Muzycy mają fioła na punkcie swoich instrumentów. Nadają im imiona, rozmawiają z nimi, traktują jak członków rodziny i są w stanie poświęcić dla nich życie. Legenda bluesa B.B. King podobno wbiegł do płonącego budynku, żeby uratować swoją ukochaną gitarę marki Gibson, której później nadał imię Lucille – na cześć kobiety, o którą pobili się amanci, powodując tym samym rzeczony pożar.
Kolejną niszą na rynku ubezpieczeń okazuje się być ubezpieczenie dla muzyka – polisa chroniąca instrumenty muzyczne i wszystkie związane z tą dziedziną sztuki sprzęty, np. zapisy nutowe, wzmacniacze, futerały, a także laptopy dj’ów.
Czytaj także: Ubezpieczenie dla zespołu weselnego, czyli odpowiedzialność wodzireja
Muzycy obawiają się kradzieży, zniszczenia lub zagubienia ukochanego instrumentu. Dlatego szukają ofert, które pozwolą im ubezpieczyć swoje mienie, od którego często zależy ich utrzymanie. Jak wiadomo nie ma takiej rzeczy, której się nie ubezpieczy, ale na rynku brakuje produktów dedykowanych artystom, którzy poruszają się i tworzą w świecie dźwięków. Sprawą zainteresował się indyjski magazyn codzienny The Times of India, który pyta Bajaj Allianz General Insurance o możliwość ubezpieczenia instrumentu. Przedstawiciel działu zajmującego się rozwojem nowych produktów R Suresh Nair przewiduje wzrost zainteresowania tego typu ofertą, podając przykład skrzypaczki, która chciała ubezpieczyć swoje palce.
Czytaj także: Odszkodowanie w centach od obrażonego ubezpieczyciela
Również w Polsce wiemy, że nie tylko celebrytom przysługuje prawo wykupienia nietypowej polisy. Problem może stanowić wycena przedmiotu ubezpieczenia. O ile dla wielu artystów (zwłaszcza tych, o których opowiada się anegdoty i wokół których krążą legendy) instrument ma przede wszystkim ogromną wartość sentymentalną, o tyle jest kilka czynników, które ubezpieczyciel weźmie pod uwagę podczas tworzenia indywidualnej oferty i raczej nie będzie to miłość artysty do swojego sprzętu. Będą się liczyć między innymi: wiek, marka, stan i faktyczna wartość instrumentu, a także dokonania właściciela.
Czytaj także: Ubezpieczenia ślubne – USA mówi im „tak”
Znany na całym świecie muzyk pochodzący z Indii Vishwa Mohan Bhatt wypowiada się w imieniu swojego pokolenia, mówiąc: „Pieniężna rekompensata nie jest w stanie pokryć straty emocjonalnej. Uszkodzony instrument łamie serce muzyka.”
Żródło: https://timesofindia.indiatimes.com/
Foto: by ZUU Mumu Entertainment, via Wikimedia Commons
Czytaj także: Od mebli po ubezpieczenie, czyli polisa z Ikei
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.
Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.