NNW | Warta

Policz składkę za NNW w Warcie

Jeżeli kierowca i pasażerowie Twojego samochodu zostaną poszkodowani w wypadku komunikacyjnym, ubezpieczenie NNW w Warcie zapewni im świadczenie za trwałe uszczerbki na zdrowiu i pokryje koszty leczenia. Dzięki specjalnej ofercie rodzina zmarłego kierowcy otrzyma do 300 000 zł więcej.

Kalkulator OC/AC i NNW

Porównaj ceny

Co obejmuje ubezpieczenie NNW komunikacyjne w Warcie?

Ubezpieczenie NNW w Warcie zapewnia ochronę finansową kierowcy i pasażerów poszkodowanych wskutek wydarzeń związanych z ubezpieczonym pojazdem. Do takich sytuacji zalicza się m.in.:

 • zderzenia z innym samochodem, rowerzystą, zwierzęciem,
 • przytrzaśnięcie dłoni drzwiami podczas wsiadania do auta lub wysiadania z niego,
 • złamanie stopy w wyniku upuszczenia ciężaru podczas bezpośredniego rozładowywania lub załadowywania samochodu,
 • potrącenie przez auto, które zboczyło z trasy i wjechało w samochód naprawiany podczas postoju,
 • wybuchy i pożary.

Warta wypłaca świadczenia za uszkodzenia ciała, rozstrój zdrowia i śmierć osób ubezpieczonych. Wysokość odszkodowania zależy natomiast od stopnia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Kwotę oblicza się na podstawie tabeli oceny procentowej i sumy ubezpieczenia wynoszącej od 5000 zł do 100 000 zł na każdą osobę. Ochrona jest aktywna zarówno w Polsce, jak i w i innych krajach europejskich. Działa również na terenie Izraela, Maroka, Tunezji, a dodatkowo na europejskich terytoriach Turcji i Rosji.

Jakie koszty zwraca Warta?

Dzięki ubezpieczeniu NNW w Warcie kierowcy i inne osoby poszkodowane mogą liczyć na wsparcie finansowe. W ramach polisy otrzymają oni pomoc w zakresie transportu do miejsca zamieszkania lub placówki medycznej w Polsce. Co więcej, mogą oni liczyć na zwrot kosztów leczenia do 2000 zł w Polsce (o ile nie pokrywa ich inne ubezpieczenie).

Warta zalicza do kosztów leczenia również wydatki na:

 • pomoc ambulatoryjną i lekarską,
 • przewóz z miejsca zdarzenia do szpitala,
 • pobyt w szpitalu,
 • badania, zabiegi, operacje (z wykluczeniem plastycznych),
 • lekarstwa,
 • środki opatrunkowe i pomocnicze,
 • środki ortopedyczne.

Z kolei bliscy osób zmarłych wskutek nieszczęśliwego wypadku mogą otrzymać zwrot kosztów sprowadzenia zwłok lub prochów do Polski.

Ubezpieczenie NNW Bezpieczna Rodzina w Warcie

Warta poleca klientom rozszerzenie ubezpieczenia NNW jako zabezpieczenie finansowe dla rodziny kierowcy na wypadek jego śmierci w wypadku komunikacyjnym. Najtańszy pakiet kosztuje 29 zł i powiększa świadczenie o 100 000 zł. Z kolei składka w wysokości 49 zł zapewnia dodatkowe 150 000 zł. Po wniesieniu 99 zł bliscy zmarłego kierowcy dostaną aż 300 000 zł więcej. Trzeba jednak wiedzieć, że to rozszerzenie NNW w Warcie ma pewne ograniczenia. Klauzula jest dostępna tylko dla właścicieli samochodów osobowych i ciężarowych, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 t.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Warcie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kup polisę w Warcie

Baza wiedzy o NNW

Poczytaj, zanim kupisz

Odszkodowania komunikacyjne. Jak uzyskać odszkodowanie z OC, AC, NNW
Odszkodowania komunikacyjne. Jak uzyskać odszkodowanie z OC, AC, NNW

Jeśli zostałeś poszkodowany w kolizji, należy Ci się odszkodowanie. Jakie? To zależy od zdarzenia. Przeczytaj ten poradnik, a jeśli przytrafi Ci się jakaś szkoda, będziesz wiedział, jak postąpić w tej sytuacji i z której polisy uzyskać odszkodowanie.

Warto kupić NNW motocyklisty
Gdzie kupić ubezpieczenie NNW motocyklisty? Czy warto?

Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) to produkt, który powinien szczególnie zainteresować motocyklistów – jak pokazują statystyki, ta grupa jest najbardziej narażona na kolizje drogowe.

NNW w żłobku – jak wybrać odpowiednią polisę?

Bezpieczeństwo dziecka podczas pobytu w żłobku zapewnia placówka. Przepisy dotyczące zasad BHP są restrykcyjne. Wszędzie jednak gdzie jest człowiek, może pojawić się błąd. Chwila nieuwagi i wypadek gotowy. Posyłasz swoje dziecko do żłobka? Wykup polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Ubezpiecz siebie i dziecko!

Przeczytaj w Akademii