Ubezpieczenie nieruchomości | Warta

Sprawdź, ile zapłacisz za polisę w Warcie

Od zorganizowania usługi serwisanta, kiedy zepsuje się lodówka, po opłacenie lokalu zastępczego, kiedy nie możesz dalej mieszkać w lokalu strawionym przez ogień. Ubezpieczenie mieszkania lub domu w Warcie zapewni Ci pomoc zarówno w naprawie sprzętu AGD, jak i w krytycznej sytuacji. Sprawdź szczegóły poniżej!

Zobacz, ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości w Warcie

Oblicz składkę

Warta – ubezpieczenia mieszkania i domu

Do wyboru masz dwa warianty ubezpieczenia mieszkania i domu: Warta Dom i Warta Dom Komfort. Różnią się zakresem ochrony, limitem odpowiedzialności ubezpieczyciela, a także ceną. Dokładny koszt składki zależy zresztą od różnych czynników: np. roku budowy i wartości Twojej nieruchomości, a nawet lokalizacji. Co więcej, możesz za dopłatą rozszerzyć ubezpieczenie mieszkania o dodatkowe świadczenia. Czym różnią się oba warianty? Sprawdź szczegóły!

Jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia nieruchomości Warta Dom?

Warta Dom to podstawowe ubezpieczenie chroniące mieszkanie, dom jednorodzinny, domek letniskowy, garaż i inne budynki. Obejmuje zarówno nieruchomości zbudowane, jak i te w budowie. Co więcej, polisą może też ochronić stałe elementy (wewnętrzne i zewnętrzne), ruchomości domowe i małą architekturę. Do tej ostatniej zalicza się np. ogrodzenie, plac zabaw dla dzieci, oczko wodne czy oświetlenie posesji.

Możesz spersonalizować podstawowe ubezpieczenie mieszkania i domu w Warcie, dokupując:

 • ochronę na wypadek kradzieży z włamaniem,
 • rozszerzoną ochronę na wypadek stłuczeń, która obejmuje m.in. akwarium, terrarium, ściankę z luksferów, szybę piekarnika w zabudowie,
 • pomoc medyczną i usługę naprawy sprzętu AGD, PC oraz RTV w ramach Pomocy Assistance,
 • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dostępne w kilku wariantach. Do wyboru masz OC najemcy, OC lokatora, a także polisę na wypadek szkód wyrządzonych przez dziecko do 13. r. życia.
 • ubezpieczenie NNW dla domowników, w ramach którego Warta pokryje koszty leczenia i wypłaci świadczenie za czasową niezdolność do nauki lub pracy. Sfinansuje też dostosowanie lokalu do potrzeb osoby z niepełnosprawnością,
 • ochronę otoczenia domu, dotyczącą zarówno budowli na posesji (np. altany, bramy), jak i ruchomości (np. mebli i narzędzi ogrodowych),
 • ubezpieczenie roweru w razie kradzieży, wypadku i zdarzeń losowych poza domem. Rowerzysta zyskuje również usługi assistance, m.in. transport jednośladu, zorganizowanie i pokrycie kosztów rehabilitacji.

Warta oferuje pakiet korzyści w ubezpieczeniu mienia, który zawiera m.in.:

 • ochronę rzeczy podczas przeprowadzki,
 • świadczenie po wyłudzeniu gotówki metodami typu „na wnuczka” czy „na policjanta”,
 • sfinansowanie leczenia kota lub psa,
 • ochronę mienia pożyczonego (np. sprzętu sportowego) i służbowego (np. laptopa na home office).

Jeszcze więcej korzyści z polisą Warta Dom Komfort

Ubezpieczenie mieszkania Warta Dom Komfort to opcja dla właścicieli nieruchomości o minimalnej wartości 100 000 zł. Formuła All Risks gwarantuje ochronę na wypadek wszystkich zdarzeń, których nie ma w wyłączeniach odpowiedzialności. Ta oferta wyróżnia się usługami niedostępnymi w Warcie Dom, np. opcją uwzględnienia udaru mózgu i zawału serca w ubezpieczeniu NNW. Ogrodnicy doceniają możliwość ochrony roślinności: krzewów i drzew zasadzonych w gruncie, a podróżnicy – świadczenia za sprzęt:

 • utracony, uszkodzony lub zniszczony wskutek zdarzeń losowych,
 • skradziony z pokoju hotelowego czy bagażnika pojazdu.

Warta Dom Komfort jest przeznaczona również dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i używających specjalistycznego sprzętu (innego niż biurowy). Mogą go objąć ubezpieczeniem ruchomości domowych – aż do 10 000 zł. Tylko w tym wariancie poszerzysz zakres terytorialny ubezpieczenia OC w życiu prywatnym o Kanadę i USA.

Jednym z atutów pakietu jest ubezpieczenie rzeczy gości do 10 000 zł i możliwość ochrony ruchomości domowych w garażu oraz pomieszczeniach przynależnych (np. komórce lokatorskiej) aż do 100% sumy ubezpieczenia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Warcie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kup ubezpieczenie nieruchomości

Co warto wiedzieć przed zakupem ubezpieczenia nieruchomości?

Koniecznie przeczytaj

koszt ubeezpieczenia fotowoltaiki
Ile kosztuje ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne znajdują się w coraz większej ilości gospodarstw domowych. Jako, że taka instalacja kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, a może również wyrządzić szkody w budynku na którym jest zamontowana, warto ją ubezpieczyć. Jakie są jego opcje ubezpieczenia i ile to kosztuje?

Przed czym chroni ubezpieczenie garażu? Zobacz, ile to kosztuje!

W naszych garażach stoją coraz droższe samochody, a do tego w takich miejscach przechowywanych jest wiele innych rzeczy, w tym np. narzędzia czy rowery. Rozsądnym krokiem jest zatem ubezpieczenie garażu. Czy zawsze będzie to możliwe i w jakim zakresie chroni polisa?

Dowiedz się jeszcze więcej