Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania i domu w Warta?

Kup ubezpiecznie nieruchomości w Warta

Od zorganizowania usługi serwisanta, kiedy zepsuje się lodówka, po opłacenie lokalu zastępczego, kiedy nie możesz dalej mieszkać w lokalu strawionym przez ogień. Ubezpieczenie mieszkania lub domu w Warcie zapewni Ci pomoc zarówno w naprawie sprzętu AGD, jak i w krytycznej sytuacji.

Kup ubezpiecznie nieruchomości w Warta

Oblicz składkę

Ubezpieczenie mieszkania i domu w Warcie

Ubezpieczenie nieruchomości w Warcie jest dostępne w wariantach Warta Dom i Warta Dom Komfort, różniących się zakresem ochrony i limitami odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody. O ile możesz rozszerzyć obie wersje o dodatkową ochronę, o tyle niektóre świadczenia są dostępne tylko dla klientów decydujących się na Wartę Dom Komfort.

Jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia nieruchomości Warta Dom?

Warta Dom chroni mieszkanie, dom jednorodzinny, domek letniskowy, garaż i inne budynki – zarówno użytkowane, jak i w trakcie budowy. Ubezpieczenie obejmuje także stałe elementy (wewnętrzne i zewnętrzne), ruchomości domowe i małą architekturę, do której zalicza się np. ogrodzenie, plac zabaw dla dzieci, oczko wodne czy oświetlenie posesji.

Możesz spersonalizować podstawowe ubezpieczenie mieszkania i domu w Warcie, dokupując:

 • ochronę na wypadek kradzieży z włamaniem,
 • rozszerzoną ochronę na wypadek stłuczeń, która obejmuje m.in. akwarium, terrarium, ściankę z luksferów, szybę piekarnika w zabudowie,
 • pomoc medyczną i usługę naprawy sprzętu AGD, PC oraz RTV w ramach Pomocy Assistance,
 • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w kilku wariantach: z zakresem terytorialnym obejmującym cały świat poza Kanadą i USA, na wypadek szkód wyrządzonych przez dziecko poniżej 13. roku życia oraz dla wynajmujących i najemców,
 • ubezpieczenie NNW dla domowników, w ramach którego Warta pokrywa koszty leczenia, wypłaca świadczenie za czasową niezdolność do nauki i pracy oraz finansuje dostosowanie lokalu do potrzeb osoby z niepełnosprawnością,
 • ochronę otoczenia domu, dotyczącą zarówno budowli na posesji (np. altany, bramy), jak i ruchomości (np. mebli i narzędzi ogrodowych),
 • ubezpieczenie roweru w razie kradzieży, wypadku i zdarzeń losowych poza domem. Rowerzysta zyskuje również usługi assistance, m.in. transport jednośladu, zorganizowanie i pokrycie kosztów rehabilitacji.

Warta oferuje pakiet korzyści w ubezpieczeniu mienia, który zawiera m.in.:

 • ochronę rzeczy podczas przeprowadzki,
 • świadczenie po wyłudzeniu gotówki metodami typu „na wnuczka” czy „na policjanta”,
 • sfinansowanie leczenia kota lub psa,
 • ochronę mienia pożyczonego (np. sprzętu sportowego) i służbowego (np. laptopa na home office).

Jeszcze więcej korzyści z ubezpieczeniem nieruchomości Warta Dom Komfort

Ubezpieczenie Warta Dom Komfort to opcja dla właścicieli nieruchomości o minimalnej wartości 100 000 zł. Formuła All Risks gwarantuje ochronę na wypadek wszystkich zdarzeń, których nie ma w wyłączeniach odpowiedzialności.

Ta oferta cechuje się usługami niedostępnymi w Warcie Dom, np. opcją uwzględnienia udaru mózgu i zawału serca w ubezpieczeniu NNW. Ogrodnicy doceniają możliwość ochrony roślinności: krzewów i drzew zasadzonych w gruncie, a podróżnicy – świadczenia za sprzęt:

 • utracony, uszkodzony lub zniszczony wskutek zdarzeń losowych,
 • skradziony z pokoju hotelowego czy bagażnika pojazdu.

Warta Dom Komfort jest przeznaczona również dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i używających specjalistycznego sprzętu (innego niż biurowy). Mogą go objąć ubezpieczeniem ruchomości domowych – aż do 10 000 zł. Tylko w tym wariancie poszerzysz zakres terytorialny ubezpieczenia OC w życiu prywatnym o Kanadę i USA.

Jednym z atutów pakietu jest ubezpieczenie rzeczy gości do 10 000 zł i możliwość ochrony ruchomości domowych w garażu oraz pomieszczeniach przynależnych (np. komórce lokatorskiej) aż do 100% sumy ubezpieczenia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Warta przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0
Kup ubezpieczenie nieruchomości

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów na 2022 rok
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia i jaki pojawią się jeszcze w kolejnych miesiącach.

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2022 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii