferów, szybę piekarnika w zabudowie,
 • pomoc medyczną i usługę naprawy sprzętu AGD, PC oraz RTV w ramach Pomocy Assistance,
 • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dostępne w kilku wariantach. Do wyboru masz OC najemcy, OC lokatora, a także polisę na wypadek szkód wyrządzonych przez dziecko do 13. r. życia.
 • ubezpieczenie NNW dla domowników, w ramach którego Warta pokryje koszty leczenia i wypłaci świadczenie za czasową niezdolność do nauki lub pracy. Sfinansuje też dostosowanie lokalu do potrzeb osoby z niepełnosprawnością,
 • ochronę otoczenia domu, dotyczącą zarówno budowli na posesji (np. altany, bramy), jak i ruchomości (np. mebli i narzędzi ogrodowych),
 • ubezpieczenie roweru w razie kradzieży, wypadku i zdarzeń losowych poza domem. Rowerzysta zyskuje również usługi assistance, m.in. transport jednośladu, zorganizowanie i pokrycie kosztów rehabilitacji.

Warta oferuje pakiet korzyści w ubezpieczeniu mienia, który zawiera m.in.:

 • ochronę rzeczy podczas przeprowadzki,
 • świadczenie po wyłudzeniu gotówki metodami typu „na wnuczka” czy „na policjanta”,
 • sfinansowanie leczenia kota lub psa,
 • ochronę mienia pożyczonego (np. sprzętu sportowego) i służbowego (np. laptopa na home office).

Jeszcze więcej korzyści z polisą Warta Dom Komfort

Ubezpieczenie mieszkania Warta Dom Komfort to opcja dla właścicieli nieruchomości o minimalnej wartości 100 000 zł. Formuła All Risks gwarantuje ochronę na wypadek wszystkich zdarzeń, których nie ma w wyłączeniach odpowiedzialności. Ta oferta wyróżnia się usługami niedostępnymi w Warcie Dom, np. opcją uwzględnienia udaru mózgu i zawału serca w ubezpieczeniu NNW. Ogrodnicy doceniają możliwość ochrony roślinności: krzewów i drzew zasadzonych w gruncie, a podróżnicy – świadczenia za sprzęt:

 • utracony, uszkodzony lub zniszczony wskutek zdarzeń losowych,
 • skradziony z pokoju hotelowego czy bagażnika pojazdu.

Warta Dom Komfort jest przeznaczona również dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i używających specjalistycznego sprzętu (innego niż biurowy). Mogą go objąć ubezpieczeniem ruchomości domowych – aż do 10 000 zł. Tylko w tym wariancie poszerzysz zakres terytorialny ubezpieczenia OC w życiu prywatnym o Kanadę i USA.

Jednym z atutów pakietu jest ubezpieczenie rzeczy gości do 10 000 zł i możliwość ochrony ruchomości domowych w garażu oraz pomieszczeniach przynależnych (np. komórce lokatorskiej) aż do 100% sumy ubezpieczenia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Warcie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0
Kup ubezpieczenie nieruchomości

Co warto wiedzieć przed zakupem ubezpieczenia nieruchomości?

Koniecznie przeczytaj

ubezpieczenie mieszkania
Najczęściej popełniane błędy przy zakupie ubezpieczenia mieszkania

Kupiłeś nieruchomość i stoisz przed wyborem odpowiedniej polisy? A może chcesz przedłużyć swoje obecne ubezpieczenie mieszkania i nie wiesz, na co się zdecydować? Sprawdź, jakich błędów nie popełnić, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto i należnie chronić swoje cztery kąty.Najczęściej popełniane błędy przy zakupie ubezpieczenia mieszkania mogą zniweczyć taką ochronę! Na co uważać?

czy ubezpieczenie pomostowe jest zwracane
Ochrona dla banku, ale czy dla kredytobiorcy? Ubezpieczenia pomostowe w praktyce

Ubezpieczenie pomostowe to jeden z obowiązkowych składników kredytu hipotecznego. Niewiele osób jednak wie, czym w zasadzie jest owa polisa i kogo chroni. Jakie zmiany szykują się w związku z podpisaną 16 sierpnia 2022 r. przez prezydenta nowelizacją ustawy? Ile wynosi ubezpieczenie pomostowe i jakie stawki obowiązują w mBanku, PKO BP czy Alior Banku. Odpowiadamy!

koszt ubeezpieczenia fotowoltaiki
Ile kosztuje ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne znajdują się w coraz większej ilości gospodarstw domowych. Jako, że taka instalacja kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, a może również wyrządzić szkody w budynku na którym jest zamontowana, warto ją ubezpieczyć. Jakie są jego opcje ubezpieczenia i ile to kosztuje?

Ubezpieczenie garażu – przed czym chroni i ile kosztuje?

W naszych garażach stoją coraz droższe samochody, a do tego w takich miejscach przechowywanych jest wiele innych rzeczy, w tym np. narzędzia czy rowery. Rozsądnym krokiem jest zatem ubezpieczenie garażu. Czy zawsze będzie to możliwe i w jakim zakresie chroni polisa?

Dowiedz się jeszcze więcej