Najdroższe samochody w Polsce - kogo na nie stać i ile trzeba wydać?

Aktualizacja:
najdroższe samochody w Polsce

Sprawdziliśmy ile w Polsce w 2018 r. zostało zarejestrowanych najdroższych samochodów. Sprawdziliśmy też, ile trzeba zapłacić za najdroższe samochody w Polsce. Kogo na to stać?

Niedawno sprawdziliśmy, jakie samochody są najdroższe na świecie. Teraz sprawdzimy, ile luksusowych samochodów rejestruje się rocznie w Polsce i jakie marki premium cieszą się największym powodzeniem wśród Polaków. Zastanowimy się też, kogo jest stać na kupno i użytkowanie takich aut.

Najdroższe samochody w Polsce – dane

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR opublikował pod koniec ubiegłego roku wstępne podsumowanie 2018 roku. Dowiedzieliśmy się z niego m.in., że najpopularniejszą marką w Polsce w 2018 r. była Skoda, a tuż za nią znalazły się Volkswagen i Toyota.

W podsumowaniu tym znalazły się nie tylko samochody “dla każdego”, ale też takie, na które stać tylko nielicznych. Wśród tych aut są takie, których liczbę zarejestrowanych egzemplarzy można liczyć w tysiącach sztuk i takie, których w 2018 r. zarejestrowanych zostały pojedyncze egzemplarze.

Samochody najpopularniejsze z najdroższych

Ogólna liczba aut marek premium zarejestrowanych w Polsce w 2018 r. wyniosła 71 555 szt. To – jakby nie patrzeć – całkiem spora liczba. Największy udział w liczbie zarejestrowanych aut luksusowych miały:

  • Mercedes-Benz (19 410 zarejestrowanych egzemplarzy),
  • BMW (15 066 zarejestrowanych egzemplarzy),
  • Audi (14 276 zarejestrowanych egzemplarzy),
  • Volvo (10 361 zarejestrowanych egzemplarzy).

Oczywiście w ofercie tych marek są też auta “budżetowe” (biorąc pod uwagę cenę najdroższych modeli) – np. Mercedes-Benz Klasy A (od 97 600 zł), BMW serii 1 (od 121 200 zł), Audi A1 (od 87 300 zł) czy Volvo V40 (od 100 300 zł).

Kilkanaście minut z konfiguratorem na stronie np. Mercedesa wystarczy żeby podnieść cenę Klasy S (od 415 000 zł) o ponad 200 tys. Zł. Nadal będzie to jednak samochód marki, którą w miarę często widujemy na ulicach.

I te najrzadsze

Sprawdzimy teraz, ile w 2018 r. zostało zarejestrowanych samochodów najdroższych, a przy tym takich, które możemy spotkać na ulicach bardzo rzadko. Pokażemy 6 takich samochodów.

Najdroższe samochody w Polsce : Maserati

W 2018 r. w Polsce zostało zarejestrowanych 109 tych włoskich samochodów z trójzębem w logo. W Polsce oferowane są następujące modele Maserati: Levante, Quattroporte, Ghibli, Gran Cabrio Range i GranTurismo Range. Najtańsze Maserati – model Ghibli Diesel (275 KM, V6, 3.0 turbo) kosztuje od 85 632 euro (tj. co najmniej 368 200,47 zł). Chcąc kupić najdroższy model Maserati (Quattroporte S Q4) musiałbyś wyjąć z portfela co najmniej 141 452 euro, czyli 608 215,31 zł. W zamian za to dostaniesz 4-drzwiowego sedana napędzanego 3-litrowym silnikiem benzynowym bi-turbo o mocy 430 KM.

https://punkta.pl/akademia/ranking/najtansze-oc/

Najdroższe samochody w Polsce: Aston Martin

Jeśli mowa o najdroższych samochodach w Polsce, to nie może zabraknąć tej marki. Kolej na Aston Martina, samochód, którym w wielu filmach jeździł agent 007, James Bond. Polski importer nie podaje cen sprzedawanych przez siebie – zarówno nowych jak i używanych – samochodów. Ogranicza się tylko do pokazania sprzedawanych modeli (Vantage, DB11, DBS Superleggera i Rapide S). Ceny można za to znaleźć w serwisie z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Za Aston Martina musiałbyś zapłacić co najmniej 279 900 euro (tj. 839 644,02 zł). Za tyle można kupić dwuletniego DB11 z przebiegiem zaledwie 20 km. Najwięcej, bo 394 240 euro (tj. 1 182 641,15 zł) kosztuje Vanquish z 2017 r. z symbolicznym przebiegiem 21 km.

Najdroższe samochody w Polsce: Bentley

Liczba zarejestrowanych samochodów tej marki w całym 2018 r. wyniosła 62 szt. W Polsce dostępne są 4 modele tego samochodu (Mulsanne, Betayga, Flying Spur, Continental), z których każdy występuje w co najmniej 3 wersjach. Także i ceny tych aut nie są podawane. Być może importer wychodzi z założenia, że jeżeli pytasz o cenę samochodu, to cię na niego nie stać. W jednym z serwisów z ogłoszeniami motoryzacyjnymi znaleźliśmy 24 nowe Bentleye. Kosztują od 1 169 500 zł (za Bentleya Bentayaga z benzynowym silnikiem V8  mocy 550 KM) do 2 415 000 zł. Na tyle wyceniony został Bentley Mulsanne napędzany benzynowym silnikiem V8 rozwijającym 512 KM. Z pewnością jeśli znajdzie nabywcę, będzie to jedno z najdroższych aut na naszych drogach.

Najdroższe samochody w Polsce: Ferrari

Za najtańsze auto z czarnym koniem w logo (w 2018 r. w Polsce zarejestrowano 37 egzemplarzy) trzeba zapłacić co najmniej 1 079 000 zł (tyle kosztuje nowy model Portofino). Najdroższym z 4 Ferrari znalezionych przeze mnie w jednym z serwisów z ogłoszeniami motoryzacyjnymi był model 488 kosztujący 2 750 000 zł. Za tę cenę dostajesz supersamochód napędzany 4-litrowym silnikiem o mocy 720 KM.

Lamborghini

Także i importer tej włoskiej marki nie informuje o tym, ile trzeba zapłacić za sprzedawane przez niego samochody. W serwisie ogłoszeniowym, w którym sprawdzałem już kilkakrotnie ceny najdroższych samochodów w Polsce, znalazłem tylko jedno nowe Lamborghini – kosztujący 1 193 758 zł model Huracan. Za tę cenę dostajesz samochód napędzany benzynowym silnikiem o pojemności 5,2 l i mocy 610 KM z napędem przekazywanym na 4 koła. Za najtańsze używane Lamborgini (model Huracan z 2004 r.) zapłacisz 249 000 zł. Najdroższe (Aventador z 2016 r.) kosztuje 2 050 000 zł.

Najdroższe samochody w Polsce: Rolls Royce

Rolls-Royce, to bez wątpienia producent najbardziej luksusowych, a co za tym idzie najdroższych aut na świecie. Samochodów tych nie trzeba przedstawiać, bo jeździły nimi  koronowane głowy czy gwiazdy popkultury. Samochody tej marki dostępne są w Polsce. W warszawskim salonie Rolls-Royce’a znajdziesz 10 modeli tego samochodu – od kabrioletu Dawn, przez SUV-a Cullinan aż do Phantoma. Ceny? Nie są podawane. W serwisie z ogłoszeniami motoryzacyjnymi znalazłem 2 nowe Rolls-Royce’y Wraith. Pierwszy z nich kosztuje 1 944 000 zł, a drugi – 2 036 000 zł. Nieco większa jest oferta aut używanych (z rocznika co najmniej 2014). Najmniej – „zaledwie” 799 900 zł – trzeba zapłacić za model Ghost, pod maską którego pracuje silnik V12 o mocy 570 KM. Najdroższym używanym Rolls Roycem jest Dawn Black Badge kosztujący 2 250 000 zł.

Przyjemność jeżdżenia luksusowym samochodem kosztuje. I to niemało. Mimo tego cieszą się w Polsce popularnością (wprost proporcjonalną do ceny). Liczba modeli wymienionych powyżej marek zarejestrowanych w Polsce w 2018 r. wyniosła 258 szt. Największą popularnością cieszyło się Maserati (42,25 proc. udziału). Na drugim miejscu – z udziałem 24,03 proc. – znalazł się Bentley, a na trzecim – Ferrari (14,34 proc.). Liczba zarejestrowanych przedstawicieli pozostałych 3 marek wyniosła 50 szt. Zaskoczeniem – przynajmniej dla mnie – jest liczba zarejestrowanych w ubiegłym roku Rolls Royce’ów (17 szt.).

Najdroższe samochody świata –  ubezpieczenie

Niby dużo pieniędzy to nie problem, ale najdroższe samochody wcale nie jest łatwo ubezpieczyć. O ile OC nie powinno stanowić problemu, o tyle z AC może być trudno. Przekonał się o tym nasz klient, właściciel nie najmłodszego Ferrari, które w zakresie auto casco zgodził się ubezpieczyć na polskim rynku tylko jeden ubezpieczyciel.

Ile może kosztować ubezpieczenie dla takiego pojazdu? OC nie powinno być znacząco droższe, a jeśli chodzi o AC, to jeśli policzymy na zasadzie proporcji i przyjmiemy, że auto warte ok. 30 tys. można ubezpieczyć w zakresie AC za ok. 500 zł, to ubezpiecznie AC dla pojazdu wartego 1 mln złotych będzie kosztowało  minimalnie ok. 17 tys. złotych. W przypadku aut jeszcze droższych, czyli wartych ponad 2 miliony złotych, kwoty mogą być zawrotne.

Zobacz także: Ranking sprzedaży samochodów


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej