Ubezpieczenia OC Opole – już od 307 zł!

Aktualizacja:
opole

W 2020 r. średnia cena ubezpieczenia OC dla osób zamieszkujących Opole wyniosła 612 zł. W porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi jest to najniższa składka w Polsce. Wielu kierowcom udało się jednak kupić OC w jeszcze korzystniejszej kwocie. Najmniej zapłacił 62-letni posiadacz Renault Espace IV 1,9 dCi z 2005 roku. Wydał on zaledwie 307 złotych.

Opole to jedno z najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba samochodów osobowych w tym regionie przekroczyła 600 sztuk na tysiąc osób. Czy mnogość pojazdów na drogach wiąże się z większą wypadkowością? Sprawdź, ile kosztuje najtańsze OC w Opolu!

Wypadkowość a tanie OC w Opolu

Jak powszechnie wiadomo, ustalając sumę za ubezpieczenie OC, bierze się pod uwagę wiele czynników. Należą do nich między innymi model i rocznik pojazdu, a także wiek i staż kierowcy. Do ważnych elementów należy również wypadkowość na danym terenie. A ta, według policyjnych statystyk, jest bardzo niska. W poprzednim roku w Opolu i okolicznych miejscowościach doszło do 488 wypadków, w których 65 osób zostało zabitych, a 538 rannych.

Pod względem liczby wypadków drogowych w poszczególnych regionach Polski Opole wygląda bardzo dobrze. Lepiej wypada jedynie podlaskie, gdzie odnotowano w sumie 430 zdarzeń drogowych. Takie statystyki przekładają się na niską cenę za polisy samochodowe. Tanie ubezpieczenie OC w Opolu to zatem żaden mit!

Znajdź tanie OC w Opolu. Sprawdź, czy kupisz polisę za mniej niż 400 zł!

Jaki jest koszt ubezpieczenia OC w Opolu? Średnia składka wynosi 612 zł. To mniej niż w innych polskich miastach. Niemniej jednak niektórym kierowcom udało się znaleźć jeszcze lepszą ofertę. Najtaniej, bo 307 zł, zapłacił 62-letni posiadacz Renault Espace IV z 2005 r. Niewiele więcej (370 zł) wydała 53-letnia właścicielka Chevroleta Spark 1,0 MR 13 z 2013 r. Za pomocą porównywarki Punkta, tanie ubezpieczenie OC nabył również 74-letni kierowca poruszający się Suzuki SX-4 S-CROSS z 2017 roku. Za swoją polisę zapłacił on 394 zł. Dobrą ofertę wyszukał też 42-letni kierowca Peugeota 308 II z 2014 r. Wysokość jego składki ubezpieczeniowej wyniosła tylko 380 zł.

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych miastach?

Przyznasz, że ceny te wyglądają naprawdę korzystnie? Jeśli jednak płacisz więcej lub nie jesteś zadowolony z zaproponowanej stawki OC, skorzystaj z porównywarki. Wpisz swoje dane oraz informacje dotyczące pojazdu i sprawdź, czy otrzymasz ciekawszą ofertę.

Ubezpieczenie OC czy AC? Kiedy przyda się Autocasco?

Oprócz obowiązkowej polisy OC warto również zdecydować na dobrowolne ubezpieczenie AC. Autocasco to mądry wybór, jeśli posiadasz nowy pojazd, który niemało Cię kosztował. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie AC? Otóż na pewno nie możesz się kierować tylko i wyłącznie ceną – ona gra tutaj drugoplanową rolę. Przede wszystkim sprawdź, co zawiera dana oferta i wybierz to, czego naprawdę potrzebujesz. Przykładowo, Autocasco może obejmować naprawę niewielkich uszkodzeń, pomoc drogową czy odszkodowanie w sytuacji szkody częściowej lub całkowitej. Kluczem do sukcesu jest zestawienie ofert różnych ubezpieczycieli działających na polskim rynku – a w tym pomoże Ci porównywarka.

Podsumowanie

  1. W 2020 r. średnia cena ubezpieczenia OC w Opolu wyniosła 612 zł.
  2. Najmniej za swoją polisę zapłacił 62-letni posiadacz Renault Espace IV 1,9 dCi z 2005 roku. Wydał on jedynie 307 zł.
  3. Składki za ubezpieczenia komunikacyjne w Opolu należą do najniższych w Polsce (w porównaniu z innymi miastami).

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments