Chroń swoją Lucille! – ubezpieczenie dla muzyka

Aktualizacja:
Chroń swoją Lucille! – ubezpieczenie dla muzyka

Muzycy mają fioła na punkcie swoich instrumentów. Nadają im imiona, rozmawiają z nimi, traktują jak członków rodziny i są w stanie poświęcić dla nich życie. Legenda bluesa B.B. King podobno wbiegł do płonącego budynku, żeby uratować swoją ukochaną gitarę marki Gibson, której później nadał imię Lucille – na cześć kobiety, o którą pobili się amanci, powodując tym samym rzeczony pożar.

Kolejną niszą na rynku ubezpieczeń okazuje się być ubezpieczenie dla muzyka – polisa chroniąca instrumenty muzyczne i wszystkie związane z tą dziedziną sztuki sprzęty, np. zapisy nutowe, wzmacniacze, futerały, a także laptopy dj’ów.

Czytaj także: Ubezpieczenie dla zespołu weselnego, czyli odpowiedzialność wodzireja

Muzycy obawiają się kradzieży, zniszczenia lub zagubienia ukochanego instrumentu. Dlatego szukają ofert, które pozwolą im ubezpieczyć swoje mienie, od którego często zależy ich utrzymanie. Jak wiadomo nie ma takiej rzeczy, której się nie ubezpieczy, ale na rynku brakuje produktów dedykowanych artystom, którzy poruszają się i tworzą w świecie dźwięków. Sprawą zainteresował się indyjski magazyn codzienny The Times of India, który pyta Bajaj Allianz General Insurance o możliwość ubezpieczenia instrumentu. Przedstawiciel działu zajmującego się rozwojem nowych produktów R Suresh Nair przewiduje wzrost zainteresowania tego typu ofertą, podając przykład skrzypaczki, która chciała ubezpieczyć swoje palce.

Czytaj także: Odszkodowanie w centach od obrażonego ubezpieczyciela

Również w Polsce wiemy, że nie tylko celebrytom przysługuje prawo wykupienia nietypowej polisy. Problem może stanowić wycena przedmiotu ubezpieczenia. O ile dla wielu artystów (zwłaszcza tych, o których opowiada się anegdoty i wokół których krążą legendy) instrument ma przede wszystkim ogromną wartość sentymentalną, o tyle jest kilka czynników, które ubezpieczyciel weźmie pod uwagę podczas tworzenia indywidualnej oferty i raczej nie będzie to miłość artysty do swojego sprzętu. Będą się liczyć między innymi: wiek, marka, stan i faktyczna wartość instrumentu, a także dokonania właściciela.

Czytaj także: Ubezpieczenia ślubne – USA mówi im „tak”

Znany na całym świecie muzyk pochodzący z Indii Vishwa Mohan Bhatt wypowiada się w imieniu swojego pokolenia, mówiąc: „Pieniężna rekompensata nie jest w stanie pokryć straty emocjonalnej. Uszkodzony instrument łamie serce muzyka.”

Żródło: https://timesofindia.indiatimes.com/

Foto: by ZUU Mumu Entertainment, via Wikimedia Commons

Czytaj także: Od mebli po ubezpieczenie, czyli polisa z Ikei


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej